Nové boty a impregnace.....

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod sx02 » pát bře 28, 2008 11:13

MrCooper: Vosk od Meindla vs Grangers Leather conditioner - NEJSOU stejny!
Mam doma oba a rozhodne to neni stejny vyrobek! Meindl je imo lepsi, mastnejsi. Voskuju to na stridacku a jedidna vyhoda Granger´s byla ze nzabarvil tolik botu. (neztmavla) ale jinak vydrzi je horsi, na bote zustal po nem nejakej ruzovej sajrajt... no kazdopadne granager´s uz si nekoupim :wink:
Naopak po meindlu je bota krane mastna a vydrzi to. Ty zniceny garmonty mi prijdou docela logicky vzhledem k tmu ze mi ten Granger´s prisel prave malo mastnej.

Rekl bych ze Grangers GWax = Meindl Sportwax
Leather conditioner je nejaka jina ptakovina :((
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod MrCooper » pát bře 28, 2008 15:18

:D Bavime se tady o ptakovinach a asi by stalo to uzavrit, ale jeste nez zmizim na vikend, zkusim reagovat.
Grangers G-Wax
Obrázek je na
bazi vceliho vosku, proste klasicky vosk.
Grangers Leather Conditioner
Obrázek je jako
jeden z mala "vosku" doporucen i na boty s membranou. Uz to naznacuje, ze to nebude klasicky vosk, ktery botu zalepi.
Meindl Sportwax
Obrázek
je podle prodavace v Meindlu uplne to same, jako Grangers Leather Conditioner - mel jsem v ruce oba a skutecne jsou podobne. Oproti tomu je konzistence uplne jina, nez Grangers G-Wax - ten mam doma, impregnoval jsem s nim drive.
V podstate je podle me jedno cim impregnovat, ja zkousel Meindl Sportwax i Grangers G-Wax a boty mi neprotekly. Ale porad je tu jeste SnoSeal :P
MrCooper
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: pon zář 18, 2006 15:13

Příspěvekod sx02 » pát bře 28, 2008 15:29

A jeste nez zmizis na vikend tak budu reagovat zase ja - staci kdyz si to prectes znovu - mam OBA jak Leather Conditioner tak Sportwax od Meindlu a nejsou stejny.
Ale samozrejme prodavac z Meindlu je prodavac z Meindlu. :roll:
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod lamaTor » pát bře 28, 2008 16:25

sx02 píše:Rekl bych ze Grangers GWax = Meindl Sportwax
Leather conditioner je nejaka jina ptakovina :((

Přesně to si myslím i já, podpírá to i logika toho, že u toho kondicionéru nikdo nemluví o vosku. A Meindl podle všeho voskem je (už jen podle názvu a toho, že to o něm píšou)......
2 MrCooper: Pochopitelně k žádné mýlce nedošlo, taky myslím tu pastu či jak to nazvat.
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod lamaTor » pát bře 28, 2008 16:35

Kdyby ten Leather Conditioner voskem byl, tak se o tom asi zmíní. Stačí si porovnat oba výrobky-Leather Conditioner a G-Wax. Nevím, odkud to mám, ale co vím, tak je ten kondicionér takovou mírnější ochranou-sice toho tolik nevydrží, ale zase by ta bota měla v porovnání s použitím vosku lépe dýchat a nezmění tolik barvu (což jste ostatně vy svými příspěvky potvrdili). Pokud bych si měl vybrat, co je pro ochranu boty lepší, tak beru rozhodně vosk.
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod sx02 » pát bře 28, 2008 16:44

Presne tak jsem to myslel. Nevim jestli je to z obrazku poznat ale ten Leather Cond (LC) je mnohem min mastnej a ma konzistenci spis takovy pasty. Ten meindl na proti tomu je tak mastnej ze jeste hodinu pote co s nim lestim boty delam mastny skvrny...

Obrázek

Tim LC jsem osetroval moji drahy novy Lhotse a prisly mi moc suchy tak jsem toho nechal kombinuju to s tim meindlem..
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod lamaTor » pát bře 28, 2008 16:50

sx02: Tak to je slovo do pranice...... :smt023
Mi ten rozdíl na tom obrázku přijde docela viditelný.
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod lamaTor » pát bře 28, 2008 17:10

Tak tady je pro porovnání Sno-Seal.

Je málo světla a nechtěl se mi vytahovat stativ, tak to máte s bleskem. :roll: Ale i tak jde vidět, že je to podobné tomu Meindlu-prostě včelí vosk.

Řešíme my to ale hovadiny, co??? #-o :mrgreen:
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod Vilík » sob bře 29, 2008 20:15

To prodavaji SnoSeal i v takove mise? Kolik toho je a jak pohodlne se to nanasi? Ja znam jen tuby...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » sob bře 29, 2008 20:16

objem o neco vic nez tuba, nanasi se to super
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Vilík » sob bře 29, 2008 20:24

Přípluv píše:nanasi se to super


Patlamo prstama?
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod tesil » sob bře 29, 2008 20:36

patleš snad, vilíku, něčím jiným? :twisted: :smt077
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod mayya » sob bře 29, 2008 20:39

Tak třeba já patlu starou kuchyňskou houbičkou nebo hadříkem.
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod Vilík » sob bře 29, 2008 20:50

tesil píše:patleš snad, vilíku, něčím jiným? :twisted: :smt077


nn... hezky vymackam z tuby vosk a ho pekne po celem povrchu vcetne zahybu rozpatlavam prostrednikem a ukazovakem... a samozrejme to musi byt dopredu pekne zahrate... :wink:
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

impregnácia

Příspěvekod nebulus » ned bře 30, 2008 7:08

Ahojte,
ja som za obdobie asi 10 rokov vyskúšal snáď všetky možné impregnácie. Skúšal som vosky napr. Nixwax, Grangers atď. dokonca som si vyrábal aj vlastné vosky 8) . Ale aj napriek nahrievaniu topánok fénom, alebo letným slnkom, dochádzalo v vytláčaniu vosku v miestach ohybu a celkovo som nebol spokojný. Paradoxne som si raz kúpil v Tescu za 85 Sk "Moneta -špeciálny balzam na kožu" a ten je úplne super. Zloženie vosk, lanolín a olej z jojoby nie je ničím podozrivé. Tento vosk sa dobre nanáša a po zahriatí dobre vsiakne, takže ani v miestach ohybu topánky nevznikajú biele pásy... Keď som si na teraz na Vianoce kupoval nové topánky, tak mi ponúkli k nim aj impregnáciu Sno-seal. Keďže z nepochopiteľných dôvodov sa mi doteraz nedostala do rúk a iba som o nej niečo pozitívne čítal, tak som ju vyskúšal. A musím uznať, že Sno-seal je asi najlepšia impregnácia, čo sa mi doteraz dostala do rúk. Dobre sa nanáša, za tepla dobre vsakuje do kože a po ošetrení ani nie je vidno, že koža je navoskovaná. Akurát že koža trochu stmavne. Horšia situácia nastáva pre majiteľov topánok zo semišovej kože, pokiaľ chcú zachovať pôvodný vzhľad, nezostáva im asi nič iné, iba používať rôzne vodičky a spreje. Takáto impregnácia je ale poslabšia a menej trvanlivá. A čo sa týka nových topánok, továrenská impregnácia je často slabá a hlavne keď si kúpite akciové topánky, ktoré stály dva roky v sklade. V návodoch sa človek často dočíta všeličo, napr. k Lowám na jednom mieste písali, že nové topánky sa nemusia impregnovať. A o kus ďalej v nejakých tipoch a trikoch na zachovanie dlhej životnosti písali presný opak....
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Příspěvekod pripluv » ned bře 30, 2008 7:17

@vilik: perstama, vetsi plochy starou vlnenou ponozkou
@nebulus: ztmavnuti kuze je mala dan za suchy nohy
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod poldík » ned bře 30, 2008 11:21

Taky patlání provádím prstama a starou houbickou. patláma patláma. :wink: :mrgreen:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod lamaTor » ned bře 30, 2008 13:17

@ nebulus: To je pěkná pozitivní recenze.... :)
Akorát bych taky rád dosáhl se Sno-Sealem toho, aby se mi hezky vsákl do kůže a na botě nešlo poznat, že je navoskovaná. Nahřál jsem, patlal jsem (samozřejmě prsty) i kartáč jsem použil a stejně prd....
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod Rujir » ned bře 30, 2008 14:00

@nebulus: Na tieto spesl pripravky z Tesca a pod. si davaj pozor. Sice funguju vyborne, ale mam dojem, ze koza z nich prilis makne a potom sa ti moze stat to, co mne (prebodnutie topanky korenom stromu). Odvtedy uz len G-Wax pripadne keby sa dal na Slovensku kupit tak SnoSeal.

ad vzhlad: Topanka do hor ma byt funkcna, pekne nech su topanky do mesta. :roll:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod lamaTor » ned bře 30, 2008 14:09

Vilík píše:To prodavaji SnoSeal i v takove mise? Kolik toho je a jak pohodlne se to nanasi? Ja znam jen tuby...

Viz třeba tady.
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod nebulus » pon bře 31, 2008 15:23

Rujir píše:@nebulus: Na tieto spesl pripravky z Tesca a pod. si davaj pozor. Sice funguju vyborne, ale mam dojem, ze koza z nich prilis makne a potom sa ti moze stat to, co mne (prebodnutie topanky korenom stromu). Odvtedy uz len G-Wax pripadne keby sa dal na Slovensku kupit tak SnoSeal.

ad vzhlad: Topanka do hor ma byt funkcna, pekne nech su topanky do mesta. :roll:

Samozrejme, že po zakúpení Sno-sealu už Tesco vosk zostal iba na pracovné boty a pod. Mne osobne zmena farby nevadí, ale mojej "polovičke" asi hej. Sno-seal som kupil v predajni Yak steam v BA. Tuba za 199 Sk.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Příspěvekod nebulus » pon bře 31, 2008 15:30

lamaTor píše:Akorát bych taky rád dosáhl se Sno-Sealem toho, aby se mi hezky vsákl do kůže a na botě nešlo poznat, že je navoskovaná. Nahřál jsem, patlal jsem (samozřejmě prsty) i kartáč jsem použil a stejně prd....

Treba hlavne nahrievať topánku aj po nanesení vosku, až kým nevsiakne. To je tá najväčšia otrava, pretože do rúry na pečenie sa mi topánky nezmestia a slnko u mňa moc nesvieti. Takže všetko musím spraviť fénom. V lete je ešte použitelná táto metóda - nechať topánky nahriať za zadným sklom automobilu...
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Příspěvekod lamaTor » pon bře 31, 2008 16:14

nebulus píše:Treba hlavne nahrievať topánku aj po nanesení vosku, až kým nevsiakne.

Tak to mi nedošlo, ale takový postup hlavně nikdo nepraktikoval (teda nikdo to nepsal). Já zase trochu nahřál botu (docela se o ně bojím, tak jsem to pochopitelně moc nehrotil), ale hlavně jsem si nechal pořádně rozehřát vosk, až byl z části v tekutém stavu-pak nechám ztuhnout a hned používám. To s tím nahřátím po nanesení ale asi prubnu.
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod Rujir » pon bře 31, 2008 17:54

lamaTor píše:
nebulus píše:Treba hlavne nahrievať topánku aj po nanesení vosku, až kým nevsiakne.

Tak to mi nedošlo, ale takový postup hlavně nikdo nepraktikoval (teda nikdo to nepsal). Já zase trochu nahřál botu (docela se o ně bojím, tak jsem to pochopitelně moc nehrotil), ale hlavně jsem si nechal pořádně rozehřát vosk, až byl z části v tekutém stavu-pak nechám ztuhnout a hned používám. To s tím nahřátím po nanesení ale asi prubnu.


Ale jasne, ze praktikoval a pisal o tom. Nahrievanie vosku je sice zaujimavy napad, ale fungovat mohol len preto, lebo sa od toho vosku ciastocne nahriala koza. Totizto ked kozu nahrejes, tak sa na nej otvoria pory a vosk sa vsiakne ovela hlbsie ako za studena. Skus a uvidis ze neobanujes. Pre opatrnych staci fen, ti vytvrdlejsi s dobrou rurou to mozu kludne pichnut aj do nej (zaklad je vyhriat ju na minimalnu teplotu 50-60C, VYPNUT ju a az potom tak vopchat topanky).
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » pon bře 31, 2008 18:12

taky nahřívám boty...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod lamaTor » pon bře 31, 2008 19:36

Evidentně jsem nebyl pochopen. Tady jde o to, že bych nahříval boty i po aplikaci vosku, ne jen před tím (to samozřejmě vím). O nahřívání i po voskování jsem neslyšel.....
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod Mařena » pon bře 31, 2008 20:47

Sorry, ale podle mě je správně :
Rujir píše:...zaklad je vyhriat ju na maximalnu teplotu 50-60C, ...

Rujir píše:Ale jasne, ze praktikoval a pisal o tom...

Ja tiež... *
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod Koca » ned kvě 23, 2010 17:38

Zdravim, zkusim to tu znovu otevrit. Temat ohledne impregnace je tu halda, nicmene jsem se stejne nedocetl, co jsem se potreboval docist :-) Jde mi o impregnaci pripravkem G-MAX Leather Conditioner od Granger's - http://hudy.cz/obuv/doplnky/impregnace- ... ioner.html

Tato mi byla doporucena pri nakupu nove obuvi (LaS Tibet). Namatlal (chvili fen, krasne to jede dovnitr) jsem je tim jiz pred prvnim vyletem (v totalnich srackach a desti nepromokly, ale byl jsem jen asi dve a pul hodiny). Nicmene se mi zdalo, ze kuze nasakla v miste nejvetsi expozice - byla na omak vlhka. Vevnitr ale sucho. Me otazky zni, zda-li mate nekdo zkusenost s timto pripravkem, ktery by mel jak vyzivovat kuzi, tak i zvysovat nepromokavost (hledani mi na heslo "g-max" nevyhodilo nic), jak casto obnovujete impregnaci, kolik tam toho cpete, pripadne v kolika vrstvach?

Ja to ted namatlal znovu a pripada mi, ze jsem to udelal lip, jak minule, uvidime. Ale urcite bych byl rad za nejake srovnani zkusenosti nekoho, kdo jich ma vic, ja jsem v impregnaci kuze zacatecnik (predtim dva roky korudurove boty, ktere byly uplne na ho*no, nutno dodat :-))

Diky :-)
Moje tvorba: www.vitkocian.cz
Koca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: pát lis 21, 2008 16:14
Bydliště: Olomouc

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod rousfoto » čtv kvě 27, 2010 7:41

Ahoj, znovu otevírám tuhle diskuzi.
Nastolím situaci. Měl jsem GTX nubkotextilový boty Meindl a po radě zde jsem je natřel Snosealem...paráda, dovnitř voda netekla, ale bohužel ani ven. Takže veškerý pot zůstával uvnitř a ukrutně...opravdu ukrutně smrděl.Pral jsem je voněl, ale nešlo to...šly do popelnice.Mám nyní nové GTX a mám opačný problém.Natírám je Nikwaxwem Impregnace na textil a kůži...na mokrou obuv...ale jsou hrozně tvrdé a zdá se mi že začínají i praskat.Jsem v koncích...Jak docílím toho, aby obuv s membránou z nubuku a textilie byla měkká a zároveň do ní neteklo a zároveň dýchala??? Vždyť přece takhle to má být? Kde dělám chybu? Po použití je nechám zaschnout oškrábu jemným drátěným kartáčem, navlhčím a natřu nikwaxem....Prosím poraďte.
PS: ted začínám i pochybovat, jestli té česané modré kůži se říká nubuk....
rousfoto
nováček
nováček
 
Příspěvky: 69
Registrován: čtv led 10, 2008 22:00

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod Luke.l » ned kvě 30, 2010 10:08

Koca: ten granger's conditioner ne. Botu moc nevyživuje, sám sem ho používal a po nejakých 8 měsícoch mi koža začala praskat
Luke.l
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: pát úno 6, 2009 15:21

PředchozíDalší

Zpět na Boty