Zkušenosti s botama od La Sportivy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Zkušenosti s botama od La Sportivy

Příspěvekod Leggos » sob zář 10, 2005 15:09

Chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti s botama od La Sportivy?
Leggos
 

Příspěvekod Rujir » sob zář 10, 2005 18:08

Uz rok a pol mam od LS Himalaye co jest klasicka, spravnacka pohorka - Vibram, ziadny GTX, hruba koza, ziadne svy, ziadne lepidlo - proste dokonalost sama.

Az do minuleho tyzdna som bol s nimi maximalne spokojny ja aj mojich cca 5 kamaratov, co ich tiez vlastni. Zial, minuly tyzden som v Slovenskom raji zakopol o koren stromu a ten ich prerazil az na podsivku (!!!)! Normalne rozrazil tu 3mm hrubu kozu, takze v botach za 5000,- Ck mam cca 5 cm dieru. :cry: Buduci tyzden ich idem reklamovat, tak uvidime, ako to dopadne, kazdopadne aj v pripade, ze bude reklamacia uspesna, ma ZASE caka rozchadzanie novych topanok, co ma serie zo vsetkeho najviac... :evil: :(( :evil:

Jo a nikomu inemu co poznam sa nic podobne nestalo... Typicke... :((
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Horal Fanda » stř zář 14, 2005 9:42

Mám 3,5 roku La Sportivy Himalaye a žádný problém. Drží na nich i rychloupínací mačky, jsou docela tuhé, delší dobu trvá než se rozchodí, ale je to spolehlivá botka. Co jsem si zjišťoval, tak výměna Vibramu se dá zařídit přes Hudy sport, posílají to do Itálie a vyjde to kolem 2000 Kč.
Jinak takové LS Nepal jsou botky nejvyšší třídy, v Alpách je má na ledovcích docela dost lidí.
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Příspěvekod Rujir » stř zář 14, 2005 17:54

Vazne na nich drzia aj rychloupinacie macky? Aj ked nemaju drazky? Ja teda ziadne macky nemam, ale tuto zimu sa uzbez nich asi nezaobidem, takze planujem jedny kupit.

Momentalne mam sice Himalaye K.O., ale snad mi uznaju reklamaciu (kurva, jedny som konecne rozchodil a mozem zacat nanovo :(( ), ale aj ak ju neuznaju, tak si ich kupim znova... *
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod norman_64 » stř zář 14, 2005 18:36

Ted jsem na ně čuměl v Hudáči a ten jejich vzhled mě dostal * do kolen - klasika nad klasiku :smt035 :finga: :supz: :prayer: ...až dokonce uvažuju že si je koupim - jen je škoda té ceny...
Dováží k nám i někdo jiný La Sportivy, nebo je je Hudáč výhradní dovozce (třeba jako u Deuteru) ?
Jinak fakt ty švy nepustí vodu??? :((
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Horal Fanda » stř zář 14, 2005 18:51

norman_64 píše:Ted jsem na ně čuměl v Hudáči a ten jejich vzhled mě dostal * do kolen - klasika nad klasiku :smt035 :finga: :supz: :prayer: ...až dokonce uvažuju že si je koupim - jen je škoda té ceny...
Dováží k nám i někdo jiný La Sportivy, nebo je je Hudáč výhradní dovozce (třeba jako u Deuteru) ?
Jinak fakt ty švy nepustí vodu??? :((


Impregnuju je G-Waxem od Grangers, vždy několik vrstev a naprostá pohodička, noha krásně v suchu. Co se týče dovozu, tak nikde jinde než v Hudy jsem je neviděl. Co se týče k mačkám, tak já mám rychloupínací kloubové od Campu (Ice Trek), vpředu popruh, vzadu plastový "napínák". V podstatě tenhle systém - http://www.hudy.cz/GoodsDetail_LS.asp?n ... nguageID=1
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Příspěvekod norman_64 » pát lis 11, 2005 10:42

Rujir píše:Uz rok a pol mam od LS Himalaye co jest klasicka, spravnacka pohorka - Vibram, ziadny GTX, hruba koza, ziadne svy, ziadne lepidlo - proste dokonalost sama.

Az do minuleho tyzdna som bol s nimi maximalne spokojny ja aj mojich cca 5 kamaratov, co ich tiez vlastni. Zial, minuly tyzden som v Slovenskom raji zakopol o koren stromu a ten ich prerazil az na podsivku (!!!)! Normalne rozrazil tu 3mm hrubu kozu, takze v botach za 5000,- Ck mam cca 5 cm dieru. :cry: Buduci tyzden ich idem reklamovat, tak uvidime, ako to dopadne, kazdopadne aj v pripade, ze bude reklamacia uspesna, ma ZASE caka rozchadzanie novych topanok, co ma serie zo vsetkeho najviac... :evil: :(( :evil:

Jo a nikomu inemu co poznam sa nic podobne nestalo... Typicke... :((

Rujir, jak jsi tedy dopadl s reklamací, uznali to?? :((
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Rujir » pát lis 11, 2005 23:55

norman_64 píše:Rujir, jak jsi tedy dopadl s reklamací, uznali to?? :((


Tak ako som mohol dopadnut len ja. Nakoniec som sa rozhodol ich nereklamovat lebo jedinym efektom by bolo, ze by mi dali nove, ktore by som opat musel rozchadzat a trpiet v nich. Tak som ich dal opravit firme Restday v Zline, ktora sa specializuje na opravu pohoriek. Buduci tyzden by som ich mal dostat spat tak uvidime, ako to zvladli. Snad ok... :((

PS: Rozhodnutiu nereklamovat napomohol aj fakt, ze pri stahovani som prisiel o fascikel so zarucakmi. Ak mi odide este nieco ine, tak som definitvne v prd.li... :evil:
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Jano » sob lis 12, 2005 18:05

A nemate niekto nejake skusenostami s La Sportiva Forester? Zaujimaju ma, lebo su to vysoke topanky nad clenky, ktore mam trochu rozviklane :?
Jano
 

Příspěvekod chonga » sob lis 12, 2005 19:07

Rujir píše:
norman_64 píše:Rujir, jak jsi tedy dopadl s reklamací, uznali to?? :((


Tak ako som mohol dopadnut len ja. Nakoniec som sa rozhodol ich nereklamovat lebo jedinym efektom by bolo, ze by mi dali nove, ktore by som opat musel rozchadzat a trpiet v nich. Tak som ich dal opravit firme Restday v Zline, ktora sa specializuje na opravu pohoriek. Buduci tyzden by som ich mal dostat spat tak uvidime, ako to zvladli. Snad ok... :((

PS: Rozhodnutiu nereklamovat napomohol aj fakt, ze pri stahovani som prisiel o fascikel so zarucakmi. Ak mi odide este nieco ine, tak som definitvne v prd.li... :evil:


tak dej vědět jak to opraví. to se muže hodit
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Ja mam popradky

Příspěvekod Peter » ned lis 13, 2005 1:00

Rujir píše:Vazne na nich drzia aj rychloupinacie macky? Aj ked nemaju drazky? Ja teda ziadne macky nemam, ale tuto zimu sa uzbez nich asi nezaobidem, takze planujem jedny kupit.

Momentalne mam sice Himalaye K.O., ale snad mi uznaju reklamaciu (kurva, jedny som konecne rozchodil a mozem zacat nanovo :(( ), ale aj ak ju neuznaju, tak si ich kupim znova... *


Hej Rujir a co tak z domacich dielni. Ja mam uz roky popradky (teraz ich oznacuju ako James 2) su to trvde potvory, ale neznicitelne. A cena je zrovnatelna.
Peter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát srp 13, 2004 12:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod norman_64 » ned lis 13, 2005 1:13

Popradky jsou super, ale jak Rujir psal, nechcou se mu rozchazet nové boty a myslím si, že Himalaye mu za babku opraví ... :) - takze zbytečně kupovat nové boty...tot můj názor *
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Re: Ja mam popradky

Příspěvekod Rujir » ned lis 13, 2005 15:24

Peter píše:
Rujir píše:Vazne na nich drzia aj rychloupinacie macky? Aj ked nemaju drazky? Ja teda ziadne macky nemam, ale tuto zimu sa uzbez nich asi nezaobidem, takze planujem jedny kupit.

Momentalne mam sice Himalaye K.O., ale snad mi uznaju reklamaciu (kurva, jedny som konecne rozchodil a mozem zacat nanovo :(( ), ale aj ak ju neuznaju, tak si ich kupim znova... *


Hej Rujir a co tak z domacich dielni. Ja mam uz roky popradky (teraz ich oznacuju ako James 2) su to trvde potvory, ale neznicitelne. A cena je zrovnatelna.


No Popradky som samozrejme pozeral, ale stoja naozaj rovnako. Himalaye ma dokonca vysli lacnejsie lebo vtedy sa este dala vratit z nich dan :wink: Od Popradiek ma odlakalo to, ze pri rovnakej cene nepouzivaju podrazku Vibram ale nejaku NoName panbohvie od koho... Ale teraz uz je to jedno, ako som povedal - s Himalayami som vysostne spokojni a ak manici z Restday splnia, to co slubili (tvarili sa dost sebaisto) tak nemam co riesit... *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Ad Restday

Příspěvekod Peter » ned lis 13, 2005 20:45

Daj potom vediet ako to zvladli. Som dost zvedavy, lebo podla tvojho popisu bola ta topanka suca na hodenie do kontejnera.

Ja som popradky kupil este za rozvijajuceho sa socializmu a vtedy nehoraznych 500 a asi ich zdedi moj stvorrocny syn. Daju sa znicit iba napalmom.
Peter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát srp 13, 2004 12:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » pon lis 14, 2005 6:38

Popradky jsem vyfasoval od taty když mi bylo asi dvanáct a to ty boty tenkrat měly pětadvacet let. Kdyby tenkrát někam nezmizely (by mě furt zajímalo kam) tak věřím, že v tom tlápu do dneška :smt023

To Rujir:
Ten Restday by mě taky zajímal, mám v merku tam jedny pohorydoly poslat. Dej to pak do vlastního vlákna, ať to objevím. Tu tvou recenzi...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » pon lis 14, 2005 7:56

Přípluv píše:Popradky jsem vyfasoval od taty když mi bylo asi dvanáct a to ty boty tenkrat měly pětadvacet let. Kdyby tenkrát někam nezmizely (by mě furt zajímalo kam) tak věřím, že v tom tlápu do dneška :smt023

To Rujir:
Ten Restday by mě taky zajímal, mám v merku tam jedny pohorydoly poslat. Dej to pak do vlastního vlákna, ať to objevím. Tu tvou recenzi...


No topanocky by mali dorazit vo stvrtok tak hned ako ich dostanem, budu podrobene dokladnej prehliadke a nasledne zalozim nove vlakno Restday, ok? *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » pon lis 14, 2005 10:06

:smt023
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Keya » pát kvě 19, 2006 16:21

Ahojky, chtela bych si koupit nejaky botky. V srpnu jedu na Slovensko na Malou Fatru. Koukala jsem na mnohokrat zminovane boty znacky La Sportiva Himalya, dokonce jsem je nasla i za slusnou cenu, jen nevim, co znamena, ze jsou tvrde. Jake jsou nasledky? V tomhle jsem naprosty laik, tak mi odpuste moji, mozna pro nekoho hloupou, otazku. :D
Keya
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát kvě 19, 2006 16:16

Příspěvekod sedlo » pát kvě 19, 2006 16:39

Keya píše:Ahojky, chtela bych si koupit nejaky botky. V srpnu jedu na Slovensko na Malou Fatru. Koukala jsem na mnohokrat zminovane boty znacky La Sportiva Himalya, dokonce jsem je nasla i za slusnou cenu, jen nevim, co znamena, ze jsou tvrde. Jake jsou nasledky? V tomhle jsem naprosty laik, tak mi odpuste moji, mozna pro nekoho hloupou, otazku. :D

Velmi dobrá volba za dobrou cenu,ověřená několikaletým úspěšným prodejem,ted tuším pod 4.tisíce.Běž do toho :D
sedlo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: pát kvě 12, 2006 16:24
Bydliště: furt někde...

Příspěvekod Lumyr » pát kvě 19, 2006 16:44

Keya píše:Ahojky, chtela bych si koupit nejaky botky. V srpnu jedu na Slovensko na Malou Fatru. Koukala jsem na mnohokrat zminovane boty znacky La Sportiva Himalya, dokonce jsem je nasla i za slusnou cenu, jen nevim, co znamena, ze jsou tvrde. Jake jsou nasledky? V tomhle jsem naprosty laik, tak mi odpuste moji, mozna pro nekoho hloupou, otazku. :D


No nevim jestli je to ta spravna bota pro kazdeho. Kamarad je ma uz asi 5 let (je s nima fakt spokojenej) ale rok je rozchazel a dost pri tom trpel.. Jesli je chces vzit v srpnu tak to abys je koupila co nejdriv a chodila v nich co nejvic...
Jinak jedna kamoska si koupila na treky pred 2 lety LA Makalu a nemuze si je vynachvalit, proslapla je za par dni a ted je snima velmi spokojena.. Asi bych spis sel do nich...
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod Rujir » pát kvě 19, 2006 19:44

No ja tie Himalaye mam (ako tu uz vsetci vedia) a tiez neviem, ci by som ti ich odporucal. Ak chces poriadne pevne pohorky, na ktore sa mozes spolahnut a ktore preziju teba, tvoje deti a atomovy vybuch, tak su pre teba super. Ale zaroven sa budes musiet zmierit s tym, ze ich budes rozslapavat tak 400km a dovtedy trpiet. A to by som tipol, ze lahsie ich rosliapne 100kg chlap (aj s batohom) nez utla dievcina, ktora vazi polovicu (aj s batohom).

Takze vsetko zalezi od toho, ako casto chodis do hor. Ak velmi casto, tak ich kludne ber. Ak nie, tak sa na ne vykasli a chod radsej do niecoho pohodlnejsieho a civilnejsieho. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Jan » sob kvě 20, 2006 7:50

Nuz, skus porozmyslat o Meindl Island Pro. Iste, ich nevyhodou je vyssia cena, ale inak som s nimi velmi spokojny. V podstate ziadne rozchadzanie, sadli mi na nohy hned (a to mam kazdu inu :(( ), pohodlne a pevne... A vyraba sa aj damsky model.
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Příspěvekod Keya » sob kvě 20, 2006 9:38

Dekuju moc za odpovedi. :D Ja se mrknu po vasich tipech, a pak se treba jeste na neco zeptam. :D
Keya
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát kvě 19, 2006 16:16

Příspěvekod tuso » sob kvě 20, 2006 13:12

Jan píše:... A vyraba sa aj damsky model.


Ja by som hľadal modely určené pre ženy, pretože ženská noha má iný tvar klenby a chodidla a ak model nerozlišuje mužskú a ženskú verziu, tak je šitý na mužskú tlapu. /Dúfam, že tu nikto nebude vypisovať, že sa to v minulosti nerozlišovalo, lebo v minulosti ľudia napríklad žili aj v jaskyniach a zato teraz máme byty./ :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Keya » ned kvě 21, 2006 12:04

Btw u nas v Jilemnici jsem videla prodavat trekovy boty znacky Garmisch a Sherpa. Garmische znam, par lidi si je nemuze vynachvalit. Co vy na tyhle 2 znacky obuvi?
Keya
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát kvě 19, 2006 16:16

Příspěvekod pripluv » ned kvě 21, 2006 12:16

Keya píše:Garmische znam, par lidi si je nemuze vynachvalit...

Já zase znám pár lidí, co jim nemůže přijít na jméno.

Nevím jak teď, ale já jsem před cca třemi lety Garmische reklamoval 3x :evil: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Keya » pon kvě 22, 2006 19:26

Diky za nazor. :wink:
Keya
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát kvě 19, 2006 16:16

Příspěvekod pripluv » pon kvě 22, 2006 20:04

Rujir píše:
Přípluv píše:To Rujir:Ten Restday by mě taky zajímal, mám v merku tam jedny pohorydoly poslat. Dej to pak do vlastního vlákna, ať to objevím. Tu tvou recenzi...

No topanocky by mali dorazit vo stvrtok tak hned ako ich dostanem, budu podrobene dokladnej prehliadke a nasledne zalozim nove vlakno Restday, ok? *


To Rujir: Tak co recenze, hade?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » pon kvě 22, 2006 20:48

Přípluv píše:To Rujir: Tak co recenze, hade?


:fuj: :fuj: :fuj:

Hledej smudlo! Ja som to vlakno naozaj zalozil a svoje skusenosti popisal a podelil sa s nimi. :twisted: Ak tu nahodou nie je, tak muselo zmiznut pri presune z povodnej domeny, ale neverim tomu. :twisted:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » pon kvě 22, 2006 21:11

:mnam: tak to se asi podívám :mnam:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Další

Zpět na Boty