rada pre zaciatocnika :)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

rada pre zaciatocnika :)

Příspěvekod memorex31 » ned zář 4, 2005 12:54

Zdravim, tak som nasiel toto forum a dufam, ze mi niekto poradi :)
Potrebujem boty pre slecnu, tak okolo 3500,-Sk ( cca 2800,- Kc), na lahsie tury, sem-tam Tatry a pod. Hlavne aby boli vysoke a drzali nohu, a pouzitie aj sem-tam v zime do mesta :)
1. Aku znacku? Nevyznam sa vobec... Alebo link na nejake testy, recenzie, fora-tu je toho este celkom malo :-(
2. Celokozene bez membrany a impregnovat alebo kombinovane materialy s membranou?
3. Kde v Bratislave je fajn outdoor obchod so zlavami? Chceme to kupit teraz v septembri...
Dakujem :)
memorex31
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: ned zář 4, 2005 12:26

Příspěvekod pripluv » pon zář 5, 2005 5:20

Pokusím se v krátkosti odpovědět, předpokládám, že jsi to tu už prošmejdil a o botech tu toho je dost. Nicméně:

ad. 1) hm, sakra. V takovýto cenový relaci vlastně ani nevím. Kdosi doporučuje Prabos (slavičín) nebo Garmish (Třebíč), mne ani jedny nějak speciálně nenadchly, ale to neznamená že jsou špatný. Jinak dobrý a kvalitní značky jsou - La Sportiva, Meindl, Scarpa, Planika, Aku, Raichle...

ad. 2) za tyto prachy membránu snad ani neseženeš. Při postivým krémování stačí celokožené.

ad. 3) tak to už tuplem nevím :|
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod chonga » pon zář 5, 2005 12:41

osobní zkušenost, když jsem kupoval manželce.
- zkoušet, zkoušet a zase zkoušet až na tebe bude prodavač koukat divně :mrgreen:
- možná nekoupíš napoprvé!
- ženská je lehčí a slabší, proto nemusí mít uplně tvrdý boty. potom je neohne a chodí v tom jak v přeskáčích. asi to chce kompromis co jí sedí líp.
- Garmische nejsou špatný, ale manželce vadil vzadu na patě šev, ten tlačil na achilovku a nemohla po pár minutách jít (já je mám a v poho...)
- co se týče ceny tak v do 3500,-Kč jsme zkoušely Garmont, La Sportiva, Scarpa, AKU, Meindl. Nejlíp seděl Meindl, taky byl koupen.
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod Rujir » pon zář 5, 2005 22:21

No v tej cenovej relacii ti asi ostane na vyber naozaj len ten Prabos a Garmisch. O Garmischi nic neviem ale na Prabos som pocul samu chvalu. Samozrejme v tej cenovej relacii necakaj zazraky, ale na beznu turistiku to viac nez staci.

Pre Prabosy sa oplati skocit do Slavicina, do firemnej predajne. Nie je to tak daleko od hranic. Nastve to len v pripade, ze ziadne nesadnu. :wink:

Na membranu sa vykasli, celokozenne pri normalnom mazani uplne stacia. Tie membranove by si aj tak musel mazat rovnako, aby sa ti na nich koza neznicila. Najvacsim kompromisom bude asi podrazka, ale ak to chce len na beznu turistiku, tak to az tak nepociti.

Co sa tyka obchodov v BA, tak velmi nenavyberas. Je ich tam sice pomerne dost, ale rozdiely v cennach nie su takmer ziadne. Skor v sortimente. Kazdy obchod sa zameriava na ine znacky, takze ich budes musiet obehat vsetky. :mrgreen: Zas az tak vela ich nie je. Ak budes velmi chciet, tak ti mozem vypisat, ktore poznam a navstevujem ja, ale nie je ich ani desat. :((

To by bolo asi tak vsetko. Howgh!
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod šíp » úte zář 6, 2005 22:16

garmische mám já, nosila jsem je 2 týdny v roháčích a úplně super. stály necelé 2 tisíce. prabosy má ségra, máje už asi tři roky, letos v nich byla ve vysokých tatrách a malé fatře a taky absolutní spokojenost, kolik stály nevím.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » stř zář 7, 2005 5:18

Kdyby tvá přítulkyně měla patnáctku nohu, tak za dobrý love jdou sehnat fitwely na http://www.velkeboty.cz :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám


Zpět na Boty