Klasické celokožené pohory

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod vici » pát črc 18, 2008 11:21

vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tesil » pát črc 18, 2008 14:19

tady se dneska soutěží o nejdelší odkaz, co? :((
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod Vilík » pát črc 18, 2008 17:13

Mam sirokouhlej monitor na ntb a musim scrolovat do boku... GRRRRR...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod vici » pát črc 18, 2008 19:32

ctrl+c....ctrl+v a máš takový krásný odkaz :twisted:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Vladan » pát črc 18, 2008 20:09

vici píše:Tak tady je ten odkaz *
http://www.http://www.steinkogler-bergschuh.at/
.at/
Jedinný obchod kde jsem si připadal jako malé děcko v přeplněném hračkářství :lol: .

Tak jsem tam psal.Primo oni nic neposlou. Dodavaji jen do obchodu. Nasel jsem jeden e-shop i s cenama na http://www.armyshop.at/index.asp?gid=262 Ten jejich topmodel je za 232,5 Eur
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Příspěvekod vici » sob črc 19, 2008 18:59

Všechny boty jsou pěkný, ale Galibiery zatím vedou. Ještě mám měsíc než na ně došetřím a pokud nenajdu lepší, tak je kupuji. Mají skoro vše, co hledám u takovýchto bot *
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod vici » čtv črc 24, 2008 12:30

Zatraceně musím se obrnit trpělivostí :evil: Teď mají na ebay.fr nové galibiery ve vel.45 a to je mooooc velké. Moje velikost mi utekla pod nosem :smt022 a byly taky fungl nové. Počkám, snad se zase vyskytnou nějaké nové v mé velikosti. Naštěstí na ně nespěchám.
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod vici » čtv črc 24, 2008 12:47

Já se picnu :evil: Na ebay.com mají Asolo Yukon vel.11,5.Fungl nové nepoužité. Koupené v 70.letech a schované v garáži ](*,)
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod vici » pát črc 25, 2008 8:50

Nádherné boty za nádherné peníze:
galibier
asolo

Po týdenním měření nohy v různé hodiny, mám konečnou velikost své nohy:275mm. Teď otázka pro odborníky. Můžu si s touto nohou koupit výše uvedené boty? Na netu jsem našel asi 10 tabulek s převody velikostí bot. Podle některých by mi tyto boty krásně sedly a podle některých zase ne. Lidi máte tabulku, kterou jste si odzkoušeli?
Vím, že nej je si boty vyzkoušet, ale tyhle boty zkusit nejde :(
Velikosti pohorek,které jsem měl se pohybují od 42 do 45.
A další otázka. O kolik jde stáhnout vel. boty? (pomocí ponožky,vložky do bot)
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod eth » pát črc 25, 2008 9:37

To jsi dobrej střelec, kupovat boty přes ebay (nebo vůbec přes net, ale v českých eshopech má člověk aspoň možnost vrácení)... Přeju Ti ať to vyjde.
eth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: stř črc 16, 2008 22:31
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod tata_FIDO » pát črc 25, 2008 10:06

eth píše:To jsi dobrej střelec, kupovat boty přes ebay (nebo vůbec přes net, ale v českých eshopech má člověk aspoň možnost vrácení)... Přeju Ti ať to vyjde.


taky si říkám , že má docela odvahu, ale což odvážným prý štěstí přeje a třeba udělá dobrý nákup

Já bych volil nákup v ČR nebo max. nakup v rámci EU :-)
tata_FIDO
účastník
účastník
 
Příspěvky: 258
Registrován: stř črc 2, 2008 11:36
Bydliště: HK

Příspěvekod vici » pát črc 25, 2008 10:34

Díky za upozornění. A nějaké konkrétní špatné zkušenosti?
A rady ohledně mých otázek? :((
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod eth » pát črc 25, 2008 13:05

vici píše:Díky za upozornění. A nějaké konkrétní špatné zkušenosti?
A rady ohledně mých otázek? :((

Bohužel ano :?, kdysi jsem si objednal boty podle nějaký nášlapný tabulky velikostí přímo od výrobce bot, zaplatil jsem (nevratnou) zálohu a těšil se na boty.
Velikost byla parádní, ale naprosto nevyhovovaly do šířky. Ponožkama vycpávat nešlo, protože na dýlku byly ok. Řešil jsem to větším stahováním tkaniček, což rozhodně ideální nebylo. Boty jsem pak během pár sezón zničil a radost jsem z nich neměl.
Už bych do toho nešel, i když teoreticky je tu možnost se bot zase přes eBay s nějakou minimální ztrátou zbavit. Jojo, tehdy takový možnosti nebyly... :mrgreen:

PS: Teda abyste si nemysleli, že sem ňákej fosil... Tak starej zas nejsem, nicméně doby bez internetu a mobilů ještě pamatuju. :lol:
eth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: stř črc 16, 2008 22:31
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod vici » stř črc 30, 2008 11:06

Tak Galibiery jsem nekupoval. Prodejce nekomunikoval a neodpovídal na dotazy. Tak do toho jsem nešel. Naproti tomu majitel Asolo komunikuje a odpovídá. Tak uvidíme.
Jinak díky za zkušenost. Sice ti poslali boty,které neseděly,ale poslali :wink:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod vici » čtv črc 31, 2008 7:12

Tak Galibiery mi vyfoukly pod nosem. Nedostal jsem se včas na net :cry:
Ale mám tady zase zajímavý odkaz:
http://www.chaussure-paraboot.com/
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tata_FIDO » čtv črc 31, 2008 7:21

vici píše:http://www.chaussure-paraboot.com/


To vypada jak nejake pracovni boty :) ale ty asi chces http://www.chaussure-paraboot.com/auris-p-38.html

co zkusit treba
http://www.prabos.cz/pracovni-obuv-profi-line.phtml

ale ty asi chces jen kuzi s minimem svu :cry:
tata_FIDO
účastník
účastník
 
Příspěvky: 258
Registrován: stř črc 2, 2008 11:36
Bydliště: HK

Příspěvekod vici » čtv črc 31, 2008 7:25

vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod vici » úte zář 2, 2008 12:46

vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod vici » ned zář 7, 2008 18:58

Další mazlíci a u NÁS :twisted:
http://expedice.eu/gronell/index.html
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

vici

Příspěvekod Lukas ... » pon zář 8, 2008 20:30

Tak se po +- třičtvrtě roce vracím do svého vlákna, abych s politováním konstatoval, že znovu hledám nové boty. Pro zájemce o informaci o fitwell saient ... bota tak akorát pevná, kožené futro v pohodě drží i na patě (narozdíl od některých uživatelu z netu), vrchní nubuk už pomalu praská a odchází (to je ale normální u tohoto matroše i za zvýšené péče). Hlavně je bota dost úzká, nepovedla se mi rozšlápnout, ta vysoká gumová obsázka prostě nepustí. Na užší nohu si myslím, že za ty prachy OK.

Srovnávat můžu se stejně starými laSportiva Himalaya, které vypadají jako včera vytažené z krabice a navoskované po +- stejném užívání. Ty bych rozšlapával s chutí. U nich věřím, že mají budoucnost :-) Jen už nejsou.

Našli jste tu spoustu krásných pohor. Fakt díky! Já už se bál, že všichni přesedlali na šméčka na 3 roky. Ty gronelly vypadají super a jsou dokonce u nás k vyzkoušení ... senzace.

Myslíte, že vydrží víc popradky od podtatrana/makary nebo gronell stelvio?
Lukas ...
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte lis 20, 2007 10:30

Příspěvekod RUMcajs » úte zář 9, 2008 7:41

Z vlastni zkusenosti muzu doporucit Meindl Vakuum. Tvrdost B/C, da se s nima i klusat :)
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Příspěvekod vici » úte zář 9, 2008 7:48

Těžko říct,ale posuď sám. :((
Makara-kůže 2,2mm
Gronell (Massif, Stelvio)-kůže 3+mm (někde na fóru bylo uvedeno 3,5mm,ale nechtěj vědět kde,už to nevím), Gallusser Juchten.
Jinak moje Vetsport Alck taky dosloužily (vypadly háčky a futro se kompletně rozlepilo) po 4 měsících :evil:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: vici

Příspěvekod Vladan » úte zář 9, 2008 7:52

Lukas ... píše:Ty gronelly vypadají super a jsou dokonce u nás k vyzkoušení ... senzace.

Myslíte, že vydrží víc popradky od podtatrana/makary nebo gronell stelvio?


Tak jedna vec je katalog a druha co maji fyzicky skladem. Osobne predpokladam, ze ty klasicke Gronelly uvedene v odkaze u nas skladem nebudou. Takze opet pouze na objednavku coz muze byt celkem risk viz moje objednane Hanwagy z druhe ruky.Nakonec nesedely.No nejsou krasne??? :-)
Jestli vydrzi vic nez boty od Makary nevim, ale boty od Makary na me nepusobily v ruce zrovna nejlepe.
Obrázek
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Příspěvekod Lukas ... » úte zář 9, 2008 11:14

Vladan: diky za varovani. Nebyl jsem si jisty, jestli popradky udrzeli kvalitu. Znam jen stare 25 a 30 let, ale nove jsem v ruce nemel. Aspon se nebudu muset trmacet na slovac a nechat si je sit na miru ;-) Ty tvoje Hanwagy jsou paradni. Neni to nahodou cislo 47? Bych je probnul 8)

vici: jj, matros na gronellech vypada lepe. Kdybych nemel rozjetou akci na nove laSportivy Himalaye, tak jsem uz volal co maji v C. Lipe skladem. Snad ty Himalaye klapnou, jsem je objevil dneska. Se tesim jak malej kluk * Jinak ty Alcky jsem taky proboval a dlouho vahal ... nakonec sel do saientu ... vsechno je to stejnej krám.

Kdo máte větší tlapu a pohorky laSportiva Himalaya ... je ta botka trochu širší? Nebo klasické úzké italské kopyto? Budu je brát bez zkoušení, tak aspon info od majitelů pomůže. Z mého okolí je má jen moje drahá polovička v 5,5ce ... takový malý střevíček :-) ... zdají se mi trochu širší.
Lukas ...
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte lis 20, 2007 10:30

Příspěvekod tata_FIDO » úte zář 9, 2008 11:25

Lukas ... píše:Vladan: diky za varovani. Nebyl jsem si jisty, jestli popradky udrzeli kvalitu. Znam jen stare 25 a 30 let, ale nove jsem v ruce nemel. Aspon se nebudu muset trmacet na slovac a nechat si je sit na miru ;-) Ty tvoje Hanwagy jsou paradni. Neni to nahodou cislo 47? Bych je probnul 8)




Tady jsou ve 47
tata_FIDO
účastník
účastník
 
Příspěvky: 258
Registrován: stř črc 2, 2008 11:36
Bydliště: HK

Příspěvekod Vladan » úte zář 9, 2008 12:50

Lukas ... píše:Vladan: diky za varovani. Nebyl jsem si jisty, jestli popradky udrzeli kvalitu.


Asi jsem se spatne vyjadril. Kvalitu popradek(James) od Makary nedokazu posoudit, ale co se mi na nich nelibilo bylo to, ze ty botky jsou pomerne meke na muj vkus. Rozhodne neberu boty ktere se daji jen tak ohnout. To svedci o mensi tuhosti podrazky a slabsi pouzite kuzi. Nekomu to, ale naopak muze vyhovovat.
A k tem LS Himalaya - no to taky nevim nevim. Zadny zazrak to neni.Ale je pravda, ze to byla hodne popularni botka v dobe kdy ji nabizel Hudy.
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Příspěvekod Lukas ... » úte zář 9, 2008 13:55

tata_FIDO: podle fotky a jména prodávajícího hádám, že to prodává tady Vladan, ne? --- Vladane, prosím tě, jestli to je opravdu tvoje aukce ... jak je ta bota široká? Jak ti nesedla? Jak vypadá kožené futro?

K těm Popradkám ... nehledám botu měkkou, ale taky nepotřebuju tanky, které se při chůzi neohnou. Himalaya mi přišla jako dobrý kompromis mezi tvrdostí a použitou kůží. (Ale je fakt, že jsem ji v 12ce v ruce neměl.) Navíc je nová a ve výprodeji za slušnou cenu. V čem ti příjdou tyto boty slabé? Osobně jsem zatím nic špatného na jejich adresu neslyšel.
Lukas ...
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte lis 20, 2007 10:30

Příspěvekod Umiaki » úte zář 9, 2008 19:33

A Scarpa Denver? Tedka znovu prodavaji v eliassu...
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Příspěvekod Lukas ... » úte zář 9, 2008 20:12

Umiaki to je úplně jiná váhová kategorie ;-)
Lukas ...
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte lis 20, 2007 10:30

Příspěvekod Umiaki » úte zář 9, 2008 20:25

Lukas ... píše:Umiaki to je úplně jiná váhová kategorie ;-)

Psals, ze nechces ani mekkou ani tvrdou... ale jasne:)
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

PředchozíDalší

Zpět na Boty