Klasické celokožené pohory

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Lukas ... » úte lis 20, 2007 10:42

Zdravím, marně hledám klasickou celokoženou pohoru. Nároky nemám velké. Rád bych botu z pořádné 3 mm kůže v jednom kuse i s jazykem (ne Nubuk a jiné podfuky), vnitřek z kůže a to je vlastně všechno. Nepotřebuju membranu. Nepovedlo se mi však najít nic, co by toto splňovalo, ve velikosti 46 - 47. To se už takové boty v ČR neprodávají?

Mým ideálem a snem je la Sportiva Himalaya, ale tu se mi už nepovedlo sehnat. Něco podobného dělá i Crispi, bota Nepal, ale v ČR jen do velikosti 45 :-(

Klasicke popradky pry už nejsou co bývaly a cena je slušně vysoko.
Lukas ...
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte lis 20, 2007 10:30

Příspěvekod zbuddy » úte lis 20, 2007 11:22

Hanwag Yukon. Je to ten samý model jako Alaska, ale s koženým futrem. V Hudy říkali, že lze odvézt na individuální objednávku. Pokud si je nechceš jet koupit do Německa či do Vídně.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod bobo » úte lis 20, 2007 11:28

ved jasne napisal, ze nechce nubuk, topanok ako Yukon je hafo....hlada nieco ine....

Ak nechces Podtatrany alebo body od Makaru, tak mas podla mna celkom problem :)

ja nosim La sportiva Lhasa, ale uz sa nerobia...jedine relativne makke trekovky so zvrskom z jedneho kusu heavy suede co som nasiel...
Naposledy upravil bobo dne úte lis 20, 2007 11:32, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

La Sportiva Himalaya

Příspěvekod outdoor » úte lis 20, 2007 11:30

jojo La Sportiva Himalaya, tak tyhle botky presne mam. taky jsem tenkrat chtel boty celokožene, bez švů, žádná membrána. Sice na pohled nevypadaji nejak uzasne, oproti botkam GTX, ale tenkrat za tu cenu 8)

jen je fakt, ze takove boty se uz nevyrabeji :((
Poznáš, že neexistuje nic, oč by se nepokusila
lidská odvaha. Seneca
Uživatelský avatar
outdoor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 474
Registrován: stř pro 21, 2005 0:19
Bydliště: jihozápad ČR

Příspěvekod zbuddy » úte lis 20, 2007 11:34

bobo píše:ved jasne napisal, ze nechce nubuk, topanok ako Yukon je hafo....hlada nieco ine....

Já vím, zapomněl jsem dopsat, že to je maštěný nubuk, ne normální...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod George81CZ » úte lis 20, 2007 12:01

re: outdoor
Taky mám LS Himalaya, už několik let. Moc v nich ale nechodím.
Jsou to dost tvrdé boty, po každé delší tůře mám puchýř na levé patě, pravá botka už se asi prošlápla, tak doufám že brzo prošlápnu i tu levou.
Jinak jsou to super boty, a ještě jsem na ně vychytal 20% slevu, no a za ty prachy jsem je musel koupit.
George81CZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř led 3, 2007 17:20
Bydliště: Fryčovice

Příspěvekod Rujir » úte lis 20, 2007 12:17

Sice to tiez nie je rada, ale tiez mam LS Himalaya. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Lukas ... » úte lis 20, 2007 12:53

bobo píše:Ak nechces Podtatrany alebo body od Makaru, tak mas podla mna celkom problem :)


Na boty od makaru jsem nenarazil. Mistr google mi taky moc nepomohl. Muzes mi poslat link, nebo pisnout blizsi info. Diky
Lukas ...
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte lis 20, 2007 10:30

Příspěvekod Hafi » úte lis 20, 2007 12:55

Lukas ... píše:
bobo píše:Ak nechces Podtatrany alebo body od Makaru, tak mas podla mna celkom problem :)


Na boty od makaru jsem nenarazil. Mistr google mi taky moc nepomohl. Muzes mi poslat link, nebo pisnout blizsi info. Diky

googluj tady, nekde tu na to byl link. ale v podstate je to totez co podtatran
edit a i google to nasel...(jako ten nejen outodoorforovy)
www.makaraobuv.sk
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Polky » úte lis 20, 2007 13:18

ked ti mozem poradit, nekupuj si topanky co su konstruovane ako LS Himalaja, popradky a pod. Ja mam himalaye a teda su to ok topanky do chvile ked budes chodit v jarnom snehu napitom vodou a podobne. Ide o to, ze slabe miesto je sev v ktorom je napojeny zvrsok na podrazku. Jednak sa tazko da naimpregnovat tak aby si to neodral pri chodzi,jednak sa casom toto miesto v skalnatom terene opotrebuje hlavne na spicke tak, ze uz moze byt vymena podrazky nemozna. Ak ale chces spolahlivu topanku do sute a na nosenie tazkeho bremena,tak je to ok, len ja si myslim ze dnes sa uz daju vybrat aspon rovnako dobre topanky ineho typu, mozno aj preto sa prestava tento druh robit. Este ma napada ze aj meindl robil taketo boty a stali asi 260 euro... Inak su to vyslovene tvrde topanky, do lesa je to blbost.

Keby som si vyberal tazke a tvrde topanky do skal teraz tak podmienka by bol ochranny gumovy lem. Aj som take s kozenym vnutrom bez gtx vo vypredaji nasiel v sunsporte brno, ale uz sa nerobia a neviem ci este niekde budu. Su to Lowa Eiger.
Videli ste niekto tu reklamu na Heidi Klum? Čo to preboha je ten puša-efekt??
Polky
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: úte čer 26, 2007 10:46

Příspěvekod outdoor » úte lis 20, 2007 13:28

to George81CZ:
jojo ja mel LS Himalaya s 35% slevou, takze good! priznavam, ze jsou tvrde, ale na macky bych si ani jine nebral, na chozeni v lete po horach to neni uplne ono, po cestach uz vubec ne, ale na to mam jine boty! :lol: Do ledu je tvrdost ok. pokud jde o udrzbu: mazat voskem, fenovat atd....

jinak spicku moc okopanou nemam, ale je uricte nejlepsi mit na spicce gumu!
Poznáš, že neexistuje nic, oč by se nepokusila
lidská odvaha. Seneca
Uživatelský avatar
outdoor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 474
Registrován: stř pro 21, 2005 0:19
Bydliště: jihozápad ČR

Příspěvekod bobo » úte lis 20, 2007 14:15

Polky píše: Este ma napada ze aj meindl robil taketo boty a stali asi 260 euro


boli to Meindl Superperfekt....

podla mna by si mal radsej pohladat vo vypredaji stare Nepal Treky od LS a budes mat pokoj :)
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Příspěvekod lamaTor » úte lis 20, 2007 14:18

Polky píše: Este ma napada ze aj meindl robil taketo boty a stali asi 260 euro...


Jo, jsou to Meindly Perfekt, asi by ti je u Tilaku na závaznou objednávku dovezli.
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod lamaTor » úte lis 20, 2007 14:20

Super Perfekt taky, ale to už je podle mě tvrdé skoro jako skelety...... :(( :?
I když v porovnání s LS Himalaya to bude docela podobné.
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod Lukas ... » úte lis 20, 2007 16:14

hafi: diky za link

Polky: Ja netrvam na klasicke konstrukci s norským šitím (teda tušim, že se to tak jmenuje). Klidně bych bral i trochu "měkčí" pohory. Gumový lem na špičce vítám, ale není podmínkou. Já fakt chci jen pořádnou kůži nahoru a kůži dovnitř. Ale to se nedělá ani u pohor s moderní konstrukcí. Nebo jsem takové nenašel. Chodím nejvíc u nás (čr a sk) a tak 2x ročně delší trek po evropě v plné polní :-). Na ledu nelezu ... vím C pohory nepotřebuju, ale chci pohory co mi vydrží na dlouho a ty se v nižší kategorii prostě nedělají.

Na model meindl perfekt jsem už koukal, ale je mimo moje cenove možnosti. Strop mam tak na 5 500,- Ale to už musí být bota bez kompromisu.

Navic nemožnost si takovouhle botu zkusit je podle mě dost problem. Když nesedne, tak ji budu rozběhávat 2 roky a kdo ví, jestli si dříve nezkřivím nohu podle boty, než rozšlápnu botu podle nohy.
Lukas ...
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte lis 20, 2007 10:30

Příspěvekod Setrnet » úte lis 20, 2007 18:19

Ja netrvam na klasicke konstrukci s norským šitím (teda tušim, že se to tak jmenuje). Klidně bych bral i trochu "měkčí" pohory. Gumový lem na špičce vítám, ale není podmínkou. Já fakt chci jen pořádnou kůži nahoru a kůži dovnitř. Ale to se nedělá ani u pohor s moderní konstrukcí. Nebo jsem takové nenašel. Chodím nejvíc u nás (čr a sk) a tak 2x ročně delší trek po evropě v plné polní . Na ledu nelezu ... vím C pohory nepotřebuju, ale chci pohory co mi vydrží na dlouho a ty se v nižší kategorii prostě nedělají.
Jestli si z brna nebo okolí zkus zajít v Brně na hybešku do shopu "Turistická obuv" je to obchod kde se prodávají starší modely a značky, které se u nás buď v běžných obchodech(Hudy, RP atd) neprodávají nebo přestali prodávat. Sem tam viděl také boty co byti mohly vyhovovat. Značku si nepamatuji začíná nějak na A. Ještě tam maj Fitwell Cortina, ty asi taky existují bez membrány ale nejsu si jistej. :((
Setrnet
účastník
účastník
 
Příspěvky: 229
Registrován: pát čer 15, 2007 19:45
Bydliště: Patník u cesty číslo 50.

Příspěvekod Víťa » úte lis 20, 2007 19:04

Vlastním ted momentálně čtvery pohorky, z nichž troje jsou právě celokožené včetně futra. Jsou to Lowa Baffin, Lowa Eiger(ale ty už se nedělají) a Bestard Karakorum(a ty se už taky nedělají....) Takže zůstávají ty Baffiny a ty můžu vřele doporučit. Jak jedny z mála bot se ještě pořád šijou v Německu a navíc mají výměnnou podrážku. Holt koženej vnitřek je koženej vnitřek. Jediná nevýhoda je, že během treku to prakticky není šance usušit.
Víťa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: pát led 20, 2006 20:57
Bydliště: Praha

Příspěvekod Blaf » úte lis 20, 2007 19:27

mam Hanwag forest a pohodka...sice maji membranu a maji nejake svy,ale co sem na ne slysel nazory tak kladne takze by mely slouzit dobre a dlouho:)
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Lukas ... » úte lis 20, 2007 23:23

Setrnet: ve ctvrtek se na hybesku chystam, uz jsem o tom obchode nekde ve foru cetl. PS. Fitwell Saient ... kuze vevnitr pry na pate hodne rychle odchazi

Blaf + Vita: modely od Lowy, Hanvagu (i Meindelu, Scarpy i dalsich) jsem uz v provedeni kuže zvenku i zevnitr videl. Dokonce i v tom klasickem mohutnem provedeni se dela Vetsport Alck. Jedine co nejak nemuzu prekousnout u vsech techto bot, ze to je z Nubuku. Fakt bych vic nez cokoli jine chtel botu z poradne aspon 3 mm tlutle hovezi kuze. To je to co nemuzu sehnat. (Par podobnych bot dela Scarpa, la Sportiva v C kategorii, ale dovnitr davaji misto kuze nejake sinteticke hadry, kterym moc neverim. Napr. Scarpa Manta)
Lukas ...
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte lis 20, 2007 10:30

Příspěvekod Blaf » úte lis 20, 2007 23:28

a proc jsi tak vysazeny proti Nubuku??? :((
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Víťa » stř lis 21, 2007 7:00

Tak to bude těžký hledání. 3mm hovězina se používá většinou na hodně tvrdý boty, určený převážně na pohyb po ledovci apod. No a do bot, který jsou určený do zimy na led a sníh se zase nedává jako futro kůže, protože syntetika líp vysychá a líp izoluje. Dávat do takovejch bot kůži je totiž fakticky blbost, protože z vlastní zkušenosti můžu říct, že když se kožený futro propotí - což nedá takovou práci - tak vysychá ve srovnní se syntetikou minimálně třikrát dýl. Naíc v zimě by ta morká kůže kvalitně zmrzla a to jí moc nesvědčí. Kožený futro je určný do spíš mírnejch klimatickejch podmínek, tedy spíš na léto, kdy je šance nechat boty každej den pořádně vyvětrat. Ona sice ta kůže sedí na noze výborně i když je úplně mokrá, ale lýzt ráno do mokrejch bot není úplně supr pocit (zvlášť když všichni ti ostatní s goráčema a teda i syntetickou podšívkou maj sucho).
Víťa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: pát led 20, 2006 20:57
Bydliště: Praha

Příspěvekod bobo » stř lis 21, 2007 7:05

Blaf píše:a proc jsi tak vysazeny proti Nubuku??? :((


ja sa mu nedivim... po predchadzajucich skusenostiach by som nubuk nechcel ani zadarmo :wink:

inak suhlas s Viťom, s tym kozenym futrom to ma logiku...tiez som riesil podobny problem, ked som hladal boty na trek (nie vysokohorske) s takym zvrskom ako hlada Lukas a tiez som prisiel k zaveru, ze sa to skratka nerobi, lebo je to vysada vyssej, tvrdsej kategorie. Uz som pisal, ze ja som nastastie nasiel aj ked po umornom hladani a teraz som spokojny 8)
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Příspěvekod Polky » stř lis 21, 2007 8:39

skus sa pozriet na meindl engadin. Videl som ich v katalogu viedenskeho Bergfuchsu - www.bergfuchs.at Sice stoja 200 euro, ale keby som si vyberal tazsiu topanku na ktorej este netreba moc pocitat s pouzivanim maciek, tak tieto sa mi zdaju idealne a snazil by som sa ich niekde vyskusat.
Videli ste niekto tu reklamu na Heidi Klum? Čo to preboha je ten puša-efekt??
Polky
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: úte čer 26, 2007 10:46

Příspěvekod Lukas ... » stř lis 21, 2007 14:14

OK, tak to vypada, ze budu muset ustoupit z jednoho ze svych dvou pozadavku. Poradne kuze z venku se vzdavat nechci, ta podle me dela poradnou botu. (Pokud fakt chcete vysvetlit proc nechci Nubuk a co to vlastne Nubuk je, tak se klidne rozepisu).

Jaka je tedy podle vas dobra a v ramci moznosti jeste pohodlna bota s poctivou aspon 3 mm kuzi zvenku (minimum svu - jazyk z jednoho kusu s predkem). A jak dlouho vydrzi ruzne syntetiky co se davaji jako futro? Osobne mam s nekozenym futrem spatne zkusenosti ... malo ktere vydrzi vic jak rok pouzivani a hrozne tak zkracuje zivotnost boty (dobra vnejsi kuze v pohode 10 let)

Me padly do oka la Sportiva Makalu a Scarpa Manta. Jake znate podobne s cenou do 5 500,- A ktera takova tezka bota bude trochu pohodlna pro noseni baglu i v nasich podminkach?
Lukas ...
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte lis 20, 2007 10:30

Příspěvekod Polky » stř lis 21, 2007 14:46

prosim ta ako je to s tym nubukom? Dik.
Videli ste niekto tu reklamu na Heidi Klum? Čo to preboha je ten puša-efekt??
Polky
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: úte čer 26, 2007 10:46

Příspěvekod bobo » stř lis 21, 2007 14:51

makalu preboha nie :) to je strasna bota...zvrsok je kvalitny, ale tie kila gumy vsade dookola ma desia....na zimu moze byt OK, ale na trek by som ich tahat nechcel....o Scarpach neviem nic...nechcem sa opakovat a vnucovat ti moje boty (La sportiva Lhasa) 8) , ale su to jedine boty (co poznam) co by splnali tvoje kriteria ak vynechas to futro...takze ak by si ich este niekde nasiel (uz sa nerobia), tak nevahaj :) ..nastavitelny jazyk, nepriestrelny zvrsok, prijemna podrazka, gumova obsadzka - viac ti netreba ;)

LS Lhasa

btw. preco nie nubuk? :) tiez ho uz nemozem
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Příspěvekod Hanzik » stř lis 21, 2007 15:10

Lukas ... píše:Me padly do oka la Sportiva Makalu a Scarpa Manta. Jake znate podobne s cenou do 5 500,- A ktera takova tezka bota bude trochu pohodlna pro noseni baglu i v nasich podminkach?


Nad Makalu jsem taky uvazoval, ale kdyz jsem projizdel diskuze po netu, tak si na ne dost lidi stezovalo, ze se strasne blbe rozchazi... Jinak jak rika Bobo, na chozeni po nasich horach v jinych nez zimnich podminkach asi az prilis tezke...Zkus se treba mrknout na Saltic Triton, podobne jako Makalu, ale ve Zline za necele 4000...Mel jsem je na nohach, sedi perfektne, jsou pomerne pohodlne, vyborne drzi kotnik...Zitra je asi budu objednavat...Pro nase podminky bych ale spise volil Saltic Granit...
Hanzik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 726
Registrován: stř lis 1, 2006 14:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Víťa » stř lis 21, 2007 15:31

Cristallo F1 od Lowy - 3,2 mm kůže, ale u takovejch bot je třeba počítat s tím že chodit se v tom moc nedá, navíc vibram vertige je výborná podrážka, ale hlavně na sníh a led, na kamenech dost rychle ubejvá. Po tejdnu stráveným na kamenech jsem po kouknutí na podrážku přesunul do kategorie "používat jen na sníh" Na běžné chození je lepší zvolit měkčí podrážku, která je navíc na dlouhý chození stavěná a tak rychle se neošmajdává.
Víťa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: pát led 20, 2006 20:57
Bydliště: Praha

Příspěvekod lamaTor » stř lis 21, 2007 20:32

Nejen já ti doporučím Garmont Dakota. Má to sice jen 2,4 mm nubuk, ale je bez membrány a bota je to kvalitní, něco vydrží. Je z jednoho kusu, akorát na patě jsou dva švy nejspíše z důvodu přichycení poutka na nazouvání. Tvrdost je ještě v mezích normálního používání.
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod Blaf » stř lis 21, 2007 20:37

taky by me ale zajimalo proc ne nubuk :wink:
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Další

Zpět na Boty