Klasické celokožené pohory

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 3, 2016 12:01

apuka jo divala sem se na ten odkaz a mozna by wide sel, ale z obrazku jak rikas tezko poznat (hlavne taky o kolik sirsi vuci cislu) jo a hanwag bangs vypadaj podle obrazku jako boty, co sli pred cca 3rokama do kose (v tenky fusce to slo na hrane, ve 40)... ale mela sem je asi 10let, takze taky uz kdovi co to bylo za strih
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » úte kvě 3, 2016 16:41

Hanwag Banks ne. Mam a nedoporucuju. Pouzivam je akorat v zime do mesta, na chozeni po venku jsou moc mekke a maji mizernou podrazku. Vzorek nic moc a guma je silene klouzava uz kdyz teplota klesne pod nejakych 10 stupnu. Navic jsou ve spicce uzsi, nez Alasky a podrazka je min odtlumena. Taky tu mame nekde zkusenost, ze pri castejsim pouzivam v terenu se podrazka strasne rychle ochodi. Takze same minusy, tyhle se jim nepovedly.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kamilp » úte kvě 3, 2016 20:47

VEPA: Jsem z Brna a mame doma dvoje pohorky od Makary. Kdyby jsi chtěl, můžeš se stavit kouknout.
kamilp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř dub 15, 2015 8:32

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod VEPA » stř kvě 4, 2016 7:23

Díky za nabídku, ale chtěl jsem se podívat někde v obchodě. Kde jsi je koupil ??
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod apuka » stř kvě 4, 2016 7:36

Nevim, kde je koupil kamilp, ale jsem pred par prispevky spomenul, ze si je muzes osahat ve Zline (www.makaraobuv.cz). Obavam se, ze to nikde jinde pultove prodavat nebudou, spise se to dela na objednavku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod VEPA » stř kvě 4, 2016 8:58

jojo, to jsem četl, ale já jsem nějak blbě narost, takže si musím boty vyzkoušet. Potřebuji širší špicu, letama se mě roztáhly prsty a pokud je úzká špice trpím jak Job. Zlín je pro mě trochu z ruky.
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 4, 2016 9:07

VEPA vitej v mem svete... ja premyslim teda nad tim, ze bych si vzala dovolenou a do toho zlina si zajela, i kdyz to je na celej den, skoro 3h cesty takze peknej opruz abys vlezl do obchodu a zjistil, ze tam tu spicu nenarves... mam 10cm pres prsty (dlouhej malicek, kratkej palec), na svoji 39nohu... to nema leckterej chlap tak sirokou nohu vepredu:D ale hrozne me tesi, ze nejsu jedinej "exot" co nema nohu jak lanka uzkou
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » stř kvě 4, 2016 9:25

nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kamilp » stř kvě 4, 2016 10:00

Boty jsem objednaval primo u pana Makary. Komunikace probihala pres email.
Potreboval jsem sirsi, take mam u prstu pres 10 cm šířku.

Dale jsem chtěl jinou podrážku, kůži dle vlastního výběru a další detaily.
Měl jsem na myšleno hodně věcí a ne všem dokázal pan Makara vyhovět. Mam velikost 41 a ne všechny boty co pan Makara šíje, nedokáže ušít v moji velikosti. Mam moc malou nohu.
Ideální varianta by byla nechat vyrobit kopyto, což je asi +5000 Kč.

Pohorky jsou od prvniho obutí velmi pohodlné. Oproti celokozenym od Garmisch mám měkčí došlap.

Jsem zvědav kolik vydrží kůže. V pohorkach chodím průměrně 5 dnů v týdnu, za rok dle garminu pres 4000 km. Snažím se o ně co nejlépe starat.
Dříve jsem nosil Meindl Island a po roce byly na hadry.
kamilp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř dub 15, 2015 8:32

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod apuka » stř kvě 4, 2016 10:00

JJ, staci si jen cist prispevky predtim :wink:
Ale pro Mawe to asi nebude nejlepsi cesta, jsou to na ni pravdepodobne prilis tvrde boty. Na miru usije i Hanwag, jen je treba zajit k nejakemu partnerovi - napr. do Mnichov, do Chemnitzu; moc jich neni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod booze » stř kvě 4, 2016 10:05

@ mawenzi a nebylo by lepsi si omerit nohu, poslat jim to s dotazem jestli se do doto vlezes?
Maji na svych strankach sluzbu mereni nohy po obkresleni.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod apuka » stř kvě 4, 2016 10:33

Ja si myslim, ze to mawe uplne nepochopila - makara obuv vyrabi na objednavku a upravuje strih a siti (podle moznosti, samozrejme) pro kazdeho zakaznika, a to bez priplatku. Takze kdyz potrebuje nekde sirsi botu, tak ji to tak udelaji - podle nakresu chodidla.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 4, 2016 10:52

booze hm to je dobrej napad, to by slo.

apuka - ja to chapu, ze mi podle nakresu chodidla usije botu, (dokonce uz sem tam poslala i dotaz), slo mi o tu prodejnu ve zline, kde muze mit nektery velikosti - ze by mi to mohlo byt k prdu, protoze 40tak sirokou mit nemusi a zkouset 45 zas nema smysl, ze jo.

me slo proste primarne o pocit tvrdosti pri chuzi, kdy potrebuju mechove mekko a pan makara mi sice poslal slozeni podrazky s tim, ze je mekci nez vibram, ale neni nad zkusenosti a zatim si to nechavam jako posledni moznost.

hanwag tatra by ale tu podrazku mohla mit mekci, az prijde vyplata, muzu zacit objednavat a experimentovat, ale s kazdyma botama, ktery si musim objednat (+120 postovny) a poslat zpatky (+120postovny), kdyz to udelam 4x tak uz to muzu rovnou zabalit...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod apuka » stř kvě 4, 2016 11:06

Tatry si muzes objednat z Mallu na osobny odber na vydejne (urcite v Brne nejaka je), je to zdarma a na stejnem miste Ti to vezmou zpet, taky bez poplatku. Delal jsem to tak parkrat a bez problemu.
Jen tam nemaji wide verzi...
RP mnyslim taky Ti preobjedna na prodejnu
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 4, 2016 11:17

no zatim mi v RP nic na objednu preobjednat nikdy nechteli:D objednat z netu + platit predem. sance, ze by se to dalo objednat, vyzkouset a nevzit moc neni... ale je fakt, ze u RP aspon nemusim posilat zpatky postou ale nechat to tam.

no zatim si nechavam makaru jako posledni moznost, ale krome toho, ze je to asi tvrdsi bota jinak bude drzak pohodlnej
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod apuka » stř kvě 4, 2016 12:06

Tak si to objednej na eshopu RP a zvol osobni odber. Nad 499 Kc mas dopravu zdarma, jen musis platit predem. Veci vezmes, doma v klidku odzkousis, nesedi - vratis na prodejne, jen TI nevrati penize hned v hotovosti. Mas na to 14 dni.
Mimochodem, v obchodnich podminkach RP mas napsano: "Kupující má nárok na vrácení peněz v celé výši ceny výrobku, včetně nákladů na dopravu. Náklady na dopravu při zaslání zpět na adresu eshopu, nebo předání vraceného zboží na některou z prodejen hradí kupující." Takze ani kdyz si to nechas poslat, neprijdes o postovne...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 4, 2016 12:25

jasny ale rp je jedinej co muzu takhle udelat, bylo to musleno obecne treba na lowy wide nebo jiny co rp nema a v brne prodejna neexistuje
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod apuka » stř kvě 4, 2016 13:53

Tak zkus zjisti, kdo to posle na Zasilkovnu nebo Uloznu - mam dojem, ze nektera z nich nabizi zpetny "odber", vratky zbozi a to rozhodne za mensi peniz nez posta (40 Kc???). Nikdy jsem to nezkousel, ale za poptani nic nedas. A u takove sumy alespon nemusis platit za postovne k Tobe (ciste teoreticky, vsechny eshopy by Ti mely vratit i to...).
A jako mozna nejpruchozejsi moznost se nabizi zjistit adresy par dobrych prodejen ve Vidni, kde budou mit siroky vyber bot, co Te zajimaji (Makara tam asi nebude :-D) a za nejakych 10-15 EUR udelat vylet vlakem. Je to levnejsi nez poslat par baliku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Příspěvekod zonn » stř kvě 4, 2016 14:49

@mawe: koukni na Garmisch Pioneer Anf. Bajo, nebo Marrone 520. Jakubov je u Trebice, to mas kousek. Kdyby byly uzke, jsou ochotni botu ve spicce roztahnout- narazit na sirsi kopyto.
A cena oprati Makara tretinova.
Naposledy upravil zonn dne stř kvě 4, 2016 14:51, celkově upraveno 1
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 4, 2016 15:58

zonn diky, vemu v uvahu... i kdyz posledni dobou sem slysela zvesti o rozpadani se po pul roce chozeni - nevim modely
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod VEPA » čtv kvě 5, 2016 18:03

Díval jsem se na net na boty od Makary. Do které kategorie by jste je zařadily? Jsou to "C" ? Prohnou se v nártu nebo jsou jen na těžký trek ?
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod S4TYR » čtv kvě 5, 2016 20:48

@Mawenzi: jeste me napadla jedna moznost (mozna o kus levnejsi nez nove boty strizene na miru), co kdyby sis s Kondoriri zasla nekam podrazit podrazku nanovo? :) Mohli by ti sedet dal jak usite a pritom bys mela mekci doslap. V Brne me prislo podrazeni Pinacle na 1300,- coz ve vysledku nepomohlo a botky sly hned po sezone pryc, ale v tvem pripade me to napadlo jako jedna z moznych alternativ, ne tak silne hmozdicisch penezenku :wink: uvaha :mrgreen:
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Mawenzi » ned kvě 8, 2016 14:39

s4tyr pote, co mi dali novou podrazku v restday na stary boty a zuzili tim botu o 2cm takze z papuce udelali drticku i vtenkych fuskach, takze boty sli po oprave za1500 do popelnice, uz asi nwmam odvahu to nekdy v zivote udelat kdekoli znova. navic condoriri sou taky na tenky fusky, s tim, ze spicka je uzsi a musela sem odrezat obsazku, aby to bylo zvladnytelny vic dni v kuse. sou v kategorii "stesti ze mam nositelnou botu" a rada bych kategorii "mam skvelou botu co me po 20ti km netlaci do malicku a muzi v ni mit tlusty fusky"
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kracvo » čtv kvě 12, 2016 7:46

Ahoj,

ká mam 41 nohu, prsty 12 cm, mám takové sněžnice. Do Meindl Perfect se vejdu.

V.
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod apuka » čtv kvě 12, 2016 11:24

Obavam se, ze by Te mawenzi v Perfektech na jejich cestach dost proklinal :lol:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re:

Příspěvekod kracvo » stř čer 8, 2016 21:20

Polky píše:prosim ta ako je to s tym nubukom? Dik.

Já se omlouvám, ale v tomhle fóru je toho o nubuku strašně moc, proč ne, hlavně od uživatele Vici.

V.
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re:

Příspěvekod kracvo » stř čer 8, 2016 21:21

Blaf píše:taky by me ale zajimalo proc ne nubuk :wink:

Omluvte mě, ale tady v tom vlákně je toho o Nubuku strašně moc, vlastně podle mě možná i půlka obsahu o tom jestli nubuk jo, nebo ne a proč...

V.
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » stř čer 8, 2016 21:23

:shock: proc odpovidas na 9 let stare prispevky?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod booze » stř čer 8, 2016 21:48

Divne.
Dneska maji zrovna narozky tri boti. :mrgreen: Jdu si pro alobal.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » stř čer 8, 2016 21:55

Balis darky do alobalu? :-k

kracvo neni bot, jen je trochu zmateny ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Boty