Klasické celokožené pohory

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod booze » stř čer 8, 2016 22:13

Ale za polkyho by mel dostat 100 bodu. =D>
Skoda polkyho :P
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » stř čer 8, 2016 22:14

Muze dostat leda tak -100 bodu za vyhrabavani mrtvol [-X :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kracvo » ned čer 12, 2016 21:26

mike píše::shock: proc odpovidas na 9 let stare prispevky?



pardon, omlouvám se, asi mi nějak přeskočilo (přinejlepším stránka na fóru).
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod zonn » úte srp 30, 2016 18:21

Garmisch 520 Marrone jsou doma, tak je začnu pomalu rozcházet. Jako výživu doporučuje výrobce tulení tuk.

IMG_20160830_163241 – kopie.jpg
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Tecumseh » čtv zář 1, 2016 8:30

Hmm, uloviť tuleňa v našich končinách, bude tvrdý oriešok :mrgreen:
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod zonn » čtv zář 1, 2016 16:12

Neni to tak složitý: Reflex Grasso foca :wink:
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kamilp » čtv zář 1, 2016 16:26

A takto budou vypadat po 5000 km. Kůže brzy popraská na povrchu, ale to je pouze kosmetická vada. Do bot mi nikdy nenatekla voda a nikdy mě nezklamaly. Hezky se k nim rozhodně nechovám.
Za 1800 kč co stojí v Třebíči je to výborná koupě.
Přílohy
20160901_170745_HDR.jpg
kamilp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř dub 15, 2015 8:32

Příspěvekod zonn » čtv zář 1, 2016 16:42

A cim je osetrujes?
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kamilp » čtv zář 1, 2016 17:26

Když byli nové, tak jsem používal co mi k pohorkám dodal výrobce. Mohl bych dohledat doma.
Až jsem krabičku od výrobce vyplácal - kůže už byla popraskaná, tak jsme používal Limmer.
kamilp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř dub 15, 2015 8:32

Příspěvekod zonn » čtv zář 1, 2016 17:32

Koukni se prosim te, jestli to neni nahodou to, co doporucili mne. Diky
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kamilp » čtv zář 1, 2016 20:06

Tuleni tuk to určitě není. Take mi ho doporucovali, ale uz ho nemeli. Takže mi pani prodala co mela.
Doporučuji koupit kondicioner od Toma Kabary, na foru ma prezdivku Vici. Nic lepšího asi není.
Snad nebude vadit odkaz: festovni-veci.cz
kamilp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř dub 15, 2015 8:32

Příspěvekod zonn » pát zář 2, 2016 10:08

Diky. O Vicim vim, uz jsem s nim psal.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » pon zář 5, 2016 12:19

Mne tiež praská koža na Perfektoch a teraz váham či dať na ne Limmer, alebo Viciho kondicionér ( mám 100% aj 90% ) :-k
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kamilp » úte zář 6, 2016 4:44

Dej sem fotku jak moc ti praska kůže.
Měl jsem doma Asolo Yukon, Bally oboje starší 30 let bez jedine praskliny na kůži. Co z tou kůží dnes dělají že nevydrží. U Meindlu Perfekt by mela byt full-grain?
kamilp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř dub 15, 2015 8:32

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » úte zář 6, 2016 7:23

http://nebulus.rajce.idnes.cz/pefekt/#M2.jpg

Postupne sa to zhoršuje, toto je stav po roku a 200km.
Teraz je to ešte horšie. Podľa výrobcu OK.
Píšu že je to Sil- juchten leder.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kamilp » úte zář 6, 2016 13:33

Vypadaji hrozně. :roll:

Behem měsíce by mě pan Makara mel poslat model Rysy, pak se pochlubím.
kamilp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř dub 15, 2015 8:32

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod apuka » úte zář 6, 2016 14:38

@nebulus: podle mne ty nejvetsi praskliny u hacku mas asi z podobneho duvodu jak jsem mel ja u Asolo Powermaticu na kuzi Perwanger. Bota/kuze se ohyba tak blbe, ze pri kazdem ohnuti narazi hrana hacku na kuzi na stejnem miste a po case praskne a "trhlina" se bude zvetsovat. Nikoho jineho jsem u tech bot neznal, kdo by mel stejny problem - proste nekompatibilita boty a moji nohy. U mne to bylo nejlip videt, kdyz jsem delsi dobu sel v mokrem snehu - to se vlhkost dostala prasklinou pod povrch kuze a prasklina se vice roztahla, tudiz byla lip videt.
Jinak mozna kuzi na Tve bote chybi vyziva, podle mne vypada dost vysusena a asi voskem mazana, coz je dost blba kombinace, idealni na praskliny.

Kazdopadne, za 200 km by se toto stat nemelo. Pokud vyrobce rika, ze je to OK, tak si dobre schovej toto vyjadreni (idealne, dat boty na reklamaci a mit to na protokolu) a zacni je nosit casteji, idealne i na mokrem snehu. Praskliny se budou zvetsovat a az to bude horsim poradne videt a jeste pred koncem zaruky, tak jim to zase das na reklamaci s tim, ze jsi to reklamoval uz davneji a oni rikali, ze je to OK, ze proto jsi to nosil dal.
Ale kondicionerem bys to natrit urcite mel.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » úte zář 6, 2016 18:01

To je po 200 km? :shock: Pripada mi to jako klasicka prasklina v ohybu u kuze znicene voskem. Akorat je to fakt strasne rychle. I po voskovani bych to cekal nejdriv po 500 km...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » úte zář 6, 2016 18:35

A to som na ne dával štedro doporučený Sil proof a Norkový kondicionér. Praskliny sú ale všade kde koža pracuje, aj vzadu na päte a pod. Nechápem prečo mám furt takúto smolu, na LS Himalaya vyzerala lavá topánka ešte horšie tiež v krátkom čase.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » úte zář 6, 2016 19:20

mike: našiel som dátum tých fotiek, je to po 300km.

apuka: fotky sú spred roka, boty sú už po záruke.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » úte zář 6, 2016 19:22

I tak je to moc brzo. Takhle rychle neodejde snad ani neosetrovany nubuk. Vypada to fakt jako kdyby kuze byla uplne vysusena a ztvrdla a v tomhle stavu necim zakonzervovana. Vosk nebo silikon.

Myslim, ze kdybys to od zacatku natiral Limmerem, tak to takhle nevypada ani po 3000 km...

Jo a jestli ses ptal ceskeho Meindlu, tak ti si vymysli cokoliv, jen aby nemuseli prijmout reklamaci :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » úte zář 6, 2016 20:22

Bolo to zaslané do Nemecka do Meindlu, niekde som to tu popisoval. Odpoveď bola ( okrem toho že koža je OK ) že doporučený prostriedok je Meindl Sil proof.
Ináč tiež sa prikláňam k názoru že to boli nejaké ležiaky, krabica poničená a cena 50%.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » pát zář 9, 2016 12:49

kamilp píše:festovni-veci.cz

dost dobré stránky, díky za odkaz
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod @Martin@ » stř říj 5, 2016 23:26

Lukas ... píše:Mým ideálem a snem je la Sportiva Himalaya, ale tu se mi už nepovedlo sehnat. Něco podobného dělá i Crispi, bota Nepal, ale v ČR jen do velikosti 45 :-( Klasicke popradky pry už nejsou co bývaly a cena je slušně vysoko.


Docela starý příspěvek koukám :) Ale věčné téma. La Sportiva model Himalaya opravdu již dlouho nedělá. Ale kopie tohoto modelu (snad jen až na použitá očka na tkaničky) dělá jiná Italská firma - Dallapé. A je to model Ortles. Střih a šití naprosto shodné. Docela by mě zajímalo, která firma s tím přišla dříve :) A zajímavé je, že ty Ortlesy jsou za zhruba stejnou cenu, za jakou se u nás v roce 2000 prodávaly La Sportiva Himalaya. To je na dnešní trend neuvěřitelné! Kam se na ně hrabe Makara (myšleno poměr cena/kvalita).
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kamilp » čtv říj 6, 2016 6:22

Ty ceny u Dallape jsou neuvěřitelné, nechci obhajovat ostatní ševce, ale když člověk zváží kolik stojí :
- Ušeň na jeden pár bot
- Čas šití, natahování na kopyto
- Daň

Tak si říkám, že boty na míru za 7 000 Kč jsou velmi levné. Oproti Dallape získám botu přesně dle mé nohy a požadavků. Nevím jak Dallape provozuje servis? Mě pan Makara slíbil, že opraví vše co bude v jeho silách.

Dallape dělá boty ve velkém, bylo by fajn kdyby je někdo v ČR prodával.
kamilp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř dub 15, 2015 8:32

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » čtv říj 6, 2016 7:35

Osobne by som LS Himalye už nechcel, hlavne z dôvodu pohodlia. Meindl Perfekt je na tom omnoho lepšie ( viac polstrovania vnútry ). Tiež tepelný komfort je na vyššej úrovni.
Himalaye majú aj strašne tenkú kožu na podšívke a na niekoľkých miestach už praskla. Perfekty majú snáď aj 2mm podšívku :D
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod @Martin@ » sob říj 8, 2016 20:24

Hmm, Perfekty jsem nikdy neměl a asi ani "na živo"neviděl. Nemá Dallapé/La Sportiva o kterých se bavíme silnější kůži (vrchní materiál)? Nevím, ptám se. Podrážka je stejná. Polstrování vevnitř je diskutabilní. Já ho tam třeba moc nechci, neboť to způsobuje obvykle i větší pocení nohy v teplém počasí a hůře to schne, když bota zvlhne, nebo se namočí. Tepelný komfort boty určitě na vyšší úrovni není. Oboje jsou to prostě kožené boty, ve kterých tepelný komfort dělá typ a množství ponožek,...Podšívka na patě je opravdu trochu slabina, ale začala praskat až po mnoha letech (a věřím, že se tomu dá předejít údržbou - mazáním, což jsem uvnitř boty vždy zanedbával (neprováděl). A navíc se to dá zavčasu přelepit novou kůží (jako to provádí třeba Restday a co asi zvládne každý švec či opravna). Je možné, že jsou Perfekty mírně vymakanější (co se týká pohodlnosti), nevím. Cena je ale propastně rozdílná (v neprospěch Meindlu).
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » sob říj 8, 2016 21:01

Dallapé som naživo nevidel, takže neviem porovnať. :)
LS majú hrubšiu vonkajšiu kožu. Podrážka je rovnaká a dobrá - dobre stavaná na hrubý terén.
Polstrovanie podľa mňa lepšie, v LS si predná časť nôh pripadá ako otloukánek a ísť viac ako 20km je už otravné.
Tepelný komfort je u LS iste horší, už pri plusových teplotách ktoré sa blížia k nule je mi zima - nosím také isté ponožky aj do Perfektov. Takže LS nenosím v zime.
Ja som podšívku mazal, boty po použití pretrel zvnútra vlhkou handričkou a mazal krémom na ruky. Nejaký super kondicionér som vtedy k dispozícii nemal.
LS tiež ľahko premokli v priehlbni na začiatku jazyka, kde bola koža zbrúsená, aby to bolo možné vytvarovať a ešte k tomu sa tam rada držala voda.
Perfekty majú nevýhodu v šití jazyka, ponad tento šev prechádzajú šnúrky a už som spozoroval na jednom mieste že nite sú rozstrapkané.
Ohľadom ceny, LS som kúpil v prepočte za 200E, Perfekty v akcii za 150 ( normálne 300E ).
Ešte jedna poznámka: LS som rozchádzal 500km, Perfekty 50km.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Tatry » stř lis 2, 2016 14:00

Zdravim forum!

Tak po niekolkotyzdnovom researchi na internete (dik aj za prispevky na tomto fore) som sa rozhodol pre celokozene pohory Hanwag Grunten. Najprv som chcel objednat priamo od Hanwagu ale nasiel som vyborny deal na jednom nemeckom e-shope - tu je link ak by mal niekto zaujem:

http://www.sport-conrad.com/index.php?s ... am=gtunten

Mna stali 159.90, co je o 110 euro menej ako u Hanwagu, takze som to riskol. Teraz na ne cakam. Asi sa zobudili pretoze den po mojej objednavke zdvihli cenu na 199.

Ked pridu zase sa ozvem, zatial by som vas poprosil o rady ci niekto ma podobne lebo identicke pohory a ako ich osetrovat. Vopred dakujem.
Tatry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř lis 2, 2016 13:54

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod iggi » čtv lis 3, 2016 9:40

Chlapi, tak tie Dallape Lagolo majú dobrú kožu? Je to ta full grain?
By som aj objednal.
Dík
iggi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned led 16, 2011 9:29

PředchozíDalší

Zpět na Boty