Klasické celokožené pohory

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » pon lis 3, 2008 10:32

Ahoj lidi,
mám dotaz na funkčnost takovéhoto stylu řešení boty:
http://www.grube.de/csc_article_details ... cleID=1861
Máte někdo boty s takovýmto řešením jazyku? Jde mi o to jestli přes to projde voda a celkově jestli se to vyrovná Norskému střihu?
Díky
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » čtv lis 6, 2008 7:05

Boty pro dřevorubce. :finga:
http://www.kwf-online.de/deutsch/pruef/ ... /index.htm
MS-Bergstiefel "Alpin" -jde koupit na Slovensku
MEINDL Matterhorn-jde koupit na Slovensku i v Čechách
EXTREM, EXTREM H-jde koupit v Čechách

https://www.torc-protection.de/download ... 06_web.pdf
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » čtv led 15, 2009 19:41

Další maličkost - Waldarbeiter Stiefel
http://www.schuh-bertl.de/shop/
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Vladan » čtv led 15, 2009 19:55

vici píše:Další maličkost - Waldarbeiter Stiefel
http://www.schuh-bertl.de/shop/


Jedny vypadaji moc pekne, ale ta cena???? 10.000.- v prepoctu je fakt mazec.
Mimochodem, uz jsi konecne neco poridil nebo se stale jen kochas na netu???
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » čtv led 15, 2009 20:00

Pořídil, ale vrátil k opravě. Nedošitý šev na botě. Na dost blbém místě, kde by to dělalo časem dost velké problémy a k tomu u Meindl Super Perfek :cry:
Uvidím kdy mi to vrátí opravené nebo nové. Poslal jsem to začátkem prosince 2008.
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Vladan » čtv led 15, 2009 20:15

vici píše:Pořídil, ale vrátil k opravě. Nedošitý šev na botě. Na dost blbém místě, kde by to dělalo časem dost velké problémy a k tomu u Meindl Super Perfek :cry:


Takze jsi nakonec zainvestoval do Meindlu. No to je skoda, ze tam byl problem. A co jinak padly Ti, mas z nich dobry pocit a kde jsi je kupoval? Pres nase zastoupeni nebo rovnou z Nemecka?
Loni jsem mel opravdu velkou cukaturu je koupit, ale nakonec koupil lacinejc v Italii.
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » čtv led 15, 2009 20:28

Seděly mi velmi dobře, ale seděly by perfektně o půl čísla menší, tak možná pošlou i lepší velikos. A pokud ne, tak to půl čísla není hodně a dá se to stáhnout. Jak jsem psal seděly velmi dobře, ale mohly by sedět perfektně :wink: Jsou široké a to na mé kachní nožičky je to pravé ořechové \:D/
A pocit z nich velmi příjemný. Jsou robustní, pohodlné a krásné. Jen doufám, že se u nich neprojeví jejich slabost, někteří co je mají delší dobu (ne všichni) tak o nich psali, že se uvolňují háčky na tkaničky a kůže z kterého je futro je náchylné k mech. poškození, trhá se.
Kupoval jsem je u nás u Tilaku. Musím je pochválit. Velmi vstřícní,příjemní a uměli poradit :smt023
Ale jedna věc mě naštvala, týden po zaplacení se na ebay, prodávaly ty samé boty i velikost, nachozeno 10km v Anglii a prodaly se za cca 160 EUR :evil:

Jo a maličkost. Pěkně řemeslně zpracované. Rovné švy, nikde nic podřené, zašpiněné,nedodělané. Prostě Super Perfekt práce, teda až na tu maličkost, která se stává jednou za 10 let. A bohužel u mě. Mám na sobě asi kletbu, protože to není, při mých nákupech poprvé ](*,)
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Trafikant » pát led 16, 2009 16:51

Můžu jednoznačně doporučit boty Alico, mám konkrétně rok a půl model Everest a je to parádní, robustní, odolná bota. Poctivá kůže, vysoká obsázka, není nač si stěžovat, snad jen, že mi je šili v Itálii na zakázku bo 13ky neměli vůbec skladem a nečekal sem, že místo barvy co je na netu vyberou červenou....S cenou neporadím, měl jsem je za velkoobchodní a to mě vyšly pod 4500.

http://www.alicosport.it/TREKKING%20BOOTS.htm
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Vladan » pát led 16, 2009 21:54

Jarilo píše:Můžu jednoznačně doporučit boty Alico, mám konkrétně rok a půl model Everest a je to parádní, robustní, odolná bota. Poctivá kůže, vysoká obsázka, není nač si stěžovat, snad jen, že mi je šili v Itálii na zakázku bo 13ky neměli vůbec skladem a nečekal sem, že místo barvy co je na netu vyberou červenou....S cenou neporadím, měl jsem je za velkoobchodní a to mě vyšly pod 4500.

http://www.alicosport.it/TREKKING%20BOOTS.htm


Muzu se zeptat odkud si je objednaval, ze Ti je usili na zakazku a jeste za velkoobchodni cenu? Tuto firmu jsem totiz kontaktoval emailem 2x. Predloni kdy jsem chtel koupit od nich tyto boty Obrázek a loni tyhlety fantasticke boty na BC a telemark Obrázek
Pokazde mi napsali, ze do CR nic neposlou nebo, ze nedodaji koncovemu zakaznikovi.
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Trafikant » pát led 16, 2009 23:31

Tak to bude právě kámen úrazu, měl jsem je přes jednoho kluka, který na Slovensko dovážel horolezecký a sportovní tovar, chtěl je začít dovážet i do ČR, ale nějak z toho sešlo asi...bral z tama ještě asi dva páry dalším lidem, ale je to už doba a kontakt s tím člověkem dávno nemám....
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » pát úno 13, 2009 13:54

A jsou doma \:D/
Obrázek
Obrázek
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mayya » pát úno 13, 2009 18:27

@vici: pěkné, ale nebude ti trvat moc dlouho, než do nich dorosteš? :mrgreen:
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » sob úno 14, 2009 18:47

Myslím, že tyto boty do té doby vydrží :wink:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod antiochos » pon úno 23, 2009 12:49

Mozes prosim napisat s odstupom casu, ako si s Meindl Super Perfekt spokojny? Planujem si totiz kupit nieco podobne, ale malokto ich ma, takze skusenosti je na webe pomenej. A este jedna otazka, na ktoru som nenasiel na webe odpoved - aky je rozdiel medzi meind perfekt, a super perfekt? Len v tvrdosti podrazky?
antiochos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon úno 23, 2009 10:46

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Vladan » pon úno 23, 2009 13:17

antiochos píše:A este jedna otazka, na ktoru som nenasiel na webe odpoved - aky je rozdiel medzi meind perfekt, a super perfekt? Len v tvrdosti podrazky?


Super Perfekt je bytelnejsi a pevnejsi model. Hlavne je pouzita jina a taky hrubsi kuze. Meindl ma model Perfekt zarazen do kategorie C. zatimco Super perfekt v D.
Osobne bych sahl rovnou po Super Perfektech. Ale chapu, ze kazdy uprednostnuje neco jineho. Muze se stat, ze tyto botky pak budes krvave zajizdet.
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » pon úno 23, 2009 14:37

Nazdar.
Nechci se chlubit.........ale chlubit se budu, musím, prostě mám radost a chci se s ní podělit. :finga:
Dneska mi přišly Galibier Super Guide http://www.chaussure-paraboot.com/super ... p-105.html. Koupeno na ebay, fungl nové, nepoužité, přesně moje velikost. Tak jak jsem neměl přes půl roku v čem chodit, tak teď nevím, které boty na sebe :(( :mrgreen:
Naposledy upravil vici dne sob úno 28, 2009 11:33, celkově upraveno 1
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » pon úno 23, 2009 14:46

antiochos píše:Mozes prosim napisat s odstupom casu, ako si s Meindl Super Perfekt spokojny? Planujem si totiz kupit nieco podobne, ale malokto ich ma, takze skusenosti je na webe pomenej. A este jedna otazka, na ktoru som nenasiel na webe odpoved - aky je rozdiel medzi meind perfekt, a super perfekt? Len v tvrdosti podrazky?

Jasně, že po čase něco napíšu. Zatím mám v nich nachozeno asi 100km a musím napsat, že jsou opravdu tvrdé, pevné, těžké. Budeme si na sebe muset pomalinku zvyknout, chce to čas, ale zatím žádné puchýře.
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » pon bře 9, 2009 5:56

Vladan píše:
Jarilo píše:Můžu jednoznačně doporučit boty Alico, mám konkrétně rok a půl model Everest a je to parádní, robustní, odolná bota. Poctivá kůže, vysoká obsázka, není nač si stěžovat, snad jen, že mi je šili v Itálii na zakázku bo 13ky neměli vůbec skladem a nečekal sem, že místo barvy co je na netu vyberou červenou....S cenou neporadím, měl jsem je za velkoobchodní a to mě vyšly pod 4500.

http://www.alicosport.it/TREKKING%20BOOTS.htm


Muzu se zeptat odkud si je objednaval, ze Ti je usili na zakazku a jeste za velkoobchodni cenu? Tuto firmu jsem totiz kontaktoval emailem 2x. Predloni kdy jsem chtel koupit od nich tyto boty Obrázek a loni tyhlety fantasticke boty na BC a telemark Obrázek
Pokazde mi napsali, ze do CR nic neposlou nebo, ze nedodaji koncovemu zakaznikovi.


Teď ti je TADYprodávají na ebay,ale v vel. 12 :wink:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Vladan » pon bře 9, 2009 12:06

vici píše:Teď ti je TADYprodávají na ebay,ale v vel. 12 :wink:

Diky za tip, ale momentalne mam klasicky site pohory vyresene od it. firmy Andrew. Navic ta cena 180eur se mi zda stale vysoka. Jedine co by mne mohlo zviklat k dalsimu neuvazenemu nakupu asi uz 5 pohor by byly prave Tve Superperfekty za slusnou cenu!!!! ve velikosti 46 1/2 - 47 Takze pokud sedis na netu a nahodou bys neco objevil tak napis.
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » stř bře 11, 2009 10:23

Jasně :finga:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod hrasek » pon bře 16, 2009 10:32

Nevíte někdo kde mají v Brně největší výběr bot Meindl? Potřeboval bych si vyzkoušet Perfekt, Himalaya nebo Makalu nejlépe ve velikostech 41 až 42.

Dále dotaz na odborníky - poznáte co je to za boty? Jsou kožené (zřejmě bez GTX?) ale co by to mohlo být za typ (Meindl to je)?
Přílohy
580017781_2.jpeg
580017781_2.jpeg (153.89 KiB) Zobrazeno 16333 krát
580017781_1.jpeg
580017781_1.jpeg (115.34 KiB) Zobrazeno 16338 krát
580017781.jpeg
580017781.jpeg (179.12 KiB) Zobrazeno 16364 krát
Uživatelský avatar
hrasek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte lis 11, 2008 19:02

Poraďte při výběru

Příspěvekod Lucc » sob bře 28, 2009 10:46

Sháním celokožené pohory a z těch, co jsem si mohl v Brně zkusit, se mi vylouply tyto:

Asolo Sasslong mi skvěle sedí (mám úzkou nohu), jsou pěkné až elegantní (ty hnědé), jsou ale z mého výběru nejdražší, cca 4500 Kč, možná méně s ISICem.

Fitwell Marmolada mne překvapily svou kvalitou a robustností. Cenově jsou trochu níž (4200,-), ale místo GoreTexu mají WindTex a tam bych možná těmi několika sty Kč navíc raději nešetřil a koupil Asola. Sedí mi také o trošku hůře.

Saltic Granit jsou sympatické cenou (cca 3200,- od výrobce, 3700,- na netu a v kameném obchodě skoro 4000,-), původem u nás, což zjednoduší případnou opravu či reklamaci a dobrými referencemi zde na fóru. Jsou ale přece jen těžší a na mou nohu trochu papučózní. Čili by to byl takový kompromis, kdybych chtěl ušetřit.

Scarpa Denver jsou za bomba cenu 1990,-, ale moc mi nesedí. Takže bych je vzal jen tehdy, kdybych chtěl opravdu ušetřit. A Sno Seal by měl hody, neboť jako jediné nemají membránu.

Takže, co mi poradíte? Jít do kompromisu nebo se plácnout přes kapsu? Podotýkám, že nejsem zrovna velký turista. Ročně nějaký ten víkend na chatě či na treku na polotěžko, jedna větší akce do vyšších hor (Slovensko, Alpy,...) a samozřejmě občasné výlety, kam bych ale bral nové botky až tehdy, když by počasí nepřálo, při dobré povětrnosti postačí mé starší polotexové AKU.
Uživatelský avatar
Lucc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob bře 21, 2009 16:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Lucc » sob bře 28, 2009 10:53

hrasek píše:Nevíte někdo kde mají v Brně největší výběr bot Meindl?


Tak to asi v Rock Pointu. Pár dražších modelů mají i v Alpsportu na Josefské. Snad by ti i nezávazně objednali ty tvé modely, neboj se se zeptat.
Uživatelský avatar
Lucc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob bře 21, 2009 16:27

Re: Poraďte při výběru

Příspěvekod sobb » sob bře 28, 2009 17:06

Lucc píše:Takže, co mi poradíte?

hlavně nekupovat boty, který Ti opravdu nesedí ...

jinak ještě koukni v RP na Garmont a Zamberlan, občas je krapet slevní ...

taky se rozhodni, jak tvrdý boty chceš - třeba rozdíl mezi Sasslongama a Granitama je docela velkej ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Poraďte při výběru

Příspěvekod Lucc » sob bře 28, 2009 17:24

sobb píše:hlavně nekupovat boty, který Ti opravdu nesedí ...

To je celkem jasný, jedinou výjimku bych udělal asi u tak cenově zajímavých kousků jako ty Denvery. Ty mi sedí tak na 80%. Ale asi ne. Peněz je zrovna dost, takže se plácnu přes kapsu.

sobb píše:jinak ještě koukni v RP na Garmont a Zamberlan, občas je krapet slevní ...

Byl jsem všude kromě Bartsportu. Garmonty jsem jakési nové v RP zkoušel, ale byly drahé (4800,-) a měly jen plátěný jazyk! Jinak seděly dobře.

sobb píše:taky se rozhodni, jak tvrdý boty chceš - třeba rozdíl mezi Sasslongama a Granitama je docela velkej ...

To je. Já bych nejradši B/C. Vím že Sasslong jsou spíš C, ale subjektivně mi přišli měkké tak akorát a zatím jsou to mí favoriti.
Uživatelský avatar
Lucc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob bře 21, 2009 16:27

Re: Poraďte při výběru

Příspěvekod sobb » sob bře 28, 2009 17:44

Lucc píše:
sobb píše:jinak ještě koukni v RP na Garmont a Zamberlan, občas je krapet slevní ...
Byl jsem všude kromě Bartsportu. Garmonty jsem jakési nové v RP zkoušel, ale byly drahé (4800,-) a měly jen plátěný jazyk! Jinak seděly dobře.

minulý týden jsem tam viděla Zamberlan Pelmo a Garmont Montana za shodnou cenu něco pod 4600 ... ale ještě by to chtělo o pár stovek stlačit níž :)
a ještě tam měli G. Dakota až překvapivě levno - jen si nepamatuju za kolik vlastně :(( :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » sob kvě 9, 2009 9:08

Tak pro přehled, pro ty co si chtějí nechat ušít kožené boty špičkové kvality, ceny:
John Calden
Limmer
Van Gorkom
Crary
Barlow
Mekan
Esatto
Nebo český švec:
Podroužek
Historické boty:
Mates
Slovensko:
Makara
Nebo si je ušij SÁM :finga:
Nebo tu
Pro každého něco :smt023
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mvaldo » úte kvě 19, 2009 14:33

a co klasicke vojenske kanady?
Přílohy
kanady.jpg
kanady.jpg (63.91 KiB) Zobrazeno 15770 krát
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Mart » úte kvě 19, 2009 15:06

Pořádný gerlachy od Makary, časem si na ně brousím zuby... :lol:
Mart
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: pát čer 13, 2008 11:53

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Poly » sob kvě 30, 2009 21:19

Ahoj,
budu si kupovat nové boty a plánuji kožené, klidně bez membrány a chtěl bych se zeptat, jaký je rozdíl mezi klasickýma pohorama a třeba vojenskou obuví. Firma http://www.prabos.cz/military-obuv-extreme-gtx.phtml má řadu trekking a military a práve třeba takové PROFI CONDOR PLUS (Extreme GTX ) nevypadají vůbec špatně. Taky mne zaujala klasická vojenska Kanada vzor 2001s, Kobra 9. Moc botám nerozumím, doteď jsem měl kožené Planiky bez membrány. Díky za odpověď.
Poly
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: pon bře 31, 2008 14:31

PředchozíDalší

Zpět na Boty