Nové boty a impregnace.....

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod tomesso » úte čer 18, 2013 9:17

Máte někdo zkušenost s nanoimpregnací? http://www.nano-concept.cz/
tomesso
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: sob úno 5, 2011 14:44

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod apuka » úte čer 18, 2013 14:25

Ja jsem pouzil jednu pixlu (ne kvuli "nano" - toto meli) Tarrago NanoProtector. Ten fungoval docela dobre, tak jak se v tvem odkazu popisuje. Jenom je to o dost levnejsi, hlavne velka pixla :-) a sezenes skoro vsude.
Takze kdyz chces vyzkouset, zkus Tarrago a uvidis.
Ale necekej, ze Ti na pouzivane bote vydrzi pul roku :-))).

Edit: Upresnuji cenu. V Alpsportu 400ml pixla za 350, kupoval jsem vcera. Sice Tarrago Oil Nano Protector, ktery obsahuje i vyzivovaci slozky (at te nemyli "Oil" - znamena, ze je vhodne I na olejovanou kuzi, neobsahuje olej a je to OK i na GTX) ale maji to za stejnou cenu. No a u toho si uvedomuji, ze ja vul jsem zapomel uplatnit slevu na Alpenverein... ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

mazat ci nemazat

Příspěvekod bajkal » stř pro 11, 2013 11:45

je dobre mazat nejakym snosealem a podobnymi voskami pripravkami kozu ako je na botach lasportiva makalu napriklad?ide o drsnu kozu nie hladku usen ci nubuk
mam na mysli teraz v zime napriklad ak su minusove teploty
koza je 3 mm idro perwanger
nezapcha to tu kozu natolko ze nebude dychat a v botach bude vlhko? coz je v zime dost problem
bajkal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 143
Registrován: stř bře 7, 2007 17:03

Re: mazat ci nemazat

Příspěvekod fps » stř pro 11, 2013 19:40

podle mě do mrazu, do suchého sněhu, a na kvalitní kůží je škoda dávat Sno-Seal, podle mě je lepší na to dát třeba Limmer Boot Grease http://www.limmerbootgrease.com/product_use.html viewtopic.php?f=11&t=16837&hilit=Limmer+Boot+Grease, tady můžeš číst diskuzi viewtopic.php?f=6&t=5654&hilit=Limmer+Boot+Grease viewtopic.php?f=6&t=4881 viewtopic.php?f=6&t=4253, jestli si už nečetl
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod mike » stř pro 11, 2013 20:29

Slouceno. Fakt tu nepotrebujeme dalsi vlakno o impregnaci. Uz je jich tu dost, na ostatni pouzitelna dal odkaz fps (diky). Priste prosim trochu hledat a cist pred zalozenim noveho vlakna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod apuka » stř pro 11, 2013 22:06

To bajkal: http://www.perwangerleather.com/pflege_en.html
Vyrobce Perwanger kuze doporucuje pouzivat na impregnaci pouze fluorkarbonove spreje. A - i kdyz mnozi budou neco namitat - funguje to dobre, i vmokrem snehu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod mike » stř pro 11, 2013 22:38

Spravne, fluorokarbonove spreje a ne obecne spreje, jak mnozi pisou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod bajkal » čtv pro 12, 2013 9:55

co su to fluorocarbonove spreje na boty??
nechcem pouzit fluorcarbon je znacne toxicky..takze ostanem pri nemazani pocas zimy
od jari do jesene ked je voda pouzijem ine boty :)
dik
bajkal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 143
Registrován: stř bře 7, 2007 17:03

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod mike » čtv pro 12, 2013 17:21

Tak to mas docela blbe, jelikoz fluoropolymery se pouzivaji v impregnacich, DWR i v kuchyni (teflon). Boty jsou jima nejspis napustene uz pri vyrobe. Nezbude, nez aby sis outdoorove obleceni a boty usil sam :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod fps » čtv pro 12, 2013 19:34

taky by mě zajímalo co to je fluorokarbon, našel jsem vlasce na ryby, vosky na lyže, a repelent, ale impregnační sprej na boty žádný
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod mike » čtv pro 12, 2013 20:01

Hledej spis fluoropolymer:
A fluoropolymer is a fluorocarbon based polymer with multiple strong carbon–fluorine bonds.

Spousta vyrobcu slozeni neuvadi, ale pokud vim, na boty je to treba Grangers Proofer. Na obleceni jsou to ty, ktere je potreba po impregnaci zahrat, aby fungovaly (treba od Atska).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod apuka » sob pro 14, 2013 10:40

Fluorokarbon obsahuji i ruzne spreje od Tarraga (Protector, OilProtector, NanoProtector a NanoOilProtector). A myslim si, ze i vetsina ostatnich impregnacnich spreju.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod pavproch » sob pro 14, 2013 12:50

apuka píše:To bajkal: http://www.perwangerleather.com/pflege_en.html
Vyrobce Perwanger kuze doporucuje pouzivat na impregnaci pouze fluorkarbonove spreje. A - i kdyz mnozi budou neco namitat - funguje to dobre, i vmokrem snehu.


už su tady.... sem si dřív nevšim.... saomzřejmě, že impregnace ze spreje bude v mokré trávě či sněhu fungovat... asitak tři minuty.... :twisted:

vyzkoušel sem snad všechny sprejíčky (bez voskové), co se tady dají koupit a můžu zodpovědně prohlásit, že žádný, opravdu ŽÁDNÝ z nich neochrání kůži na botách od promočení v mokré trávě či sněhu dýl než tři až pět minut (150metrů)

souhlasím s tím, že u bot do sucha snosíl zbytečně sníží prodyšnost.... všude inde a indy ( :twisted: ) snosíl boty chrání výrazně, výrazně déle.... když už použiju tu mokrou trávu jako zkušební médium, tak snosíl vydrží chránit kůži možná i hodinu což je asitak 12 až 20x déle než nejlepší sprej....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod apuka » sob pro 14, 2013 17:03

pavproch píše:...žádný, opravdu ŽÁDNÝ z nich neochrání kůži na botách od promočení v mokré trávě či sněhu dýl než tři až pět minut (150metrů)...
Kurna, ze bych byl tak dobry, ze bych napr. z Ostravice na Smrk a zpatky stihl v topicim se snehu za 5 minut (a 150m???) :D

Jasne, pokud botu nastrikas jednou nebo dvema vrstvami spreje, tak zustane na povdrchu a sedre se rychle. V podstate to same by se stalo, pokud bys impregnoval voskem jenom povrchne, mozno za par minut pozdeji. Svuj zpusob pisi vys - je to inspirovano zpusobem nanaseni vosku (az na to teplo), nechat vsaknout latku ze spreje do suche kuze az kym a co to jde (hodilo by se, kdyby stejnou latku prodavali v obycejne flasce - to by pulka nesla mimo boty). Tak se dostane i do hlubsich vrstev a obnovavat se obnovuje prakticky jenom na povrchu. Taky jsem uz psal, ze se mi to osvedcilo jak v mokre trave, tak v mokrem snehu i na nekolikadennim chozeni v brecce na ledovci v nejparnejsim lete. A neni to o tom, ze fungoval GTX - proste kuze nenabirala vodu, byla za par minut (15-20) sucha.
Je to ponekud drina na zacatku (delam to tri dny za sebou), vychazi to znacne draz nez vosk - ale prodysnost zustava perfektni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod pavproch » sob pro 14, 2013 17:10

já to s těma sprejema dělám vpodstatě taky tak - spotřeba je 1 až 2 pixly na botu@nejméně troje stříkání ve dvou dnech až do nasycení a .... výdrž 5 minut max.... asi víc šuchám nohama o mokrý bovdel :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod Chmeld4 » sob led 4, 2014 10:35

Máte někdo zkušenost s touhle impregnací ? Asi se mi dostane do rukou příští týden tak jí prubnu na starý pohory. Sem zvědav jak dlouho vydrží :)
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod fps » sob led 4, 2014 11:40

na "Impregnace Isokor Lotos " jsem dost zvědav, jestli to funguje tak jak je na videu, a ještě dlouhodobě, tak to by pak bylo konečně řešení, ale jestli to funguje tak dobře, tak potom bude asi problém dostat do kůže kondicionér? pak sem napiš jak to dopadlo
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod Chara-din » sob led 4, 2014 19:36

Podle bezpečnostního listu ten přípravek obsahuje 76-96 % isopropanolu - odmašťovadlo. A podle popisu z jiné stránky tam není jen jako nosné médium, ale právě i jako odmašťovadlo - ta nanovrstva na mastném povrchu prostě nefunguje. Tedy nic pro mé boty. O zázračnosti samotného přípravku bych také pochyboval.
Chara-din
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned dub 17, 2011 11:57

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod apuka » pon led 6, 2014 13:21

Ja teda nevim, ale neveril bych na radove delsi vydrz nez obycejny sprej. Sami pisou, ze vydrz zavisi na oderu a zpusobu cisteni (cisticvi prostredky). Takze v mokrem snehu/trave a po mokrem cisteni kartackem to bude z povrchu dole.
Jedine, ze by mel vodni zaklad (odmastovani tomu az tak moc nenasvedcuje) a se dal pouzit na provlhlou kuzi. Tak by se dal dostat (nechat nasaknout) do hlubsich vrstev, kde by se nedal odrit.
Ja ted pouzivam NanoProtector (nebo Nano Oil Protector) od Tarraga, tam je taky ta "nanovrstva" a na normalni vlhkost (vymrzly snih, voda) je to dobre, dokonce bych rekl, ze opravdu se boty min spini a lip cisti, takze asi bude lepsi jak obycejny sprej. Ale Tarrago spreje podle mych vedomosti neobsahuji ty odmastovadla.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod Chara-din » pon led 6, 2014 14:03

Označení nano je pouze o velikosti částic nic víc. Podstatné je, čeho tam ty nanočástice jsou. V případě IsoKor Lotosu se jedná a nanočástice oxidu křemičitého, které mají po aplikaci na povrchu vytvořit nanovrstvu ,,skla", která pak má bránit průniku vody a usazování nečistot. Zasáknutí přípravku do hloubky by tedy z toho hlediska nemělo žádný smysl. S tím souvisí i to, že jako médium je používan isopropanol a né voda. Ten IsoKor by ale měl obsahovat i klasický fluokarbonový polymer obsažený právě i v Tarrago sprejích.

Bohužel se mi nikde na netu nepodařilo vypátrat, které že to částice jsou v těch Tarrago sprejích vlastně nano. Tudíž těžko ty dva výrobky srovnávat.
Chara-din
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned dub 17, 2011 11:57

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod mike » pon led 6, 2014 14:18

Jj, nano je typicky buzzword a postatne je slozeni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod apuka » pon led 6, 2014 16:53

"Bohužel se mi nikde na netu nepodařilo vypátrat, které že to částice jsou v těch Tarrago sprejích vlastně nano"

Dva citaty z ceskych stranek Tarraga :-k :(( : :shock: :roll:
1) "Výrobky s označením NANO neobsahují přímo nanočástice, které mohou být za určitých okolností zdraví škodlivé, ale látky vzniklé za pomocí nanotechnologií."
2) "Po aplikaci Nano Protectoru se jednotlivá vlákna impregnovaného výrobku obalí Nano částicemi a stanou se tak výrazně odolnější proti vodě a nečistotám."

Toz, babo rad :-)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod mik15 » pát led 17, 2014 13:06

Zdravím, v brzké době si budu kupovat boty Meindl island a chtěl bych s zeptat čím to mám ošetřit,jestli voskem nebo sprejem a když tak jakým.Díky za vaše rady,názory a zkušenosti.
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci!
mik15
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned led 12, 2014 21:13

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod vonkreuz » pát led 17, 2014 13:22

Se zelím! Se šípkovou! :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=ji8j2oIOTtA

Přečetl jsi vubec těch předchozích 4,5 stránek?
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod Petras » pát led 17, 2014 15:10

vonkreuz píše:...Se zelím! Se šípkovou!...

=D>

...jinak já jsem "sprejer",ale kdysi jsem byl "fčelař"... :-..
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod mik15 » pát led 17, 2014 15:18

a proč jste se rozhodl teď sprejovat? co vás odradilo od vosku?
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci!
mik15
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned led 12, 2014 21:13

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod Petras » pát led 17, 2014 15:26

Páč boty lépe dýchají a jsou nové,tudíž membrána ještě funguje a taky ty spreje dnes jsou o dost lepší než dříve a vosk je stále stejný (což není špatně).
Ale jak píše vonkreuz,prečti si to tady a staniž se odborníkem ! :wink:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod vonkreuz » pát led 17, 2014 16:07

Na něčem mám sprej, na něčem mám vosk.
Třeba LaSportiva NepalEVO GTX mám jen sprej (už 5let a spokojenost!, ale na Lowa Albula GTX dávám ženě vosk a také spokojenost.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod mik15 » pát led 17, 2014 17:23

ale když třeba půjdu potokem nebo mokrou trávou tak ta kůže nasákne a bude ochlazovat nohu nebo ne? a jaký máte nebo doporučujete ten sprej?
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci!
mik15
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned led 12, 2014 21:13

Re: Nové boty a impregnace.....

Příspěvekod vonkreuz » pát led 17, 2014 17:38

Znovu se ptám: Četl jsi tohle vlákno vubec? Pokud ne, tak ti nemám co říci. Pokud ano a stále nevíš, tak je tu další vlákno, kde se mužeš vzdělávat. Všechna pro a proti máš v těchto dvou vláknech vypsané a popsaná... :wink: Celý život je o postupném dovzdělávání se, nelze čekat, že všechno dostaneš ihned.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

PředchozíDalší

Zpět na Boty