Boty zn. Lytos

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Boty zn. Lytos

Příspěvekod Haďák » pon črc 4, 2005 22:26

Chtěl bych se zeptat, jestli nemá někdo zkušenost se značkou Lytos. Moc jsem toho na netu nenašel. Koukal jsem na pár jejich modelů a nejsou tak špatné. Hydro-tex + kůže, chráněná špička, celkově pěkný vzhled = 1599Kč. Ani nevím jaká ta značka je...prodavačka mi říkala, že česká, ale moc tomu nevěřím :wink:
Obrázek
Africké cichlidy, video, články, fotografie, fórum a jiné!
Přijďte nás navštívit!
Uživatelský avatar
Haďák
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte kvě 10, 2005 19:37
Bydliště: Bílina, okr. Teplice

Příspěvekod Noemi » úte črc 5, 2005 10:15

Koukám, že stále ještě vybíráš. Nebo jak to dopadlo, když jsi tady diskutoval o značce Duras?
Obávám se, že ani s touhle to tady ohledně zkušeností nebude o moc lepší.
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod Haďák » úte črc 5, 2005 17:35

No v podstatě pořád vybírám. Je mi jasné, že tady asi moc s těmito druhy bot nepochodím, ale si půjdu do těch Lytosů. Měl jsem je i na noze a fakt jsou dobré. Nevím jak je na tom kvalita a výdrž, ale ušité jsou dobře. Ptal jsem se té obsluhy na reklamace a říkala, že neměli ani jednu. Samo, že mohla kecat, ale věřím jí, protože tam často nakupuju horo-materiál a tak trochu už se známe.
Obrázek
Africké cichlidy, video, články, fotografie, fórum a jiné!
Přijďte nás navštívit!
Uživatelský avatar
Haďák
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte kvě 10, 2005 19:37
Bydliště: Bílina, okr. Teplice

Příspěvekod Haďák » úte črc 12, 2005 21:35

Tak já jsem do toho skočil. Koupil jsem ty Lytosky za 1590,- v AlpinSportu. Byl jsem je už vyzkoušet trochu do skal. Nekloužou, sedí tedy pekelně dobře, nikde mě naštěstí netlačí, jsou mi pohodlnné. Zkoušel jsem po dešti proběhnout několikset metrů mokré trávy - vrchní kůže byla úplně nacucaná, ale v botě ani kapka...
Jen pro mou informovanost: nevím, zda-li jsou impregnované již z výroby, ale po impregnaci by se ta kůže neměla asi nacucat co??? Jakou doporučíte impregnaci na kůži? Tu nej vs. cena. Díky.
Obrázek
Africké cichlidy, video, články, fotografie, fórum a jiné!
Přijďte nás navštívit!
Uživatelský avatar
Haďák
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte kvě 10, 2005 19:37
Bydliště: Bílina, okr. Teplice

Příspěvekod Vojtos » stř črc 13, 2005 8:13

Haďák píše:Tak já jsem do toho skočil. Koupil jsem ty Lytosky za 1590,- v AlpinSportu. Byl jsem je už vyzkoušet trochu do skal. Nekloužou, sedí tedy pekelně dobře, nikde mě naštěstí netlačí, jsou mi pohodlnné. Zkoušel jsem po dešti proběhnout několikset metrů mokré trávy - vrchní kůže byla úplně nacucaná, ale v botě ani kapka...
Jen pro mou informovanost: nevím, zda-li jsou impregnované již z výroby, ale po impregnaci by se ta kůže neměla asi nacucat co??? Jakou doporučíte impregnaci na kůži? Tu nej vs. cena. Díky.


Mám dobrou zkušenost s TOKO WATER STOP problém je v tom, že se špatně shání a nejlevnější taky neni:( Jinak určitě nedoporučuji impregnaci se štětečkem od Nikwaxu. Kuže po ní ztvrtdla a praskla v ohybu. :x
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Lytos - impregnace

Příspěvekod funo » stř črc 13, 2005 8:42

Tyhle boty má moje žena a na impregnaci používá Collowil Waterstop ve spreji.Když jsi je kupoval v Alpinu, tak jsi asi z Teplic a tam tu impregnaci maj trvale u Bati (1.patro - pánská a sportovní obuv).Jinak tě asi teď trochu rozhodim - žena je má asi rok a půjde je reklamovat (má je taky z Alpinu).Na jedné botě z boku, hned nad ukončením podrážky je kůže extrémně měká a vypadá to, že se brzo protrhne.Je to přesně v místě, kde se bota při chůzi ohýbá.Jinak ty boty vyrábí firma Bufo (dělá i lezečky).
funo
 

Příspěvekod uplne jinej martin » stř črc 13, 2005 8:50

Haďák píše:Tak já jsem do toho skočil. Koupil jsem ty Lytosky za 1590,- v AlpinSportu. Byl jsem je už vyzkoušet trochu do skal. Nekloužou, sedí tedy pekelně dobře, nikde mě naštěstí netlačí, jsou mi pohodlnné. Zkoušel jsem po dešti proběhnout několikset metrů mokré trávy - vrchní kůže byla úplně nacucaná, ale v botě ani kapka...
Jen pro mou informovanost: nevím, zda-li jsou impregnované již z výroby, ale po impregnaci by se ta kůže neměla asi nacucat co??? Jakou doporučíte impregnaci na kůži? Tu nej vs. cena. Díky.


já mám dobrý zkušenosti s g-waxem od Granger's , od tý samý firmy i Leather Conditioner aproved for GTX... oboji u hudyho za cca 100.
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Noemi » stř črc 13, 2005 9:09

Já mám v návodu k botkách tohle doporučení :-):
Granger´s Leather Conditioner - krém velmi dobře obuv naimpregnuje, ale povrch se zahladí a ztmavne.
Collonil Waterstop - spray povrch nezahladí ani neztmaví, ale impregnace není dlouhodobá.
Používejte 1 typ výrobku po celou dobu životnosti obuvi - tohle asi přehánějí...já osobně je nastříkám sprejem - teď přes léto.....na zimu už je ztmavím :wink: .
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod Pavlína, Ostrava » stř črc 13, 2005 9:22

Noemi píše:Já mám v návodu k botkách tohle doporučení :-):
Granger´s Leather Conditioner - krém velmi dobře obuv naimpregnuje, ale povrch se zahladí a ztmavne.
Collonil Waterstop - spray povrch nezahladí ani neztmaví, ale impregnace není dlouhodobá.
Používejte 1 typ výrobku po celou dobu životnosti obuvi - tohle asi přehánějí...já osobně je nastříkám sprejem - teď přes léto.....na zimu už je ztmavím :wink: .


Ahojki, trošku jinak. Vím, že jsi si nedávno pořídila botky značky Fitwell, tak se chci zeptat, jak jsi s nimi spokojená? Určitě už v nich máš něco nachozeno. Vyplatí se jít do nich nebo bych raději doporučila něco jiného?
Díky Pavlína

PS: ať to dále stále dobře šlape :-)
Pavlína, Ostrava
 

Příspěvekod funo » stř črc 13, 2005 9:55

Oprava - samozřejmě Collonil, ne jak jsem psal Collowil....
funo
 

Příspěvekod Noemi » stř črc 13, 2005 18:42

Pavlína, Ostrava píše:
Ahojki, trošku jinak. Vím, že jsi si nedávno pořídila botky značky Fitwell, tak se chci zeptat, jak jsi s nimi spokojená? Určitě už v nich máš něco nachozeno. Vyplatí se jít do nich nebo bych raději doporučila něco jiného?
Díky Pavlína

PS: ať to dále stále dobře šlape :-)


To je dlouhá historie :-).
Zaregistruj se už konečně :D :yawinkle: a já ti pak pošlu osobní zprávu, ať ostatní "testosteronové" :smt023 osazenstvo nezatěžujeme našimi :rolleyes: problémy.
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod teoretic » stř črc 13, 2005 19:38

nas nezatezujete, naopak to jsou zajimavy informace:)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Lytos - impregnace

Příspěvekod Haďák » stř črc 13, 2005 21:05

funo píše:Tyhle boty má moje žena a na impregnaci používá Collowil Waterstop ve spreji.Když jsi je kupoval v Alpinu, tak jsi asi z Teplic a tam tu impregnaci maj trvale u Bati (1.patro - pánská a sportovní obuv).Jinak tě asi teď trochu rozhodim - žena je má asi rok a půjde je reklamovat (má je taky z Alpinu).Na jedné botě z boku, hned nad ukončením podrážky je kůže extrémně měká a vypadá to, že se brzo protrhne.Je to přesně v místě, kde se bota při chůzi ohýbá.Jinak ty boty vyrábí firma Bufo (dělá i lezečky).

funo! Trochu rozhodil? Trochu víc... :wink:
No dám si na to pozor a hned jak uvidím hlodat zub času, tak je půjdu reklamovat :D
No jsem z Bíliny. K Baťovi se mrknu a podívám se po té impregnaci. Nevíš kolik stojí?
Tak teda doufám, že zrovna tyhle moje botky byly vyrobeny s láskou a péči a mají trochu více té kvality ve vínku... :|
Bufo znám, i když jsem si koupil lezečky od RockEmpire, ale taky češi a jsou v pohodě, leze se v nich pěkně :)
Obrázek
Africké cichlidy, video, články, fotografie, fórum a jiné!
Přijďte nás navštívit!
Uživatelský avatar
Haďák
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte kvě 10, 2005 19:37
Bydliště: Bílina, okr. Teplice

Re: Lytos - impregnace

Příspěvekod Noemi » stř črc 13, 2005 21:11

Haďák píše:
No dám si na to pozor a hned jak uvidím hlodat zub času, tak je půjdu reklamovat :D
No jsem z Bíliny. K Baťovi se mrknu a podívám se po té impregnaci. Nevíš kolik stojí?
Tak teda doufám, že zrovna tyhle moje botky byly vyrobeny s láskou a péči a mají trochu více té kvality ve vínku...


Na lásku bych nespoléhala....a zub času ti nevyreklamují....a náznak, že kůže praskne, asi taky neuspěje - mohou totiž tvrdit, že to tak vypadá...ale nepraskne - a podle Murphyho zákona maximálně tak po uplynutí záruční lhůty :(( .

Ta impregnace stojí podle objemu náplně plus mínus 2 stovky.
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod chonga » stř črc 13, 2005 21:25

Vojtos píše:
Haďák píše:Tak já jsem do toho skočil. Koupil jsem ty Lytosky za 1590,- v AlpinSportu. Byl jsem je už vyzkoušet trochu do skal. Nekloužou, sedí tedy pekelně dobře, nikde mě naštěstí netlačí, jsou mi pohodlnné. Zkoušel jsem po dešti proběhnout několikset metrů mokré trávy - vrchní kůže byla úplně nacucaná, ale v botě ani kapka...
Jen pro mou informovanost: nevím, zda-li jsou impregnované již z výroby, ale po impregnaci by se ta kůže neměla asi nacucat co??? Jakou doporučíte impregnaci na kůži? Tu nej vs. cena. Díky.


Mám dobrou zkušenost s TOKO WATER STOP problém je v tom, že se špatně shání a nejlevnější taky neni:( Jinak určitě nedoporučuji impregnaci se štětečkem od Nikwaxu. Kuže po ní ztvrtdla a praskla v ohybu. :x


:(( proč je ten štěteček od NKw špatej. normálně nám Grangers a Colonill, ale zrovna včera :oops: jsem "investoval půl druhý stovky do toho štetečku (na kůži)?????
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Re: Boty zn. Lytos

Příspěvekod camillo » stř črc 13, 2005 22:26

Haďák píše:Chtěl bych se zeptat, jestli nemá někdo zkušenost se značkou Lytos. Moc jsem toho na netu nenašel. Koukal jsem na pár jejich modelů a nejsou tak špatné. Hydro-tex + kůže, chráněná špička, celkově pěkný vzhled = 1599Kč. Ani nevím jaká ta značka je...prodavačka mi říkala, že česká, ale moc tomu nevěřím :wink:


Přiznám se, že nevím, co tě přesně vede k takovéto značce bot - cena? Dle mého názoru není vhodné příliš šetřit na botách, vybíral bych s hodně velkou rozvahou...
camillo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: stř lis 24, 2004 21:19

Příspěvekod funo » čtv črc 14, 2005 7:12

Ta impregnace stojí něco kolem 180 korun (+-), takže to jde.K tý reklamaci : samozřejmě tam nepujdem s reklamací, když to nepraskne, ale podle mě to nevydrží.Vypadá to, jako kdyby ten kousek kůže (cca 2 cm) byl úplně jiná kůže, než zbytek.Jedeš po tom prstem a najednou máš pocit, že se dotýkáš nějakýho hadru a ne kůže.Je to tak měký, že kdybych trochu zabral prstem, tak to možná v pohodě protrhnu.Při koupi, to nebylo poznat.Uvidíme, ještě jsou malinko přes rok v záruce.Jinak jsou moc hezký, funkční a za tu cenu..
Ještě osobní skutečnost s impregnací: kupoval jsem si v Hudy boty Duras Vajont a prodavač mi doporučoval nějakou impregnaci od Granger's.Říkal, že je to bomba, bota se nahřeje a tento vosk se potom krásně vsákne.Kam prý se hrabou spreje, na tuhle botu je to prý ideální.Protože, ale stála kolem 240 korun a to jsem už v té chvíli neměl, tak jsem se domluvil, že si přijdu druhý den.Doma jsem otevřel krabici, kde byl i návod k údržbě bot a tam jsem se dočetl, že doporučená impregnace je právě ten Collonil a ještě nějaký sprej (teď už nevím přesně), ale hlavně upozornění napsané tučným písmem:V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEPOUŽÍVEJTE IMREGNACI NA BÁZI VOSKU!Ještě, že jsem v tom Hudáči ty prachy neměl-dal bych na radu "odborníka", vyhodil 240 korun a možná zničil boty...[/b]
funo
 

Příspěvekod Vojtos » čtv črc 14, 2005 8:10

chonga píše:
Vojtos píše:
Haďák píše:Tak já jsem do toho skočil. Koupil jsem ty Lytosky za 1590,- v AlpinSportu. Byl jsem je už vyzkoušet trochu do skal. Nekloužou, sedí tedy pekelně dobře, nikde mě naštěstí netlačí, jsou mi pohodlnné. Zkoušel jsem po dešti proběhnout několikset metrů mokré trávy - vrchní kůže byla úplně nacucaná, ale v botě ani kapka...
Jen pro mou informovanost: nevím, zda-li jsou impregnované již z výroby, ale po impregnaci by se ta kůže neměla asi nacucat co??? Jakou doporučíte impregnaci na kůži? Tu nej vs. cena. Díky.


Mám dobrou zkušenost s TOKO WATER STOP problém je v tom, že se špatně shání a nejlevnější taky neni:( Jinak určitě nedoporučuji impregnaci se štětečkem od Nikwaxu. Kuže po ní ztvrtdla a praskla v ohybu. :x


:(( proč je ten štěteček od NKw špatej. normálně nám Grangers a Colonill, ale zrovna včera :oops: jsem "investoval půl druhý stovky do toho štetečku (na kůži)?????


No matlal sem tím svoje první boty s nubukem a postupně jak sem to matlal tim štětečkem tak prostě tá nubuková kůže ztvrtdla a v tom nejnamáhanějším ohybu ve špičcce praskla, to samé jsme pozoroval i u druhé boty. NEvím jestli byla chyba v časté aplikaci, ale každopádně to pozbylo moji důvěru.
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod Noemi » pát črc 15, 2005 12:45

funo píše:Ještě osobní skutečnost s impregnací: kupoval jsem si v Hudy boty Duras Vajont a prodavač mi doporučoval nějakou impregnaci od Granger's.Říkal, že je to bomba, bota se nahřeje a tento vosk se potom krásně vsákne.Kam prý se hrabou spreje, na tuhle botu je to prý ideální.Protože, ale stála kolem 240 korun a to jsem už v té chvíli neměl, tak jsem se domluvil, že si přijdu druhý den.Doma jsem otevřel krabici, kde byl i návod k údržbě bot a tam jsem se dočetl, že doporučená impregnace je právě ten Collonil a ještě nějaký sprej (teď už nevím přesně), ale hlavně upozornění napsané tučným písmem:V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEPOUŽÍVEJTE IMREGNACI NA BÁZI VOSKU!Ještě, že jsem v tom Hudáči ty prachy neměl-dal bych na radu "odborníka", vyhodil 240 korun a možná zničil boty...[/b]


Mě ta impregnace byla v Hudy doporučována taky,jenže jsem šla koupit raději ten sprej (nahřívání a podobné činnosti mě nějak moc neberou - nemám troubu :) ) Collonil, ale paní prodavačka a následně i pan pokladní, který tytéž botky vlastnil, mě přesvědčili, že mnohem lepší je jiná - na bázi olejů, která kůži zároveň i promastí, aby časem nepopraskala.
Tak jsem to riskla, jenže pak jsem si taky přečetla ten slavný návod a šla ji měnit zpět. Pan u pokladny se podivil a řekl, že se spojí s p. Loveckým a zeptá se ho, proč doporučuje zrovna dané typy.
Takže jsem dnes botičky nastříkala Collonilem, stejně jako ty předchozí :-) půl roku staré Meindly(a jestli popraskají už asi nezjistím, protože jsem je předevčírem odnesla do bazaru :( ).
Dle mého názoru by se ale kůže promastit měla, ale to začnu řešit až s příchodem ošklivého počasí :(( .
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod uplne jinej martin » pát črc 15, 2005 12:55

U impregnaci bacha na kuzi - neni kuze jako kuze. I nubuk je treba kuze, ale kdyz to namatlate sragorou na hladkou kuzi tak to neni zas tak v pohode.
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

lytos

Příspěvekod peťo » pon črc 18, 2005 18:05

ja som si lytosky kúpil - 2120,- sk a som s nimi moc spokojný. Použil som ich síce len raz, ale bola to riadna túra, terén ťažký a moc vlhký - skôr mokrý. Suché mi zostali len nohy. Sú moc fajn, dúfam, že aj zostanú.
peťo
 

lytos

Příspěvekod peťo » pon črc 18, 2005 18:05

ja som si lytosky kúpil - 2120,- sk a som s nimi moc spokojný. Použil som ich síce len raz, ale bola to riadna túra, terén ťažký a moc vlhký - skôr mokrý. Suché mi zostali len nohy. Sú moc fajn, dúfam, že aj zostanú.
peťo
 


Zpět na Boty

cron