Klasické celokožené pohory

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Blaf » ned pro 2, 2007 22:28

no ja osobne mam HW Forestky...a paraaaaada * jinak tvuj vyber je kvalitni....ja zvolil forestky kvuli te gum. obsazce a fakt mi perfektne sedly,takze prozkousej a posud sam
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Vilík » ned pro 2, 2007 22:30

Ja mam Dakoty a naprosta spokojenost... Celokozene bez membrany, jen nekdy mi prijdou tvrde, coz bude mozna tvuj problem... Neplanujes nijake extremni veci... Se SnoSealem nepromoknou a membrana netreba. A jinak navleky k nim pouzivam tyto a naprosta spokojenost...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod teoretic » ned pro 2, 2007 22:30

Dolomedes Fimbriatus píše:Cau mam obdobny problem shanim ted trek. boty urceni v zime tak na sneznice prechody nasich hor a max tatry (vice ty nizke), leto max. tak do alp. Po precteni tohoto fora mam docela uz par adeptu. Cena max do 5000 radeji tak do 4500, kvuli investici do navleku. O kterych premyslim LS Tibet GTX, LS Lagorai GTX, Maindl Colorado, Garmont Dakota, Hanwag Forest, Fitwell Saient. Mam uzsi nohu a pomerne nizky nart. Sice trochu mimo ale co si myslite o navlecich TrekSport Gaitor Expedition? Dival jsem se i na dalsi ale vetsina se ted dela jen s takovym pogumovanym popruhem pod botou a moc tomu materialu neverim, porad me prijde lepsi ocel. Dekuji za jakekoliv doporuceni a zkusenosti.
vybrals dobře - ani u jedněch bys neměl sáhnout vedle - teď vybírej podle toho, jak ti které padnou

co se týče návleků já mám na svých ten pogumovanej popruh a bez problémů

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Dolomedes Fimbriatus » ned pro 2, 2007 23:19

Vítám Tě u nás.
Pohledej ve vláknech, použij funkci hledat (přes Google) nahoře pod nadpisem. O tom ocelovém poutku tu někdo psal, že kurví podrážku boty...Já mám popruh gumový či co.[/quote]

Diky

O tech ocelovych poutkach jsem taky kdysi kdesi cetl, prave proto jsem to psal, abych vedel zda s tim mel jeste nekdo nejakou spatnou zkusenost. Jinak bez navleku nema cenu nekde lozit, tak jsem si odrovnal predesle botky v krkonosich. Prochazka po raselinisti kamos navlkey sucho vse ok ja bez nich a hruza 2 dny jsem je umyval od bahna a tyden susil. Pomerne se to na nich podepsalo. Neni nic horsiho nez kdyz se do bot dostane bahno vrchem. Sice moje blbost chodit po raselinisti bez navleku, ale nemohl jsem zrovna jinak.

Jinak vsem ostatnim diky za info. Snad budu mit v tydnu trochu casu a vyrazim po obchodech pak dam vedet o uzsim vyberu :)
Dolomedes Fimbriatus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned pro 2, 2007 22:00

Příspěvekod Blaf » ned pro 2, 2007 23:30

hej ja mam gate ty penguiny alpin L a ty maji vnitrni nohavicku....je treba si k ni porizovat i navleky,nebo, vyuzije clovek ty navleky kdyz botky porad kryje nejaka vrstva? pres jaro-podzim paclite v zime prave alpiny (gelanots) :((
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Vilík » ned pro 2, 2007 23:38

De o to, kde a cim chodis... Pokud treba nemas nohavici opravdu pevne pritazenou k bote, tak se do ni snih dotane spodem... Proste cestu si najde. Nekdy to nevadi, ale ja chodim s navlekama i treba tedka, kdyz je moc blata a sem pak linek prat cely gate. Budto na akci, nebo az doma proste strcim navlaky pod nejakpou vodu a hnedka sou cisty. Nehlede na to, ze uschnou driv...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod zbuddy » ned pro 2, 2007 23:44

Blaf píše:hej ja mam gate ty penguiny alpin L a ty maji vnitrni nohavicku....je treba si k ni porizovat i navleky,nebo, vyuzije clovek ty navleky kdyz botky porad kryje nejaka vrstva? pres jaro-podzim paclite v zime prave alpiny (gelanots) :((

Nohavička toho moc nekryje... A co když půjdeš v kratších kalhotech delší trasu souvislým blátem, mokrou trávou a tak? Na návlecích neušetříš... A dále viz Vilík výše.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod bobo » pon pro 3, 2007 7:13

njn, ja mam sice na nohaviciach vnutorny navlek pomerne kvalitne spraveny, tesny, s hacikom, v prasane nie je problem....ale v tvrdsom nenosnom snehu pri prepadavani maloktory takyto vnutorny navlek odola, takze navleky su nutnost 8)

...inak neviem ci ste videli navleky firmy Klattermusen, namiesto oceloveho lanka maju obycajny vytvarovany drot s hacikom, ktory drzi na gumickach.... mne osobne, to pripada ako velmo dobry napad a vraj bol vyvinuty aj kvoli velmi jednoduchej oprave v terene....vyrobit nieco take doma nemoze byt problem ...
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Příspěvekod ivod » pon pro 3, 2007 7:38

Dolomedes Fimbriatus píše:O tech ocelovych poutkach jsem taky kdysi kdesi cetl, prave proto jsem to psal, abych vedel zda s tim mel jeste nekdo nejakou spatnou zkusenost.
Pokud si dobře pamatuju, tak Dena psala, že jejímu spolulezci ocelové lanko rozřízlo podrážku skoro na dvě půlky :((
... cesta je cíl ...
ivod
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv dub 26, 2007 5:31
Bydliště: Morava

Příspěvekod sobb » pon pro 3, 2007 10:17

přítul má jakýsi návleký z cordury (značku nevím), s ocelovým lankem ... už pár let, žádný problém s tím není ... u toho lanka je přece jen výhoda, že mnohem víc vydrží, hlavně při chůzi po šutrech ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod glass » čtv pro 6, 2007 20:47

navleky jsou urcite dobra vec. kdyz je vyjimecne zapomenu doma (stalo se mi to vlastne jen dvakrat), pouzivam ve zvysene mire slov, ktera vetsinou v mem slovniku misto nemaji :evil:
diskuze lanko/pasek nebo nemembranove/membranove uz tu nekolikrat probehla; kazdopadne za sebe muzu rict, ze na tom v podstate nezalezi (myslim lanko/pasek). mam oboji a nejaky zasadni rozdil nepozoruji. u tech s lankem (Singing Rock - tusim tu o nich uz nekdo psal) mi spis vadi, ze maji zapinani na zadni strane :( taky by se nejspis nasla nejaka ta kritika stran strihu, ale to uz bude asi individualni. ted davam prednost Permam od Outdoordesings (tusim stejne jako teoretic) a spokojenost. rekl bych, ze je i docela znat ta membrana. nestava se mi, ze by mi namrzala vlhost na membranovych kalhotach (coz je u nemembranovych docela bezne).
glass
nováček
nováček
 
Příspěvky: 57
Registrován: úte lis 13, 2007 9:43
Bydliště: uplne placata Hana ;-)

Příspěvekod Ježo » čtv pro 6, 2007 20:58

glass píše: rekl bych, ze je i docela znat ta membrana. nestava se mi, ze by mi namrzala vlhost na membranovych kalhotach (coz je u nemembranovych docela bezne).


Ač se považuju za konzervativce a klasika, mám podobnou zkušenost. Jednou jsme z nouze (jiné nebyly) koupili membránové návleky (nevím přesně model ani použitou membránu) a rozdíl byl viditelný i cítitelný. Pravda, jsou dražší...
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod zampion » sob pro 15, 2007 23:32

co se tyce navleku, vzdycky jsem si rikal, ze staci uplne ty nejlevnejsi a ze membrana je uplna blbost, ale ted jsem docela nedavno narazil na tyhle
http://www.hanibal.cz/sea-to-summit-navleky-alpine-gtx
Maji Gore-tex, cemuz jsem se prvne smal, ale kdyz mi rekl ze me vyjdou na 9 stovek tak jsem se rozhodl vyzkouset a maximalni spokojenost. Jsem taky jeden z tech co nosi navleky prakticky porad, a tyhle jsou fakt perfekt. Strihove, prodysnosti a vubec. Akorat me sere ze maj jen suchej zip, takze je obcas trosku slozitejsi je dobre zapnout...
zampion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 191
Registrován: pát lis 2, 2007 23:12

Celokozene pohory

Příspěvekod ixo » ned pro 16, 2007 7:33

Ja som mal rovnaky problem. Pokial zhanas klasiku aj so sitim po obvode je to problem. V zahranici maju vyber vacsi. Zohnal som v nasich koncinach jedine LaSportiva Himalaya a tie som bral v zlave. Inak, som ich este videl v Hudysporte, napr. v Ziline. Mali tam aj vacsie cisla. Skus napisat mail. Vibramy od Makaru som videl, ale zdaju sa mi z tenkej koze, myslim ze do 2mm, su strasne tazke - 3 kg za par, a hlavne su predrazene, a napriek tomu nemaju ani podrazku Vibram, ale klacisku gumenu, ktora sa velmi rychlo opotrebuvava a je riedka.
ixo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob pro 15, 2007 14:17

Příspěvekod voxul » ned pro 16, 2007 11:16

kdyz si vas tak ctu napada me ze navleky se muzou vazne hodit.
poradte mi nejake hodne univerzalni. na cene tolik nesejde.
Peace on Earth!!!
voxul
nováček
nováček
 
Příspěvky: 115
Registrován: pát lis 30, 2007 20:38
Bydliště: PRAHA

Klasické celokožené boty

Příspěvekod mikika » pon led 14, 2008 18:16

dobré jsou boty vyrobce garmisch Třebíč/už tady někdo dával odkaz na www/šijou hlavně pro Italy.Boty se dají koupit v jejich fa prodejně na náměstí v Třebíči. Případně Vám sdělíe- mailem kde je lze koupit v čr.Boty mají podrážku Vibram a jsou kvalitní používám je cca 3 roky/Vysoké tatry,Roháče./
mikika
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned led 13, 2008 19:09

Pohory

Příspěvekod Dag » pát led 18, 2008 16:52

Osobně mám Himallaya od Sportivy. Bohužel už je nedělají. Navoskované včelím voskem vydrží i čvachtavý sníh i mokrou trávu, což jsou největší šarže. Špičku okopanou nemám, guma kolem se dělá spíš pro jednodušší výrobu, než jako ochrana špičky. Taková bota, z jednoho kuse kvalitní kůže je výrobně náročná a tak pomalu mizí. Snad ještěPopradky, myslim že nějaká z německých firem ještě něco podobného vyrábí... najdou se. Klasické pohora chvíli tlačí, než se vyšlápne, ale pak sedí jak má. Vnitřek z kůže, oproti látce, míň páchne.
Dag
nováček
nováček
 
Příspěvky: 194
Registrován: úte led 15, 2008 23:49
Bydliště: U Jana Puše doma

Re: Pohory

Příspěvekod Tomík » pát led 18, 2008 17:23

Dag píše:...Himallaya od Sportivy. Bohužel už je nedělají...

To snad ani neříkej. Jakto?!? Šlendrián!
Ještě nedávno jsem je někde na krámu viděl a za stálici považoval...
Mimochodem, je tady na toto téma povícero vláken. Dokonce odkaz na slovenské a české výrobce tam někde je.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Dag » pát led 18, 2008 17:35

http://www.lasportiva.com/catalogue/all ... anguage=EN Prostě je tam nevidím. Což mi teda irituje, né li přímo séééře! Ještě je mám naštěstí shovaný! Ale když jsem projížděl katalogy, tak buď jsou teď pohorky posešívaný z mnoha kusů, nebo s goretexem, nebo pogumovaný, nebo vevnitř látka. A o kůži hovoří jako o "kvalitní", "odolné" Ale ten slavný parametr: 3mm z kůže alpského skotu tak jaksi schází.
Dag
nováček
nováček
 
Příspěvky: 194
Registrován: úte led 15, 2008 23:49
Bydliště: U Jana Puše doma

Příspěvekod vici » pon čer 2, 2008 18:57

Koupil jsem si Vetsport Alck (minulý týden). Zatím použito jednou (asi 40km s 15kg na zádech). A plná spokojenost. Netlačí, pohodlné(žádné mozoly, otlaky). Jen po namazání voskem (důkladném ) povolily háčky na tkaničky :(( . No uvidíme jak budou sloužit dál :ú
http://www.gamisport.cz/xVP-vetsport-alck-man-woman
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod nebulus » úte čer 3, 2008 20:29

vici: Mohol by si prosím trochu bližšie popísať tie Vetsport Alck? Zaujímala by ma napr. hrúbka kože, či je kožená podšívka v celej bote a tiež foto detailu spojenia ( šitia ) zvršku a podrážky . Ako je to s tvrdosťou podrážky?
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Příspěvekod vici » stř čer 4, 2008 8:45

Svršek je z kůže (nubuk) hrubé asi 3mm. Není určitě hrubší jak 3mm a není tenčí než 2,5mm. Měřil jsem to pravítkem a vycházelo mi to na skoro 3mm. Podšívka je celá z kůže. Kolem paty a kotníků je jemnější a hladká jako u Meindlu Island, ve špiči to vypadá na hrubší kůži něco málo přes 1mm. Kolem kotníků je to polstrované, měkké. Svršek je k podrážce přišitý nadvakrát pěkně hrubým provazem. Bota je celkově B/C, podrážka není tvrdá a ani měkká. Nevím jak to napsat. No v Beskydech pohodlné chození jak po asfaltu tak po terénu, kameny nemasírují nohu. Menší kameny tě netlačí. Cítíš je, ale tlak se rozloží na celou plochu chodidla. Pro mě ideální boty na chození po naších kopcích. Kotník drží. Zatím (po jednom víkendu) jsem našel dvě vady. Musím koupit nové vložky do bot, ty staré se srolovaly v patě. A po namázání voskem se povolily háčky na tkaničky, ale vždycky jen na jedné straně boty a to všechny co jsou přinýtované dvěma nýty (u obou bot). Dva háčky se uvolnily dost hodně. A trochu nedůvěry ve mě vyvolává ta tmavší kůže, která spojuje jazyk s svrškem. Je dost tenká asi 0,5mm a nechce se mi věřit, že nebude časem od tkaniček prodřená. No uvidím, možná se pletu (doufám) :((
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Tomík » stř čer 4, 2008 8:54

To fakt vypadá jako slušný boty :wink:
Doufám, že sem budeš zkušenosti dávat postupně... Tak za rok či dva budu nějaké už asi potřebovat :mrgreen:


A možná by uspokojily i Daga
:twisted:
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Dena » stř čer 4, 2008 9:15

Myslíš tím oním sira? :(( :wink:
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod Tomík » stř čer 4, 2008 9:22

Dena píše:Myslíš tím oním sira? :(( :wink:

Myslím toho nováčka o asi sedm příspěvků výš :-)
Jistěže sira...
:P
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Noemi » stř čer 4, 2008 10:08

Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod vici » stř čer 4, 2008 10:58

Velmi zajímavé boty. Jen by to chtělo se na ně zblízka podívat :((
http://interforst.cz/index.php?category ... e&offset=0

Hmmmm a tyhle do Tater apod. :wink: jen ta cena :evil: ,ale recenze na fórech velmi dobrá až vynikající :ú
http://interforst.cz/index.php?detail=1059&category=51

Asi si udělám výlet do Olomouce na tvarůžky :ú
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Vladan » stř čer 4, 2008 15:51

vici píše:Asi si udělám výlet do Olomouce na tvarůžky :ú


Videl jsi fotku z te jejich prodejny??? Pocitam, ze nic z toho co maji na webu skladem nemaji a vse bude pouze na objednavku. Ty Super Perfekty od Meindla vypadaji krasne. Z nemecka se daji objednat i s postovnym cca za 6400.- , ale porad to je maso.

Ja tento typ bot taky shanel a nakonec zjistil, ze v Italii v okoli Trevisa je obuvnicka oblast, kde je nespocet malych i velkych obuvnickych firem. Trochu hledal po netu a poslal par mailu do nekolika z nich. Nekteri ani neodpovedeli nebo napsali, ze bohuzel nic neposlou.
Vysledek:
Na http://www.andrewshoes.com padly do oka v sekci Alta Montagna klasicke pohory New Antelao cod.2029. Poslal penize a do 14 dnu byly doma. Cena i s dopravou 146 Euro :mrgreen: Sedly perfektne. Zatim je mam par tydnu a moc toho nenachodily takze jeste nehodnotim.
Ale jsou to radne mrchy. :mrgreen: Vaha paru ve vel.47 asi 2,5kg
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Příspěvekod nebulus » stř čer 4, 2008 17:25

vici: Ďakujem za informácie. Zarazila ma aj udávaná hmotnosť, doteraz som si myslel že moje LS Himalaya sú so svojimi 1800g ťažké až až. 8-[ . Pokiaľ si ale v nových botách takejto kategórie absolvoval na prvý krát toľké kilometre bez problémov, tak klobúk dole. Moje Himalaye čiastočne povolili tiež relatívne rýchlo ( cca 20km ), ale oblasť päty niekedy ešte aj po 200km spôsobí problémy.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Příspěvekod vici » čtv čer 5, 2008 9:47

Vladan: Do Olomouce si ještě zavolám než tam pojedu :wink: . Jinak ty tvoje boty...nádhera. Takové hledám. Bohužel nemůžu si dovolit jet do Itálie a poštou poslat boty taky ne. Musím si je zkusit. Mám divné nohy a jen tak něco neobuju :? .Chtěl jsem jít do Makar,ale dělají se jen v kůži 2,2mm. Popradky nevím,mail jim nejde a dovolat se jim nedá,ale podle referenci lidí, taky nic moc. La sportivy Himalaye neseženu....kurňa nemám to lehké :(( . Tak asi popasuji ty meindly a možná na aukru. Nebo počkám a budu hledat dokud někde něco neuvidím. Možná tak ještě zajed do Polska, Německa, Rakouska a Slovenska :((
Nebulus: nemáš zač. Vetsporty sice vypadají tvrdě, ale jsou celkem poddajné, opravdové B/C. A je pravda že mi sedly a nemusí se mi přizpůsobit a asi něco odvedly i ty dvoje podožky na nohách :wink:
Naposledy upravil vici dne sob úno 28, 2009 11:29, celkově upraveno 1
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Boty