Jaké trekové boty?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jaké trekové boty?

Příspěvekod Michal82 » pon srp 26, 2019 21:52

Mike - ono je hlavně rozdíl v tom ze někdo nechodi po chatkách kde by si ty boty vůbec mohl vysouset jako ty.

A pokud vím ty jsi žádné full grain boty nenosil takže já tu narozdíl od tebe nepíšu co nosil a psal někdo kdysi ale co jsem nosil a vyzkoušel já sám.

Buď máš vlastní zkušenost nebo se zdrž komentářů.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod sobb » pon srp 26, 2019 22:01

Což o to, boty s hadrovým vnitřkem překvapivě částečně uschnou i v apsidě stanu. Teda pokud zrovna nefučí čelní vítr a trochu do apsidy neprší :mrgreen: Nebo pokud člověku neteče stan a položené boty se jak na potvoru nenachází v nejnižším bodě #-o :mrgreen:

Jaká teda vlastně má být výhoda bot s celokoženým vnitřkem? Teda krom toho, že schnou příšerně dlouho a děsně studí?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » pon srp 26, 2019 22:49

Michal82 píše:A pokud vím ty jsi žádné full grain boty nenosil takže já tu narozdíl od tebe nepíšu co nosil a psal někdo kdysi ale co jsem nosil a vyzkoušel já sám.

Rec nebyla o tvych snobarnach, ale o latkovem versus kozenem futru. A tam zkusenost mam. Mozna i ten full grain, co ja vim, co jsem mel za sociku za pohorky? Nubuk to nebyl.

No a taky, jak uz jsem psal, mam nachozeny velke tisice km v botach, kde je zevnitr oboji, latka i kuze. Takze je to pekne za stejnych podminek a obvykly stav je, ze latka sucha a kuze vlhka az mokra. Spatny kdyz je latka vlhka a kuze promocena.

Michal82 píše:Mike - ono je hlavně rozdíl v tom ze někdo nechodi po chatkách kde by si ty boty vůbec mohl vysouset jako ty.

:roll: vyhody rychlejsiho schnuti se samozrejme projevi i bez chat. Chodim tak i tak, bez chat vic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Jaké trekové boty?

Příspěvekod Michal82 » úte srp 27, 2019 5:42

Vidíš a já měl jak boty kde byla uvnitř jen látka s gtx tak boty kde byla kombinace látka s gtx a kožené futro s jazykem. No a ta kůže na tom byla řádově lépe.

A pokud jde o celokozene tak tam prave futro nebylo vlhké ani ve spodní části boty kde se logicky bude držet více potu než v komínu.

Prostě asi dost záleží na tom jaká je to kůže - to jest jak je silná u Super Perfektů je to přes 3mm a bez jakékoliv impregnace vodu nepustí takže jde jen o odvod potu a jelikož je bota masivně polstrovaná zrejmne pot který se vsakne do kůže zvládá odejít.

Taky s tím bude souviset vhodná velikost a to jaké kdo použije ponožky.

Byt jsem ve všech botách používal dvoje a často ty stejne tak tohle byly jedine boty kde jsem po celodenním chození měl suché nohy.

Mimochodem stejně to má nový majitel který v botách tráví cely den - jako lesák.

Jinak výhodu v celokozenym futru vidím v životnosti - látka se časem rozedre, další výhodu vidím v daleko prijemnejsim klima pro nohu - proste noha není zaparena, no a taky ponozka po té kůži klouze při chůzi je to příjemnější než látka - aby zas někdo nepsal ze noha nemá co klouzat v bote píšu ponozka tety takový ten ,,mikropohyb” který při chůzi vždy vznikne.

Ano pokud se kůže namoci bude vysychat déle jak látka. Ale po několika dnech v mokré trávě nebo ve sněhu sem neměl promocene boty takže při rozumném zacházení to zas tak moc nehrozí - ano nubuk by nasal a boty by bylo nutné sušit.

Nevýhoda je ze byt boty které popisuji v tomto ohledu funguji skvěle tak jde o D boty a tedy se nehodí na lehké procházky po ČR.
A opět koupit celokozene boty B tak ta kůže bude úplně jiná a tím i její schopnosti vůči vodě.

Jdu makat ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod dudy » úte srp 27, 2019 6:29

Já měl celokůže pohory za 550, Popradky, Popradky duplex, LaSportiva Himalaya, Meindl Perfekt i Superperfekt, Meindl Tirol, Lowa Alpin, Hanwag Bergel, ale asi sem je nikdá neměl na noze, neb moje zkušenosti korespondují s těma lemplama, co je nikdy neměli a chodí jenom po chatách, typu mike etc...

Ale je pravda, že já nechodím měsíc v kuse 15 hodin denně mimo civilizaci s třicetikilovým batohem rychlostí 8 km/h v orkánu...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » úte srp 27, 2019 9:15

mike píše:Mozna i ten full grain, co ja vim, co jsem mel za sociku za pohorky? Nubuk to nebyl.
I obycejne Pionyrky za 80 Kc byly z normalni nebrousene (ted by se reklo Full Grain) kuze, resp. z te lepsi strany seriznute kuze (i Full Grain pouzita na nejlepsi boty je seriznuta kuze), stejne tak Popradky a jine pohorky i kanady.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Bfinger » stř srp 28, 2019 13:51

Zdravím poprosím o názory

Asolo Elbrus vs Aku Tengu GTX

Potřebuju relativně univerzální botu na těžší treky (Alpy, Tatry mimo chodníky, Kavkaz), lehké lezení a zimní pohyb v horách. led v nich lézt neplánuju (Možná trošku kdyby to s nima nakonec šlo) obecně výš než 4 000 to nebude, v zimě níže, jsem spíše letní obyvatel hor.
Na letní lítání mám AKU tengu low a maximální spokojenost.

Rozhoduji se mezi dvěma výše uvedenýma, takže bych vás poprosil o postřehy, pročet jsem různé recenze a zdá se že Asola budou o něco tvrdší, techničtější a odolnější.
Naposledy upravil Bfinger dne stř srp 28, 2019 15:16, celkově upraveno 2
Bfinger
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon led 5, 2015 18:54

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » stř srp 28, 2019 14:12

Rekl bych, ze na zimni pohyb budou malo drzet teplotu. Nejsou zateplene a maji tenky svrchni material. DO -20 s nima rozhodne nepocitej. Jinak je sice znam, AKu z videni, Elbrus jsem mel v rukou ale to nestaci na nejake hodnoceni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Bfinger » stř srp 28, 2019 14:24

apuka píše:Rekl bych, ze na zimni pohyb budou malo drzet teplotu. Nejsou zateplene a maji tenky svrchni material. DO -20 s nima rozhodne nepocitej. Jinak je sice znam, AKu z videni, Elbrus jsem mel v rukou ale to nestaci na nejake hodnoceni.

Děkuju za názor, já to v zimě moc přehánět nebudu, maximálně jednodenní věci, a do boty nacpu vlněnou ponožku
Bfinger
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon led 5, 2015 18:54

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » stř srp 28, 2019 14:27

I s vlnenou ponozkou (resp. s dvema ponozkami) to nebude na celodenni vylet pod -10 (pro mnohe spise pod -5), hlavne ne mit prestavky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Bfinger » stř srp 28, 2019 14:30

apuka píše:I s vlnenou ponozkou (resp. s dvema ponozkami) to nebude na celodenni vylet pod -10 (pro mnohe spise pod -5), hlavne ne mit prestavky.


Hmm, co bys tedy doporučil v podobné kategorii
Bfinger
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon led 5, 2015 18:54

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Quido » stř srp 28, 2019 14:54

Ja mam s Aku (conero, Superalp) dobre zkusenosti, ale take s Lowa (Tibet ) nebo Dolomite (Tofana), dobre budou treba i Zamberlan (Guide, Baltoro) aj.
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » stř srp 28, 2019 15:36

@Bfinger: to mas hodne tezke, kdyz chces jedny univerzalni, lehke boty na cely rok. Lehke bud nebudou zateplene a bude TI v nich v zime zima nebo budou zateplene a bude TI v nich v lete horko. A co bys mohl pouzit 4-sezonne, to jsou ze silnejsi kuze a ty zase nebudou lehke.
Jinak jak Asola tak i Aku boty ve vseobecnosti byvaji dobre. Mel jsem jedny i druhe (vzdy vysoke pohorky) a byl jsem s obema spokojeny.
Edit: vyhodil jsem cast, ktera mela jit jinam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Quido » stř srp 28, 2019 21:45

pise, ze tomu v zimne moc neda, tak bych tu zimu tak mocneresil... ja sel Finsko taky v normalnich nezateplenych a v pohode, shodou okolnosti to byly myslim zrovna AKU Conero :t:t
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » čtv srp 29, 2019 7:56

Ja jsem nikdy nemel zateplene boty, vzdy jsem pouzival pohorky jako 4-sezonni. Ale byvaly z kuze alespon 2,6-2,8mm. Ty daly i -27 a zima mi byla (odspodu) jen kdyz jsem stal na miste alespon pul hodiny. Ale v mysch poslednich pohorkach Salewa Crow jsem byl pri cca -10 uz dost na hrane, musel jsem slapat, prestavky jen minutka-dve. DO vetsi zimy jsem si radeji vzal stare Asolo Granite, i kdyz mely velkou diru v GTX na pate. Na macky a sneznice ty Crow jsou pro mne tak do -5.
Elbrus ma kuzi 1,8mm a neni uplne celokozena, Tengu (myslim normalni verze, ne Lite) je latkova. Proto si myslim, ze nebude tak dobre drzet teplo.
@Bfinger: vnimani zimy je ale hodne individualni, takze nikdo z nas nedokaze rict, jak budes citit Ty. Kazdopadne kvuli vetsimu izolacnimu potencialu kuze na zimu by byly asi vhodnejsi z tech dvou Elbrusy.
Kazdopadne, vybirej ne podle fotek, ale takove, co Ti co nejlepe sedi. A hlavne pocitej s tim, ze kdybys chtel mit jine ponozky v lete a jine v zime, tak si boty zkousej s obema. Rozdil klidne udela pul cisla, nekdy i cele.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Quido » čtv srp 29, 2019 9:02

z tech dvou urcite radeji Elbrus - ale doporucuji vyzkouset vice bot, vice znacek a tim padem vice kopyt...
Lowa (a jeste kdosi) dela i vice sirek pro stejne vvelikosti, bohuzel u nas distribuce poslednich par let nakupuje jen jednu sirku - nejak to nechapu, ale je to tak
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » čtv srp 29, 2019 12:09

- dle mě to chce dvoje boty, jedny tří sezonní a jedny na zimu, a chce to určitě dvoje silné ponožky, to jsem pak v nezateplených Dallapè Marmolada zvládl týden na těžko při -20°C až -30°C, ale to jsou oproti těm odkazovaným botám o dost robustnější Céčka
- do velkých mrazů to chce zateplené plasťáky (hadráky bez kůže), nezateplené plasťáky (hadráky bez kůže) zvládnou cca -10°C
- nezateplené robustní boty s kůži aspoň 3 mm + dvoje silné ponožky zvládnou cca -30°C
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Rychtar84 » stř led 8, 2020 10:10

k těm botám AKU: chci spíše na zimní výstupy /a s turistickými mačkami/, tak raději brát Conero? Poohlížel jsem se i po Tengu a Trekker a jejich verze Lite. díky za názory.
Uživatelský avatar
Rychtar84
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob bře 19, 2016 7:07

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Dromedaro » stř čer 17, 2020 21:07

Chci se zeptat na váš názor nebo zkušenosti s botami:
Hanwag Tatra II Wide GTX
https://www.hanibal.cz/hanwag-boty-tatra-ii-wide-gtx-id23894

Meindl Kansas GTX
https://www.hanibal.cz/meindl-boty-kansas-gtx-id21649#/6383-barva-old_loden/815-velikost-10_uk

Tyto boty jsou zatím finalisty ve výběru. Pokud nenatrefím na lepší. Zkoušel jsem si je a konkrétně ty Meindly jsou mi hodně pohodlné a padnoucí o něco lépe než ty Hanwagy. Ale... ty Meindly mají tu podrážku celkem měkkou. Ten vzorek mi v některých místech jde ohnout normálně rukama bez nějaké námahy. Tak mě napadá, jestli se to rychle nezlikviduje na nějakém kamenitém povrchu. Cosi jsem tu o Meindlech četl, že se ta jejich podrážka vylamuje. Tuším, že to bylo zmíněno u Islandu. Taky ty Meindly meindly nemají ten komín zevnitř z kůže ale nějaké hrubé látky. Ta asi bude náchylnější na poškození nebo prodření. Ty Hanwagy jej mají z kůže. Ale jak říkám, jinak mi ty Meindly byly krásně pohodlné. Oproti těm koženým křuskám, které nosím teď, to se nedá ani srovnat.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Dromedaro » čtv čer 18, 2020 7:22

Tak jsem tu ještě něco pročetl a nevím, jestli jsou jen někteří tak zaujatí proti Meindlům nebo šla ta kvalita dolů. Pamatuji, že to byla vždycky kvalitní značka. Ještě jsem objednal na vyzkoušení Alasky.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » čtv čer 18, 2020 12:59

Tak ja nejsem zaujaty proti Meindlum ve vseobecnosti. Jen zkusenosti s nekteryma modelama mi ukazuji, ze ne vzdy je to to nejlepsi.
Zrovna Kansas si koupil syn, bo s mu libily. Rychle se vratily, protoze po obcasnem obudti pres vikend doma v pokoji (tj. celkove mozna tak 200m max) byla kuze na nich uz hodne vrascita, na muj vkus neprijatelne. Ale jinak pry sedely vyborne.
Potom syna amanzelka mely Lhasy (to jsou na VHT B/C boty). Po prvni dovolene, dva tydny v Zillertalu byly na vyhozeni - vyreklamovane. Nekde v sekci reklamaci bot najdes obrazky.

Na druhe strane manzelka ma uz druhe Islandy a jedine, co se stalo je, ze ten prvni par podle ni po par letech jako by se uprostred "rozjel", rozsiril. Tak koupila druhe a v pohode je nosi. A ted se ji uz to s tim prvnim parem uplne tak nezda - ale tam uz dost odesla i podrazka, prece jen je pouzivala i na ctyrtisicovky a ve velice narocnem VHT terenu v Alpach. Jsou to vsak boty, ktere je nikdy nezradily co se tyce nepromokavosti - jake jedine ji zustaly nohy v plne v suchu napr. i na tydennim lavinovem kurzu, kde vsichni meli "o radu" lepsi a odolnejsi boty na ledovce a snehu ale po prvnim dny meli vsichnyi durch mokro a nasledne cely tyden. Jen manzelka si uzivala sucha.

Na druhe strane mike odrovnal Islandy v Dolomitech na vapenci - ale tam je pouzival v min. o stupen horsim terenu nez na co jsou urcene. Vzhledem k tomu, ze manzelka taky, jen ne na vapencech ale spise zule, tak nejvice asi zauradoval ostry vapenec a to, ze mike ma nohu vetsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » čtv čer 18, 2020 15:40

Jeste neco malo.
Dromedaro píše:Tak mě napadá, jestli se to rychle nezlikviduje na nějakém kamenitém povrchu. Cosi jsem tu o Meindlech četl, že se ta jejich podrážka vylamuje. Tuším, že to bylo zmíněno u Islandu. Taky ty Meindly meindly nemají ten komín zevnitř z kůže ale nějaké hrubé látky. Ta asi bude náchylnější na poškození nebo prodření.
Podrazka Kansasu se Ti na sutovem a alpskem kamennem povrchu odejde celkem rychle, ale ani ne tak kvuli vylamovani ale ze Kansas ma ponekud mekci smes, navic ve skalach a suti se TI muze poskodit svrsek nechraneny zadnou obsazkou (krome na spicce) - je to nubuk.
Latka na kominu nachylnejsi nebude.

A doporuceni: dobre si koukni kuzi abys nedostal boty s moc vysusenou. Mela by byt pekne matna a na omak trochu jako by mastna, ale jen trochu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » čtv čer 18, 2020 16:16

apuka píše:Na druhe strane mike odrovnal Islandy v Dolomitech na vapenci - ale tam je pouzival v min. o stupen horsim terenu nez na co jsou urcene. Vzhledem k tomu, ze manzelka taky, jen ne na vapencech ale spise zule, tak nejvice asi zauradoval ostry vapenec a to, ze mike ma nohu vetsi.

Spolecnost pro uvadeni veci na pravou miru: neodrovnal jsem je v Dolomitech, ale v Grand Paradisu. Tam vapenec neni. Ano, na tenhle teren se nehodi, ovsem proto, ze jsou spatne oznacene. Maji byt B/C jako Hanwag Alasky a ty to davaji v pohode, uz jsem tam s nima byl hodnekrat. Proto jsem si tam vzal Islandy, cekal jsem, ze vydrzi to same. Nevydrzely.

Coz ovsem neznamena, ze lehci teren nevydrzi. U nas cokoliv, v Alpach znacene stezky jo, Tatry by taky mohly dat.

No a kdyz uz tu pisu, tak Meindl Kansas, Hanwag Tatra a Hanwag Alaska jsou kazda jina kategorie, razeno od nejslabsi. Rozhodovat se mezi Kansasem a Alaskama mi prijde celkem divne, asi jako mezi kolobezkou a tankem ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Dromedaro » čtv čer 18, 2020 16:40

Jo, to už jsem také zjistil, že ty Alasky jsou boty, které při šlápnutí na minu zachrání nohu. Už jsem si je dnes zkoušel. Takhle z fotky, kam vyfotí bůhví jakou velikost to nepoznám, že to jsou obří boty. A taky už vím, že ty Kansasy nejsou B/C, jak mi na prodejně tvrdily ale jen B. To jsem teda zjistil až doma, kdy jsem se díval na ty jejich parametry. Jinak ty Alasky mi byly taky pohodlné, ale už jsou to teda boty pro Robocopa. O té obsázce vím, ale úplně nevím, jestli ji chci, protože nevím, jestli ji můžu mít. Mám na boku chodidla trochu vybočenou kost, kde je malíček. Směrem ven. Ortoped mi řekl, že si nemám kupovat boty, kde je v těchto místech šev. A nevím, jestli by mi ta obsázka také nedělala po delší chůzi problém.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » čtv čer 18, 2020 17:06

Alasky takhle na prvni pohled pusobi, ale jinak jsou to fakt pohodlne boty a na rozdil od vetsiny jinych se v nich da vyrazit na trek i bez rozslapnuti (ale po 200 km budou lepsi, po 500 km nejlepsi). Jednou jsem to udelal, koupil jsem novy par tesne pred odjezdem do Dolomit a bylo to v pohode. Jinak v nich mam nachozeno aspon 15000 km, vetsinu z toho u nas. Neni problem v nich jit 20 km po asfaltu a uz jsem v nich sel i 70 km za den.

U nas je to samozrejme overkill, ja je nosim hlavne proto, ze to mam jako trenink na Alpy. Ale taky proto, ze se mi v nich chodi fakt dobre a svym zpusobem jsou pohodlnejsi, nez lehke bezecke boty.

Obsazka neuhne, ale jestli te v tom miste bota netlaci, tak je to OK. Ona tesne nad podrazkou neuhne ani kuze bez obsazky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » čtv čer 18, 2020 17:14

Jeste mne napadlo. Jestli chces videt boty pro Robocopa, tak si zkus tyhle nebo starsi model bez Evo: https://www.lasportiva.com/en/nepal-evo-gtx :twisted: Mivali je v Hudy a presne to jsem rikal, kdyz jsem v nich zkousel chodit po prodejne. Presto obcas v Alpach potkam lidi, co v nich jdou z udoli. Nahore na ledovcich musi byt skvele, ale dole na peknych stezkach je to teda masochismus i pro mne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Dromedaro » pát čer 19, 2020 8:18

Ty Alasky mě po obutí v tomhle překvapily, že jsou pohodlné a na rozdíl třeba od těch Islandů jsem neměl pocit, že bych měl nohu v sádře. Nijak neomezovaly v chůzi, mohl jsem si v klidu i čupnout, po prodejně se mi v nich také chodilo dobře. To šněrování mají také vychytané. Na tom boku mě to do té kosti netlačí. Nevím, co znamená overkill. Mě znejistilo, že jsi psal, že jsou určené do nejtěžšího terénu. Já myslel, že to označení B/C znamená, že je to mezi. Na hraně. Já si je dovedu představit i do lehčího terénu. Od těch Meindlů ustupuji. Přečetl jsem tady od více uživatelů horší recenze. Navíc jsem se o těch Kansasech na oficiálních stránkách dočetl, že jsou určené pro bezzátěžovou turistiku. Na druhou stranu je to škoda, protože ony jsou na těch nohách fakt velmi pohodlné a měl jsem při chůzi pocit sedmimílových bot. Ale pro to moje použití ty měkké podrážky s 15kg batohem a moji váhou (100kg, ale hubnu!) asi nejsou. Po kamenitém a štěrkovitém povrchu střídavě chodím. Já ty boty chci do terénu v ČR (teď už minimálně) Slovensko, Rumunsko, Ukrajina atd. Ale jak tu pořád píšete o těch Alpách, tak mě napadlo vyzkoušet i ty Alpy.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » pát čer 19, 2020 14:46

B/C zdaleka neni "nejtezsi teren". Je to bezna stredni VHT. Alasky jsou ale trochu vice nez "standardni" B/C. To znaceni vymyslel Meindl, takze jejich Islandy jsou typickym predstavitelem.

Jinak bych Ti doporucil se kouknout na nektere Asola, pokud mas kde. Maji trochu nizsi pohorky, byvaji hodne pohodlne a nektere maji Pewanger nebo Full Grain kuzi, coz znamena, ze vydrzi mnohem vice.
Napriklad tyto nebo tyto.
Nektere modely maji i v rozsirene verzi.
Kazdopadne, je je treba ale vyzkouset a ja vzdy rikam, je treba poradne otestovat, jak sedi jejich snerovani, protoze je trochu jine nez napr. u Alasek nebo Meindlu. Kdyz ale sedi, tak jsou pohodlne a vydrzi dlouho.

Ja jsem mel predchudce toho druheho modelu a pochodil jsem v nem tereny pro Alasky, i ledovce, syn je nosil mnoho let do Alp. (Ja jsem je nakonec vymenil za mnohem pevnejsi boty od nich kvuli jistemu problemu mezi mnou nohou a botou.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Dromedaro » pát čer 19, 2020 15:11

Zkoušel jsem tyto boty Asolo:
https://www.hanibal.cz/asolo-boty-fandango-duo-gv-mm-id21395#/72-barva-brown/817-velikost-12_uk

Ale noha mi v nich moc neseděla. Nohu v nich jsem měl lehce volnou.Ostatní velikosti byly buď moc velké nebo už tlačily. Ale na druhou stranu, už jsem byl nervozní z toho zkoušení několikátého druhu bot, takže jsem tomu zkoušení u těch Asolo, které byly poslední, moc nedal. Podívám se, jestli mají někde v mnou dostupném obchodu v nabídce ty, které zmiňuješ. Díky.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » pát čer 19, 2020 15:39

Dromedaro píše:Mě znejistilo, že jsi psal, že jsou určené do nejtěžšího terénu.

To jsem doufam nepsal nebo to bylo spatne pochopeno. Alasky zvladnou i Alpy mimo stezky, ale v opravdu tezkem terenu to chce jeste pevnejsi boty. Zkousel jsem C/D a na snehu to bylo jine kafe. Akorat nez jsem se tam dostal nic moc, cim lepsi stezka, tim to bylo horsi. Takze Alasky jsou pro mne rozumny kompromis. Da se v nich normalne chodit, ale zvladaji i tezsi teren. Na nejtezsi ale stacit nemusi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Boty