Lezačky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Lezačky

Příspěvekod radekfoltyn » pon zář 12, 2005 12:23

Potreboval bych koupit lezacky, a chtel bych poradit jaky, pokud mate nekdo nejaky zkusenosti tak se ozvete. *
Uživatelský avatar
radekfoltyn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: čtv čer 30, 2005 11:17
Bydliště: Brno

Re: Lezačky

Příspěvekod funo » pon zář 12, 2005 12:31

Radek.XP píše:Potreboval bych koupit lezacky, a chtel bych poradit jaky, pokud mate nekdo nejaky zkusenosti tak se ozvete. *


Nejsou to lezačky, ale lezečky.Musíš vědět na co je přesně chceš a podle toho vybírat dál.Jestliže jsi začátečník, tak bych šel třeba do Triop Waltz.
funo
 

Příspěvekod norman_64 » pon zář 12, 2005 12:50

Super - pro mě taky momentálně aktuální téma (taky potřebuji - jsem začátečník)...tak jenom hezky a hodně radte... *
Naposledy upravil norman_64 dne pon zář 12, 2005 13:21, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Simi » pon zář 12, 2005 13:01

No jak uz tady zaznelo, je dulezity, na co je chces - jina bota je vhodnejsi na pisek, jina na vapno.
Jakozto zacatecnikovi bych ti nedoporucoval nic extra specializovanyho ani nijak zvlast drahyho. Spis si musis vybrat botu, co ti bude dobre sedet na noze. Takova jednoducha univerzalni botka je napr. Triop Tiger, Triop Waltz, Saltic Sepia, Saltic Garnet, Rockpillars Jump, Rockpillars Fly.
Rozhodne si nech v obchode poradit ohledne toho, jak se ti ktera bota roztahne. Z tech uvedenych se napr. ty Salticy roztahnou, naopak Rockpillary moc ne.
Radit ohledne lezecek po netu je fakt slozity. Nekomu proste sedi to, jinymu neco jinyho.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod homerr » pon zář 12, 2005 13:34

projed si diskuzi na lezec.cz, tam se někdo ptá asi každý druhý den. jinak bych doporučil jako kolega něco univerzálního, levnýho ( cena kolem 1200) a hlavně minimálně o číslo menšího, v obchodě ti řeknou jak se vytáhnou. značek je dost, spíš bych řešil kde to budeš kupovat a co tam budou mít, každá značka má několik bot, cenový relace od těch 1000-do třeba 3000. až budeš zkoušet každá ti taky nesedne, třeba já mám delší ukažováček a tak mi některý střih vadí.
jinak v lezeckým slangu se lezečkám říká lezačky stejně jako zalézt se říká zalozit takže bych nikoho nebral za slovo :D
homerr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: sob říj 16, 2004 20:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Rujir » pon zář 12, 2005 13:42

Ja som si na svoje zaciatky kupoval najlacnejsie Saltic lezecky a som s nimi spokojny doteraz. Aj ked ja som dost vikendovy lezec... :ú
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Lezačky

Příspěvekod norman_64 » pon zář 12, 2005 18:53

Radek.XP píše:Potreboval bych koupit lezacky, a chtel bych poradit jaky, pokud mate nekdo nejaky zkusenosti tak se ozvete. *

Tak dneska jsem se stavil v Hudáči - tam měli ve výprodeji hromadu lezeček Triop za dobrou cenu a celkem mi padli...tak jsem koupil....
Zkus se taky zastavit v nějakém hudáči...pokud chceš ušetřit...a Triopy nejsou vůbec špatné... :wink:
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Re: Lezačky

Příspěvekod Rujir » úte zář 13, 2005 11:48

norman_64 píše:
Radek.XP píše:Potreboval bych koupit lezacky, a chtel bych poradit jaky, pokud mate nekdo nejaky zkusenosti tak se ozvete. *

Tak dneska jsem se stavil v Hudáči - tam měli ve výprodeji hromadu lezeček Triop za dobrou cenu a celkem mi padli...tak jsem koupil....
Zkus se taky zastavit v nějakém hudáči...pokud chceš ušetřit...a Triopy nejsou vůbec špatné... :wink:


Asi je to len moj osobny pocit ale na Triopoch sa mi nikdy nepacila ta ich divna spicka - taka nejaka zdola dogulata. Ale ako vravim - urcite je to len moj osobny subjektivny pocit... :|
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » úte zář 13, 2005 12:19

Já byl s Triopama v pohodě ... každá noha je jiná ... chce to zkoušet, holt :wink:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Lezačky

Příspěvekod uplne jinej martin » úte zář 13, 2005 14:11

Rujir píše:
norman_64 píše:
Radek.XP píše:Potreboval bych koupit lezacky, a chtel bych poradit jaky, pokud mate nekdo nejaky zkusenosti tak se ozvete. *

Tak dneska jsem se stavil v Hudáči - tam měli ve výprodeji hromadu lezeček Triop za dobrou cenu a celkem mi padli...tak jsem koupil....
Zkus se taky zastavit v nějakém hudáči...pokud chceš ušetřit...a Triopy nejsou vůbec špatné... :wink:


Asi je to len moj osobny pocit ale na Triopoch sa mi nikdy nepacila ta ich divna spicka - taka nejaka zdola dogulata. Ale ako vravim - urcite je to len moj osobny subjektivny pocit... :|

zdola dokulata? mám salsu a řekl bych že je tam vingl.
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

HELP!!!!!!!

Příspěvekod LUC!F3R » stř lis 2, 2005 23:03

Chtel bych si koupit lezačky na stěnu, ale nemuzu se rozhodnout(rozhoduju se mezi salticama Vampir nebo Devil a Bufo Weapon)nemohl by mi nekdo fundovanej poradit DIKY:wink:
LUC!F3R
 

jaky lezecky

Příspěvekod skalis » stř lis 2, 2005 23:49

ahoj, pro zacatek si vyber takovy, ktery ti hlavne sednou na nohu. a nemusi byt nejak extremne mensi nez noha, staci tak o cislo (taky zalezi, jak se roztahnou--kuze trochu povoli, syntetika ne). jinak pokud chces ustat maly hnidy, tak tvrdsi, pokud chces hlavne boty na treni a citlivost, tak mekci. ale to ted asi moc neres, jestli zacinas. kup nejaky laciny, co ti padnou, casem si koupis dalsi :) a hlavne--o botach to neni. stastnou ruku (nohu:) pri vyberu
Uživatelský avatar
skalis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:59
Bydliště: Lanskroun

Příspěvekod LUC!F3R » čtv lis 3, 2005 9:32

JJ Diky!!!!!!Snad neco vyberu :D :D :D
LUC!F3R
 


Zpět na Boty