Jaké trekové boty?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 6, 2016 11:20

a da se to dokonce koupit u nas - to zni jako supr alternativa na leto u nas :) pristi rok asi odejdou i altry, i kdyz je ted nosim malo, po umreni silnicek asi prijdou vic na radu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod scinkk » čtv říj 6, 2016 19:15

Zajimava botka, skoda ze tam musi imho zbytecne rvat ten nubuk.
Jinak Altra bude taky delat jedny kotnikace.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » sob říj 8, 2016 11:32

1danco22 píše:Zdravím, chystám sa kupovať nové boty, budu vyuzivane prevazne v slovenskych horach- tatry,mala fatra,velka fatra,rozhodujem sa medzi tromi modelmi : Mammut Mercury Mid II GTX , Asolo Revert GV alebo La Sportiva Cornon GTX . Ktoré by boli najvhodnejsie? idealne by bolo keby nieco vydrzali aj na snehu... vdaka za radu

z těchto bych já koupil Asolo Revert GV nebo La Sportiva Cornon GTX, ale do sněhu moc nebudou
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Guly » sob říj 8, 2016 13:58

Všetko sú to topánky na ľahkú turistiku. Takže do snehu moc nie, pripnúť k nim mačky taktiež nie. Na spomínané hory ja preferujem o triedu vyššie celokožené, do snehu na snežnice a mačky najradšej také, aby sa dali pripnúť mačky poloautomaty a pokiaľ možno o pol čísla väčšie ako letné, aby sa prípadne dali použiť aj dvoje ponožky!
V lete sú na spomínané hory v pohode, len počítaj, že ak si trochu ťažšia váha, tak po dvoch troch hodinách budeš cítiť každý kamienok na chodníku. A ešte horšie budú držať na šotoline a menej držať mimo chodníka! Žiadna tragédia to ale nebude! Preto mám radšej tvrdšiu podrážku a ešte dávam aj vložky do topánok.
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Jaké trekové boty?

Příspěvekod martin725 » sob říj 15, 2016 3:09

Mawenzi píše:jen tak pro formu sem si zkusila hanwag banks panska 41. Nemelo smysl obouvat ani druhou botu :D ty moje stary teda byly o dost sirsi i v ty damsky 40...

Mam to stejne jako ty, siroka noha a take jsem ted shanel. O Durandech jsem premyslel, ale take se mi jakoby vyzouvali a pri pevnejsim sesnerovani v chuzi tlacily v oblasti nartu. Nakonec jsem v Hudaci koupil Hanwag Gristone, coz mi prijde jako polobotkova verze Banksu. Standardni verze je uzka, ovsem "domluvil jsem se" a objednali u vyrobce na vyzkouseni verzi wide na sirokou nohu. Prsty zde nemaji tolik mista jako v Keenu, ale netlaci a celkove je to preci jen propracovanejsi bota. Pri chuzi v ni noha dobre drzi, aniz by nekde tlacila. Durandy pusobi pohodlneji pri obuti, ale ne pri chuzi. Jinak jeste mrkni na Teva Riva leather. Mel jsem je 6 let. Psal jsem na ne recenzi na Heurece... Je velice pohodlna a po Keenech nejvice siroka. Jen je cela takova mekci. Vzal bych je na delsi prochazku, ale ne s tezkym batohem a ne do terenu. To ta jeji mekkost zacne byt na obtiz. Je to ale asi nejpohodlnejsi trekova bota.
martin725
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte dub 7, 2015 8:36

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Mawenzi » sob říj 15, 2016 6:57

@martin725 ja uz se naucila durandy zavazovat tak, aby mi v tom noha nechodila, nastesti maj na to dost dlouhy tkanicky :) na ty tevy mrknu, co sem mivala mid osagon tak nejpohodlnejsi bota v mym zivote, taky ale dik mekci podrazce bylo po 3 sezonach noseni prakticky po ni. Jinak ty Teva Riva leather se mi zda ze sou skoro vsude vyprodany:(
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Guly » sob říj 15, 2016 13:35

Ešte raz urobím reklamu Hokaoneone Tor Ultra Hi WP
http://www.hokaoneone.eu/en/men-mountai ... color=BFLM
Na ČT 2 dávali o 13.30 hod reláciu Babylon. V prvej časti ukazovali Viktora Baránka pri vynáške na Chatu pod Rysmi a absovoval ju v presne v týchto Tor Ultra Hi WP.
Ja sám som z nich prekvapený a nadšený, vôbec som také vlastnosti od nich nečakal! Veľmi príjemne ma prekvapili. A to som bol staromilec a zarytý vyznávač jedine celokožených B/C a C topánok a na zimu dokonca D! Nedá mi to nechať@si to iba pre seba. Myslím si, že tú reklamu si zaslúžia!
Preto dávam do pozornosti plénu k prípadnému zaradeniu do hľadáčika pri výbere trekových topánok. A vyrábajú sa aj kotníkové! A aj v modro-žltocitrónovej verzii.
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » sob říj 15, 2016 15:21

- tady to je Babylon
- kdyby nebyl svršek z kůže, tak proč ne, akorát dát za tenisky 5 990 Kč které za půl roku na horách zničím je trochu moc
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Guly » sob říj 15, 2016 16:11

@@fps
Prečo nie??? Šetríš na mahagónovú truhlu?? :)
Ale vážne: myslím, že ich nezničím za pol roku, vydržia niekoľkonásobne viac! Hlavne ak budem striedavo používať podľa charakteru treku a predpokladeného počasia. Všetky výhody sú vždy vykúpené nejakými zápormi!
Len ma mrzí, že si ich videl na obrázku a už jednoznačne vopred vieš, že sú naprd. Ja by som sa taký jednoznačne odsudzujúci úsudok vysloviť z opatrnosti bál. A aj opačne! A neber to ako výzvu do ďaľšej diskusie. Len ma upútali, keď som si ich neplánovane kúpil, netušiac až také nebíčko na nohách.
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » sob říj 15, 2016 17:23

Guly, u fps si na tyto vyhranene reci sis uz mohl zvyknout. Radeji si boty uzivej... (a nam potom poreferuje o vydrzi a vlastnostech po nejake dobe :wink:).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » sob říj 15, 2016 23:00

Technicka: vykricniky za oznamovacimi vetami a vicenasobne otazniky pusobi hystericky a prinaseji zbytecne emoce do diskuse.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Guly » ned říj 16, 2016 3:25

Nemyslel som, že to zdôraznenie výkričníkom môže niekto brať tak dramaticky(bodka bez výkričníka :) )
Sľubujem sa polepšiť a zopakovaniu hriechu sa chrániť
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » ned říj 16, 2016 8:32

Diky :)

Uskali elektronicke komunikace. Asi sis vsimnul, ze nektere diskuse, kterych ses ucastnil, se zbytecne vyhrotily. Myslim, ze tohle mohl byt jeden z duvodu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod booze » ned říj 16, 2016 8:45

Super ze nespis a souhlasim s tebou. :lol: Taky jsem se preucil na "...." :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 24, 2016 11:03

renegade III velikost Uk 8 a 8.5. obrovska bota, proti UK7 ale zda se mi, ze je jeste uzsi nez renegade II :(

@martin725 a jeste teda me napada bohuzel ty tevy sou nekolik let stary takze bych se bala koupe kvuli tomu co se mi stalo s mid oragon. cca 6 let stara bota a kdyz sem objednala novou odpadla tomu podrazka.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod martin725 » pon říj 24, 2016 20:05

Renegady jsem zkousel take. 2 i 3. A nezaujali. Takova hodne tuha teniska. Nebyly pohodlne. Az me prekvapuje, ze je to tak oblibena bota.

Je zde na foru tema, co dnesni boty vydrzi. V poslednich prispevcich se diskutovalo o podesvich EVA/polyuretan. Ten polyuretan ma vyhodu, ze se neseslape, ale ma casovou zivotnost bez ohledu na pouziti. Takze kdyz koupis lezaky, bota se drive rozpadne... Nejsi jedina komu se to stalo. Ty Tevy by ale meli mit EVU... Tak by to asi melo byt v pohode. Asi :) Jinak, ty vys, ze se doprodavaji? Myslel jsem si, ze pokud vyrobce neudela nejakeho nastupce, tak se bota proste jen dlouho vyrabi. Me spise prijde, ze Teva u nas neni tolik rozsirena. Ale nevim, nesleduji to.

Jeste jinak muzes zkusit Five ten guide tennie. Take kultovni model. Myslim, ze jsem je v lete zkousel v Italii, kde jsme byli na ferratach. Je siroka. Je ale urcena na nastupy ke skalam nez clovek nasadi lezecky. Takova jakoby ferratova bota. Podrazka je z ultraprilnave gumy C4, stejne jako na jejich lezeckach. Logicky by se ale mela rychleji opotrebovat... Recenze jsem cetl asi dve a protirecili si. Jednomu se opotrebovala ta podrazka rychle a druhy si zivotnost naopak pochvaloval.

Ja se zatim szivam s temi Hanwagi Gristone wide. Jak nekdo napsal u jinych Hanwagu, vzadu je bota sirsi, vepredu uzsi. Ale vepredu za ten pocit hodne muze, ze bota je vepredu nizsi a tlaci ze shora. Ne, neni to tak prijemne pri nazuti, ale pri chuzi se to jakoby rozchodi a cim vice v ni chodis, tim bota jako celek funguje lepe. U predchozich bot jsem to mel opacne. Myslim, ze to tak delaji zamerne. Jak jsou vzadu volnensi, noha se dobre otaci okolo kotniku, nikde netlaci, s tim jsem jinde take mival problem. Suma sumarum, bota si vepredu hraje vice na teren a v zadu vic na pohodli. Ani jedno neni spatne, jen ta kombinace trochu prekvapi. Nejvice se mi ale libi, jak je bota delana na vysoky nart. Prvni bota, kterou mohu opradu utahnout :)

Jinak, trochu blbe se to srovnava s predchozimi, protoze jsem daval hodne prednost pohodli a pri vyberu vybral velikost, ktera sedla nejpohodlneji. Jenze kdyz jsem boty rozchodil... Tevy jsem mel dokonce snad 43. Hanwagy mam 40.5 :) Kdybych ty Tevy kupoval stejnym zpusobem, tezko rici o kolik by pak byly pohodlnejsi :)
martin725
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte dub 7, 2015 8:36

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 25, 2016 8:51

podle me to funguje tak, ze vyrobce udela serii a bud se rozhodne ji zachovat a furt dokola vyrabet (coz napriklad nektery znacky delaji) bud bez uprav nebo s upravama, takze sou pak verzi 2, 3 atd... ale vetsinou bych rekla, ze proste udelaj serii napr. 10 000 kusu a az se boty vyprodaj tak proste zadny dalsi nejsou. Spis ty teva riva se daji najit sem tam shopy s omezenejma velikostma, vetsinou okrajovejma, takze pokud ma clovek zrovna okrajovou velikost, mozna by je jeste nekde koupil.

moje teva ossagon sem nosila cca 3 roky, byli skvely ale uz je to 2 roky co je nemam. letos sem sehnala z nemecka (u nas komplet vyprodany) moji velikost, okrajovou, takze byla v obchode jedina. Podrazka je ze dvou casti a proste se od sebe oddelila po par km. ani lepeni v obuvnictvi nedrzi a proste se to rozlepuje. (je to proste konstrukcni reseni tyhle konkretni boty, kdy je podrazka proste delana a z nejakyho duvodu je to k prdu a nedrzi to u sebe)

na ty siroky hanwagi se mrknu. Ty keeny by byly luxusni, uz si na ne zvykam, nemit ten dementni vymekcovaci oval pod patou, kterej vystupuje nad zbytek podrazky takze mam nohy otlaceny i pri chozeni do prace a ty hluboky puchyre pres cely paty se mi teprv ted dohojujou a bojim bojim co to udela pri dalsi vicedenni akci.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 25, 2016 9:04

nicmene co myslite o hanwag canyon ? muze to mit mekci podrazku? dospapove pocitove? kvuli kolinku
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Příspěvekod zonn » úte říj 25, 2016 9:38

@mawe: koukni jeste na Teva Kimtah, vypadaji jako nasledovnici Riva.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 25, 2016 9:53

@zonn teva zuzila strihy stejne jako konkurence. Vsechny tevy co sem za posledni cca 3 roky ozkousela byly uzky, i v panskych velikostech. spis sem myslela ze do staryho modelu bych primarne uplne nesla z duvodu, z jakyho me mrzej ty ossagon. bojim se, ze upadne podrazka :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod martin725 » úte říj 25, 2016 17:14

Aha, takze ty Tevy jiz nastupce maji. To ani nevim, ze ted vyrobci ty boty zuzuji. To je teda dobry... :toimonster:
martin725
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte dub 7, 2015 8:36

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » stř říj 26, 2016 10:40

@mawe: Vcera jsem byl v Canisu v OV (je pruchozi a byl presne v ceste :-D) a videl jsem tam nejake boty Bestart ve sleve. Jsem si vzpomenul na to, ze kdyz jsem jedny jine nekdy zkousel, byly hoodne siroke v prsech a tyto taky nevypadaly nejake uzke. Pokud bys sla kolem pobocky v Brne, tak se zkus podivat, mozna nektere budou sedet. Za tu cenu (asi o 25-30 % levneji nez v linku, snad to tak maji i v Brne) je to dobry kup. Jsou to trekove, ne pracovni boty a ty zkousene byly neskutecne pohodlne. Navic prodavane maji normalni pohodlnou, mekcenou vlozku, ne tu vymenenou, co mel mnou zkouseny par.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 26, 2016 10:48

dik, v canisu sem uz dlouho nebyla tak muzu zaskocit
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 1, 2016 9:08

tak nakonec po prodlouzenym vikendu par poznatku z keen durand man: vystrihla sem z vlozky "podpatenku" s dirou na to vymekcujici kolecko, aby se to dostalo +/- do jedne roviny + prekryla dalsim kusem vlozky pod patou. Dosahla sem tim 1) zvyseni mirnyho v pate, takze mi tolik neklechta kotnik a je to celkem pouzitelny na chuzi 2) nemam tak sileny otlaky z toho vycnivajiciho kolecka takze po 3 dnech a 70km zadny brutal celo patovy puchyre jako minule (4 dny a cca 65 km), takze bych rekla, ze akorat trochu zlobily mista, kde jeste nejsou dohojeny ty puchyre, takze prakticky spokojenost.

dal sem pouzila dvoje ponozky (oboji merino), tenoucky a takovy stredne silny lastingy + teplota ted o vikendu byla i nizsi uz. V nohach nebyl pocit vlhkosti nebo jen malo, i kdyz horni ponozka vlhka bola a bota taky. Casty chozeni mokrou travou a v patek i vecer dest a pocit nohou se nezhorsil, takze za me mozna bude bota "teplejsi" a musim si koupit nejaky ty tenky ponozky jeste. Doted sem byla zvykla nosit spis jednu silnejsi, protoze mi to tak fungovalo lip (mozna i proto ze sem nemela membranovy "teplejsi" boty) takze nemam v repertoaru moc matros na tenkou + stredne silnou.

Jedina nevyhoda je v tom, ze musim hodne dotahovat tkanicky v "kominu" a tim ze sou delsi, tak je jednou omotam kolem kotniku cimz dosahnu lepsiho zafixovani boty a ta pak sedi paradne jako ulita. Problem: otlaceny a citlivy kotniky od boty. Bud si zvyknou, nebo bo ty chtelo nejakou ufiknutou ponozku kolem kotniku jeste na vymekceni.

verdikt: za sebe teda nakonec rikam, ze durand se po drobnym laborovani ukazaly jako vcelku pohodlny boty, takze koncim pro ted s hledanim dalsich bot a doufam, ze si tech keenu par zimnich sezon uziju bez potizi.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Příspěvekod martin725 » úte lis 1, 2016 17:04

Nechces sem dat fotku jak to vypada omotane okolo kotniku? Ja si to porad nedokazu predstavit, ze to funguje :) Me ty tkanicky prisly naopak kratke (jestli si to teda dobre vybavuji). A jeste kratsi mam na tech novych Gristonech. Dost se mi to ale libi. Konecne tam nejsou takovy plandaky. Jinak ale mas pravdu, ze kdyz uz clovek koupi takto drahe boty... Tak je prece hned nevyhodi a nepujde pro nove. Tak spatne byt za tu cenu nemohou
martin725
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte dub 7, 2015 8:36

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 1, 2016 17:25

sem mela problem asi hlavne s tim ze to vymekcujici kolecko je proste jen pod pulkou paty a tak kdyz ho udelaj moc vysoky (na vlozce je na ten oval vyrez) - coz mam na obou botach moc ale na prave vyrazne vic a dost si na to stezujou lidi v recenzich- tak asi to delalo ten otlak, jak se to zaryje do pulky paty.

normalne zahaknu za posledni hacky nahore a misto udelani maslicky omotam pravou tkanicku zleva a levou zprava a udelam maslicku az v tuto chvili, ripadne vynecham posledni hacky a udelam z predposlednich.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » stř lis 2, 2016 8:02

martin725 píše:kdyz uz clovek koupi takto drahe boty... Tak je prece hned nevyhodi a nepujde pro nove. Tak spatne byt za tu cenu nemohou.
Bohuzel, caste a velice spatne uvazovani - i kvuli tomuto uvazovani nekteri vyrobci radeji nadsadi cenu i za neskutecne smejdy... (neni to poznamka primo k teto bote a nevztahuje se pouze k botam.) Nejak se malokomu chce verit ze neni prima a jasna umera mezi cenou a kvalitou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 2, 2016 8:06

s tim souhlasim. Napr. treba trh se sofsthelovyma bundama s igelitem misto membrany je toho dukazem...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Příspěvekod martin725 » stř lis 2, 2016 15:35

Je to trochu slovickareni. Ja jsem napsal, za tu cenu nebudou na vyhozeni. Ze se mohou najit stejne kvalitni boty treba za polovicni cenu, je uz vec dalsi... Nemyslim si, ze co je drahe, je automaticky nejlepsi.
Naposledy upravil martin725 dne stř lis 2, 2016 17:19, celkově upraveno 1
martin725
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte dub 7, 2015 8:36

Příspěvekod martin725 » stř lis 2, 2016 15:46

Napis jake to jsou ty softsthell bundy. To se rad pobavim
martin725
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte dub 7, 2015 8:36

PředchozíDalší

Zpět na Boty