Jaké trekové boty?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod tunak » pát črc 7, 2017 19:26

La Sportiva TX4 nejsou pohorky a nejsou to v žádném případě boty určené pro hiking, chůzi nenáročným terénem. Jsou to approachové/ferratové boty, tj. boty do těžkého terénu, na ferraty, kratší výstupy a podobně. Samozřejmě v nich "dojdeš pod skálu" - od toho kategorie bot "approach" - ale v žádném případě ti nenabídnou komfort srovnatelný s hikingovou botou. (Přestože samotná Sportiva na webu extrémně dementně lavíruje s popisem a tváří se, že jsou to boty vhodné rovněž i pro chůzi s nákladem; jasně, pod Rysama jsem je na jednom nosičovi viděl, použít se dají, pokud víš, do čeho jdeš.)

Odpusť, ale je to vidět na první pohled, mají tenoučkou podešev a mezipodešev - proto nejsou pro chůzi tak pohodlné, prakticky netlumí došlapy, jak píšeš; na druhou stranu víc vnímáš terén a lépe drží na skále. A mají obsázku okolo celé boty, to je neklamná známka, že se jedná o boty na skálu, nikoliv na Brdy nebo na Šumavu.

Není to tedy chyba bot, pouze jsou to boty pro tebe nevhodné. Z vlastní zkušenosti vím, že si je řada lidí bohužel kupuje jako pohorky; protože jsou líbivé (prostě "jiné", vypadají originálně) a lehoučké. A jsou to kotníkové boty (ve verzi Mid; ve skutečnosti jsou spíš středně vysoké, jak název napovídá), takže to musí být pohorky, že? Hm...

Bohužel, bohužel je řada prodavačů jako pohorky nabízí. Na approachovou botu jsou koneckonců docela pohodlné.

(Vnitřek boty ti asi přijde tvrdý, protože jsi zvyklý na membránovou textilní podšívku. Ale upřímně: fakt nosíš takové boty BEZ pořádné ponožky?)
tunak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř črc 14, 2010 15:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod dudy » pát črc 7, 2017 21:11

Ale to je dneska vcelku běžný trend, že céčkový až déčkový boty nosej lidi, co v životě neměli na hnátách mačky a ani by si je neuměli nandat, v aproach obuvi se běhá po městě, tůry se choděj v minimalistickejch běžeckejch botách a když napíšeš, jako to děláš Ty, že na turistiku jsou boty turistické, tak seš za kacíře a staromilce, popř. Tě obviní z toho, že kategorii bot hiking, nebo backpacking (v případě Lowy např. All Terrain Colection ATC), si vymysleli marketoidi a Tys v jejich vleku a že projevem osobnosti je se těmhle nesmyslům tradičních výrobců vzepřít a dělat to naopak...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod tunak » pát črc 7, 2017 22:04

Mno, pokud jde o ty běžecký boty... 8)
tunak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř črc 14, 2010 15:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod dudy » sob črc 8, 2017 10:51

Jenom přepostuju nová stanoviska gurua běhominiultralájt šlupek na turistiku Deua:

deu píše:Třeba dostaneš rozum jako já = tlumený lehký trailovky se vzorkem, kterej vydrží víc než Inov8 a mají dost místa pro prsty (...) V Roclite 295 mě s batohem na hrbu pri celodenním šmajdání po šutrech bolely chodidla, loni jsem zkusil tlumený botky a bylo to uplně jinde. Vím o člověkovi, kterej kvůli minimalistickejm botám nedokončil přechod Korsiky...


deu píše:...já teď šmajdám v Nike Wildhorse. Inov8 Roclite mi sice sedly jak ulitý (...) ale z té tenké podrážky mě bolely nohy. Minimalistické boty pomalu přestávají být v módě a asi to je jen pro pár vyvolených. Já potřebuju pohodlnější boty, v těch můžu jít dýl a dál :) ...



Škoda. Kde jsou ty časy, kdy jsme se o vhodnost, respektive nevhodnost jarmilek na turistiku mohli pohádat.
Si snad za chvíli budem notovat...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod lojzmen » sob črc 8, 2017 23:49

Jen konstatuji - byl jsem teď na Šumavě a 3/4 turistů s bagáží měli pořádné vysoké tlusté kožené pohory [-o<
Vysoké hory - vysoké boty.
Pro ty, co nevědí, proč to tu ventiluju - 3/4 turistických cest na Šumavě je asfalt, nepatrné procento lesní cesta, zbytek štěrk.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1101
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » sob črc 8, 2017 23:51

@dudy: jestli potrebujes sparringpartnera, tak ti milerad prenecham apuku :twisted:

@lojzmen: taky bych si vzal pohorky ;-) Ale proto, ze si je beru na kazdou turu. Na Sumavu bych ale nejel prave kvuli tomu asfaltu, ze stejnych duvodu nechodim mimo zimu do Jizerek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod dudy » ned črc 9, 2017 0:18

Tovišžejo, by se Ti hodilo, ho zpracuju a za dva roky z něj bude beránek...
:twisted:


P.S.: Pamatuješ, jakou sem dostával, za názor, že na tůristiku sou tůristický boty, čočku?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » ned črc 9, 2017 0:24

Jj, hodilo a myslim, ze nejen mne 8)

Jen od nekterych jedincu, rekl bych, ze vetsina to vidi stejne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod dudy » ned črc 9, 2017 0:32

No jo, ale já za vás tenkrát, zastání nemaje, sedlal vosla (nebo mezka?) a táh protivá těm mlejnum.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » ned črc 9, 2017 0:38

Kazdy si vybira sve marne bitvy ;-) Ale zda se, ze u Deu jsi ji nakonec vyhral. Teda, on asi vyhral sam nad sebou.

(na apuku ti jeden vosel stacit nebude ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod dudy » ned črc 9, 2017 0:59

Apuka je moc chytrej a používá ty vodborný termity.
Já se umim vyhranit jen protivá vouplejm píčovinám...
:wink:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Tenen » pát črc 14, 2017 10:07

tunak píše:La Sportiva TX4 nejsou pohorky a nejsou to v žádném případě boty určené pro hiking, chůzi nenáročným terénem. Jsou to approachové/ferratové boty, tj. boty do těžkého terénu, na ferraty, kratší výstupy a podobně. Samozřejmě v nich "dojdeš pod skálu" - od toho kategorie bot "approach" - ale v žádném případě ti nenabídnou komfort srovnatelný s hikingovou botou.
...
Není to tedy chyba bot, pouze jsou to boty pro tebe nevhodné.
...
Bohužel, bohužel je řada prodavačů jako pohorky nabízí. Na approachovou botu jsou koneckonců docela pohodlné.

Boty byly vedeny jako approach/ferraty/hiking, navíc prodavač je pro hiking doporučoval. Takže jsem žádnou chybu při jejich výběru neudělal. Jednoznačně konstatuji, že boty La Sportiva TX4 jsou TOTÁLNÍ SRAČKY. A každého před nimi důrazně varuji. V botách za pětikilo z tržnice se vám půjde mnohem líp.
Kdysi jsem dělal i skály, takže kdybych měl tyto boty ohodnotit na vhodnost na skalnatý terén, tak bych je musel také nedoporučit. Tyto boty nejsou ani na chození ani na skály, prosti totální shit.
Naposledy upravil mike dne pát črc 14, 2017 18:50, celkově upraveno 2
Důvod: zkrácená citace vic :)
Tenen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát črc 7, 2017 7:31

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Kubba » pát črc 14, 2017 10:57

Má tu někdo velikost 49-50? ](*,)
Kubba
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát čer 23, 2017 13:09

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod amigo » sob črc 15, 2017 6:53

Tenen píše:Boty byly vedeny jako approach/ferraty/hiking, navíc prodavač je pro hiking doporučoval. Takže jsem žádnou chybu při jejich výběru neudělal.
Kdysi jsem dělal i skály, takže kdybych měl tyto boty ohodnotit na vhodnost na skalnatý terén, tak bych je musel také nedoporučit. Tyto boty nejsou ani na chození ani na skály, prosti totální shit.

Udelal, nechal sis namluvit, ze jsou to boty vhodne na hiking, nejsou. Prodavace (vetsinou) nezajima jak se ti na ture v botach pujde, chce proste prodat.
Predchudci tx2 - http://www.alpinist.com/doc/web17w/ms-sportiva-tx2
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod scinkk » sob črc 15, 2017 9:57

dudy: nechci ti kazit tvuj podivny vitezny tanecek ale nike wildhorse jsou stale bezecke boty s malym tlumenim
Stack Height: 28mm (Heel), 20mm (Forefoot)

nevim ktere deu mel, respektive to uz nedohhledam udaje, je fakt ze treba soucasne roclite 295 maji jen 18 mm ale treba roclite 290 24 mm coz neni o moc mene nez wildhorse, mnoho bezeckych bot od inov8 maji pod patou okolo 25 mm, pokud si pamatuji.
Takze deu presel z bezeckych bot na bezecke boty ktere jsou o neco tlumenejsi. Porad to nejsou tlumene boty jako altra ci hoka ktere maji pres 30 mm pod patou.

Ale jinak s deu souhlasim, nesel bych do bot na turiistiku, ktere maji pod patou mene nez 25mm.
Nebo tvuj tanecek znamena, ze uz schvalujes na turistiku bezecke boty? :) :shock:
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod dudy » sob črc 15, 2017 10:33

Ale kuš už.
Deu napíše, že minimalistický boty byla píčovina a že se poučil, což já komentuju a Ty mi tu kontruješ, že to vlastně píčovina nebyla a že jako poučení nebylo poučení...
Sám píšeš:
"Ale jinak s deu souhlasim, nesel bych do bot na turiistiku, ktere maji pod patou mene nez 25mm." (viewtopic.php?p=371436#p371436)
A sám sis nedávno vychvaloval Inov8 Trailroc 255 které mají 16/10mm...
A když sem tvrdil, že je to málo, tak sem dostal nadáno, co vlastně lezu do vlákna ULBP.

To je, doprdele, takovej problém říct:
Jo, kázal sem tenkrát bludy, ale vyzkoušel sem to a musím uznat, že dlouhodobá zkušenost potvrdila, že sem se, když sem propagoval minimalistický běžecký boty na turistiku, mýlil.
Ale to ne, to zas plky jako že to nebylo blbě, jen to nebylo dobře a vlastně to skoro bylo dobře, jen teď je to jinak...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod scinkk » sob črc 15, 2017 15:17

Jasne ze chvalil trailrocy 255 a chvalim stale, dokonce mam jedny nove do zasoby, ale jak jsem vzdy psal, tykalo se to jen 1. verze, ty nasledujici neznam

a trailrocy 255 maji Heel (22mm), Forefoot (16mm) nevim jak jednotlive verze a nevim jak ty prvni ale pres 20 mm to bylo.

Ted mam salomon mantra 3 a ty maji 20/14 a tam uz jsem patu citil (ono to ale muze byt dano vice parametrama), takze jsem tam dal silnejsi vlozku a jsem spokojen. A proto priste radeji nepujdu pod 25 mm. U tech salomonu jsem to moc neresil, spise zjistil az po koupi, byl jsem rad ze jsem po mnoha zkouseni sehnal boty se sirokou spickou (a taky za polovic).

Takze ne, nemyslim si, ze ti davam ohledne bezeckych bot jakkoliv za pravdu a rekl bych ze ani komentare od deu ne :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod dudy » sob črc 15, 2017 16:11

Tak na tohle já seru.
Jen jsem učinil, zlého průmyslu nemaje a doufaje že humornou, poznámku k tomu, že se drobátko zaoblily hrany kdysak vyhraněných názorů a rozporů a Ty hned přispěcháš, je znova nabrousit.
Howgh.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » sob črc 15, 2017 23:41

Ty jsi fakt jak zenska. Nejdriv si stezujes, ze se s tebou uz nikdo nehada a kdyz to scinkk zkusi, tak se ti to zas nelibi #-o :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod dudy » ned črc 16, 2017 6:39

Sem si nestěžoval!
To byl nostalgickej povzdech.
Něco jako: Jó to za nás...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod kucera3 » úte črc 25, 2017 21:15

Zdravím,
Možná můj dotaz bude znít trosku zmatěně, ale lehce si nevím rady. Sháním boty, které využiji na mě skoro roční cestě přes Nový zéland, jihovýchodní Asii až přes transbiřiskou magistrálu zpátky do Čech. Na Zelándu se chci zdržet déle tudíž celá cesta by neměla být v zimních měsících. Jelikož sebou budu tahat neustále krosnu zvažuji jaké boty si brát.

Určitě si nějaký ten kopec plánuji vylézt at už to bude na Zélandu či v Asii nebo v Rusku. Tudíž můžete mi doporučit nějaké boty, které by měli následující parametry: (možná se některé budou protiřečit)

-nepromokavé
-skladné, zas nějaké neskladné hrůzy opravdu nechci. Nebudu lézt na 6000tísícovky atd. atd.
-lehké...Budu je i nosit hodně velkou část v batohu(cestování po městech v Asii atd.) tak aby jsem netahal zbytečné kila navíc.
-ne moc tvrdé (budu chodit i dost ve městech)
-cena kolem 3500.

Děkuji
kucera3
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob bře 30, 2013 8:57

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Legolaso » stř črc 26, 2017 12:04

Zdravím,
po pročtení několika vláken tu jsem ztratil iluze toho, že o botách něco vím, a tak jsem dost bezradný. Sháním boty na chození (aktuální plán je 300km za 10dní), jak po cestách, tak i dost náročnějším terénem - sníh a kameny; teploty spíše od -5°C do 10°C. Jestli jsem to alespoň trochu pochopil, na chození po cestách jsou spíš boty kategorie B, protože C už jsou na to moc tvrdé. Takže sháním boty asi kategorie B, ale dostatečně odolné a především nepromokavé. Úplně lézt s mačkami asi neplánuji, ale jinak takovou tu "nejvyšší obtížnost" před lezením. Takže očekávám, že boty by měly mít minimálně zvednutou obšívku okolo celého svršku, ale zase dostatečně tlumenou podrážku. Zaujaly mě třeba Hanwag Nazcat, ale je to spíš taková střela do prázdna, opravdu vůbec nevím. Od pohledu si vůbec nejsem jistý odolností a nepromokavostí.
Díky za rady.
Legolaso
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte črc 25, 2017 18:35

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Klaraf » pon srp 14, 2017 11:37

Ahoj,
potrebuji poradi s vyberem...potrebuji nepromok. botky na jarni/podzimni turistiku do lesa, nizke hory. Obcas s batohem na vikend (cca 15kg, ja cca 55kg). Chodime vetsinou po zpevnenych cestach, obcas louky, lesy, haje. Na leto mam obyc. merrelly, na zimu Meindl Island a potrebuju neco mezi tim, kdyz prsi nebo rosa po ranu. Mam vecne studeny nohy a mokro v botech moc nepomaha.

Pro predstavu (a co se mi samo libi)...
http://www.meindlboty.cz/detail_produkt ... rodukt=457
http://www.meindlboty.cz/detail_produkt ... rodukt=347
https://eshop.asolo.cz/nizke-a-polokotn ... er-gv-1013

Beru jakykoliv navrh, protinavrh, info proc ktere ne a ktere ano.
Dekuju
Klaraf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon kvě 2, 2016 11:36

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » stř srp 16, 2017 19:38

značky máš správné, případně koukni ještě na něco do Hanwag, La Sportiva, Lowa, Scarpa, a chce to samozřejmě proti té vodě membránu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod palci » ned zář 17, 2017 19:36

Ahojte,

potrebujem si vybrat nejaku spolahlivu botu. Co sa tyka lokacii hlavne na Tatry, no hcel by som nieco univerzalne aby som mohol ist do Alp alebo niekde v Europe bez kupovania novej boty. Idealne nieco co vydrzi dlhsi cas a nerozpadne sa za 2 roky.

Vyber mi komplikuje hlavne to ze mam siroku nohu, tj. Salomon Quest 4D mi proste nesedeli a tlacili ma (nebol som v nich na hiku, no pochodil som s nimi doma a neroztiahli sa vobec tak som ich vratil). Kvoli tomu sa moj vyber zuzil na vyrobcov co robia siroke verzie topanok tj. Meindl, Lowa, Hanwag.

Mam objednane Lowa Renegade GTX Mid, no som trocha zmateny... niekde pisu ze to je bota typu A, takze mi to nejak tak vyplyva, ze ani na tie Tatry to uz neni idealne. Potom je este mozno ist do Lowa Tibet/Hanwag Alaska/Tatra.

Cena tak do 6000-7000

Viete mi prosim poradit co by bolo lepsie pre moje vyuzitie? Dakujem!
palci
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned zář 17, 2017 19:28

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » pon zář 18, 2017 8:55

Renegade Ti v Tatrach a Alpach moc nevydrzi, hlavne pokud se tam chystas na tury ve vyssich polohach. To jsou boty fajn mekkoucke, do ceskych kopecku a lesu.

Doporucuji se Ti jeste podivat do znacce Salewa (najdes v RP nebo Alpsporte, ale casto se cenove oplati objednat primo od dovozce matum . cz nebo se podivat na eshop Hervisu, obcas s nejakou jejicch slevovou akci je cena hodne prijemna), podle mych zkusenosti dealji asi nejsirsi trekove boty. Pokud chces primerene mekci (B - tvrdsi nez Renegady, asi jako Tatry)) univerzal (ale taky v suti to nebude ono), tak Mountain Trainer, dale podle tvrdosti Rapace (B/C) anebo Crow (B/C - az C). Vsechny jsou trochu nizsi nez bezne pohorky (Tibet, Alaska, Tatra). Ty Crowy mam, chodil jsem v tom zatim v Tatrach a Alpach asi 22-25 dnu a chodi se v nich prijemne, jsou fajn lehoucke a moc dobre drzi podrzacka a nedelalo mi problem v nich chodit i po asfaltce.
Jo, u Salew se nelekej, kdyz budes mit napsane, ze je to sirka boty MID - budou sirsi nez skoro vsechny jine boty ve verzi Wide.

Dalsi vyrobce, co dela sirsi boty je Asolo, ale jen ty ve verzi Wide.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod palci » pon zář 18, 2017 11:23

Vdaka za odpoved. Tak ja teda asi tie renegady vratim... Trocha nechapem zahranicnym recenziam, kde tu botu vyzdvihovali ako jednu z top univerzalnych topanok. Diki aj za tip ohladom tych Salewa a Asolo, skusim pohladat nejake alternativy od nich.

Hlavne viem, ze mam teraz pozerat na vyssie rady a nie papucky ako Renegade (mne uz prisli aj v obchode strasne mekke...)
palci
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned zář 17, 2017 19:28

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mitau » pon zář 18, 2017 14:30

Zahraniční recenze - vždy je dobré zjistit, ke s nimi recenzent byl, zvlášť v USA nemá každý rovnou Alpy za humny a na lehčí terén budou Renegady skvělé. Navíc u bot ti tu podle osobního vkusu do stejného terénu pomalu může někdo doporučit běžecké boty a jiný B/C pohory. V USA navíc podle mě není taková tradice těžkých a tuhých pohorek, které vydrží všechno (jen dojem z recenzí).

Po zkušenosti s Hanwag Banks (podle mě podobné Renegadům) to jsou příjemné boty na lehčí terén - tj. turistické cesty v Tatrách, Alpách v létě. Jakmile přijde techničtější terén, tak na nějaké ferraty/pár kroků po skále atd. bude lepší nějaká tvrdší bota (nebo naopak běžecká s pořádnou přilnavostí, pokud zrovna nejdeš po žebříku/kramlích). Navíc v suťovisku dostávají ty lehké pohorky zabrat a můžou dřív odejít (spousta nití, méně kvalitní kůže).

Z dobrých kandidátů mě ještě napadá LA SPORTIVA TRANGO TRK LEATHER GTX (má Hudy.cz), al ety ti možná budou úzké.

PS: Pro místní - ty kožené Trango Trk jsou pocitově fakt bytelnější než nekožené Trango Trk.
Naposledy upravil mitau dne pon zář 18, 2017 22:18, celkově upraveno 1
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » pon zář 18, 2017 20:29

No vidis, ja Hanwag Banks mam a nevzal bych je ani na Milesovku. Kdyz pominu priserne klouzavou smes na podrazce, tak jsou strasne mekke a nedrzi. Mam je akorat na zimu do mesta a byla to spatna koupe, boty celkem k nicemu. Do Alp ani do Tater bych je nevzal ani nahodou, to uz bych snad radej sel v nizkych Meindl Laredech.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod palci » stř zář 20, 2017 16:54

Dneska som bol vratit tie Renegady do Hudy v Brne na Veveri. (Inak tie Renegady mi na sirku celkom sadli keby som planoval nejake botky na take lahke chodenie tak si ich urcite vezme... len skoda ze stoja 5000)

Skusal som aj Tibety aj Alasky (bohuzial nemaju tam salewy). Tie Alasky mi pridu o dost sirsie nez tibety. Akurat mi nejak nesedeli na nohe... To viazanie je ovela lepsie vyriesene na tibetoch.

Uvidim skusil som si siroke verzie objednat na predajnu a uvidim, snad mi to bude riadne sediet.
palci
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned zář 17, 2017 19:28

PředchozíDalší

Zpět na Boty