Klasické celokožené pohory

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod martin.z.mesice » pon říj 12, 2009 12:36

Tak super:-) Botky už mám doma a paráda!

Koupil jsem od Asola tady tento model: http://eshop.asolo.cz/horolezecke-boty-Sasslong-NBK-GV/ v hnědé:-)
Koupil jsem je přes aukro uplně nové i v mojí velikosti za 1900 včetně pošty. Pánovi hold nesedla velikost:-)

Děkuji všem, kteří mi tady dobře a kvalitně radili....

S pozdravem

MNM
martin.z.mesice
účastník
účastník
 
Příspěvky: 238
Registrován: stř zář 30, 2009 18:22

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » ned říj 18, 2009 7:36

jaaaa píše:Dobrý den, potřeboval bych radu, nevíte kde koupit hřeby do bot? Chtěl bych si jedny boty okovat a nevík kde je koupit. Chtěl bych nejlépe nové.

S pozdravem jaaaa

TADY a TADYto máš :wink:
Naposledy upravil vici dne sob bře 13, 2010 8:03, celkově upraveno 1
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod defenger » ned říj 18, 2009 7:52

zkoušel jsem vruty, jsou za pár haleřů, ale dlouho nevydrží, ocenil jsem prodlouženou životnost podražky....
Přeji hezký den a dobrou mysl. Šerpa M.
Uživatelský avatar
defenger
účastník
účastník
 
Příspěvky: 324
Registrován: stř kvě 4, 2005 21:46
Bydliště: Břeclav

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod antiochos » čtv lis 5, 2009 21:19

Práve som sa stal, dúfam že šťastným, [-o< majiteľom Meindl Perfekt. V Hudy Bratislava boli tak ústretoví, že objednali Meindl Perfekt, aj Meindl Super Perfekt, po polročnom čakaní som si mohol vyskúšať a vybrať. Ak to bude niekoho zaujímať: SP má podstatne tvrdšiu kožu, sú extra pevné, mal som v nich pocit skoro ako v lyžiarkach :D Perfekty sú mierne mäkšie, trošku tenšia koža. Obidvoje sú urobené poctivo - proste klasické kožené boty. Skúšal som dôkladne - pri skúšaní som si urobil pľuzgier na prstoch na ruke od šnúrok - a Perfekty mi proste sadli na nohu viac. Aj keď majú o chlp mäkšiu (tenšiu) kožu, sú stále dosť pevné na to, aby ich po mne raz niekto zdedil :) Ak po nich niekto sliedi, alebo si ich chce len obzrieť, v Hudy BA majú ešte SP veľkosti 8 a 7,5, Perfekt 8.
antiochos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon úno 23, 2009 10:46

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod antiochos » pon lis 9, 2009 22:05

No, smola...bohužiaľ až po víkendovom vandri som pochopil, ze potrebujem väčšie ](*,) aj keď som mal možnosť ich v obchode do sýtosti vyskúšať. Takže ak by mal niekto záujem o Meindl Perfekt, kúpené 5.11.2009, tj takmer nové, veľkosť 7.5 s ťažkým srdcom ich musím predať :( Neviem, kedy budem mať ešte príležitosť si ich skúsiť. Táto veľkosť je vhodná pre niekoho, kto má 6.5-7 nohu. Prešiel som v nich necelých 20km. Foto pošlem na požiadanie
antiochos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon úno 23, 2009 10:46

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod puschpull » úte lis 10, 2009 19:11

po zkušenostech kupuji poslední roky boty o 1/2 až 1 číslo větší (podle dojmu při zkoušení)
a jednoznačně se mi to osvědčilo
noha potřebuje prostor (v zimě na teplé ponožky) Sevřená noha v botě je náchylná na prochladnutí ...)

Samozřejmě nesmí v botě plavat, ale rezerva je nutná
Uživatelský avatar
puschpull
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: pon pro 19, 2005 9:41
Bydliště: Most

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kaspy » stř lis 18, 2009 21:11

S tou velkostou "o cislo vacsie" plne suhlasim, ak v bote zakopnes nemali by ta boliet prsty (na rukach :D )...ale ine som scel riesit.

Stojim pred kupou novych topanok. Vacsinou dlho chodim okolo horucej kase, ale teraz sa uz fakt blizim k tomu (hoci penazenke sa velmi nesce) ze si nove boty kupim. Doteraz som bol pri svojom hladani pevne presvedceny, ze chcem topanku celokozennu (pritom som aj ostal), no naco som sa az doteraz plne zameriaval bol nasledujuci detail. Az doteraz som sa pozeral a hladal topanky typu:

garmont pinnacle
Asolo Granite

a teraz co mam na mysli (nie nie je to tvrdost topanky...)
Ide mi o to ako je topanka sita, konkretne ako je prevedena cast jazyka. Pri uz spomenutych modeloch je cela predna cast(vratane jazyka) prevedena z jedneho kusa kože, to znamena žiadne švy.
A teraz k otazke. Robim dobre ze vylucujem ostatne modeli len preto ze maju ine prevedenie jazyka, naozaj tak predidem presaku vody ak budem mat dobre naimpregnovanu topanku (prosim, nechcem citat nic o membranach a podobne...) alebo by som mal uvazovat aj na ostatnymi isto skvelimi modelmi ako su:
asolo saslong
a vlastne vsetky ostatne modeli co sa mi pacia....(hang wang Alaska, La sportiva Lagorai...)

Hra teda to sitie naozaj az taku podstatnu rolu ako som si vsugeroval, alebo tie topanky su tak prevedene ze to nema ani vyznam riesit.

dakujem, kazda rada dobra
kaspy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob kvě 3, 2008 13:56

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » stř pro 9, 2009 17:23

vici píše:
jaaaa píše:Dobrý den, potřeboval bych radu, nevíte kde koupit hřeby do bot? Chtěl bych si jedny boty okovat a nevík kde je koupit. Chtěl bych nejlépe nové.

S pozdravem jaaaa

TADY to máš :wink:

Našel jsem i tady u nás.
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod puschpull » pát led 1, 2010 17:34

tak jsem zakoupil Hanwag Alaska (velikost 43)

http://www.unterwegs.biz/shop_pictures/12961_12497.jpg

http://cdn.rackspeed.de/bergfuchs/media ... ka-GTX.jpg

http://praha-slezska.hudy.cz/goodsdetai ... oodsID=119

Obrázek

Sice něco mám v plánu, ale zeptám se i zde:
mám s botama vyrazit tak jak jsou (nové) nebo je již před prvním použitím ošetřit (v plánu bude osvědčený včelí vosk Nikwax - v tubě) ??
http://nikwax.cz/obchod/index.php?main_ ... cts_id=195

Doma mám 5. rok Hanwag Lima gtx (velikost 42,5), které již začínají "odcházet" takže jsem volil nástupce, aby se rozchodily než ty Limy odejdou úplně
:-)

Díky za jakýkoliv rozumný názor
Uživatelský avatar
puschpull
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: pon pro 19, 2005 9:41
Bydliště: Most

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod sobb » pát led 1, 2010 17:42

na téma, zda nové boty patlat či nepatlat se tu vedly rozsáhlé diskuze, zkus pohledat

osobně dávám goretexu šanci a nové boty ošetřuju sprejem
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod puschpull » sob led 2, 2010 10:57

sprejů je mraky ...
jaký bys doporučil ? (např.)
:-)
Uživatelský avatar
puschpull
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: pon pro 19, 2005 9:41
Bydliště: Most

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod sobb » sob led 2, 2010 11:41

příspěvků na tohle téma je tu taky mraky, nakoukni do jiných vláken :wink:

já ze sprejů nemám žádný vyloženě oblíbený, používám Atsko - Silicone Water Guard, na nový boty si přítul koupil Asolo - Grangers Protector a teď dostal Tarrago
starý pohory patlu voskem ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod gifot » ned led 3, 2010 18:27

Ahojte vseci,
namate tu nekdo zkusenosti s botama od Garmische, jde mi hlavne o modeli:
-BECK
-Stelvio
-Pioneer
Budu rad ze kazdou radu ci zkusenost.
Popripade doporucte jinou Celokozenou botku (B/C) do 5k
gifot
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř pro 30, 2009 22:05

hledam botky

Příspěvekod Asinick » čtv úno 11, 2010 21:12

edit: sloučeno
td


hojte hledam nějake botky do 5000,- poradte prosím .... použití vht i na vícedenní výšlap :taboracek:
Kostky jsou vrženy... ale my hrajeme karty!
Uživatelský avatar
Asinick
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv pro 3, 2009 22:12
Bydliště: Havířov

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod terkad » čtv úno 11, 2010 21:30

Pročti si vlákno, do kterého jsem ti tvůj dotaz přesunula a zároveň si prolistuj fórum Boty.
Podobné požadavky jako ty, už tu měla spousta lidí před tebou. Až se trošku zorientuješ a vybereš favority, tak se můžeš ptát dál. Stejně tě pošleme do obchodu botky vyzkoušet, protože bez toho to stejně nejde a zkoušení většinou vyřadí 90% tvého výběru.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kracvo » ned bře 14, 2010 13:17

Ahoj, sna dještě tohle vlákno žije, je dost fajn.

Chtěl bych se zeptat, a přijde mi že to sedne právě sem, jakej je rozdíl mezi Meind Perfekt a Super Perfekt? Dozvěděl jsem se, že super perfekt jsou ze super krávy ale to mi přijde divné... Nicméně sháním právě něco jako tyhle meindly protože jsem loni nechal přemrznout moje staré zlaté kanady a letos mi to pěkně při vejšlapu vrátily. Tak jsem si říkal, že bych zainvetsoval a když nejezdim károu tak že bych pořídil nová kola aspoň sobě na zbylé 3 čtvrtiny života:-) Také jsem koukal, na popradky spíš teda Makara. Jakej je rozdíl třeb amezi Meindlama a těma botama ze Slovenska? Různě sem četl, že Makara jsou na Tatranské žuly a tak, nevim co si pod tim myslet. Vypadaj ale , že jsou ještě tvrdší než ty Mejndly?

Díky. V.
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kracvo » ned bře 14, 2010 14:17

Ps: ještě takhle dodám po chvíli googlení. Koukal jsem na kolegův dotaz výše, na ty garmische. Také to vypadá pěkně, klasika prostě ale nevim co si představit pod pojmem NABUK kůže asi tj. Nubuk a to podle reakcí tady na diskuzi prostě není vono. Jestli jsou ale z opravdové kůže nedělené pak by to mohlo bejt pěkné a srovnatelné s meindlama ale ta cena je o poznání nižší. V
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod YOGI » ned bře 14, 2010 19:41

>kracvo<
Z tvého topicu nijak nevyplynulo na jaké aktivity boty chceš používat, tak to zkus trochu více specifikovat. Ale pokud máš předchozí zkušenost pouze ze zmiňovaných "kanad", tak asi ne na VHT / SkiAlp nebo podobně, tak bych se na Tvém místě poohlížel po (B max. B/C) pohorkách.
YOGI
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: ned bře 22, 2009 18:38
Bydliště: mám

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kracvo » pon bře 15, 2010 0:34

Ahoj,

No kanad yjsem používal od klasického vandru po brdech až po mačky. Chtěl bych to hlavně na bágl, tak trávim nejvíc času. Posledně sem šel Korab takže něco takového. Plánuju v budoucnu Kavkaz prostě tak no 14 dní někde s báglem, sněžnice, ale i feráty nebo zmíněné mačky ( zřídka ) nejvíc ale asi ten bágl a taková ta klasika no. Na veikonoční pobíhání mi stačej i tyhle kanad yco mam ale letos v rumunsku v zimě sem ěml už v holkách pěkně mokro a zničené nohy kuli tomu. Vždyck ysem myslel že kanad ysou eloživotní věc ale mam druhé, po třech letech tohohle všeho vždycky vodejdou ,ta kůže s ejakoby vytahá postranách a člověk de víc po kůži než podrážce. Taky mi jednou zmrzli to taky asi bude tím na to je teba dávat bacha hold. Chtěl bych to co nejuniverzálnější ale co se o tom bavim s kámošema tak žádné membrány vždycky všem smrděj a sou za dva roky bez mebrán a zbyde tam jenom nekvalitní kůže! Mám boty celkově rád ve městě nosim šité od kámoše také kůže už pár let a taky nesmrděj. Rád s evo to staram a tak takže aby to byla také trochu citovka po pár letech ( Kanady si věšim na zeď, ted tam visej dvoje :-( )
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » pon bře 15, 2010 7:27

MAKARA - POPRADKY dělá i lovecké boty (něco jako kanady), používá Full grain kůži něco kolem 2,2mm. Výhoda je, že ti je ušije přímo na tvoje nohy a dá ti i vybrat materiál, stačí mu napsat nebo za ním zajed. Při dobré péči o tyto boty, bys je mohl mít i na zbytek života.
Meindl Perfekt (MP) a Meindl Super Perfekt (MSP). MSP jsou mnohem tvrdší, spíše jen na VHT. MP jsou univerzálnější. Musí ti ale sednout, hlavně MSP - ty mají výztuže (mezi vnitřní a vnější kůži je ještě jedna kůže a ta je dost tvrdá, mnohem tvrdší než z které je ušitý svršek boty) a povolí jen trochu a to pouze u ševce na roztahováku.
Pokud teda chceš boty na celý život, tak jen celokožené z jednoho kusu kůže a s co nejmenším počtem švů s šitou podrážkou (Norské šití nebo Goodyear šití, Norské je lepší). Cena těchto bot je dost vysoká 4000 - 30 000kč. Tak vybírej.
Z mých zkušeností je třeba boty vyzkoušet - u nás asi jen Meindl nebo Gornell, boty z Nubuku předem vyřazuji. Pokud je nebudeš moct zkusit, tak snad jen nechat si ušít boty přímo na svoje nohy podle měření svých noh (Makara, Limmer, Van Gorkum, Esatto, Viberg (podle tvé nohy, ti vyberou odpovídající velikost), nebo hybridy Lundhags....)
Nubuk - pochopil jsem z toho, že Nubuk se dělá z seříznuté kůže, kdy svrchní - kvalitnější, se dá na ušití drahé, kožené pohovky a druhá vrstva - méně kvalitní, se dá na boty jako Nubuk.
Koukal jsem i na ty Garmisch Pioneer, chtělo by to je mít v ruce a podívat se na detaily, ale na první pohled nevypadají špatně (celkem dobrá kůže a šití).
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: "D" botky

Příspěvekod Asinick » stř bře 17, 2010 21:26

edit: přesunuto do vhodnějšího vlákna
td


* AHoj mám zálusk na new boty Meindl Colorado nebo Garmont Dakota nebo La Sportiva Tibet GTX .... ktere si mam vybrat ? Poradte :-) .... na ceně nezaleží :t:t Děkuju
Kostky jsou vrženy... ale my hrajeme karty!
Uživatelský avatar
Asinick
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv pro 3, 2009 22:12
Bydliště: Havířov

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod chonga » stř bře 17, 2010 22:36

gifot píše:Ahojte vseci,
namate tu nekdo zkusenosti s botama od Garmische, jde mi hlavne o modeli:


SZ
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Re: "D" botky

Příspěvekod Mino » čtv bře 18, 2010 9:34

Asinick píše:* AHoj mám zálusk na new boty Meindl Colorado nebo Garmont Dakota nebo La Sportiva Tibet GTX .... ktere si mam vybrat ? Poradte :-) .... na ceně nezaleží :t:t Děkuju


Cau, mam Dakoty, su to ale "C" boty. V zasade spokojnost, pri silnom dotahovani snurok vpredu a na prudkom slnku sa mi trosku zdeformovala plastova vystuha spicky a podrazka sa zacala malinko odlepovat (len na spicke), ale zalepil som...Nubuk zacal trochu premokat na bokoch v mieste ohybu (inak drzi), treba voskovat a impregnovat. Mam ich uz siesty rok a stale su OK, pouzivam aj s mackami...V podstate celorocna topanka na tazsie tury v zmiesanom a skalnatom terene, prip.viacdnovy trip s batohom, v zime aj na pouzitie s mackami - ladovec, lahsie lezenie...
Uživatelský avatar
Mino
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: pon črc 28, 2008 11:17
Bydliště: Liptov

Re: "D" botky

Příspěvekod terkad » čtv bře 18, 2010 10:22

LaSportiva Tibet jsou zase B/C boty, Meindl Colorado taky.
Tibety jsem měla a znova bych nebrala. Ač dobře ošetřované (vosk), kůže popraskala po roce (první pár) a pak po dvou letech (nový pár po uznané reklamaci). Taky nemají obsázku, takže špičky dřív okopeš, navíc mně se v místě styku podrážky s kůží udělala další prasklina, odlepení a tekla tudy voda.
Nepíšeš, na co chceš boty používat. Ve vlákně o D-botách se ptáš na jedny kategorie C a dvoje B/C. To je docela rozptyl, ne? :wink:
Zkoušej co ti na noze bude sedět a popřemýšlej o tom použití. Například z tvého výběru jen Dakoty mají vzadu drážku na rychloupínací mačky. Na druhou stranu, pokud bys chtěl v mačkách chodit jednou ročně a výjimečně, pak tě tenhle parametr nemusí vůbec zajímat.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: "D" botky

Příspěvekod amigo » čtv bře 18, 2010 10:23

Asinick píše:* AHoj mám zálusk na new boty Meindl Colorado nebo Garmont Dakota nebo La Sportiva Tibet GTX .... ktere si mam vybrat ? Poradte :-) .... na ceně nezaleží :t:t Děkuju

ty meindly neznám, ale jinak z tvýho výběru jsou to max "Cčkový" boty. takže buď si vyber jiný boty nebo vlákno :mrgreen:

jo, ty dakoty mám též, ale to podstatný už napsal Mino :wink:

edit: Terkad byla rychlejší :D
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Radimk » čtv bře 18, 2010 12:12

Tak já se jako absolutní lama v oboru pochlubím:
Po pročtení a hromady příspěvků a rad sem po vyzkoušení hromady jiných v Hudy, v Beskydu...(prostě ve Zlínských kvelbech) zakoupil Asola Power Matic GV100- http://www.asolo.cz/katalog-Power-Matic/ . Přijdou mi parádní. Sice sem původně chtěl být cenmově trochu jinde, ale budiž, nepůjdu párkrát na pívo.. Noha je v nich jako v papučkách, což nevím jestli je dobře. Nemám v nich tu plnou jistotu pevné, tvrdé boty. Je fakt, že sem je ještě neměl naplno utažené.
Kupoval sem, dle rad, o číslo větší, teď mi to přijde zbytečné,( museli mi ty 13-ky sólo objednat :mrgreen: takové parníky skladem kupodivu neměli) ale uvidím v létě v Tatrách.. Zatím je zkouším, šmatlu v nich po baráku, děcka se mi smějou..
Vybaven znalostmi sem na ně vyštěkl, že nutně potřebuju "snosíl", čímž sem je teda neohromil ( vyznají se), nicméně odešel sem se sprejem, který prý na nové boty a hlavně teď na léto stačí. Kůže by měla být snad nějaká superextra (ta kráva snad žila jen pro ty moje boty) úprava perwanger. Líbí se mi i kladkové šněrování - u nižších řad má Asolo, takové vachrlaté plechové očka, tady jezdí kladky jako po másle.
Zatím jsem velmi spokojen. Doporučovat si teda ale opravdu neodvažuju.
Radimk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte bře 9, 2010 7:24

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod zbuddy » čtv bře 18, 2010 12:18

Radimk píše:Kupoval sem, dle rad, o číslo větší, teď mi to přijde zbytečné,( museli mi ty 13-ky sólo objednat :mrgreen: takové parníky skladem kupodivu neměli) ale uvidím v létě v Tatrách.. Zatím je zkouším, šmatlu v nich po baráku, děcka se mi smějou..
Počkej, až v nich půjdeš odpoledne s oteklýma nohama z kopce...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod lara » čtv bře 18, 2010 13:03

@Radimk: až v nich pořádně pochodíš, dej vědět jaké jsou. ty botky mě zajímají.
a neboj, ta velikostní rezerva se ti bude určitě hodit :)
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Asinick » pát bře 19, 2010 20:54

okej , moc vam děkuju za rady vyzkouším ty Dakoty anebo ještě zvážím nad těmito boty stejné kategorie :-k ,vht chodím docela často :t:t a docela dlouho takze bych potřeboval boty co něco vydrží, do teď jsem chodil v Hanwagách ale to víte , noha roste * a taky chci vyzkoušet něco noveho i když jsem byl s němi spokojen. Mačky sem použival parkrát ale na botech tu možnost nevyžaduju. Tak diky :wink:
Kostky jsou vrženy... ale my hrajeme karty!
Uživatelský avatar
Asinick
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv pro 3, 2009 22:12
Bydliště: Havířov

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » pát črc 2, 2010 8:10

Tak to tady trochu oživím.
Takže po dlouhém hledání, zkoušení, vyměňování, nakupování, prodávání jsem zakotvil u těchto bot.
Chtěl jsem ještě počkal (aspoň rok), ale myslím, že někomu kdo hledá poctivé pohorky, pomůžu.
Možná jste si někdo všiml, že před časem jsem tady inzeroval prodej pohorek Limmer Standard (Cena těchto bot - Limmer Standard, je 325 US dolarů). Protože je nikdo nechtěl (ani na Aukru a Ebay), vrátil jsem je výrobci a požádal ho, aby mi poslal boty v mé velikosti. Tyto boty mě vyšly na nějakých 2500kč (poštovné tam a zpět), neplatil jsem Clo a DPH (boty jsem si nechal poslat jako reklamaci)
Jejich internetové stránky:
http://www.limmerboot.com/
http://limmercustomboot.com/
http://www.limmerbootgrease.com/buy_it.html
Takže mé zkušenosti.
Mám od nich Boty, napínáky, kondicionéry a dvě reklamní trička.
Dotazník s ceníkem vám zašlou mailem. Podle dotazníku si člověk změří nohu, aby mu byla zaslána správná velikost. Já jim pro jistotu poslal i staré vložky z mých pohorek a vnitřní délku pohorek. V ceníku vyplníte co chcete koupit. Vše pošlete mailem zpět.
Komunikace byla velmi dobrá. Jsou maximálně vstřícní, poradí.
Poslali mi velikost, která mi sedí perfektně.
Kvalita materiálu a zpracování je na velmi vysoké úrovni. Svršek je ušitý z 3,2 mm full-grain kůže, vyčiněné chromem (na svých stránkách sice píšou top-grain, ale na můj dotaz se opravili a potvrdili full-grain kůži). Vnitřek -futro je také z kůže. Váha jedné boty bez tkaničky, vložky (do těchto bot se nepoužívají vložky do bot)- 1055g.
Šití je perfektní. Vše došité dokonce a zakončené, žádné nitě, které by bylo třeba ustřihnout.
Boty se sice šijí u Meindlu (sami šijí pouze na objednávku, ale to si k nim musíte zajed a nechat si změřit nohy osobně, nebo to risknout, domluvit se s nimi a ušijí Vám boty na míru podle vašeho měření. Cena je kolem 625 US dolarů a čekací doba několik let), ale hlídají si kvalitu, takže jsem se u těchto bot nesetkal s nešvary, které byly u Meindlu Super Perfekt (viz. diskuze v tomto vláknu).
Boty jsou tvrdé, pohodlné. Není problém v nich ujít pár kilometrů po asfaltu. Zařadil bych je do kategorie C.
Ohledně vodotěsnosti. Když jsem je měl poprvé na nohách a prošel se mokrou travou, voda prošla skrz šití a háčky dovnitř během pár minut. Po ošetření kondicionérem nemám s vodou problém.
Zatím v nich mám nachozeno asi jen 100km po Beskydech. Pomalu si na sebe zvykáme, bota se přizpůsobuje pomalu, ale přizpůsobuje (puchýře se zahojily a další nerostou). Pata drží velmi pevně, bez jakéhokoli pohybu, kotník a jazyk je příjemně vypolstrovaný. Kotník drží velmi pohodlně a pevně. Prsty mají spousty místa v špičce boty.
Pokud si někdo bude tyto boty kupovat tak si k ceně připočtěte Clo a DPH cca. 2500kč + poštovné cca. 60 US dolarů.
Dodací lhůta je asi měsíc. Já je dostal asi za 37 dnů.
Dějaké odkazy:
FOTKY
VIDEO
Dotazník:
Obrázek
Pár fotek:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Vnitřek boty - pata/kotník
Obrázek

In natura:
Obrázek
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Boty