Jaké trekové boty?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » pon črc 13, 2020 1:21

Slouceno. Nemyslim si, ze by si tenhle dotaz zaslouzil samostatne vlakno.

disouji píše:Z toho důvodu mám strach kupovat botu s podrážkami od Vibramu, podle recenzí jsou dost tvrdé a kloužou

Spatna uvaha. Vibram vyrabi stovky ruznych podrazek. Nektere jsou tvrde, jine ne, chce to spravne vybrat. Taky nezalezi jen na tvrdosti, ale na vzorku a chovani smesi pri ruznych teplotach.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 13, 2020 16:50

apuka píše:Proto u tech nizkych anmekkych bot GTX odejde drive.

Jen nechápu jednu věc. Proč si někdo ty látkové s goretexem kupuje, když to vydrží tak krátce. To si někdo kupuje boty jen na jednu akci? Proč jinak kupovat nepromokavé boty, které vydrží nepromokavé jen těch 300-500km? Byl jsem dnes obhlédnout obchody, kvůli nízkým botám, na nějaké krátké akce v našich podmínkách,abych nemusel nosit ty těžší pohory. Ale celokožené nízké trekovky, těch je málo a nebývají moc pohodlné.Asi dva páry jsem našel, které by se teoreticky daly pro mě použít. Díval jsem se i na ty Garmont Trail Beast, které tu v jednom vlákně doporučoval Kjuba. Moc pohodlné mi nepřišly, leda že se rozchodí a taky ta látka místo klasických oček ve mně moc důvěry nebudila.V jednom obchodě jsem s prodavačkou řešil ten gore-tex a tu jeho trvanlivost. Dozvěděl jsem se, že se to říkalo dříve, že moc dlouho nevydrží, že ona si ty řeči pamatuje ještě když začínala ona s turistikou a už tehdy se to tvrdilo,ale že od té doby s tím výrobce určitě něco udělal.

Edit: oprava nicku doporučujícho boty
Naposledy upravil Dromedaro dne pon črc 13, 2020 17:30, celkově upraveno 2
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Jaké trekové boty?

Příspěvekod Kjuba » pon črc 13, 2020 17:22

Ad Trail Beast. Nevím, jak na Tebe ty boty působí, ale moje zkušenost s nima je fakt dobrá. A to jsem vyzkoušel bot požehnaně. Mám je asi 4 roky. Používám je dost intenzivně celoročně. Jistě mají nachozeno hodně přes 1000 km, možná že 2000. Podrážka je skoro úplně hladká, podešev už dost prošlápnutá, ale furt se ještě dají nosit. Jsou ale na konci životnosti. Brzy se začne bortit celé "futro" a půjdou do háje.

Ad GTX. Nechápu, jak je to možný, ale v těchto botech mi GTX vydržel jednoznačně nejdéle. Do bot sice už trochu teče (v místě ohybu), ale celkově výdrž GTX v těchto botách excelentní.

Největší plus, kromě toho, že mi dobře padnou na nohu, vidím v tom, že mají pěkně tvarovanou špičku boty, kde je dost místa pro prsty. Takže i při celodenní chůzi nebo dlouhého klesání mohu pořád krásně hýbat prsty. To je věc k nezaplacení. Navíc mi v nich noha nesjíždí dopředu, ale krásně drží. Chápu ale, že tohle je individuální.

Celkově bych řekl, že moje zkušenost jde zcela proti tvému "dojmu". Jsou to jedny z nejpohodlnějších bot, co jsem v této kategorii zkoušel. A že jich bylo. Navíc nejsou ani moc drahé.

Klidně bych si je koupil znovu. Byl by to můj 3 pár. Mám je ale v modré verzi a tu se mi nedaří nikde najít. Mají jen pohřební černou a na tu jim dlabu. Teda až doslouží, tak budu řešit, jestli tu černou snesu nebo ne. Kdyby jste někdo věděl, kde je mají v modré ve velikosti 45, tak prosím dejte vědět. Okamžitě bych je bral.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 13, 2020 20:12

Tak mám teď na sobě delší dobu (asi hodinu) nasazené ty Hanwag Tatra Wide II a mám takový dojem, že mě začíná lehce "tlačit" pravá pata. Ani to není ještě tlačení,ale že to na tu patu doléhá. Levá v pohodě, na té patě to necítím. Větší boty už mi byly velké. Tak já nevím, co s tím. Z mých zkušeností tohle dělá otlaky. Nevím, jestli se to zlepší nebo už jen zhorší. Ještě to můžu vrátit, tak mám dilema. Mně z toho hrábne.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » pon črc 13, 2020 20:33

Kjuba píše:Klidně bych si je koupil znovu. ... Mám je ale v modré verzi a tu se mi nedaří nikde najít. ... až doslouží, tak budu řešit, jestli tu černou snesu nebo ne.
Mam dojem, ze bys to resit mel v brzke dobe. Vypada, ze uz je Garmont nevyrabi (na strankach je nema), v D a A uz ani nenajde v zadnem obchode a v I maji v jedinem obchode bezove-oranzove provedeni, i ve 45, jen mozna bez GTX.
Dromedaro píše:Proč si někdo ty látkové s goretexem kupuje, když to vydrží tak krátce. To si někdo kupuje boty jen na jednu akci? Proč jinak kupovat nepromokavé boty, které vydrží nepromokavé jen těch 300-500km?
Ti teda nevim, ale u nas doma vsechny "latkove s GTX" vydrzely byt vodeodolne s funkcni membranou celou svoji zivotnost, kilometrazne min. 1500-2000km a odeslo driv neco jineho, vetsinou podrazka. Jak u vysokych tak i nizkych bot. Vcetne bezeckych s GTX, co manzelka pouzivala v zime, resp. od podzimu do jara kdyz bylo snehu nebo mokro.
Co jsem ja psal, bylo u nizkych a mekkych GTX bot, vetsinou bez vyztuhy, ktere se hodne ohybaji a maji jiny GTX laminat. A tam pri stejnem pouziti odchazi GTX cca stejne i u kozenych. Ty turisticke/approach/... vetsinou maji vyztuhu a tak moc se neohybaji, i GTX byva bliz tomu co je v pohorkach (pokud ne stejny) a vydrzi dele.
Tot moje zkusenosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 13, 2020 20:51

No já vycházel z toho, co tu psal pavproch, že mu ty textilní tenisky vydrží 300-500km, než začnou propouštět vodu. Ty jsi k tomu napsal, že u těch běžeckých bot je to normální. A já si to převedl, že to platí pro všechny měkčí boty. Třeba i pro tyto:https://www.hanibal.cz/lowa-boty-taurus-ii-gtx-mid-id22398#/42-barva-anthracite/815-velikost-10_uk Jsem se na ně dnes díval, že by to mohl být dobrá lehká varianta kotníkových bot do našich lesů, ale odradila mě ta (mnou asi pokroucená) informace, že ten gortex vydrží tak krátce, takže jsem si říkal, k čemu mi pak takové boty budou, když do nich poteče.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » pon črc 13, 2020 21:01

Ale v teto bote by uz alespon mel byt "pohorkovy" GTX, alespon si myslim.
Ale taky to je bota vice-mene pro lesne/polni cesty ve smesi s asfaltem ("po dobře upravených trasách,...kdy budete chodit po smíšeném terénu).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Sabilella » sob črc 18, 2020 19:49

Ahoj,
vybírám si první trekové boty, kategorie A/B až B, které chci vynosit po Čechách případně i na Slovensku. Chodím na jednodenní túry, vyjímečně na vícedenní treky. Jde mi hlavně o kvalitu bot, a dobré zpevnění nohy, protože při větší fyzické aktivitě cítím kotník, který jsem si v minulosti narazila. Hledala jsem na netu a mám tyhle favority:
- Garmont Pordoi Nubuck GTX W
- Garmont Nebraska GTX
- Meindl Kansas GTX Lady
- Meindl Nevis Lady MFS

Nejvíce se mi asi zamlouvá Meindl Kansas GTX Lady, ale ráda bych znala názor zkušených. Předem děkuji za všechny názory. :wink:
Sabilella
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob črc 18, 2020 15:58

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » sob črc 18, 2020 22:57

Muj nazor je, ze sis (spravne) udelala predvyber a ted je potreba zajit do obchodu a zkouset a zkouset. Potrebujes zjistit, co ti nejlip sedi. Idealne vyzkouset co nejvic ruznych znacek, nakonec muzes odejit s necim uplne jinym. Kdyz ti sednou Meindly, tak klidne, na tyhle ucely budou dobre.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Boty