Klasické celokožené pohory

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod apuka » pát říj 6, 2017 19:18

Nechci Ti brat iluze, ale obavam se, ze od Makary B-cka mit asi nebudes, obsazku taky max. z druhe vrstvy kuze. Navic bych si nebyl jisty, ze on ma nejake uzke kopyto - ty boty jsou z principu spise sirsi nez uzke.

A taky se obavam, ze moc sevcu s takovym kopytem na pohorky nebude, obzvlaste, kde by sis mohl nejaky vzorek vyzkouset.

Muzes zkusit napriklad tady, ale neodpadni, kdyz se podivas na cenu... :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Quido » pát říj 6, 2017 20:13

pokud to mají být boty nafurt, tak proč ne za dvacku, když přesně na nohu... stejně by za tu dobu čtvery až patery za 5-6 tisíc otočil :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » sob říj 7, 2017 12:41

PetrN179 píše:Bohužel, úzká noha

bych zkusil dvoje silné ponožky
PetrN179 píše:sháním po x letech nové kožené boty

jen těžko u nás seženeš někoho kdo by ti podobné boty ušil, a moc jich nebude ani jinde
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Chara-din » ned říj 8, 2017 7:56

Možná by byly řešením boty šité na míru od firmy Andrew.
Popsáno tu: /viewtopic.php?f=6&t=17313&p=456723&hilit=andrew#p456723
Chara-din
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned dub 17, 2011 11:57

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod iggi » čtv říj 26, 2017 6:54

Tak som objednal Dallapè Paganella.
Včera mi prišli. Vypadajú super, koža hrubá, mastná. Veľkosť sa mi zdá tak o pol čísla vačšia ako ostatné topánky. Zatiaľ som spokojný, uvidím časom. :)
Ako a čím ich mám ošetrovať? Dostal som k nim toto http://www.calzaturedallape.it/componen ... l?Itemid=0

IMG_7627.JPG
IMG_7629.JPG
Přílohy
IMG_7636.JPG
iggi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned led 16, 2011 9:29

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » čtv říj 26, 2017 11:31

iggi píše:Veľkosť sa mi zdá tak o pol čísla vačšia ako ostatné topánky.

mám troje Dallapè, a zkušenost je stejná, jsou o půl čísla větší než ostatní boty ve stejné velikosti

iggi píše:Ako a čím ich mám ošetrovať?

pořádně to patlej tím co ti poslali, já to nanáším štětcem, až to dojde, tak na ně dej Limmer Boot Grease, Impregnace kožených bot - Limmer Boot Grease
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod iggi » čtv říj 26, 2017 18:10

Ok. Dik. Budem to patlat.
Dnes aom pochodil, su super! O tyzden pojdem na dlhsiu turu tak dam vediet prve pocity.
Ake mate ponozky? Chcem si nejake lepsie kupit. Asi merino? Hrubsie.
iggi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned led 16, 2011 9:29

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » pon říj 30, 2017 21:10

já používám dvoje silné a vlněné, i když v zimě jsem začal loni používat vnitřní PrimaLoft
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Kjuba » pon říj 30, 2017 21:37

Já používám:
Bridgedale WoolFusion Trekker CuPED - tyhle nejčastěji skoro celoročně většinou samostatně nebo na Coolmax Liner

Bridgedale Coolmax Liner - v létě a nebo pod WoolFusion Trekker CuPED jsou tenké a dobře odvádějí pot od kůže

Bridgedale WoolFusion Summit - jen v zime, když je fakt kosa a jen samostatně

A pak nějaké starší merino od Icebreaker, ale ty už jsou skoro po smrti.

P.S. Pro moderátory, fakt nemám e-shop s Bridgedale :-)
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » pon pro 11, 2017 12:51

Ahoj.
Chtěl jsem tu vložit pár fotek pohorek, které se s kamarádem snažíme dát dohromady, podle našich představ. Abych od vás pochytal připomínky, popřípadě rady na vylepšení.
Bohužel jsem IT ťululum, které tady nedokáže, ani podle manuálu, vložit fotky ](*,)
Nějaký jednoduchý návod pro 5leté dítě? :(( :mrgreen:
Děkuji
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » pon pro 11, 2017 13:03

Ahoj. Děkuji za IT pomoc.
Jsou úmyslně dělány ve stylu barefoot. Bez paty, širší špička, maximální jednoduchost - blbuvzdornost, podrážka bez výztuh, ale má více jak 0,5 cm takže není barefoot. Úmyslně necháváme hrubší podrážku, kvůli pohodlí, užitku v náročném terénu. Boty nejsou na mačky. Jsou určeny na chození, turistiku od města po hory.
Celokožené, podrážka šitá norským šitím, ale tak trochu jinak - lépe.
Zatím verze, která není konečná. Už teď pracujeme na odstranění pár detailů...
Budu rád za připomínky, rady. Děkuji.
Vici
Obrázek
Obrázek
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » sob říj 6, 2018 17:41

Ahoj.
Tak konečně jsem si ušil první pár bot na toulačky podle vlastních představ. Takové plnění dětského snu.
Po věčné kritice, kterou jsem nešetřil na ostatní boty. Jsem se rozhodl, přiložit ruce k dílu a ušít si je nakonec sám.
Toto je pracovní model, na kterém zkouším, co funguje a co nefunguje.
Konečný pár bot bude ušitý z Chromexcelu, tl. 5 mm od Horween.
Základní parametry:
Svršek ušitý z jednoho kusu kůže se švem na boku. FullGrain, hovězí třísločiněný krupon. Od výrobce KUMO. Kůži jsem si ještě upravil, podle vlastních požadavků a potřeb.
Tloušťka kůže 6 mm
Bota bez futra.
Svršek přišitý k podrážce norským šitím s obráceným rámečkem (trochu rarita)
Váha jedné boty cca. 1 400 g.
Každý steh je ušitý ručně sedlářským stehem.
Zatím nachozeno cca. 40 km. Bez otlaků, puchýřů, odřenin. Kůže povoluje,, tvaruje se přesně podle nohy. Krásně sedí, aby taky ne, když jsou šité na míru :wink:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Pro představu, jak je svršek přišitý natřikrát k podrážce:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil vici dne pon říj 22, 2018 9:57, celkově upraveno 3
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » sob říj 20, 2018 10:36

Je tu někdo kdo má/měl Meindl Super Perfekt a Perfekt a mohl by o nich napsat nějaké porovnání?

Konkrétně jsem narazil na zkušenost ze se v Super Perfektu dá chodit po běžných kopečkách jako v ČR což mi potvrdil i Vici zde a další recenzenti kde při váze 90+ prý není problém.

Je to dost zajímavé info na to že je bota značena jako D.

Perfekty - C - jsem zkoušel a tam bych si to uměl představit ale SP jsem zatím na noze neměl.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » čtv říj 25, 2018 7:50

V Perfektoch som toho nachodil dosť, tie sa dajú používať. Samozrejme čím horší terén, tým sú lepšie. Často sa pohybujem pri výzkume na rôznych suťoviskách, starých haldách a travezujem v ťažkých terénoch mimo ciest. Tam sú Perfekty ako doma. Ale na slušných a spevnených cestách sú zbytočne "predimenzované".
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » čtv říj 25, 2018 9:26

Je díky zrovna sem ti psal v druhém vlákně.

Jak je mas dlouho? Co šití drží?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » čtv říj 25, 2018 12:29

Mám ich asi 4 roky, nachodených cca 700-1000 km. Šitie na päte drží, na jednom mieste je preseknutá jedna nitka z dvojitého šitia. Ale šitie jazyka v mieste kde sú očká na šnúrky v spodnej časti kde sa ohýba bota je trochu v horšom stave. Tie nitky sú také nejaké roztrepené, žiadna sa ešte neroztrhla ale nemám z toho najlepší pocit.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » čtv říj 25, 2018 13:24

Jj to siti prý s tím měli jeden čas problém - nicméně to prý vždy opravili pokud jim to někdo poslal.

No já sem nahlodanej spis na ten Super Perfekt ale Perfekty sem zkoušel a bota se mi moc libila - nebyly tak široké jako Bergel Top ale zas skvěle seděli na patě a na šířku to byla po Bergel nejširší bota co sem našel takže v tomto asi nic lepšího nevymyslim - na zakázku je prý neusijou.

Kůže se mi na Perfektech libila jen ty recenze kde to srovnávají se Super Perfekt jsou v tom smyslu ze se snadno okope vůči SP.
Zas Perfekty jsou značeny jako C tak to by pro mne bylo dobrý.

U SP sem se bal toho ze to je značeno jako D, ale dle mnoha recenzi se v tom dá v pohodě chodit i v nenarocnem terénu a zmeknou což i zde potvrdil Vici který je měl a má nižší váhu než já.

Co ten dvojitý jazyk jak se ti to líbí? Nedělá to problém jako ze by utíkal na stranu nebo se tam nějak zvejkal?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod apuka » čtv říj 25, 2018 13:49

Meindl ma s nitemi problem uz dobrych par let. Vypada, ze nejenom u B/C bot, ale i u rucne sitych klasik. V tom pripade ale to muze byt problem i u SP.
Michal82 píše:dle mnoha recenzi se v tom dá v pohodě chodit i v nenarocnem terénu
K tomu jen malou poznamku: toto je hooodne individualni. Ve stejnych a stejne rozchozenych D botach bude nekdo klidne a v pohode slapat 10 km po asfaltce, nekdo jiny zase po 100 metrech v B terenu bude odpadavat na bolesti slapek. Ja jsem taky chodil bezne v Asolo Granitech (C, mozna i C/D) i v lehkem terenu Beskydech a bylo to fajn, vetsina lidi, co je mela vsak v podobnem terenu na ne jen nadavala.
Michal82 píše:Kůže se mi na Perfektech libila jen ty recenze kde to srovnávají se Super Perfekt jsou v tom smyslu ze se snadno okope vůči SP
Koukej se i na to, kde ty Perfekty a SP kdo pouzival. To taky neni jen o kuzi - pokud jeden clovek nepouzil ve stejnych terenech oboje bot, tak je tezke to srovnavat. Neni ani sut jako sut a neni chuze jako chuze.
Moje Granity a hlavne byvale moje stejne jako synove Asolo Powermaticy, vsechny z cca 2,4-2,8mm Perwanger kuze (myslim, ze Perfekty maji "tlustejsi") za roky pouzivani v C terenu, ve skalnatem VHT, suti jsou bez nejakych okopani, bez sramu. Pravda, maji ve spicce gumu, ale ani ta neni nijak poznamenana. To jen jako priklad toho, ze ta kuze muze vydrzet celkem hodne.

BTW, Perfekty pouzivaji ruskou kuzi, takze skoro jiste ze Sibirske tajgy. Coz rozhodne neni mene kvalitni nez Milka-kuze.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » čtv říj 25, 2018 15:59

Apuka - nemyslím ze by ta : Sil-Juchten Russia byla nějak víc horší, jen je jiná.

Co sem na ni sahal tak cca tvrdá jak běžný nubuk (což nemyslím nějak zle) ale prý to vede k tomu ze oproti té Švýcarské armádní se snáz okope na ostrých kamenech.

Jak mi psal Vici ta na SP je velmi tvrdá plechová a tenčí než na Perfektech. Myslím ze psal ze je tam i nějaká mezivrstva kozena.

Ještě si to nechám projít hlavou ale ty boty mi celkem sedli takže jedny z nich si objednam.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Tecumseh » čtv říj 25, 2018 18:05

Kontrolní otázečka, prečo si nedáš ušiť topánky na mieru?
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » čtv říj 25, 2018 18:17

A kde myslíš?
Makara se mi nepozdaval a co jsem někde četl tak takové divné jednání.
No a jinak nevím kde sijou pohorky na míru s tím ze s tím mají dlouhodobé zkušenosti, dá se prohlédnout hotová bota, vyzkoušet a eventuelně dle toho nechat ušít širší či s nějakou úpravou.....?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Tecumseh » čtv říj 25, 2018 18:24

Ja som si dával šiť u http://www.andrewshoes.com/en/ mám od nich dvoje topánky oboje mi sedia ako riť na šerbel, zadáš si miery vyberieš model, je možné si vybrať aj druh kože, čiže ak ich trebárs robia v nubuku nie je problém vyrobiť ich z perwangeru...
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » čtv říj 25, 2018 18:32

To jsem mu radil na zacatku, tocime se v kruhu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » čtv říj 25, 2018 19:38

Mike - tos radil přiznávám a i jsem se několikrát díval na jejich web.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » čtv říj 25, 2018 19:42

Tecumseh - no jenže to je to - tys kvůli tomu jel nebo nejel do Itálie....? Kdyby měli bezne boty dostupné tak okouknu a mohu nějak tušit zda to nebo tamto, ale takhle si jen tak vybrat model dle jedny fotky a říct chci ho tak a tak.... třeba mi to usiji dle nákresů nohy hezky a budou sedět, ale třeba zjistím ze mi vadí výška komína nebo rozmístění oček nebo polstrování někde.

Já se proste bojím nechat dělat botu jen tak - kdyby byl z Německa tak tam bych si ještě sjel ale do IT se mi opravdu moc nechce :(

Ale botky vypadají hezky a sity boty s obsazkou můžou byt fajn plus na míru.....

Kolik to stalo nechat udělat na míru a jaký mas model? Můžeš dat nějaký fotky?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » čtv říj 25, 2018 20:16

Tu sú fotky ako sú okopané moje špičky na Perfektoch, jedna trochu okopaná, druhá skoro ako nová. A pohľad na šitie jazyka.
https://nebulus.rajce.idnes.cz/Meindl/
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » čtv říj 25, 2018 20:50

nebulus - díky, hele to nevypadá vůbec zle, čekal jsem, že budou víc dokopané.

To šití to je divné - v podstatě to není namáhané nějakou zátěží je tím jen přišit ten vnitřní jazyk ne? Oka na tkaničky sou až za tím.

To spíš vypadá jestli to nedřou tkaničky co jdou přes to místo?

A jsi tedy spokojen nebo bys dnes koupil jiné boty?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » pát říj 26, 2018 7:53

To šitie neviem, asi tomu šnúrky dopomáhajú.
Spokojnosť vcelku hej, hlavne som ich kúpil za 150E. Keby som za ne dal plnú cenu, tak by som až tak spokojný nebol. Predsa len tá koža je trochu náchylná na poškodenie a okopávanie ( predošlé klasiky LS Himalaya vôbec na toto netrpeli ). Tiež koža v ohyboch trocha popraskala a zapracovala, boli dokonca na reklamácii u Meindla - vraj je to ok).
To šitie pri jazyku ma tiež nenapĺňa radosťou.
Ináč ale veľmi pohodlné, robustná koža na podšívke ( dúfam že tak ľahko neodíde ako na predošlých klasikách, kde teda bola tenšia ). Vcelku slušná odolnosť voči vode v rámci svojej kategórie, koža vodu nepustí, ale šitie podrážky po čase áno. Tiež sa mi páči že topánka je vyššia a až po úplny vrch "vodotesná" takže netreba sa báť stúpiť do vody hlbokej až po horný okraj.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » pát říj 26, 2018 8:48

Jj a jak bys to viděl s ,,tvrdosti” původně jsou značeny jako C - na kolik bys je typoval dnes - spis B nebo B/C....?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » pát říj 26, 2018 10:06

Tu tvrdosť neviem nejako exaktne posúdiť, ale skôr to bude B/C až C. Každý má na to kritériá. Dosť má vplyv výška Perfektov, kvôli nej mám taký pocit menšej agilnosti v porovnaní s LS Himalaya. Zvládol som aj 6km po asfalte, ale toto iste nie je oblasť kde by sa cítili ako doma.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

PředchozíDalší

Zpět na Boty