Klasické celokožené pohory

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » stř úno 16, 2011 8:32

Pooh píše:Myslím, že se v botech opravdu vyznáš a něco už jsi měl koneckonců na nohou, pomohlo by mi to ve výběru.

Děkuji, ale nemáš pravdu. Jsem nadšenec, který se o boty zajímá cca. 3 roky. Vím že jsou odborníci, kteří mají mnohem více zkušeností a informací než já, ale na rozdíl ode mě nemají potřebu se o ně tady dělit.....škoda :cry: ](*,)
Za sebe ti nemůžu poradit, které boty by sis měl koupit TY. Já už jsem zaujatý v prospěch Dallapé. A ne pro každého to musí být jeho šálek kávy.
Někde v tomto článku jsem psal podle čeho já vybírám boty a jsou tu i odkazy na výrobce velmi kvalitních bot. Nechce se mi to opakovat. Psal jsi že to nespěchá, tak si to najdi :wink: Výběr zůstává na tobě....nelehký úkol :((
Jinak jen taková vsuvka. Lundhags Syncro High drží pěkně kotník a jsou opravdu velmi pohodlné, lehké, odolné, vodotěsné (kdybych netrval na kožené klasice, měl bych tyto boty), můžeš si je nechat udělat na míru (stejně jako všechny jejich boty) a mají skvělý servis. A také jsou velmi drahé.
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Pooh » pát úno 18, 2011 21:49

:) Vlákno jsem si prošel, stejně jako stránky většiny výrobců + diskuze o konkrétních modelech (Limmery, VanGorkomy, staré Superguides, ...), takže trochu, i když minimálně, jasno mám. Spíš bych potřeboval navést. Jelikož je spousta těchto bot dost z ruky, nechci se všude rozjet a zkoušet pokus/omyl. Spíše bych se rád rozhodl a jel vyzkoušet s velkou šancí na úspěch (to si alespoň myslím :lol: ).

Zkrátka chci pevný kotník na kameny, lesní NEcesty, klády, kluzké klacky, .. Vodovzdornost na močály, déšť, mokrý sníh. Zároveň něco, co jde nosit i mimo horská suťoviska, něco, kde mi po hodině na asfaltu nenarostou dvoučíslové puchýře.

Proto bych se rád zeptal, zdali to by zvládly nové "odlehčené" SG. Hlavně pevný kotník ovšem zase bez zbytečné tuhosti na lezení.
Eventuelně (a vzhledem k ceně) přemýšlím nad Meindl Perfekt (tady se ale bojím výdrže, resp. počtu služebních let?) a Gronnel Stelvio (tady se bojím zase až přílišné tuhosti). Myslíš, že bys(te) tohle dokázal(i) posoudit? .. nebo mi nezbývá než se rozjet do obchodů (vyjma Galibieri) :ú
Pooh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte úno 16, 2010 21:32

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Pooh » pát úno 18, 2011 21:56

Btw, vosk opravdu nechci dávat na celokožené boty takové kvality (přestože se najdou i spokojení uživatelé jmenovaných bot, kteří na vosk přísahají), ale bojím se protékání přes švy.
Galibieri kryjí švy na svých botech nějakou pryskyřicí (dle jejich stránek) - myslíte, že by něco takového šlo doma bez poškození bot udělat taky? :-k
Pooh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte úno 16, 2010 21:32

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » sob úno 19, 2011 8:24

Sil-Proof od Meindlu funguje na švy taky dost dobře. Stačí jednou za čas přetřít nahřátým Sil-Proofem švy, voda se přes ně nedostane a kůže není ucpaná jako při použití vosku.
Nebo něco podobného používá Makara na svoje boty, zkus z něj vytáhnout recept...Doma to nevymyslíš.

Moje typy:
Meindl Perfekt - výhoda je že si je v Praze můžeš vyzkoušet. Pokud si pohlídáš kvalitu šití tak velmi dobré boty. Kotník drží líp než nové Galibier SG. Díky Sil-Proof jsou i hodně odolné vodě. Jinak mají skoro stejnou kůži a podrážka je stejně šizená. +- vyjdou na stejno (GSG má méně šití, ale kotník není moc napevno. MP má více šití, ale kotník drží lépe). Hodně podobná konstrukce bot.
Gronell - výborné boty. Trochu mi vadí GodYear šití místo Norského šití, ke kterému mám více důvěry. Neměl jsem je v ruce, ale reference v světě jsou velmi dobré. Možná mají i na prodejně u nás nějaké modely. Zavolej jim a doptej se. Modely Cervino nebo Talon vypadají taky dost dobře, možná líp než Stelvio nebo Massif, nebudou asi tak tvrdé. Chtělo by to je mít v ruce
Pokud ti nedělá problém cestovat, tak ti můžu jen doporučit, zajeď si do Itálie na návštěvu Dallapé. Z toho co znám a měl jsem na nohách je to to nejlepší.
Nebo si nechat ušít boty na míru:
Limmer cena cca. 750US+ poštovné, DPH, daně a čekací doba 18měsíců. Špičková kvalita, kotník drží velmi dobře, něco mezi GSG a MP.
Lundhags model Syncro a Professional mají koženou část ušitou z dvou vrstev kůže mezi kterými je neopren. Dost dobře drží kotník a splňují tvé požadavky. Kaučuková bota by měla mít dost velkou životnost (10let a více je normální). Pokud pro tebe nejsou peníze problém, nech si je ušít na míru....čekací doba 1 měsíc + k ceně si připočti cca. 50EUR za šití na míru.
Makara. Nejsou špatné, ale já bych si je nekoupil. Kvalita šití je OK. Ale nevěřím střihu a materiálu. Psal mi jeden člověk, který si nechal u něj šít boty. Chování pana Makary nebylo, podle mě, zrovna podle mých představ (měl s ním domluvené schůzku a spíš to vypadalo, že tam zavazí). Boty ale má doma a čekám na reference.

Pokud si chceš boty vyzkoušet: Meindl a Gronell (předem si zavolej, co mají v obchodě)
Pokud si chceš zacestovat: Dallapé
Pokud si chceš nechat boty ušít na míru: Limmer, Lundhags

Za sebe doporučuji Dallapé (kvalita materiálu, zpracování, šití a střih jsou O.K. - podle mě to nej s jakým jsem se setkal). Když ti nesednou nebo bude jiný problém, můžeš vrátit (nepoškozené) poštovné platíš ty. Vzhledem k výši poštovného, bych uvažoval o zajetí autem k nim s kamarády. Náklady na cestu se rozpočítají a vyjdou levněji než poštovné (cca. 20EUR).
Podle mě jsou lepší než Limmer, Lundhags, Gronell a i když by sis je nechal šít na míru.
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod BF » sob úno 19, 2011 20:18

Tak na ebay se zase zadařilo a doma přistály HANWAG CIMA za báječnou cenu 44E.
Boty jsou skoro nové, minimálně nošené. Akorát jsou starší, protože prodávaný typ má jinak dělanou zadní část.
V moji velikosti (48) jsou hodně velké, masivní a těžké. Na délku sedí výborně, ale špička je hodně široká. Pokud se vezmu dvoje ponožky jsou v pohodě. Ale dvoje nenosím, tak jsem to vyřešil dvěma vložkami. Kůže je oněch udávaných cca. 3mm. Jsou poměrně tvrdé, ale špička se dá při chození ohnout. Ale zase v moji velikosti a s moji váhou (100+) ...
Na botě jsou zajímavé plácačky, které kryjí horní část.
Kůže je oproti starším MEINDLUM, které mám doma spíše do chlupu. Není z vrchu hladká, ale má blíže strukturou k semiši.
Nevím, čím je pořádně impregnovat, napsal jsem do HANWAGu ale odpověď (prozatím) žádná.
Prozatím je rozcházím po městě a dá se v nich chodit. Mám pocit, že se spolu užijeme ještě hodně "zábavy".
BF
Přílohy
3.JPG
3.JPG (41.58 KiB) Zobrazeno 12212 krát
2.JPG
2.JPG (30.87 KiB) Zobrazeno 12210 krát
1.JPG
1.JPG (39.89 KiB) Zobrazeno 12217 krát
BF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: úte srp 5, 2008 18:24

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod BF » sob úno 19, 2011 20:20

BF píše: doma přistály HANWAG CIMA BF
Přílohy
6.JPG
6.JPG (27.35 KiB) Zobrazeno 12216 krát
5.JPG
5.JPG (34.29 KiB) Zobrazeno 12222 krát
4.JPG
4.JPG (37.9 KiB) Zobrazeno 12222 krát
BF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: úte srp 5, 2008 18:24

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Pooh » ned úno 20, 2011 19:26

Tak co se týče ceny, mám nový strop cca 7000,-. SG jsem vyřadil ze hry - když už něco podobného (a dle mě i bez vyzkoušení, čistě podle fotek lepšího - brát s rezervou) tak Perfekty.
Ty Gronelly budou asi ještě větší držáky, ale bojím se přílišné tuhosti. Chci v nich opravdu chodit celo a vícedenní výlety, ne na dvě hodiny odpoledne.
Napadá mě, jsou trochu podobné SuperPerfektům, se kterými máš zkušenosti (i když smíšené). Třeba u SP už bych se bál tuhosti, ale Ty jsi říkal, že se v nich CHODÍ dobře.

Nevím no. Celkově mi přijdou univerzálnější ty Perfekty, měkké na asfaltu, stabilní na kořenech/kamenech/prudkých traverzech, .. jen za tu cenu už mi přijde lepší hodnota Gronell. Určitě bych chtěl Stelvio. Ty dvě botky co píšeš jsou fajn, ale moc kompromisů.. kůže slušná, ale to už si můžu koupit Garmisch (nic proti nim - ale chci něco ještě trvanlivějšího, nebo-li Perfekt a více).. je to jen můj názor - uvědomuju si ale, že se přu s odborníkem :wink: Nechám se poučit.
Pooh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte úno 16, 2010 21:32

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » ned úno 20, 2011 20:40

BF:
Moc pěkné boty. K údržbě je toho tady napsáno hodně, takže si už něco najdeš :wink: Zkusil bych nějakou impregnaci a přinejhorším skončil u vosku.
Pooh:
Meindl SP jsou hodně tvrdé a těžké (kat.D). Rozhýbat se dají a dokážu si představit chodit v nich po našich kopcích, jen si na ně zvyknout (váha, tvrdost - pokud jseš zvyklý na měkké boty, tak rozdíl jer markantní). Pokud si pohlídáš šití, tak asi to nej, co jde v Čechách koupit. Když si je obuješ, tak ti jemně, ale pevně obejmou nohu, která se v ní ani nehne. Boty jsou hodně stabilní a do bláta a sněhu se doslova zaříznou a nekloužou. Šneky a kameny pod sebou drtí jako nic, ani to necítíš, jen slyšíš křupání. A vodu nepustí k noze. Musíš si je ale objednat, protože se šijí jen na objednávku a doufat, že ti sednou (do šířky jdou roztáhnout jen na roztahováku u ševce) a že budou bezchybně ušité. Když to budou splňovat, tak super boty, ale tvrdé (tahají trochu patu, jak mají tuhou podrážku) a těžké (aspoň ti zesílí nohy). Případné reklamace řeší bez problému, ale stojí to peníze na poštovném a čas.
Meindl P, můžeš je použít na vyzkoušení ohledně velikosti na SP, pokud je budeš nakonec kupovat. Hodně si Meindl P lidi chválí. Budou určitě měkčí a lehčí. Zajeď si do Prahy a zkus je. Pokud budou pro tebe moc měkké, pro mě byly, tak si hned můžeš objednat SP a nechat tam zálohu. Prodejce je velmi příjemný člověk, dobře se s ním mluví a rozumí své profesi. Ani se mi z jeho obchodu nechtělo :wink:
Gronell Stelvino vypadají hodně dobře a budou asi to samé jako Meindl SP. Pokud si je budeš moct vyzkoušet, tak toho využij. Ale jak jsem už psal, neměl jsem je v ruce a vím o nich to samé jako ty.
Pokud by Gronell a Meindl SP byly stejně bezchybně ušité, vybral bych si Meindly SP.
Jinak na Ebay DE a Ebay DE 2 jdou koupit moc pěkné boty za pár korun. Jen čekat a vědět jakou velikost. Velikost by šlo vyřešit, když si zajdeš zkusit Meindl P a budeš vědět jakou velikost na Ebay koupit. Nebo se prodejce zeptat na délku stélky boty a porovnat ji s délkou stélky svých bot.
Jinak existují ještě Meindl MATTERHORN. Vidě jsem je prodávat i u nás na Aukru ve vel. 43. Budou na stejno jako Meindl SP. A dají se koupit jak u nás tak na Slovensku.
Odborník? Spíš jednooký mezi slepými....... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A opravdu chceš celokožené pohorky s šitou podrážkou?
Hodně lidí tady má žkušenosti s celkoženýma pohorkama s lepenou podrážkou a nestěžují si. Já jsem tu tak trochu za exota s tou šitou podrážkou :mrgreen: :wink:

Nebo na Ebay USA si počkej na Asolo Yukon, Montrail Mazama. Vypadají jako Galibier SG, ale zdá se mi, že jsou mnohem lepší. Sem tam se prodávají fungl nové páry, ale musíš se obrnit trpělivostí :wink:
A to nejlepší nakonec. Pokud by to byla tvoje velikost, tak skvělá koupě Limmer Mid-Weight velikost 11,5 (+- odpovídá naši velikosti 11,5). Za tu cenu i s poštovným a daněmi, nic lepšího nekoupíš. Boty nejsou na ledovce, VHT, ale na chození, které provozuješ ty. :smt023
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Pooh » stř úno 23, 2011 21:43

Midweighty jsem také okukoval :)
Zatím pro to udělám asi to, že půjdu vyzkoušet Perfekty a kdo ví, možná to bude na první pohled.. nebo naopak :mrgreen:

Víceméně se rozhoduju, co vůbec chci. Resp. jestli botu, se kterou něco ujdu i v nenáročném terénu a ve skalách mě stále nezradí, NEBO takovou botku samochodku, který jde všechno z cesty ..a křupou pod ní kameny :t:t

Nevím, možná by se k mojí váze unosily víc ty první, i když zase chodím i natěžko..uff, asi moc mluvím a málo zkouším.

Ad Makary: Jsou hezké, ale víceméně stejnou botu a DLE MÉHO (nechci rozpoutat flame) o něco lepší představují ty Perfekty.. SP jsou asi vážně třída, ale bojím se, že už asi stojí opravdu hodně, viď? Vím jen, že se vyrábí na zakázku. \:D/
Pooh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte úno 16, 2010 21:32

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod BF » čtv úno 24, 2011 10:14

Ty moje CIMY jsou podobne kategorie jako Perfekt nekdo pise ze i SuperPerfekt. A ze by byly nejak super tuhe to se rict neda... Chodim s nimi po meste a jenom na schodech jde poznat, ze to nejsou mekke boty :o)
Ono to chce bud poradne se rozmyslet co chci a pak testovat nebo to koupit a pak cekat co z toho vzejde :o)
BF
BF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: úte srp 5, 2008 18:24

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Lukas ... » čtv úno 24, 2011 13:58

Stejné HanWagy mám díky tomuto vláknu (vis stránka 5 a 6) asi 2,5 roku. Mají sice trochu jiný střih (nemají to kožené krytí tkaniček), ale jinak totožná bota. Než jsem je koupil, bál jsem se kategorie boty a přílišné tvrdosti. Dnes můžu jen napsat, že už bych nikdy jinou botu nechtěl. Jsou pěkně pevné, ale neuvěřitelně pohodlné. Nikdy bych tomu v této kategorii bot nevěřil. Nebojím se ani pochodů po asfaltu a v terénu jsou 100% spolehlivé. Hodně dělá asi i to, že mi suprově sedly, i když byly z druhé ruky (vlastně třetí ruky od Vladana) ... nemusel jsem je prakticky rozcházet. Puchýř jsem měl jen jednou po asi roce nošení ... za to botky nemohly (ponožka, moje blbost). Hlavní plus vidím ve velmi odolné kůži, které vypadá stále jak nová. Sněžnice je trochu pomačkají (ráčnové utahování sasquečí), ale kůže se sama postupně vrátí do původního stavu. Ošetřuju je voskem. S vodou jsem měl problém jen jednou po třech dnech v tajícím sněhu. Pro srovnání mám doma i pár LaSportiva Himalaya, které jsou určitě měkčí (ve velikosti 47), ale zdaleka nejsou tak pohodlné na nošení jako HanWagy. Původně jsem chtěl mít LaSportivy na léto a HanWagy na zimu, ale dnes už chodím jen v HanWagách a LaSportivy šetřím na horší časy (doufám, že HanWagy budou dlouho dlouho dlouho sloužit).
Lukas ...
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte lis 20, 2007 10:30

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Lukas ... » pon úno 28, 2011 10:57

Po suprovém víkendu v Nízkých Tatrách jen poupravím jednu milnou informaci. Střih mají moje HanWagy úplně stejný včetně těch dvou laloků, které kryjí jazyk v horní části šněrování. :t:t
Lukas ...
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte lis 20, 2007 10:30

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Pooh » úte bře 1, 2011 18:02

Jo jo, budu muset zkoušet. Jen se bojím, abych si v euforii nebo naopak domů nepřivezl, nebo naopak přivezl špatnou botu. Přeci jen ne každý "půjčí" zákazníkovi boty na zkoušku na dva týdny a potom ho nechá se rozhodnout.. :)
Pooh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte úno 16, 2010 21:32

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod BF » úte bře 1, 2011 22:23

Ja jsem kupoval boty podle cisla bez zkouseni. Mam asi normalizovanou nohu. Ale predtim jsem se vyzkousel vsechny (4) pary od vyrobcu co byly v moji velikosti dostupne. Nemci v pohode, Italove jsou trochu mensi. Tak kupuju nemecke boty :o)
Jedna z variant je koupit po internetu a doma zkouset na kobercu a behat po schodech ...
BF
BF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: úte srp 5, 2008 18:24

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod johnyhacek » stř bře 2, 2011 14:15

Tak mi napada k tem Perfektum ze je mozne je vyzkouset nejen v Praze, ale kdyby nekdo mel cestu do Alp nebo na zapadni Sumavu tak v Bavorske Zelezne Rude v tomhle obchode. Je to hned 50 m vpravo za hranicnim prechodem, prodavaci mluvi i cesky a cenove to vyjde levneji nez u nas...
Uživatelský avatar
johnyhacek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: pon úno 16, 2009 23:37
Bydliště: Klatovy

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Pooh » čtv bře 3, 2011 15:54

Dobrá připomínka. O kolik to vyjde levněji? Přeci jen, ve srovnání s "out-czech-republic-door" mi přijde těch 7K za Perfekty.. no.. trochu přitažené. Na Šumavě je chalupa, tak bych to možná v létě spojil s návštěvou. :)


Přes i-net bych asi koupil jen to co u nás nevyzkouším (Limmer, Dallapé).. až budou korunky, zajdu/zajedu asi vyzkoušet ty Perfekty.. líbí se mi pro mě nejvíc. Ale kdo ví, třeba naživo změním názor.
Pooh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte úno 16, 2010 21:32

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kracvo » úte bře 22, 2011 14:14

Ahoj,

Tak jsem se vrátil z Ukrajiny na sněžnicích v M. Perfektech.
Asi to byla poměrně obtížná zkouška a bylo pěkné porovnání.

Já a dva kamarádi jsme měli perfekty. Jedna holka měla nové Meindly s goráčem, nějaká dost vysoká řada, pěkné boty. Ostatní 4 měli pohorky různé, většinou staré cca dva roky, goráče atd, takové ty běžné věci dnes.

První den jsme šli převážně bez sněžnic, uplně mokrým sněhem. Druhý den na snežnicích ale metr hlubokym bazénem. bylo tak 10 stupňů, slunce a přes noc déšť, takže sníh fakt mazec, furt božení atd. Návleky samo byly.

Druhý den odpoledne jsem začal cítit vlhko a nnevěděl jsem je li to od potu či od čeho. Hlavně kupodivu od zadu , od paty bot. Ostatní měli boty uplně mokré, kromě funglovejch meindlů s oráčem, Perfekty byly navlhlé. Třetí den: Moje perfekty uplně mokré. Kamarádů ne tak na ždímačku ale přeci jen. Diskuse ve stanu ukázala nedostatečnost mého mazání. Namazal jsem boty tak aby byly mazané, ale aby nebyly mazané vrstvou, nevěděl jsem, že ten přípravek od Meindlu je jako těsnící vrstva totiž, což je! Takže skóre: Ostatní pohorky: Ždímačka fuseklí. Fungl nové goráčové: Vlhko. Meindly: blbě namazané: Mokro, dobře: vlhko. čtvrtý den: Déšť sníh, propadávání i beznaději všechno na ždímání. Ostatní pohorky: Bolavé nohy, puchejře, v mokrejch Perfektech pořád pohodička, i když byly fest mokré.

Resume: Nejdele suché: Fungl nové goráče. Jak to bude po roce, po dvou? Stály také cca 6 tis.prý. Pak: Dobře namazané Perfekty. Pak: špatně namazané perfekty. Pak: Ostatní dva roky staré goráčové pohorky.

Perfekty jsou těžké. Parádně však držej kotník, což se ve sněhu fakt šikne. V Pefektech se díky koženému futru neodíraj nohy do puchejřů, i když jsou mokré.

Že se v nich dá chodit v suchu tři dny v uplně brutálně mokrém sněhu je mýtus.

Se švama problémy nejsou, musej se ale promáznout asi ale moc jich tam neni, dva na patě, a takové ty co držej jatyk ohnutý, těch je mi tam trochu líto.

V.
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Pooh » úte bře 22, 2011 18:17

Parádní minirecenze, máš SZ. :)


Když jsme se bavili o protékání přes švy, nedalo mi to a trochu jsem hledal.. Pryskyřici, co používají Galibieri, se mi nepodařilo vypátrat - jich jsem se neptal, ale četl několik komentářů lidí, kteří tak udělali - marně. Panu Makarovi snad ještě napíšu, ale trochu se obávám stejného výsledku.

Našel jsem od výrobce tolik milovaného i nenáviděného :twisted: Sno-Sealu produkt na jiné bázi, než je včelí vosk - Welt Seal - mělo by to být lepidlo na bázi nitrilového kaučuku. Co to udělá/neudělá s kůží, by věděli odborníci a nejlépe testeři :finga: V každém případě konzistencí to bude něco jako u těch bot Galibieri - uživatelé píší, že při pokojové teplotě jsou ty švy lepkavé, mazlavé - ale lepidlo/pryskyřice z nich setřít nejde.
Takže tak :ú
Pooh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte úno 16, 2010 21:32

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod samoh » čtv bře 24, 2011 19:47

to Kracvo:
Vdaka za zaujimavu recenziu, podla toho, co pises to bol urcite dobrodruzny vylet :-)

Od vcera som stastnym majitelom Meindl Perfekt a planujem ich v blizkej dobe otestovat.
Chcel by som sa Ta opytat na nejake zakladne zasady a techniky osetrovania tejto topanky, predpokladam ze pouzivas Meindl Sil-Proof (vo svojom prispevku z Ukrajiny pises, ze si ich impregnoval nespravne alebo nejako nedostatocne).
Inak su to nadherne topanky klasickeho dizajnu a co som ich mal moznost skusat, sedeli mi velmi dobre a hlavne moje clenky (zdevastovane rokmi volejbalu) sa citili pevne fixovane, s cim som mal pri inych topankach problem. Dufam, ze moje prvotne dojmy potvrdi aj prax :-)
Vdaka za info,
S.
samoh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 16, 2010 18:53

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod BF » čtv bře 24, 2011 19:59

Hlavně si dej pozor na puchýře. Tyto boty nebude žádné "měkoně" ;o).
Přeji hodně kilometrů !
BF
BF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: úte srp 5, 2008 18:24

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kracvo » pon bře 28, 2011 22:16

Impregnoval jsem je málo. Ta věc od Meindlu musí udělat povlak. Já myslel, že je to něco jako olej, že stačí namazat tak, aby byl celý povrch "mokrý" , namazaný, ale ono to je potřeba udělat tak, že to udělá vrstvičku, jako když s emaže voskem.

Já žádné puchýře neměl, myslim, že ty boty jsou fakt pohodlné, a zas taková tvrdota jak tady všichni píší to neni. Jsou robusstní , velké a těžké ale řekl bych, že zas tak tvrdé nejsou, já potřeboval botu univerzápní ne jen na leodvce a sutě , mačky, sněžnice, ale i na české hory a klíďo do brd, prootže já s eprostě nepřezouvam, nemam to rád. A to Perfekty jsou. Superperfekty s plastovejma a ví buh jakejma eště výztužema jsou na ěm osobně už moc.

je to pohodlná bota!

Ps: To zamáznutí švů by mě zajímalo, u kanad jsem to prostě zaplácal na hulváta tim leštidlem vrstvou. tady by to taky něco chtělo, nevim jetsli vrstva té věci od meindlu taky tak funguje?

V.
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Pooh » úte bře 29, 2011 22:42

Určitě to zvýší šance, ale na jak dlouho, netuším. Ten WeltSeal si lidé poměrně chválí, mělo by to tam zkrátka zůstat, jako u Galibieri, jen nevím co to (ne)udělá s kůží, aby to dlouhodobě zkrátka neškodilo... Což nikdo kromě uživatelů neposoudí :| Osobně bych to asi bral jako poslední možnost na svých fungl nových botech (až budou :mrgreen: ) - jenže v popisu zase říkají, že se to má udělat PŘED impregnací, aby se to na kůži mohlo přichytit a neodlepilo se O:) :axe:

Btw, vici tady někde psal, že někteří staří majitelé pohorek je přetřeli po kondicionéru voskem, ale tak, aby se nedostal do hloubky - to by možná také mohlo fungovat.
Pooh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte úno 16, 2010 21:32

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Pooh » čtv bře 31, 2011 14:51

Tak jsem hledal a našel příspěvek nějakých historických nadšenců a dříve se voděodolnost u kožených bot udržovala (mimo impregnaci silicemi od výroby) voskem - ALE pouze na povrchu, nezahříval se do hloubky. Kůže se měkčila/udržovala oleji a na to ten vosk. Ale samozřejmě tisíc lidí a každý (i odborníci 8) ) říká něco jiného, někdy zcela opačného. Takže tak. Ale jak někdo poznamenal dříve, to až my máme čas na VHT a více dní v mokru, kdy nám jde o nějakou vodotěsnost.

Na té Ukrajině - vypadá to, že boty protekly zadním švem co drží výztuhu paty, nebo se nacucala přímo ta 3mm ruská kůže po celém těle boty a začalo to protékat? :-s
Pooh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte úno 16, 2010 21:32

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kracvo » čtv bře 31, 2011 20:08

Pooh:

M8m pocit , že s eto dostalo vzlínavosí švů, protože jako uplnej bahňák tam nebyl, jako si pamatuju z proteklejch bot. Co jsem pozoroval, tak s eto dostalo právě asi zadním švem, a postupně odspodu švem co drží podrážku. Ten vosk by mohl u těch švů fungovat, že by zalepil ty dírk kolem nití a z těch s enesedře. Podle mě kůže jakožto plocha té kůže se nepromočí. zas se ale bojim, že ten vosk tu kůži zaplácne zrovna v místě kde je dost namáhaná, ve švu.
jajaj experimentovat se mi nehcce s timhle :oops: by mohlo bejt zásadní pro budoucnost a neodvratitelné fatální a tak.

V.
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Pooh » čtv bře 31, 2011 20:42

vici píše:Sil-Proof od Meindlu funguje na švy taky dost dobře. Stačí jednou za čas přetřít nahřátým Sil-Proofem švy, voda se přes ně nedostane a kůže není ucpaná jako při použití vosku.


Zkoušel jsi to tak, nebo na studeno?

Jinak já bych také naslepo nevoskoval. Zkus se zeptat v Meindlu, jestli mají nějaké tipy buďto jak nanášet samotný Sil Proof, nebo něco jiného.
Jak říkám, vosk nanesený na botu za studena by neměl kůži poničit. Nanést Sil Proof, důkladně vetřít a na to slabou vrstvu vosku, to by nemuselo být špatné. Ale je to na Tobě - já nové boty nemám a až mít budu, také budu určitě co nejšetrnější. Mají přece vydržet roky :wink:

Kůže samotná by se snad promočit jen tak neměla.. podle popisu je od výroby impregnována (podle oblasti) březovou/vrbovou/smrkovou silicí. 3mm také už není málo, tak snad jsou to jen švy. Ty by měly dříve či později jít nějak "zapatlat". Když to umí Makara, když to umí Galibieri a další firmy, musí se na to přijít taky :)
Pooh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte úno 16, 2010 21:32

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » pát dub 8, 2011 16:41

Tak zase malinko to tady oživím :wink:
Moje botky Stivo se pěkně rozšláply a jsou z nich takové bačkůrky na chození se synem kolem řeky a na město v špatném počasí. :wink:
Protože jsem zatoužil po něčem tvrdším a festovnějším, mám už nějakou dobu doma Carealto. Protože je mám krátce, tak jen pár dojmů. Botky vypadají jako poctivé C/D. Dá se v nich chodit pohodlně i po našich kopečcích a pár km po asfaltu není tragédie. Kotník drží perfektně. Vodu drží venku a dovnitř zatím nic neprošlo, uvidíme časem (mažu jen kondicionérem od výrobce a Limmer kondicionérem). Nohy se v nich nepotí. Krásná ruční práce. Boty jsou sice tvrdé, ale pomalu se přizpůsobují a den ode dne jsou pohodlnější. Dávám bolševikovi 6 měsíců a budou nádherně sedět :wink:
Za tu cenu je to podle mě nej muziky co jde sehnat v této svérázné kategorii bot
:lol:
Obrázek
A hádanka pro dobré pozorovatele. Najdi tři rozdíly mezi mými botami a originálem na stránkách výrobce :wink:
Jo kouzlo ruční výroby. Každý kus je jedinečný, tak jako majitel :lol: :finga:
A jen tak mimochodem, ani levá bota není stejně ušitá jako ta pravá :rolleyes: :lol:

K tomu Sil-Proof na švy. Zkuste ho nahřát ať je tekutý (já to dával na chvíli celé na vařič), štětcem nanést na švy, co to jde a nahřát to fénem (lépe to vsakuje dovnitř šití, nitě). Opakujte několikrát. Potom na závěr nanést zastudena na švy, maximum co to jde, pod boty podložku a nechat v klidu v teplé místnosti aspoň 24h. Ono to pomalu vsákne dovnitř, stačí tomu dát čas. Klidně i několikrát za týden opakovat. Pak by voda neměl mít šanci. Na údržbu stačí tak 1x za měsíc jednou zopakovat.
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Rahab » pon dub 11, 2011 9:28

S tim zahrivanim Sil-Proofu v plechovce si nejsem jisty. Myslim si, ze to obsahuje nejake tekave latky, ktere se opakovanym zahrivanim plechovky rychleji odpari a zbytek Sil-Proofu je hustsi a hustsi. Prijde mi, ze i pokojove teply Sil-Proof se vsakuje dobre. Ja radsi opatrne :)

Vici, cim mazes vnitrky boty?
Rahab
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte dub 5, 2011 9:14
Bydliště: Hataitai

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod eda3 » pon dub 11, 2011 21:16

Skoda, ze jsi si nevybral Tosa http://www.calzaturedallape.it/tosa.html nad nima vazne uvazuji a jakakoliv zkusenost by me zajimala.
eda3
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon říj 25, 2010 18:57

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vonkreuz » pon dub 11, 2011 21:42

Já s potěšením zjistil, že Andrews mají v ČR/SR zastoupení(dovozce), takže sice nebudu pořizovat klasické botky, ale zakoukal jsem se do jiného modelu, který budu pořizovat sobě na krám. Kolega si od nich "zkoušel" model Giau High a říkal, že mu padly velmi dobře.

edit: Do ČR(SR) dováží firma Warp z Třebíče.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Rahab » pon dub 18, 2011 12:47

Otazka k tem co mazou boty Sil-Proofem:

Postup mazani delate stejny jako by se jednalo o krem? Tzn. nanesete Sil-Proof, nechate 20-30 min odvetrat, setrete hadrem a vylestite mekkym kartacem?
Nebo to jen nanesete Sil-Proofem a nechate uschnout a pak za nekolik dni vylestite mekkym kartacem?

Prijde mi totiz, ze pokud to nesetru hadrem a necham to jen uschnout, neuschne to uplne ani po nekolika dnech a nasledne se mi na to lepi spina, ktera jde pak spatne dolu.

Ja vim, funkcnosti to nevadi, jen me to toci.

Jake s tim mate zkusenosti?
Rahab
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte dub 5, 2011 9:14
Bydliště: Hataitai

PředchozíDalší

Zpět na Boty