Jaké trekové boty?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 3, 2016 8:20

martin725 ja souhlasila s tim, ze neni prima umera mezi cenou a kvalitou, jak apuka poznamenal, a taky jak poznamenal, netyka se to konkretne bot, o kterych se ted bavime. Me treba konkretne k tem durandum prijde dost smutny, ze boty za skoro 5 tacu neumi vyrobce udelat tak, aby byly vyrobne v poradku (viz moc vystupujici vymekcujici oval ktery na nekterych kusech vyliza vic nez by mel, zpusobuje otlaky a na webu si v recenzich na tohle stezuje kazdej druhej) a myslim, ze tohle te neprekvapi u bot z trznice napriklad, ale nemel by to byt "standart" u znackove turisticke boty za hodne penez.
K SS bndam sem to myslela tak treba SS bundy hannah stoji klidne 5000 korun a maji membranu 5000/3000 a sijou se v cine a nekdo je ochotnej si to klidne koupit a pritom treba rict, ze gtx od tilaku za 7000 je predrazena vec a nechape, jak to nekdo muze mit. Pritom se tu bezne bavime treba o active shellkach v akci za 5t nebo i porad kvalitnich bundach s horsi membranou, ktery se daji koupit i mirne pod 5t a pritom tu klidne fakt prijde clovek, co si vybere bundu loap/hannah/husty za x tisic z neprodysnyho sofsthelu a mysli si, ze kdyz ta bunda je tak draha a vyrobce uvadi, ze je prodysna, tak sou dycky zmateny z toho ze prodysna za ty prachy vubec neni... pritom totoznou prodysnost a siti v cine mas v poho i na bunde za 800 z pracovnich potreb... jen na ni chybi to logo jakoze ceskyho vyrobce...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » čtv lis 3, 2016 10:19

jojo, než jsem objevil OF, tak jsem si naběhl s prý nepromokavou bundou od hannah za cca 5000 kč, byl to neprodyšný igelit který po chvíli na dešti protékal, i zadarmo by byla drahá, za cca 5000 kč mám v současností bundu s AS
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Příspěvekod martin725 » čtv lis 3, 2016 11:11

To jo. Ale na tech botech to je spise technicka chyba, nez ze by ta bota byla zamerne sizena. Ale je blbe, ze se to vyskytuje casto. Ale i to se muze stat. Ja na tech svych Hanwagach mel na jednom miste na hrubo zastrizenou kuzi a musel to "dodelat". A na nekolika mistech skvrny od lepidla.. Jak kdyz to nekdo delal doma na koleni :) V dobe kdyz uz i skoro novy mercedesy obcas reznou jsem s tim uz tak nejak smirenej

S tema bundama je to trochu slozitejsi. Hannach je spis neco jako Nike. Obycejne materialy v designu outdoor... Na zacatku to stoji sice 5 ale na konci sezony 2500 (a kdo u nas nekupuje po sleve, neni cech, ale mimozemstan). Za dva a pul to uz neni tak hrozna koupe. Tilak stoji na zacatku sedm a potom taky :) Ale jinak by se tyhle dve veci nemeli vubec srovnavat, to jsou ty lidi fakt trosku mimo...
Naposledy upravil martin725 dne čtv lis 3, 2016 15:42, celkově upraveno 2
martin725
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte dub 7, 2015 8:36

Příspěvekod martin725 » čtv lis 3, 2016 11:18

Ta prodysnost je taky obcas spatne chapana. Dost lidi, i tech co se v tom docela vyznaji, si mysli, ze boty, bundy z gorace jsou prodysnejsi nez bez nej...
martin725
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte dub 7, 2015 8:36

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » čtv lis 3, 2016 12:22

No jo, nebylo to davno, co (alespon v OV) bylo dost bilbordu s reklamou na neco (boty???) od Columbie se sloganem "Absolutne nepromokave, absolutne prodysne) :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re:

Příspěvekod mike » pát lis 4, 2016 18:41

martin725 píše:Dost lidi, i tech co se v tom docela vyznaji, si mysli, ze boty, bundy z gorace jsou prodysnejsi nez bez nej...

Podle toho se prave da poznat, jestli se v tom nekdo vyzna nebo tupe prebira reklamy Gore ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 4, 2016 21:38

podle me ale uz ta technicka vada znamena ze je to sizeny - problem tam evidetne je a evidentne od toho vyrobce neupustil a vesele si to laduje do bot dal, navic i vystupni kontrola bude naprd. chapu, ze se namatkou kontroluje sem tam neco ale neco, co je dejmeztomu v kazdy 5ty bote spatne by projit vazne nemelo.

pamatuju si, proc sem si pred lety nekoupila teoreticky prvni keeny a mam je az ted. z 5ti paru bot na prodejne (stejnej model + velikost) byly vsechny pravy boty blbe udelany blbe a noha tam byla z kopce a propadala se noha jakoby dovnitr.

ps mozna su nekdy mimozemstan ale s nejbeznejsi velikosti (boty, hadry) pri cekani na vyprodej se stane, ze mas jen hnus barvu nebo spatny velikosti.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod studni » stř lis 9, 2016 13:21

Ahoj, rád bych vás poprosil o radu, jaké trekové boty si vybrat, protože s tím nemám moc zkušeností. Měl jsem předtím Merrelly :) ale ty už opravdu znova nechci po tom, co se mi podrážka celá odlepila. Používám boty hodně v lese, na louce, na asfaltu spíš výjimečně. Potřeboval bych od nich, aby byly nepromokavý a hlavně dostatečně bytelný, ideálně i lehký ale nevím, jak moc jdou ty dvě věci dohromady. Jelikož s nimi i dost často po lese běhám, tak někdy dostanou i dost zabrat. Cena přibližně do 3000.

Měl jsem vyhlédnuté Salomon X Ultra LTR GTX nebo případně La Sportiva Lead II GTX/Lead GTX.

Děkuju vám za pomoc :)
studni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř lis 9, 2016 13:06

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » stř lis 9, 2016 14:31

jestli chceš místo bot Merrell koupit boty Salomon a nebo Keen, tak by to dle mně bylo jak z louže pod okap, La Sportiva Lead mohu doporučit, ale na běháni nejsou moc vhodné, i když jsem to nezkoušel, já neběhám
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod studni » čtv lis 10, 2016 13:24

Díky moc za odpověď. Nebylo to myšlený, že se jdu proběhnout do lesa na 10km, ale jezdím na tábory a hrajeme hry, kdy běhám v lese nebo po louce :)
studni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř lis 9, 2016 13:06

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod booze » čtv lis 10, 2016 17:59

Asics Gel Fujiattack 4 GTX
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » čtv lis 10, 2016 19:57

studni@

já bych koupil něco do těchto značek, La Sportiva, Scarpa, Asolo, Hanwag, Lowa
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » pát lis 11, 2016 8:22

@fps: pokud v nich chce opravdu behat nebo alespon pobihavat, tak jedine LS dela bezecke boty a to jeste - podle mne - hodne predrazene, hlavne pokud by chtel s GTX. Ty doporucene Asicsy nejsou zadny smejd, ve sve oblasti rozhodne min. na stejne urovni jako LS.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod ajdam » stř pro 7, 2016 19:37

Tak jsem dnes koupil v Hudy La Sportiva Karakorum Trek GTX v akci za 4500,- Teď si je prohlížím a zdá se mi, že podrážka je na jednom místě odlepená. Myslíte že je to na reklamaci, výměnu? Mám jen foťák v mobilu, tak to není moc dobře vidět...

Obrázek
Uživatelský avatar
ajdam
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: sob pro 26, 2015 21:18

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » stř pro 7, 2016 20:08

Na reklamaci by to urcite bylo.Ale ja na Tvem miste bych zadal vymenu, jinak o tu hezkiu cenu prijdes.

Manzelcine Karakorumy taky mely problem s odlepovanim podrazky, mozna pri vyrobe nejake serie meli bud spatne nastaveny stroj nebo spatne lepidlo. Na reklamaci to zalepili a zatim to drzi dobre.

Jinak pokud Ti sedi, jsou to fajn boty. Ne bez much, ale jedny z tech lepsich.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod ajdam » stř pro 7, 2016 20:15

Zkusím to nechat vyměnit. Blbý je že mám č. 48 a to tam měli poslední pár v Praze.
Uživatelský avatar
ajdam
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: sob pro 26, 2015 21:18

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » čtv pro 8, 2016 8:40

V tom pripade mas jen dve moznosti - vratit je nebo si to nechat opravit. Kdyby TI boty jinak sedely a nebni s nima zadny jiny problem, na Tvem miste bych si to nechal opravit. Pokud se to zacne znovu odlepovat, mas dva roky zaruku a treti odlepeni znamena automaticky vraceni penez (bo vymenu kdyz nebudou v akci asi neschvali, nejakou zaminku si najdou) a muzes si koupit nove boty z jine serie, pri trose stesti zase ve sleve :-). No a kdyz vydrzi, tak nebude zadny problem, ze jo :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » ned led 1, 2017 17:11

Chtěl bych se zeptat, jste někdo majitelem nebo máte zkušenosti s Triopama Kabru? Přišel jsem o botky a musím co nejdříve koupit nové. Už kdysi jsem po těchto pokukoval a zkoušel si je. Zaráží mě, že nikde na ně nejsou vesměs žádné recenze i přesto, že jsou na trhu poměrně dlouho. Co se mi podařilo na internetu najít, tak někteří uživatelé si stežovali na malou voděoodolnost membrány a hlavně na praskání kůže v místě ohybu (na tomto místě končí gumová obsázka a jak se v těchto místech kůže natahuje a povoluje tak dochází údajně k rychlému praskání).
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » pon led 2, 2017 20:03

ať koupíš jakékoli boty z nubuk kůže, tak ti nubuk kůže zvrásní a popradská, měl jsem Asolo Lhasa, Fitwell Giove, Lowa Tibet Pro, Meindl Island, Meindl Lhasa, Meindl Vakuum, Hanwag Alaska, a na všech nubuk kůže zvrásnila nebo popraskala, koukni třeba tady viewtopic.php?p=417430#p417430
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Pavla21 » čtv led 5, 2017 11:21

Jsem příležitostná spamerka. Přes zimu jsem nezvykla moc chodit na turistiku, ale když jsem letos viděla to množství krásných zimních foto od známých, přemýšlím, že bych se také přidala. Dívala jsem se původně na zimní trekové boty, jen se mi to zdá být dost velká investice, na to, co já půjdu tak lze max 5 krát někde na túru a jinak jejich nevynosím. Přemýšlím proto nad těmito zimními botami LOAP z envy <spamovaci_link_na_jakysi_slevovy_server> jelikož ty jsou pro mě běžně vynositeľné. Myslíte, že by bylo bezpečné se vybrat v něčem takovém na túru?
Naposledy upravil mike dne čtv led 5, 2017 18:17, celkově upraveno 1
Důvod: odspamovano, pri dalsim pokusu bude BAN jako na predchozi nick
Pavla21
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 5, 2017 11:12

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Ado » stř led 25, 2017 17:41

Ahoj, pomalu se připravuji na nákup nových bot. Nyní chodím v pohorách Lowa Ranger, jsou fajn, ale na moji ultra úzkou nohu jsou stále příliš široké. Dotaz tedy je: Můžete poradit nějaký konkrétní typ (či alespoň značku bot, u které bych měl hledat) bot pro úzkou nohu? Boty by tedy měly být v první řadě úzké, dále vysoké (klasické pohory), celokožené, tuhostí podobné Lowa Ranger (tzn. zřejmě tuhost B ?) ideálně s goretexem a gumovou obsázku po celém okraji? Cena max do 5500 Kč, možná i 6000 Kč. Tzn. to co hledám, jsou vlastně úzké Lowa Ranger - zná někdo něco takového?

Z jiného fóra, kde jsem podal podobnou otázku mi zatím vyšli dva adepti: La Sportiva a Scarpa. Problém je, že Scarpa (Ladakh) je příliš drahá a La Sportiva se zdá velmi umělá a celokožené modely (např. Karakorum) jsou často příliš tvrdé.

Zatím se jedná pouze o "desk research".

Díky za rady! Adam
Uživatelský avatar
Ado
nováček
nováček
 
Příspěvky: 152
Registrován: stř kvě 2, 2007 17:23
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » čtv led 26, 2017 9:48

La sportivy (Karakorum) Ti budou s velkou pravdepodobnosti taky siroke, nejsou (moc - uz si presnou sirku Rangeru nepamatuji) uzsi nez Rangery.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Dámské trekové do 3000Kč

Příspěvekod Kopriva » ned úno 5, 2017 10:13

Dámské trekové do 3000Kč

Ahoj, postupně začínám více a více vycházet do přírody a ocenila bych kvalitní boty, do kterých nepoteče, ikdyž projdu stružkou, ale budou dýchat. Nikdy jsem se o to nezajímala a vůbec se neorientuju. Poradíte mi prosím nějaké, co se po roce nerozpadnou a jsou kvalitní? Více než 3000 na to nemám.

děkuju moc
Naposledy upravil sobb dne ned úno 5, 2017 18:08, celkově upraveno 1
Důvod: sloučeno do jednoho z existujících vláken
Kopriva
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned úno 5, 2017 10:05

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod budo » pon čer 19, 2017 12:48

petruschka - doporučuju zvážit následující:
- destinace (např. CZ/SK anebo Island - bude dost rozdíl)
- roční období

Sám jsem se v důsledku osobních zkušeností i rad uvedených zde dopracoval k tomu, že mi nevadí víkend v mokrých lehkých měkkých botách systémem nateče-vyteče. Na deštivém jarním dogtreku jsem prvních 40km šel v nízkých GTX Adidaskách a pak jsem je přezul vyměnil za snadno a okamžitě promokavé INOV8 a šlo se mi líp. T byl samozřejmě relativně sportovní výkon, kdy celý den člověk ve slušném tempu šlape a zahřívá se. Pomalé courání a postávání zase pro mokrou botu moc pohodlné nebude. A pohorky beru jen v pořádný plejskanici na podzim a samozřejmě za sněhu v zimě. Jinak celokožená nízká nemembránová bota do malých plejskanic nebo suchého chladna mi taky vyhovuje.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » pon čer 19, 2017 16:04

Tohle byla reakce na co? Nikde tu nevidim zadny prispevek od petruschky (ani smazany).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod budo » úte čer 20, 2017 10:29

viewtopic.php?p=459246#p459246

Přehlédl jsem datum jejího dotazu, který jsem našel před seznam jejích (3) příspěvků ...

Jestli chceš, tak to smázni.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod petruschka » úte čer 20, 2017 11:33

Muj prispevek je o neco zpet. Byl presunut z diskuze do diskuze...
Dekuji za reakci...
Nakonec sem si koupila kontnikove B Meindl :)
petruschka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte srp 9, 2016 18:49

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod terulga » čtv čer 22, 2017 19:11

Zdravím, mam dotaz používám asola trekker čekaji me za nějaký měsíc ferraty začínám s nimi. Chtěl bych se poptat na vhodnost. Chodim vice - celodenní treky a ted k nim i přidat ferraty a do budoucna i lezeni. vice moznosti na vystup, pomale rozšiřovani repertoáru :D Proto se mi nechce kupovat nízke boty. Díky za odpovědi
terulga
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř úno 15, 2017 13:04

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mitau » čtv čer 22, 2017 19:52

Ahoj, ty pohorky jsou na ferraty úplně v pohodě, nemusíš se bát. Ostatně na kombinaci turistiky a ferrat je podobný typ pohorek asi to nejlepší, co můžeš mít.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Tenen » pát črc 7, 2017 7:45

Také bych chtěl se podělit o vlastní zkušenost. Chodívám spíš lehčí až střední trasy, většinou turistické stezky, žádné ferraty nebo podobný extrém, délka tras 20-35 km. Po prostudování zdejšího fóra a prolistování několika katalogů jsem si vytipoval několik konkrétních bot. Všechny jsem si na obchodech vyzkoušel a nejlépe mi seděl model La Sportiva TX4. Po několika náročných tůrách, délkově i povrchem, musím konstatovat, že v ničem horším jsem ještě nikdy nechodil. Boty jsou z mého pohledu pro tůry s velkým počtem kilometrů, pro celodenní nošení, absolutně NEVHODNÉ!!!
Například vnitřek boty je docela tvrdý, takže bez silné ponožky člověk riskuje sedření kůže, potom došlap na kameny je hodně tvrdý a nejistý, docela to odnášejí kotníky.
Tenen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát črc 7, 2017 7:31

PředchozíDalší

Zpět na Boty