Klasické celokožené pohory

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Tecumseh » pát říj 26, 2018 10:18

Michal82 píše:Tecumseh - no jenže to je to - tys kvůli tomu jel nebo nejel do Itálie....? Kdyby měli bezne boty dostupné tak okouknu a mohu nějak tušit zda to nebo tamto, ale takhle si jen tak vybrat model dle jedny fotky a říct chci ho tak a tak.... třeba mi to usiji dle nákresů nohy hezky a budou sedět, ale třeba zjistím ze mi vadí výška komína nebo rozmístění oček nebo polstrování někde.

Já se proste bojím nechat dělat botu jen tak - kdyby byl z Německa tak tam bych si ještě sjel ale do IT se mi opravdu moc nechce :(

Ale botky vypadají hezky a sity boty s obsazkou můžou byt fajn plus na míru.....

Kolik to stalo nechat udělat na míru a jaký mas model? Můžeš dat nějaký fotky?


Nie v Taliansku som kôli tomu nebol, vybavoval som to cez firmu ktorá ich dováža https://www.warp-sport.com/andrew-nepal ... tex-verde/ tam sú aj vyfotené originál tie moje potom mám ešte tieto https://www.warp-sport.com/andrew-nepal ... -wintherm/ tiež sú to origo fotky mojich Andrew ich ponúka nubuku ja som si ich dal spraviť perwangeri. Niečo kolo toho som písal tu /viewtopic.php?f=6&t=17313 o tých vysokých tu /viewtopic.php?f=6&t=19627&start=30
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Tecumseh » pát říj 26, 2018 10:25

Inak ešte zvažujem, že si dám ušiť tieto http://www.andrewshoes.com/en/project/n ... nter-welt/
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » pát říj 26, 2018 13:46

Tecumseh - jo ty vypadají celkem dobře ale chci vyšší kominek se 3 oky ale taky mají jedny takové.

Tak sem to dnes rozseknul :D

Rozhodl jsem se nebejt srab a jít do těch Meindl Super Perfekt.

Komunikuji s obchodem asi 6 mailu....

Vyberu velikost přidám do košíku a jdu k pokladně.
Hrdě vyplnuji svou UK adresu :D
A pak čumím kde je ve vyberu zemi UK.....

No v prdeli :D

Píšu další mail co to....? A odpověď, ze do UK bohužel neposílají :(

To sem nasranej jelikož cena cca 260€ je opravdu super.

O to víc mě nastvalo ze do ty naši prde....e to Němec klidně pošle, ale já tam budu až na Vánoce a chtěl sem v nich už ťapat ve sněhu, který letos jistě bude :) takže sem je teď chtěl pomalu rozcházet.....

No tady v UK vyjdou o 2000 Kč dráž. Neříkám ze to nejde ale fest to mrzí.....

Takže tomu dam přes víkend čas a ještě budu uvažovat udá je objednat za měsíc a kousek s tím ze třeba nebudou, nebo je objednat do ČR teď s tím ze až si je obuju už je nebudu moc vyměnit, nebo si hold ty 2000 priplatim a nebo si to ještě rozmyslim a koupím klasické Perfekty, které tady ovšem vyjdou také na cca 8000,-

Každopádně dnes to budu muset spláchnout Taliskerem :D a už sem se tak těšil.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » ned říj 28, 2018 21:31

Ináč tie Perfekty som rozchodiť možno za 50km. Predošlé klasiky od LS som rozchadzal 10x dlhšie.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » ned říj 28, 2018 21:48

Jo tak to je jako nic, to je fajn.
Vici mi psal že ty Super Perfekty cca 100km.

To budu mít za měsíc vyšlápnutý v pohodě.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » čtv lis 1, 2018 13:03

Tak Super Perfekty zaplacený a objednaný. V pondělí by to mělo dorazit tak sem zvědavej ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožeqné pohory

Příspěvekod nebulus » čtv lis 1, 2018 18:22

Aj ja som zvedavý, potom podaj hlásenie :-)
Ja som si kúpil na ľahšie terény ľahké nubukovo hnadrove GTX béčkove topánky, ale často si potom nadávam že som si neobul Perfekty, aj včera som párkrát stúpil do potoka a v tých handrakoch som mal mokro.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » čtv lis 1, 2018 18:39

Jej dam a díky - sice objednavam jinej model ale plno věci je podobných a třeba ta zkušenost s jazykem bez siti byla taky zajímavá.
No začnu je potom pomalu rozcházet ale myslím ze po měsíci už by pak mohli byt připraveny na delší výlet.

Vzal sem si k nim SportWax a namazu za studena.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » čtv lis 8, 2018 12:49

Už je to tady, už je to tady ;)

Meindl Super Perfekt dorazili!
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » čtv lis 8, 2018 13:41

Tak teď už jen napatlat voskem a doufat že to bude ok.

Obrázek
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » čtv lis 8, 2018 13:47

- vypadají moc pěkně, tedy až na ty zbytečné švy v jazyku
- to je ňáká malá bota, co je to za velikost? a kolik váží?
- počítej ale s tím že takovéto boty budeš hodně dlouho rozcházet, mě to trvalo cca 500 km
- doufám že do nich budeš používat dvoje silné ponožky? jinak to bude pěkná tortura
Naposledy upravil fps dne čtv lis 8, 2018 13:54, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » čtv lis 8, 2018 13:54

fps - já vím no - proto sem si je koupil na Snowleader za £300 místo za měsíc z DE za 260€ - protože sem chtěl mít měsíc na to abych si je aspoň trochu proslapnul a až budu na Vánoce v ČR mohl je testnout na sněhu aspoň na krátký vyletik.

Vici mi říkal ze jemu se rozchazeli už po 100km.

Uvidíme.

Zatím sem je testnul jen tak na 5 minut - je to jak mít na noze dřeváky :D

Ale vypadají super - snad se hezky rozchodi a nebudou mne nikde časem tlačit.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » čtv lis 8, 2018 14:00

Jinak k šití - provedený je naprosto perfektně - kůže není proseknutá ani na jednom stehu - což bohužel u Hanwagu bylo na obou párech co sem viděl.

Takže v tomto ok.

Pokud to tedy časem nikde nepraskne nad patou jak ste si stěžovali.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » čtv lis 8, 2018 14:02

Jinak ten čudlík - to je že sem ochodil podrážku nebo k čemu to tam je?

Obrázek
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » čtv lis 8, 2018 14:11

fps - je to velikost 46

Budu do nich brát dvoje silné ponožky.

To šití jazyka - já myslel ze je tam jazyk přišit ten vnitřní ale není. Je to aby byla ta hrubá kůže ohnutá a bota se dala utáhnout bez nějakého boje s kůží.

Vnitřní jazyk je chycen jen ve špičce za vnitřní konstrukci. A potom suchým zipem za ten vnější aby to neujizdelo.

Vrchní komín potom má jen krycí našitou kůži - takže bota bude proti vodě do výšky ok v kotníku.

Uvnitř boty je bohaté polstrování.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » čtv lis 8, 2018 14:14

- jestli se nepletu, tak Vici má Meindl Perfekt, ty jsou ale o dost měkčí než Meindl Super Perfekt, ty jsem já měl rozšláplé za cca 200 km, Meindl Super Perfekt jsou ale o dost tvrdší, ty za tak krátkou dobu nerozšlápneš
- klasiky časem hodně změní svojí tvrdost, a skvěle se přizpůsobí noze, ale u Meindl Super Perfekt to určitě nebude za 100 km
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » čtv lis 8, 2018 14:21

fps - s Vici sem komunikoval půl roku - jen ty Super Perfekty sme řešili asi měsíc teď.

Psal mi že měl Super Perfekty - bohužel se jich musel zbavit protože mu ve špičce i přes roztahovani u ševce nepovolili kolik potřeboval.

Řešili sme i Perfekty takže určitě mi psal ze měl Super Perfekty - psal mi hodně i o tom ze prave ta kůže je lepší jak na Perfektech.

Hele i kdyby to bylo 500 km to pretrpim jen když to bude ok a nebude mi to dělat problémy na tu šířku.

Zatím se to tváři ok ale jak sem poznal to není směrodatné dokud v ty bote nemám odchozeno.

Váha - nevím na noze je cítím víc jak Kongury, ale není to nic hrozného. Večer si vezmu váhu z práce a muzu ti to zvážit. Ale typuji ze to bude kolem 3kg.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » čtv lis 8, 2018 14:49

Abych jen nechválil ;)

Ty tkaničky jsou nádherný a pevnější než sem měl jinde, ale na utahnuti této boty mi přijdou pořad slabé a hlavně jak mám širokou nohu nezůstává mi dostatečná délka na mašličku.

Takže asi budu muset hledat delší a pokud možno ještě silnější - ale už teď vím ze musí byt červené, protože k tomu vypadají super ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Pierre111 » čtv lis 8, 2018 15:17

No užij si je Michale. Z mého pohledu to je až šílená a nepochopitelná bota :D.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » čtv lis 8, 2018 15:46

Pierre111 - dík ;)

No naopak - teď mám pocit že mám na noze ,,BOTY”

Když si po nich nandam Asolo Kongury je to jako bych si vzal plátěné botasky ;)

Zatím jediný problém vypadá v tom utahovaní - ta kůže je jak z plechu prostě to musím rvát vší silou a bojím se že takto ty tkaničky brzo přetrhnu.

Ale asi to bude ok s tou šířkou - tlak tam je ale není nepříjemný jak je ta bota polstrovaná a dvoje silné ponožky. Takže to vypadá ok v tomto směru ale uvidíme po 100-200 km.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » čtv lis 8, 2018 16:20

Ten zelený puntík je vraj pre kontrolu opotrebenia podrážky, ale ja už mám podrážku zodratú tak že je tesne pred smrťou, ale puntík je na takom mieste, že ho opotrebenie nezasiahne, tak netuším na čo je to reálne dobré.

Aj prvé kilometre v Perfektoch boli ako v lunárnych botách, najprv som chodil doslovne iba pár km a postupne pridával. A to Perfekty majú takú obyčajnú mäkkú kožu, tak držím palce s tým plechom :lol:
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » čtv lis 8, 2018 16:26

nebulus - díky no taky si říkám ze až sjedu podrazku k puntíku tak to snad poznám i bez puntíku :D

Jo já v tom tapu jak robocop :D

Tys neměl problém s utahovanim?
Budu muset kouknout po tkanickach do bruslí protože trekové sem silnější neviděl nikdy a je to pořad málo a krátké.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod TomF » čtv lis 8, 2018 16:32

Ahoj Michale, krásný boty =D> mám od Dallape Stiva s kůží 3,7mm ještě poctivou práci a materiál. Bohužel, poslední dobou šel Dallape s kůži trochu dolů a současný model Stiva co jsem viděl na vlastní oči bych si nikdy nekoupil. Ale až si budu kupovat vysoký boty s komínem tak se budu rozhodovat mezi Dallape a právě Super Perfekt. K tomu rozcházení se mi osvědčilo boty pořádně promazat čistým kondicionérem ( i když kůže 3,7mm Galo Juchten… to nepotřebuje), aby ještě trochu změkly a pak pořádná túra i přes potoky. Sice jsem měl nohy hrozně zrasovaný, ale po pár výletech bota relativně povolila a třeba po cca 200km jsem si dal přechod Nízkých Tater úplně na pohodu bez puchýřů a otlaků. Ponožky používám vždycky dvoje, ať je léto nebo zima. Jedny tenký umělý a pak pořádný vlněný. Ještě se mi nestalo aby mi nohy smrděly a musel jsem měnit ponožky po dvou hodinách jako kámoši co mají membrány, který stejně po krátký čase nefungují. Nevím přesně s čím budeš boty mazat, ale tak kvalitní kůži bych se nesnažil namazat voskem ani za studena. Já maximálně přemažu směsí kond.+vosku švy, ale to jen na zimu. Pak jen čistý kondicionér a chodím potoky, sněhem jak se mi chce. Trochu jsem si taky zvykal na váhu (Stiva cca 1200g), ale teď mi to ani nepřijde. Budu se těšit na reference :wink:
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » čtv lis 8, 2018 16:46

Možno zo začiatku to všetko išlo ztuha, ale vystačil som si pôvodnými šnúrkami. Tie mám stále pôvodné bez poškodenia. Tiež mám problém so širšou nohou v oblasti malíčka , ale Perfekty sadli perfektne. Tam som nemal problém, skôr som si zo začiatku dával na pätu leukoplast - preventívne, hlavne keď som šiel dlhšie do kopca. Ináč aké sú v tých SP vložky? Mne sa tie originálne nejako hýbali pri nejakých extrémnejších terénoch tak som musel dať iné ( moje obľúbené Asolo standard ). Ináč nosím iba jednu hrubú ponožku Klimatex.
PS1: Tie SP vyzerajú dobre, som zvedavý ako budú vyzerať po nejakom tom používaní. Riešenie jazyka a očká na šnúrky majú ako Perfekty.
PS2: Ja by som po skúsenostiach namazal boty Limmerom, tento krém naozaj funguje.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Pierre111 » čtv lis 8, 2018 16:47

Tak pro mě to jsou třeba docela nepoužitelný boty. Moc těžký a na svojí váhu asi ne tak dobře zateplený. Bez obsázky, takže bych rychle okopal špičku při lezení. Moc robustní, blbě by se s nima lezlo. Pravděpodobně málo voděodolné. Bez upínáku na mačky. :D Ale každej máme jiný požadavky.

Já se koukám na něco takového.
https://arcteryx.com/cz/en/shop/acrux-a ... ering-boot
https://www.millet-mountain.com/shiva-s ... -blue.html
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » čtv lis 8, 2018 17:32

TomF - no koupil jsem si ten krém od Meindlu SportWax - vosk s kondicionerem a mazat bych chtěl za studena.

Jinak jen promazat kondicionerem aby to povolilo sem taky uvažoval no.... ale žádný sem nekoupil a to bych zas musel par dni čekat - leda bych sjel do Portree tam by snad kondicioner mít mohli v místním outdoor obchudku.

Vici mi radil je promacet s tím ze to povolí nejvíc ale to se mi moc nechce.

Jinak - ten tlak je z boku - není na prsty ale z boku chodidla a není nijak nepříjemný a velmi jemný.

S tím ze mám střední vlněné trekovky a extra silné zimní vlněné trekovky.

Nohu v jedné ponožce - střední - mám 282mm - toto je 295mm - takže řádně větší - rozhodoval sem se mezi 45 a 46 raději sem vzal 46 - vložka navíc se dá dat vždy.

Nebulus - vložka je tam nějaká od Meindlu - teď nevím sem v práci - Air Active....? Upresnim později. Možná si tam koupím nějaké spešl s podporou klenby.

Pierre111 - super jenže to jaksi nejsou ,,celokožené klasiky” ;)
Jinak Super Perfekt je dle recenzi super do zimy, a mačky můžeš použit řeminkové - na moderní lezení to není - na to to ani nechci.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod TomF » čtv lis 8, 2018 17:40

Souhlasím s Vicim… voda a promáčení je asi nejrychlejší, já se brodil řekou a pak šel celý den. Opravdu bota povolí, ale nohy dostanou hrozně zabrat. Už bych to asi neudělal.

Trochu mi vadí na jazyku suchý zip, ten kdyby tam nebyl tak se mi líbí ještě víc :wink: ale je to jen můj pocit.

Sice nemáš nejmodernější boty, ale věřím, že tyhle máš na hooooodně dlouho.
Naposledy upravil mike dne čtv lis 8, 2018 18:45, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » čtv lis 8, 2018 17:48

Ja som tam mal tiež tuším tú Air Active vložku. Tá je nejaká asi najhoršia od Meindlu. V iných topánkach som skúšal od nich Vacuum vložky, tie boli OK, len dlho nevydržia ( pod pätou sa spravili diery ).

Ten suchý zips ničomu nevadí, rozopínam ho len dvakrát ročne, keď chcem ošetriť ten vnútorný jazyk z hornej časti.

Odporúčam venovať veľkú pozornosť koženému vnútru, hlavne v zadnej časti. Tam sa to začalo ako prvé rozpadávať. Takže pravidelne vnútornú kožu ošetrovať. Ja po každej väčšej túre vnútro prebehnem vlhkou handričkou a párkrát za rok ošetrím 100% Viciho kondicionérom.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » čtv lis 8, 2018 18:26

A sem v řiti.

Vidíš tak na vnitřek ze budu potřebovat kondicioner sem úplně zapomněl.... kujva....

Když pro nej zítra pojedu vyjde mne na £150 - drahej špás.

Takže si ho asi objednám, tím pádem se rozcházení posune až na příští týden :(

Ach jo....

Ten zip tam vítám neb bez nej by ten jazyk asi ujížděl na stranu předpokládám. Ale pokud by ti vážně vadil dá se odparat nebo prelepit páskou na koberce a jako by tam nebyl.

Sakra a já už se těšil jak to teď večer namazu a zítra po práci začnu rozcházet.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » čtv lis 8, 2018 18:42

Tak zase nemyslím že ten kondicionér na vnútro je nevyhnutný od prvého dňa :t:t Takisto pri rozchádzaní na kratšie vzdialenosti sa v tomto počasí iste koža neprepotí :)
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

PředchozíDalší

Zpět na Boty