Rada

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Rada

Příspěvekod benmajer » čtv srp 11, 2005 17:38

Chystam sa kúpiť turistickú obuv. Keďže nie som neajký znalec značiek chcel by som vás poprosiť o radu, ktorá značka je tá naj... Samozrejme pre každého tá, s ktorou má naj skúsenosť, ale predsa musia existovať nejaké objektívne kritériá... Hľadám obuv na stredne ťažké túry do skalnatého terénu za rozumnú cenu (do 7000). Za každú radu budem vďačný. Ben
benmajer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv srp 11, 2005 17:03
Bydliště: Slovensko

Re: Rada

Příspěvekod Noemi » čtv srp 11, 2005 17:50

benmajer píše:Chystam sa kúpiť turistickú obuv. Keďže nie som neajký znalec značiek chcel by som vás poprosiť o radu, ktorá značka je tá naj... Samozrejme pre každého tá, s ktorou má naj skúsenosť, ale predsa musia existovať nejaké objektívne kritériá... Hľadám obuv na stredne ťažké túry do skalnatého terénu za rozumnú cenu (do 7000). Za každú radu budem vďačný. Ben


Hlavně ti ta botka musí sedět na noze, takže zkoušet v ponožkách, které nosíš, ve špičce musí být ještě místo, ať tě netlačí při chůzi z kopečka (samozřejmě je 5 cenťáků :mrgreen: ).
Jinak ze značek - když se tady koukneš zpětně doporučují ostatní Hanwagy /Hudy/, gumová obsázka je dobrá, ale co jsem se dočetla časem se začne odlepovat, takže nemůžeš počítat, že to bude botka napořád. Jinak Meindl...a z těch levnější naše Prabosky (obchody s pracovními oděvy) - na ty už tady padlo docela hodně slov chvály.
Vše ale opravdu závisí, jak ti obuv padne.
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod teoretic » čtv srp 11, 2005 17:50

do 7000 sezenes v poho (i SK :) - doporucil bych nejaky od HanWag - podle me jedny z nejlepsich bot pro trek vubec...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod homerr » čtv srp 11, 2005 19:38

především si je dobré uvědomit na co se budou boty používat (ledovec, nebo jen něco lehčího ) podle toho zvolit typ podrážky a zároveň i to zda půjdou na boty rámové mačky...
na ledovec či těžší treking je třeba C-čková obuv. na lehčí treky stačí B.
já mám meindl himalaya, cena cca 6000 kč, naprostá spokojenost...
homerr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: sob říj 16, 2004 20:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv srp 11, 2005 23:20

homerr píše:na ledovec či těžší treking je třeba C-čková obuv. na lehčí treky stačí B.

podle hudykatalogu. ve všech ostatních krámech když přídeš a řekneš "chci ňákou béčkovou obuv" tak ti řeknou "my tu žádný béčka nemáme, my máme jenom první jakost".
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod pripluv » pát srp 12, 2005 5:46

Doporučuju pogumovanou špičku, co nejmíň švů. Pozor, časem (podle používání, 4 - 7 let) odchází taková ta měkčí guma mezi podrážkou a druhou podrážkou (sakra, jak to jenom napsat?).
Není od věci gtx, ale dobře udržovaná třímilimetrová kůže je k nezaplacení. Kombinace obou (do 7000,- seženeš) je supr.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod homerr » pát srp 12, 2005 6:08

uplne jinej martin píše:
homerr píše:na ledovec či těžší treking je třeba C-čková obuv. na lehčí treky stačí B.

podle hudykatalogu. ve všech ostatních krámech když přídeš a řekneš "chci ňákou béčkovou obuv" tak ti řeknou "my tu žádný béčka nemáme, my máme jenom první jakost".


to není podle hudy katalogu, každá bota má visačku, kde by to mělo být uvedeno...
záleží asi na vzdělanosti prodavače
obecně je to rozdělený asi takto: A - sandály a kecky B - lehčí trekingová obuv C - těžší trekingová obuv D - skelety, pak jsou ještě typy B/C a C/D. to číslo znamená tvrdost ( ohebnost ) podrážky. A - hodně ohebné - kecky D - neohebné vůbec
je opravdu nutný si uvědomit na co boty nejvíce využiju
homerr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: sob říj 16, 2004 20:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lipon » pát srp 12, 2005 8:56

já zas podle svých zkušeností doporučim Garmont Force Suede GTX, pogumovaná špička která i po 3 letech pořád drží (moc příjemný detail)

taky je dobrý, když v obchodě mají takovou nějakou rampičku (solidní obchody by měly mít automaticky), kde se dá vyzkoušet aspoň pár kroků jakoby z pořádnýho kopce nebo chůze bokem ke svahu, zjistíš, nakolik ti noha zajede dopředu popř. jestli tě zboku netlačí nějaký šev apod.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod uplne jinej martin » pát srp 12, 2005 9:33

Přípluv píše:taková ta měkčí guma mezi podrážkou a druhou podrážkou (sakra, jak to jenom napsat?).

mezipodešev?
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod pripluv » pát srp 12, 2005 11:12

uplne jinej martin píše:
Přípluv píše:taková ta měkčí guma mezi podrážkou a druhou podrážkou (sakra, jak to jenom napsat?).

mezipodešev?


:shock: asi...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » pát srp 12, 2005 11:15

No ako som tu uz niekolkokrat pisal - ja mam LaSportiva Himalaya a nemenil by som ich za ziadne ine... Akonahle ich raz rozchodis, tak to je idealna obuv do hor... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod naen » sob srp 13, 2005 12:43

Jo, ty jsem si chtěl koupit, prodavač mi vnutil Islandy a příště koupím buď právě Himaláje, nebo nějaký Fittwelly, kamarád s nima udělal na Rile výbornou zkušenost, narozdíl od dvou jiných lidí s Hanwagy...
naen
 

Příspěvekod chonga » sob srp 13, 2005 12:50

co noha to originál!
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod naen » sob srp 13, 2005 15:17

Tady šlo ale vážně spíš o ty boty...všem třem původně seděly perfektně...
naen
 


Zpět na Boty