Klasické celokožené pohory

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Rada - kožené boty pro mě a boty pro celou rodinu

Příspěvekod hro » čtv dub 21, 2011 14:41

Dobrý den, snažím se udělat si trochu představu o tom, jaké boty koupit. Trochu se v tom ztrácím a ocenil bych jakoukoliv radu. Zdá se, že je tady plno fanoušků a nadšenců. Snad se najde někdo, kdo poradí... Sháním boty pro celou rodinu.
Já:
Na gymplu a na vysoké jsem šlapal natěžko - Tatry, Fagaraš apod. Amatárské přechody s batohem, týden nahoře pod stanem. Nicméně to bylo před 10 lety (vlastně skoro 15). Teď akorát tak sedím v kanclu. Chci boty, ve kterých budu moct v Čechách do lesa (na Šumavu, do Jeseníků), ale i do Tater či Rumunska na suť. Na lehko i se zátěží. Sníh nebo mačky ne. Jsem zatížený na kvalitu. Představoval jsem si celokožené, něco jako byly kdysi klasické kožené pohory. Membránám apod. nevěřím. Nechci žádný hitech, za rozumnou cenu, který vydrží 2 roky a pak se rozpadne. Chci boty, o které když se budu starat, tak mi vydrží 10let. Raději bych je vyzkoušel (koupit online bez zkoušení se bez rady bojím). Zjišťuju ale, že v ČR moc na výběr nemám.
Měl jsem tip na Meindl Perfekt, ale několikrát jsem se dočetl, že kvalita Meindlů poslední dobou pokulhává. Navíc cena mi nepřijde přiměřená, např. ve srovnání s Dallape. Mám z nich trochu pocit, že je to takové hypo...
Tady jsou často zmíněné Gronelly: http://expedice.eu/gronell. Nicméně web nefunguje a nikde jinde v ČR neprodávají. Navíc, nemám ponětí, který typ.
Makara SK: Nevím proč to ve mě nevyvolává důvěru a přijdou mi relativně drahé. Navíc v CR se prodávají snad někde na Jižní Moravě. Ziju u Prahy...
Vici výše doporučuje Dallape (mimochodem úžasný příspěvek !!!). Výběr je krásný, ceny mi přijdou rozumné. Ale web je v IT, a v CR nelze vyzkoušet. Dají se koupit "na dálku"? Máte někdo zkušenost, dá se risknout? Botu mám 43. Laicky se mi líbí CARE' ALTO, TOSA, ORTLES, LAGOLO. A nemám ponětí které?
Manželka:
Není dvakrát sportovní typ. Doufám, že se mi podaří v ní a synovi zakořenit lásku k horám, jak se podařilo mému otci. Snad bude šlapat se mnou. Potřebuju něco pohodlného, rozumná kvalita, nic extra těžkého či tvrdého. Opět, aby v tom mohla vyrazit letos tady v Čechách a za rok za dva třeba do Nízkých Tater. Vzhledem k tomu, že není jisté, jestli je nebude mít na sobě jen jednou (a pak už se mnou v životě nikam nepůjde), tak raději přiměřenou cenu a ne nejvyšší kvalitu za každou cenu.
Syn:
Totéž užití, jen vzhledem k věku (4 roky) budu rád, když mu vydrží jednu sezónu. Takže rozumná cena a ať mu to nezničí nohu. Žena i syn vyzkoušet musí, takže jen dostupné v CR.

Předem děkuji za jakoukoliv radu či zkušenost. R.H.
hro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv dub 21, 2011 14:06

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Skimpy » čtv dub 21, 2011 16:09

Nevim zdali dnes existuji boty ktere vydrzi 10let, celkove u vseho sla kvalita dolu.je to dano tlakem na cenu a firmy chteji prodavat.

Zalezi taky jak moc je budes pouzivat. Urcite celokozene kde je moznost vymeny podrazky. Napr. Asolo Sasslong a pro zenu a decko vybirej v obchode, neresil bych to. Nekupoval bych pres net bez vyzkouseni!! Nema podle me cenu kupovat neco co neni u nas v obchode. Pokud vyberes neco od Meindl, Asolo, Scarpa, Garmont neudelas chybu. Tak nejak ve zkratce co me napadlo
Naposledy upravil Skimpy dne čtv dub 21, 2011 16:37, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » čtv dub 21, 2011 16:25

To tedy rozhodne udela minimalne s Meindlem. Mimochodem, u bot s PU tlumici vrstvou v podrazce se tato rozpadne nejpozdeji do 10 let i kdyz se vubec nenosi. Podle Meindlu (kteri to povazuji za normalni) je to 8 - 10 let, ze zkusenosti to muze byt i 6. Coz je podle Meindlu dano tim, ze boty nekde zrejme lezely dva roky na sklade. Takze bacha na to, kupovat pouze "cestve" boty, skladovanim se kazi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Skimpy » čtv dub 21, 2011 16:33

Ještě bych doplnil. Jestli má cenu kupovat boty pro manželku když nemáš jistotu, že ji to chytne. Na naše hory v dobrém počasí na jednodenní výlety to jde i v nízkých botech. Pokud zrovna neplánuješ něco delšího s krosnou na zádech. Jinak bych to moc neřešil, asi je dobré se v tom zorientovat, ale zajdi do nějaké obchodu tam ti určitě poradí, hlavně ať sedne na noze. Hlavně se vyhni takovým těm obchodům jako Sportisimo, Hervis apod.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Rada - kožené boty pro mě a boty pro celou rodinu

Příspěvekod BF » pát dub 22, 2011 8:42

hro píše:Dobrý den, snažím se udělat si trochu představu o tom, jaké boty koupit. ... Chci boty, ve kterých budu moct v Čechách do lesa (na Šumavu, do Jeseníků), ale i do Tater či Rumunska na suť. Na lehko i se zátěží. ... Chci boty, o které když se budu starat, tak mi vydrží 10let.


Mám pocit že v Česku se dají koupit kožené šité boty jiné než od Meindla a šité s nubukem od Garmishe, jinak ostatní lepené.
Takže výběr totálně nah... (aspoň z mého pohledu).
Já osobně jsem kupoval 3 páry bod pro sebe na internetu a všechny mi sedí. Asi mám nějakou moc standardizovanou nohu :rolleyes: Radši bych si boty předem vyzkoušel, ale ono to je i se skoušením těžké, protože hory jsou prostě jiné než prodejna.
Pro Tvoje účely bych asi zvolil něco o trochu lehčího než Perfekty. Perfekty budou super do hor s batohem, ale zase na jeden den na naše hory a kopce už možná příliš těžké. Nejlépe asi vyšší "pionýrky". Ale zase záleží na prioritách, ceně a stavbě chlapa O:) .
Myslím, že Ti stejně nezbude nic jiného než kožené s šitím objednané po internetu nebo v obchodě koupená "konfekce".
A nezapomeň že botu tvoří podrážka, určitě musí být vyměnitelná a kůže, která je rozhodně lepší než nubuk.
V případě rady nákupu v zahraničí Ti určitě poradí místní guru Vici.
BF
BF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: úte srp 5, 2008 18:24

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Rahab » pát dub 22, 2011 10:01

Podrážek a podešví bych se nebál, pokud výrobce zajistí výměnu.
Každý vzorek se do desti let ochodí, pokud se bota alespoň průměrně používá.

Z toho plyne, nemá smysl kupovat botu, kde není jistota výměny podešve, ač by kůže byla sebelepší.

K Meindliu: ten se dušuje, že PU podešve, ale i ty šité dokáže vyměnit (myslim, že za cca 1500 Kč) + další všelijaké opravy, pokud je libo.
Tam jde hlavně o kůži. A pokud se o ní člověk dobře stará, tak ta vydrží dlouho.
Rahab
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte dub 5, 2011 9:14
Bydliště: Hataitai

Re: Rada - kožené boty pro mě a boty pro celou rodinu

Příspěvekod vici » pát dub 22, 2011 16:20

hro píše:Vici výše doporučuje Dallape (mimochodem úžasný příspěvek !!!). Výběr je krásný, ceny mi přijdou rozumné. Ale web je v IT, a v CR nelze vyzkoušet. Dají se koupit "na dálku"? Máte někdo zkušenost, dá se risknout? Botu mám 43. Laicky se mi líbí CARE' ALTO, TOSA, ORTLES, LAGOLO. A nemám ponětí které?

Na dálku se koupit dají. Vojenské kanady vz. 60 vel. 8 mám s tenkou ponožkou dobré, 9 s hrubou ponožkou trošičku větší než potřebuji. Takže 8 1/2 by byly na chození v tlustých ponožkách přesně. Dallapé mám 43 (9) a sedí přesně. Takže můj odhad je, že jejich číslování je asi o 1/2 čísla (3mm) větší než číslování u našich voj. kanad vz. 60. Kanady vz. 60 používám jako univerzální měřítko velikostí v našich končínách. Snad každý má s nimi zkušenosti, tak může porovnávat :wink:
Nebo si nech ušít boty na míru Limmer, Van Gorkom.....někde tady v vlákně jsou odkazy
Boty pro manželku a syna, v tom mají kluci pravdu. Já to mám doma to stejný. Žena je NEturista ](*,) a už asi 5 roků má nějaké kotníčkové Meindly s GoreTexem a bohatě ji to stačí ( v zimě byla 1x a to jsem ji koupil voj. kanady a to nadávala, jak jsou tvrdé), když se mnou 2x do roka vyjde na jeden den do hor a potom se z toho týden léčí. Kluk to samé (má 5 let), na to jeho chození stačí nějaké botky, co se dají koupit u nás v obchodech, hlavně ať jsou lehké a neničí mu nohy (s žirafou) :wink: Až bude starší, sám si najde svoje boty.
Rahab píše:Otázka k tem co mažou boty Sil-Proofem:
Jake s tim mate zkusenosti?

Večer natřít na boty, ráno setřít a vyleštit...to vše :wink: Opakovat 1 za měsíc, nebo podle potřeby.
Rahab píše:Vici, cim mazes vnitrky boty?

Kondicionérem (1-2x za rok, po pečlivém vymytí futra a vyschnutí). Konkrétně Limmer Boot Grease. Z našich obchodů by mohl stačit Elaskon, Sil Proof nebo cokoli jako kondicionér na boty BEZ VOSKU!!!!
BF píše:V případě rady nákupu v zahraničí Ti určitě poradí místní guru Vici.
BF

:mrgreen: :prayer: :mrgreen: :prayer: :mrgreen: :prayer:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Uko » úte dub 26, 2011 20:03

Vici mohl bys prosím napsat jak jsi spokojen s Dallapé Stivo, četl jsem, že jsi šťastný majitel. Moc se mi ty botky líbí. Jak jsi objednával, použil jsi objednávkový formulář, nebo e-mailem? Je možné s výrobcem komunikovat anglicky?
Předem díky za informace.
Uko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte dub 26, 2011 18:47

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Uko » stř dub 27, 2011 12:36

Našel jsem odpověď o pár stránek dříve. Anglicky tedy nekomunikují a italiano zase nekomunikuji já :shock: Jedině e-mailem za pomoci google překladače bychom se mohli dorozumívat. Zkusím to tak, věřím že se nějak domluvíme...
Uko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte dub 26, 2011 18:47

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Uko » stř dub 27, 2011 15:05

Jen pro info, chtěl jsem se podívat na Gronell v České Lípě - jsou vedeni jako prodejci na adrese : http://expedice.eu/gronell/
Bohužel již fungují jen jako půjčovna lyží a lodí...
Uko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte dub 26, 2011 18:47

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod eda3 » stř dub 27, 2011 20:33

To Uko> Taky jsem jim psal, hodil jsem to do google translatoru a i odpoved jsem pochopil. Snazil jsem se pouzivat jednoduchy vety. Odpoved prisla druhy den.
eda3
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon říj 25, 2010 18:57

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kracvo » ned kvě 8, 2011 18:00

Ahoj,

Meindly Perfekt sou zatím uplně v pohodě, ale vložky se mi uplně rozsipaly, jakoby byly z papíru. nějaké ty air active od meindlu v tom byly. Jaké nosíte vložky v těch klasickejch pohorách, nejsou i nějaké klasické vložky? Já teda nosil v kanadách nějaké uplně vobič od obuvníka ale stejně mohlo by to být zajímavé téma, vložky do kalsickejch pohor což?

Díky, V.
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » ned kvě 8, 2011 21:04

Vložky Air active sa neosvedčili ani v M Colorado. Boli nahradené vložkou z vyradených tenisiek Garmont :t:t
Ja tiež kritizujem vložky v LS Hymalaia, sú bez nejakej tlmiacej schopnosti. Občas tam vrazím športové gélové vložky z Lídlu ( červené ), ale tie majú nízku životnosť. Komfort v bote je ale omnoho lepší. Páčia sa mi vložky z tenisiek Boreal ( šedé ), tie by nemuseli byť zlé, ale ešte som ich neskúšal prehodiť. Vzadu majú tlmiacu gumovú sieťku a vpredu prevetrávanú pružnú vrstvu :
Obrázek
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Rahab » pon kvě 9, 2011 12:44

Me v Perfektech take trosku zlobi vlozka. Citim, ze kdyz jdu z prudkeho kopce, trochu se mi roluje pod klenbou.
Az casem strati vice pevnost, zkusim ji nahradit od Meindlu vlozkou kozenou nebo korkovou http://www.meindlboty.cz/detail_produkt ... rodukt=153 , kterou rovnez maji v nabidce. Jen si myslim, ze jsou o neco sirsi a je otazka, zda tam pujdou narvat.
Kdy by ano, tusim, ze problem bude vyreseny.
Ma nekdo s nima zkusenost?

(...vlozku kozenou na webu neuvadeji, jen v papirovem katalogu - divne)
Rahab
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte dub 5, 2011 9:14
Bydliště: Hataitai

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod _Andy_ » pon kvě 9, 2011 14:08

Ta kožená je určená do bot Comfort fit, který jsou hodně široký v přední části nohy, podle mě do Perfektů nepujde a ani by to nebyla rozumná volba. Ta vložka je dost tvrdá.

Kupte si do nich vložku Vakuum, je nejpohodlnější. Akorát při zvýšené zátěži a frekvenci nošení moc dlouho nevydrží, cca. rok tvrdšího zacházení...
Audaces Fortuna Iuvat
_Andy_
nováček
nováček
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon říj 5, 2009 20:43
Bydliště: Hned vedle sousedů

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Zajoch » čtv kvě 12, 2011 18:21

Před necelými dvěma roky jsem koupit Tibet GTX (La Sportiva), dal jsem na rady někoho na tomto fóru a myslím, že i někde jinde jsem na ně četl chválu, plus mi je doporučil i prodavač. A pokud někdo hledá celokožené boty co nestojí majlant, podle mě je tohle skvělá volba. Strávil jsem s nima rok na Novém Zélandu a nebyl jediný problém, pohodové chození.

Někdo si tu stěžoval na praskání kůže - s tím jsem se nesetkal, boty vypadají pořád jako nové, až na pár malých škrábanců z jednoho sopečného ostrova.
Zajoch
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv kvě 12, 2011 18:07

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » pát kvě 13, 2011 9:17

Ale tu sa skôr bavíme o klasických botách, ktoré majú šitú podrážku. To je trochu iná kategória ako moderná obuv.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Uko » čtv kvě 26, 2011 8:57

Tak jsem šťastným majitelem Dallape Stivo, jsou opravdu nádherné. Hned jak jsem otevřel krabici, věděl jsem, že je to ono. Zabalené ve starých novinách, navíc krém a kartáček, náhradní tkaničky. Ale ta vůně...
Díky Vicimu a ostatním, sám bych asi neměl trpělivost hledat a skončil bych v Hervisu, nebo Sportissimu :)
Uko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte dub 26, 2011 18:47

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » čtv kvě 26, 2011 14:18

Gratuluji :smt023
Tak dej potom vědět jak jsi spokojený - nespokojený. :wink:
Jinak vítej v klubu Dallapé fetiš :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod eda3 » pon črc 4, 2011 11:29

Narazil jsem na zajmavou znacku zamberlan a odkaz tady ve vlakne na ne jeste asi nebyl. Nektere typy prodavaji v rockpointu.

http://www.zamberlan.com/catalog/index. ... 5&idcat=21
eda3
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon říj 25, 2010 18:57

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod grcrusher » úte črc 19, 2011 6:37

vici píše:Protože jsem zatoužil po něčem tvrdším a festovnějším, mám už nějakou dobu doma Carealto. Protože je mám krátce, tak jen pár dojmů. Botky vypadají jako poctivé C/D. Dá se v nich chodit pohodlně i po našich kopečcích a pár km po asfaltu není tragédie. Kotník drží perfektně. Vodu drží venku a dovnitř zatím nic neprošlo, uvidíme časem (mažu jen kondicionérem od výrobce a Limmer kondicionérem). Nohy se v nich nepotí. Krásná ruční práce. Boty jsou sice tvrdé, ale pomalu se přizpůsobují a den ode dne jsou pohodlnější. Dávám bolševikovi 6 měsíců a budou nádherně sedět :wink:
Za tu cenu je to podle mě nej muziky co jde sehnat v této svérázné kategorii bot
:lol:
Obrázek




Ahoj Vici,
lákají mě přesně tyto boty, tak tě prosím o pár aktuálních postřehů s jejich užíváním zase po pár měsících.
Další a hlavní věc co mi leží na srdci - jak je to s tou termoizolací o které se zmiňuje výrobce? V jakém je rozsahu a množství? Hledám boty na všechno, předtím jsem měl LS Makalu, což mi do tvrdosti (C) a kvality kůže vyhovovalo, ale hadru uvnitř a lepenou podrážku už nikdy více. Nejsou Alto moc teplé? A co tvrdost po nějaké době používání, ohnou se trocha, nebo jsou to lyžáky?
Zvažuji ještě http://www.calzaturedallape.it/tosa.html nebo http://www.calzaturedallape.it/ortles.html , ale u těch druhých není nic o tloušťce kůže. Výrobce jsem ještě neoslovil, jsi první instance :)

A poslední věc, když jsi je objednával posílal jsi více rozměrů podle toho návodu na změření nohy? ( http://www.dzo.cz/doc/13/ )
Mám takové specifické fajfky, tak bych rád aby bota seděla. Promítnou se další udané rozměry do tvaru boty? Pata ti sedí dobře? Mám ji poněkud klenutou.

Mno to je zatím všechno, díky a nazdar.
grcrusher
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte črc 19, 2011 5:50

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » stř črc 20, 2011 7:04

Ahoj.
Já si nechal ušít tyto boty s termoizolací jen v podrážce (takže nejsou nijak teplé). Jinak boty jsou jen samá kůže (vnější 3,7mm krupon, vnitřní jemná telecí kůže a v spodní části boty mezi tím, kožená výztuž, jo a trochu molitanu kolem kotníku).
Na moje chození po našich kopcích super botky - těžké, tvrdé, bohužel přes spodní šití (Jak je přišitý svršek k podrážce) troch vody po delší době projde, pohodlné, nezničitelné a vypadá to, že se stanou součásti dedictví :mrgreen:
Nejsou teplé
Když jsem je obul poprvé, byly jako dřevěné, špička se ani nehla. Teď se špička celkem ochotně ohne a boty celkově i trochu změkly, ale i přesto to nejsou žádné papuče.
Ty Tosa vypadají moc pěkně. Mám ale svůj vyhraněný vkus a radši jsem si vybral ty svoje :wink: Myslím, že mezi nimi bude, kromě vzhledu - řešení jazyku, min. rozdíl.
Pata sedí dobře, nemám s tím problém. Ze začátku byla trochu volnější, ale nějak se to usadilo a teď se ani nehne.
Ty boty se opravdu krásně tvarují přesně na moje nohy. Sice to trvá, ale pomalinku to jde poznat na každé další cestě :finga:
Přesně tak posílal jsem jim své míry podle tohoto návodu + i odkaz na tento obrázek (nebo jemu podobného) s ponožkama i bez ponožek a pro jistotu i rozměry vložky do bot, které jsem nosil v starých pohorkách. A i když ti pošlou boty co budou mít špatnou velikost, vymění ti je, ale nesmíš je nosit venku a nějak je poškodit (poštovné platíš ty). Vypadá to, že mají ty samé velikosti jako tady - 3 mm. (což je jejich půl číslo).
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod grcrusher » čtv črc 21, 2011 7:41

vici píše:Já si nechal ušít tyto boty s termoizolací jen v podrážce (takže nejsou nijak teplé). Jinak boty jsou jen samá kůže (vnější 3,7mm krupon, vnitřní jemná telecí kůže a v spodní části boty mezi tím, kožená výztuž, jo a trochu molitanu kolem kotníku).


Díky za odpověď, takže jestli jsem to správně pochopil - při objednávce jsi uvedl, že v botě izolaci nechceš vůbec, nebo jsi nějak specifikoval tu izolovanou podrážku?
grcrusher
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte črc 19, 2011 5:50

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » čtv črc 21, 2011 14:57

Jen jsem napsal, že termo izolaci chci jen v podrážce. Vyhověli :wink:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Atreus » pon srp 15, 2011 18:44

Ahoj Vici,

zaregistroval jsem se abych Ti mohl poděkovat za inspiraci a navedení správným směrem. Po ročním shánění pohorek v českých obchodech mi dnes přišli boty Paganella od pana Dallapé. První dojem je úžasný a z bot mám velkou radost. Jen jsem si objednal o 1/2 čísla větší než mi nabízeli a boty jsou mi přesně o 1/2 čísla větší, což je dobře.

Díky!
Atreus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon srp 15, 2011 18:35

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod grcrusher » čtv srp 18, 2011 6:38

Ahoj, tak mám doma CARE' ALTO Art.2000 od Dallapé. Jen bych uvedl na pravou míru, že bota není nijak tepelně izolovaná, pouze má polstrovaný jazyk a oblast kotníku. Žádné 'custom' úpravy výrobce nedělá. Každopádně jde o suprkvalitní, ručně šité, klasické těžké pohory. Byly doma za týden od objednání. Velikost mojí nohy je 42,5, nechal jsem si poslat 43, jsou mi cca o 1cm větší na délku, což považuji za ideál. Boty jsou parádní a probíhá zajíždění. :t:t Díky Vici za inspiraci, konečně mám Boty. Jinak bych skončil u Popradek a to jsou fakt měkotiny, je likož je má táta a teď je možnost porovnat :)

Obrázek
Naposledy upravil grcrusher dne čtv srp 18, 2011 14:41, celkově upraveno 1
grcrusher
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte črc 19, 2011 5:50

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Celta » čtv srp 18, 2011 9:44

Ahoj..

Dallapé by si už pomalu zasloužilo českého dsitributora......

Chlapi ještě než budu objendávat, mám vyhlídlé čistě do našich hor/lesů a vyhlídl jsme si: LAGOLO Art. 210 jen asi budu potřebovat nenabízenou velikost. To by ale neměl být problém, když vše dělají ručně a víceméně na zakázku.

Jinak jak píšete, celý proces trvá týden - 14dní od objendání?

Díky moc za rady a instrukce..
Celta
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned lis 23, 2008 17:33

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod grcrusher » čtv srp 18, 2011 11:28

Ahoj,
prober to s nima e-mailem, odpovídají pružně, ale komunikace byla taková kostrbatá, jelikož jsem používal google translator k překladu do a z italštiny. Je možné, že ti udělají boty na zakázku, každopádně moje, jak jsem psal, přišly za týden. Takže je určitě nešlili, ale už byly někde ve skladu hotové. Jinak k velikosti - moje staré pohory (LaSportiva Makalu) byly velikosti 43 a byly mi tak tak. Boty od Dallapé mám 43 a mám bohatou rezervu, což byl můj záměr, jelikož chci používat tenkou + silnou ponožku. Čísla mají odstupňované po 6,7 mm tuším, takže jestli chceš, můžu změřit svoji nohu a velikost vložky v botách (sedí tam uplně přesně), ať víš jaké číslo objednat. Vyhneš se tak dvojímu posílání bot (nejdříve mi na základě velikosti mojí nohy měřené v silných ponožkách poslali č. 42). Sedělo ale uplně naknop, což by z kopce v horách nedělalo dobrotu. Tak zatím. Honza.
grcrusher
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte črc 19, 2011 5:50

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Atreus » čtv srp 18, 2011 14:15

Ahoj,

myslím že velikost na míru přesně neušijí. Dle mého názoru mají kopyta a nic mezi nevyrobí. Psal jsem jim v italštině (mám kolegyni, která mi emaily překládala), ale po zmínce že it neumím (aby mi náhodou nevolali) mi posílali emaily v angličtině přeložené přes google z italštiny. Jinak od odeslání peněz byly boty skutečně do týdne doma.

A.
Atreus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon srp 15, 2011 18:35

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod grcrusher » čtv srp 18, 2011 14:37

Mně odesílali boty v pondělí a ve čtvrtek byly doma. Takže týden i s převodem. Co mě nepotěšilo byl poplatek 200 Kč za převod v euro u české spořitelny. Toruchu zlodějina. Jinak ještě jak mi přišly ty první boty (vel. 42 model Tosa) tak, když už jsem byl nucen měnit, jsem objednal model CARE ALTO, jelikož mi přijde lépe uzavřený proti vniknutí vody. Zalsal jsem tedy v italštině (google transl.) dotaz jak s výměnou postupovat. Nabídli mi 2 možnosti. Buď poslat balíkem boty zpět a nechat si poslat jiné, nebo poslat 50e s tím, že jakmile jim dorazí peníze tak okamžitě zasílají druhé boty. Tak se i stalo a kurýr při předání vyzvedl boty malé a odvezl k výrobci. Takže vše k naprosté spokojenosti až na další poplatek 200Kč české spořitelně. h.
grcrusher
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte črc 19, 2011 5:50

PředchozíDalší

Zpět na Boty