Klasické celokožené pohory

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kracvo » sob lis 27, 2010 12:15

A btw: Už bych je neměl v posteli, kam je mam dát? Jak skladujete tyhle boty, aby vydržely? Když s ev nich nechodí, asi by neměly být na světle. Dáváte ej do nějakého pytle třeba, z látky nebo taak, krabice? Díky...
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Ryba » sob lis 27, 2010 12:22

Když s ev nich nechodí, asi by neměli být na světle.

Teda už jsem slyšel, že nemají být CDčka na slunku, toner a selenové válce, fotopapíry...
Ale boty, kór takovýhle betonový? Pokud tím světlem nemyslíš záblesk jaderného výbuchu, nechápu, na jakém principu by jim to mělo škodit. :rolleyes:
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Semo » stř pro 1, 2010 14:47

Pokial nemas na oknach rybie mechure, ale normalne miniralne skla, tak UV sa ti vnutri bytu v podstate nevyskytuje a ze by viditelne svetlo poskodzovalo kozu pocujem 1.krat v zivote. Chod sa pozriet do nejakeho hradneho muzea na kozu staru stovky rokov.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kracvo » čtv pro 2, 2010 21:50

Díky, jsem rád když jsou vidět mám pak pocit že se vyráží ven... A ještě jeden když jsem dotěrnej jak zimnice a furt se ptam. Co tahle kůže a Prahaa v zimě teď, tj. sůl a břeečka. je ted dost zima a rád bych je třeba vzal ven ale nechce se mi v nic po posolené silnici i když ne furt, jen co se dostanu do lesa nebo tak ale stejně. Díky, V.
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » sob pro 4, 2010 18:53

Vladan píše:Nejvihodnejc se daj tyto stare boty koupit prave v takovych pitomych minivelikostech jako je napr. 39 v normalnich panskych cislech to az takove terno neni. chce to cekat a byt trpelivy.

Na blocket.se prodávají Meindl Super Perfekt v 7, fungl nový, nepoužitý ani nenatřený s visačkami, jedná se o starý model...rarira za poloviční cenu....to bych asi neodolal, kdyby to byla moje velikost ](*,) a ne dětská velikost :wink:
kracvo píše: Co tahle kůže a Prahaa v zimě teď, tj. sůl a břeečka. je ted dost zima a rád bych je třeba vzal ven ale nechce se mi v nic po posolené silnici i když ne furt, jen co se dostanu do lesa nebo tak ale stejně. Díky, V.

Sůl neprospívá kůži. Já kožené pohorky po příchodu domů umyju kartáčem a vodou (někdy i mýdlem na sedla), usuším, dám na napínáky a uložím do botníku, kde čekají na další použití. Jednou za měsíc namažu...A je jedno jestli je léto...zima.
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kracvo » sob pro 4, 2010 20:42

Napínák... Šlo by říct víc prosím? Je speciální atak, mam je na něj dávat vždy když je donosím? Budou ted na nohách hodně, sněžnice, chůze ve sněhu atd... Díky, V. Jinak starat se o ně klasika, kartáč, natírání od výrobce speciálně na ně. Mýdlo na sedla jsem zatím nezaváděl, kouknu po něm. Díky, V:
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » ned pro 5, 2010 8:04

Napínák mám TENTO.
Slouží k tomu, že vlhkost z boty jde do dřeva a z něj se odpařuje do vzduchu a hlavně brání botě v tom, aby se časem nezačala ohýbat. To znamená, že bota nebude mít tvar gondoly. A pokud je třeba napínák z cedru, tak by měl údajně omezovat tvorbu bakterií a plísně v botách.
Moje zkušenost je taková, že pokud dám do mokrých - promočených bot napínák, tak boty za pár dnů chytnou plíseň. Proto je nejdříve vycpu novinami, které vyměňuji tak 2x denně a až jsou boty uvnitř suché, tak teprve potom dám do nich napínáky. Pokud nejsou boty uvnitř mokré, dám napínáky hned bez novin. A jsou tam, dokud nejdu boty používat. Používám je hlavně proto, abych se mi boty neprohly.
Moje boty mají koženou stélku a podrážka, kromě Vimbranu, je jen z kůže + celá bota je z kůže.
A u moderních bot je otázka jestli napínák potřebují. Předpokládám, že asi ne. Podrážka se díky plastům asi nebude prohýbat a svršek z umělých hmot asi taky nebude mít tendenci nějak pracovat. Možná bude mít smysl jen boty při promočení vycpat novinami, aby rychleji vyschly.... Ale to je spíše parketa majitelů moderních bot....já s nimi nemám velké zkušenosti.
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kracvo » ned pro 5, 2010 13:19

Díky díky. Já mam Meindl Perfekt tak nevim je - li to moderní nebo ne spíš kalsika. Do kanad jsem nic necpal kromě novin a čas od času sem tam střík demikologickou věc což asi budu aplikovat i dál protože to dávam i do lyžáků a všude. Nikdy jsem plíseň neměl ani já ani boty. Mylsíš teda že do mejndlů napínák jo či ne? Dík, V.
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » ned pro 5, 2010 17:28

kracvo píše:Já mam Meindl Perfekt. Myslíš teda že do mejndlů napínák jo či ne?

Myslím že ano
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vonkreuz » úte pro 7, 2010 22:20

Kurňa - LaSportiva vel. 36 za 500Kč. :-k
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod BF » stř pro 8, 2010 11:10

Kdyz si zkratim nohu na 8/13 :t:t tak by si koupil tyto
Prodám nové boty Meindl, celokožené bez membrány... velikost 8
http://aukro.cz/item1356455992.html

BF
BF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: úte srp 5, 2008 18:24

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod juris » ned pro 12, 2010 19:40

Takže moje Garmische maji za sebou prvnich cca 200 km a hodnotím:

Pozitiva: - neteče do nich (mažu viz foto)
- hodně pohodlny s dvěma ponožkama
- kvalitni kůže venku a uvnitř, pěkně uděláno
- s návlekama v mokrým sněhu voda nemá šanci
- nepotí se mi noha (vlhkost odchází kolem ponožek)
- za 3500,- asi bezkonkurenční poměr v cena výkon u klasiky

Negativa: - musí se rozcházet, než půjdou na nějaký vícedeňák
- Vibram na vodě a sněhu lehce klouže
- asi pro někoho vyšší váha
Přílohy
DSCF1496.JPG
DSCF1496.JPG (142.75 KiB) Zobrazeno 9020 krát
DSCF1495.JPG
DSCF1495.JPG (147.44 KiB) Zobrazeno 9019 krát
DSCF1494.JPG
DSCF1494.JPG (145.87 KiB) Zobrazeno 9021 krát
juris
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pát říj 29, 2010 18:42

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod outdoor » ned pro 12, 2010 22:05

ja letos poridil Grisport, spis na zimu, na "lehci"
turistiku, do mesta a mozna i nekam na leto (lehci teren). rozhodla nejen zajimava cena u celokuze, pohodlnost, dobry vzhled (pro chozeni do mesta)
a taky celkovy dobry dojem...na vysoke celokozene pohorky hodne dobre sednou na nohu narozdil od konkurence...
kvalitu proveri cas..budu doufat, ze Italove boty stale zvladaj dobre...
Poznáš, že neexistuje nic, oč by se nepokusila
lidská odvaha. Seneca
Uživatelský avatar
outdoor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 474
Registrován: stř pro 21, 2005 0:19
Bydliště: jihozápad ČR

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kracvo » úte pro 14, 2010 21:39

"1 - kvalitní materiál. Full - grain kůže-pokud možno neseříznutá, krupon, tlustá min. 3,2 mm. Ideálně od výrobce vybavená impregnaci. Nej kůži má Meindl Super Perfekt - má sice něco kolem 2,5mm, ale je super kvalitní (ze super alpské krávy) a má impregnaci od výroby (pomocí vrbové kůry). Tato kůže se udržuje pouze kondicionérem Sil proof od Meindlu..." ( Citace Viciho )

Že možná zas položím zbytečnější otázku ale zkrátka mě to zajímá. Narazil jsem v jednom rozhovoru na otázku z jaké krávy je asi kůže na mých botech, že mělo cenu za ně dát takovej obnos a jaká je toho výhoda. Výhody znam už tu jsou popsané ale stejěn ten původ by mě zajímal. Nevíte prosím ( Např. Vici ) odkud je ta kůže na Meindl Perfekt braná? Kde jsou ty krávy, jak se maj, jaké jsou národnosti, odkud je vzanej zrovna ten 2,5mm tlustej plátek, kolik se z takové krávy udělá bot a tak?

Díky moc, snad to není hloupé ale mám rád co nosím na nohách a zajímá mě to,

V.
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vonkreuz » úte pro 14, 2010 21:48

Ideální je kůže/krupon ze hřbetní části. :-k Myslím, že dříve se říkalo, že nejlépe ze skotu žijícho ve vyšších polohách, tedy více fyziologicky adaptovaného na panující podmínky - tedy i silnější kůže např..
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » stř pro 15, 2010 19:28

ať čtu jak čtu, tak si nejsem stále jistý jak ošetřit nové celokožené boty s GTX hned od začátku, napatlat je Atsko Sno-Seal a nebo kondicionér s impregnací?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » čtv pro 16, 2010 17:16

fps píše:ať čtu jak čtu, tak si nejsem stále jistý jak ošetřit nové celokožené boty s GTX hned od začátku, napatlat je Atsko Sno-Seal a nebo kondicionér s impregnací?

Pokud GTX funguje, tak jen kondicionér s impregnací. Až nebude fungovat, tak vzhledem k kvalitě kůže z které je bota ušita, včelí vosk - Sno Seal.
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » čtv pro 16, 2010 17:59

kracvo:
Jsou to moje dohady vycházející z informací na internetu a troch z mých zkušeností.
Kvalitní - drahé boty se šijí z kruponu, to je kůže na hřbetě krávy, je nejhrubší (cca. 4mm) a nejpevnější a taky nejdražší. Na ušití jednoho páru se použije přibližně asi 1m2 kůže + kůže na vnitřek, výztuže, stélku, podrážku a nevím co ještě.
Meindl Perfekt jsem měl v ruce - kůže mi v porovnání s tím na co jsem zvyklý připadala měkká, jemná-sametová, ale bude asi kvalitní (full-grain, ale nemám to potvrzené)– podle referencí lidí, co tyto boty používají. Nezjistím z jaké krávy je tato kůže. A drahé jsou proto, že jsou ušité z jednoho kusu kůže a to je hodně drahé.
Meindl Super Perfekt - je z kůže tvrdé, hladké.
U Meindl Super Perfekt (šije se na objednávku zákazníka jednou za čas) mi tvrdili, že kůže je z krav, které se celý rok pasou v Alpách na horských loukách, kromě zimy, krávy tam žijí už řadu generací, takže tipuji, že kvalita jejich kůže bude mnohem větší a cena vyšší než kůže z krávy, která celý život stojí v kravínu, dojí mléko a to samé dělala její matka a její matka.... Takže kůže nebude až tak kvalitní, ale je levnější.
Tak pokud budu důvěřovat výrobci, tak nezjistím sice rodokmen konkrétní krávy, ale vím, že tato kráva, žila v dost drsných podmínkách, které způsobily, že její kůže je velmi kvalitní. A jsou to asi jediné boty, u kterých se dá dopátrat až takový detail.
Tady nebo jinde na jiném fóru někdo psal, že se bavil se starým ševcem a ten mu říkal, že kůže už není, co bývala. Prostě krávy už nemají tak těžký život jako kdysi a i ten přirozený výběr taky není, co býval, tak přežijí i nekvalitní kusy, a ty mají ne příliš kvalitní kůži. Samozřejmě má na to vliv i prostředí kde žijí, strava, léky….
Kdysi dávno ševci si kůže vyčinili sami a mohli ručit nejen za kvalitu své práce na botách, ale i za kvalitu materiálu, z kterého šili. Dneska v sériové výrobě to není možné a Meindl je sériová výroba.
Výjimku snad tvoří malé rodinné firmy, co šijí boty ještě ručně na zakázku (Dallapé…), ale i ti kupují kůži od výrobce kůží a upřímně si myslím, že asi neznají rodokmen krávy, která dala svou kůži na boty, které zrovna šije. Musí spoléhat na reputaci a poctivost koželužny, která si hlídá kvalitu a je schopná si pohlídat od koho bere kůže.
Takže pro tebe, mě a všechny z toho vyplívá, že nemůžeme zjistit rodokmen krávy, která nám dala kůži na naše boty. Jediné co můžeme ovlivnit je z jak hrubé kůže, jestli je to full-grain kůže, jak byla vyčiněna, jak jsou boty ušité…a to tím, že si vybereš výrobce a boty, které co nejvíce splňují tvůj ideál.
A kdyby sis chtěl ušít boty u ševce na objednávku, tak budeš ještě blíže k ideálním botám, ale pokud si nezajdeš k chovateli, který chová krávy celé generace venku v horách, nepíchá jim hormony a léky, neporazíš si tu krávu, nestáhneš si ji a nenecháš si vyčinit tuto kůži tak, aby ti ji nezaměnili, tak budeš na tom stejně, jako kdyby sis koupil boty už hotové.
Možná další alternativa by byla koupit boty ušité v 50 – 70 letech, nepoužité, a aby +- byly tvoje velikost. Ty by mohly být z dobré kůže, teoreticky krávy v té době nebyly tak zhýčkané jako teď. Takové boty jsou k vidění na E-bay, ale chce se to obrnit trpělivostí, vědět co chci a maximálně vytěžit prodejce bot o co nejvíce informací k těmto botám (míry).
Naposledy upravil vici dne čtv pro 16, 2010 18:11, celkově upraveno 1
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod pavproch » čtv pro 16, 2010 18:06

fps píše:ať čtu jak čtu, tak si nejsem stále jistý jak ošetřit nové celokožené boty s GTX hned od začátku, napatlat je Atsko Sno-Seal a nebo kondicionér s impregnací?


mike Ti poradí (a bude zatrvzele prosazovat) kundicioner
-pp- Ti poradí (a bude zatvrzele prosazovat) snosíl

a fčíl si vyber.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » čtv pro 16, 2010 18:12

mike by se vykaslal radit nekomu, kdo na to same po precteni vlakna neprisel sam ;-) Takze to nechal na vicim a to je na rozdil od nas dvou nadsenec, ktery se botam opravdu venuje. Chytremu napovez... :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod pavproch » čtv pro 16, 2010 18:15

mikea kopni.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod pavproch » čtv pro 16, 2010 18:22

nebo kopni -pp- :mrgreen:

a fčíl (polo)vážně: nenašel by se tu nějaký odvážlivec, který by po koupi celožených GTX bot pravou (ideově správnou) napatlal snosílem a levou kundicionérem a následně dlouhodbě testoval?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » čtv pro 16, 2010 18:28

Tobe nestaci, ze jsem mel dva pary stejnych bot takto osetrenych? Ty snosealove jeste mam, akorat ma jedna nekolikacentimetrovou diru v ohybu ve spicce, vizitku toho, jak snoseal vyzivuje kuzi ;-) Takze do mokra uz fakt nejsou, ale o to vic se v nich ale poti nohy v suchu ;-) Kondicionerove mi bohuzel ztratili v Hanwagu, cehoz dodnes lituju, protoze byly skvele.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » čtv pro 16, 2010 18:29

mike píše:Takze to nechal na vicim a to je na rozdil od nas dvou nadsenec

Máš pravdu....nadšenec. Manželka tvrdí, že to už je úchylka :mrgreen:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » čtv pro 16, 2010 18:36

Zensky pro takovyhle veci nemaj pochopeni, protoze nevedi, co je to opravdove zaujeti ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » čtv pro 16, 2010 18:45

mike píše:Zensky pro takovyhle veci nemaj pochopeni, protoze nevedi, co je to opravdove zaujeti ;-)

Jooo tak o tomhle jsme před dvěma dny debatovali u X litrů vína s kamarády a i když jsme končili nad ránem, tak jsme se nedobrali konce :wink:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » čtv pro 16, 2010 18:53

Meli jste ke konci zavolat manzelky a ony by vam to vysvetlily raz dva ;-) :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » čtv pro 16, 2010 18:57

No obávám se, že ke konci nad ránem už by neměly komu co vysvětlovat..... :partyman: :mrgreen: :mrgreen:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » čtv pro 16, 2010 21:06

fps píše:nejsem si stále jistý jak ošetřit nové celokožené boty s GTX hned od začátku

všem moc díky za rady, mam několik dní Meindl Vakuum a rozcházím je, a k nim mi bylo doporučeno hned napatlat snosealem (v hanibalu), tak jsem ho zakoupil, ale stále si nejsem jíst zda ho mám před prvním pořádným testem na ně napatlat, to je tedy dilema?
Naposledy upravil fps dne pát pro 17, 2010 14:11, celkově upraveno 2
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kracvo » čtv pro 16, 2010 21:40

fps píše:
fps píše:nejsem si stále jistý jak ošetřit nové celokožené boty s GTX hned od začátku

všem moc díky za rady, mam několik dní Meindl Vakuum a rozcházím je, a k nim mi bylo doporučeno hned napatlat snosealem (v hanibalu), tak jsem ho zakoupil, ale stále si nejsem jíst zda ho mám před prvním pořádným testem na ně napatlat, to je tedy dilema?


Co jsem pročetl spoustu vláken kloním se k názoru nedávat včelí vosk. Sám jsem viděl parádní pohorky pečlivě voskované-pečlivě ztvrdlé-řádně popraskané. Kanady jsme mazal voskem až před jejich smrtí, kdy nezabralo ani kachní sádlo, které na nich super fungovalo. Vosk = boty na dva roky. na dva roky tam máš goráč. Goráč plus impregnace = dva roky, ne-goráč plus snow seal = další dva roky. Jsou to dva roky ku čtyřem, bych řekl, nezlob se

V.
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

PředchozíDalší

Zpět na Boty