Klasické celokožené pohory

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod FrantaKrajta » pát pro 7, 2018 14:23

HonzaS23 píše:Ahoj,prosím o názor nebo o zkušenost od někoho kdo už to třeba vyzkoušel.
1.Mám širší nohu,vysoký nárt,alergii na synt. vlákno(jedině 100% bavlna ponožky s volným lemem),
patní ostruhu a vyšší věk a hmotnost.


Ahoj, to se těžko radí, jaké boty, když nikdo přesně neznáme tvoje obtíže. Spíš než botami (sám jsi psal, že některé ti vyhovují) bych to řešil návštěvou ortopedie a fyzioterapeuta, a ortopedickými vložkami na míru. Měkčích bot bych se nebál, když se nebudeš rasit někde po suťových polích, proč nechodit klidně v nějakých "prestižkách". Spíš bych ale řešil příčiny, což se musí holt s odborníkem a ne na fóru :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » pát pro 7, 2018 15:44

Vidim to stejne. Snazit se poresit zdravotni problemy a pak snad nebude s botama takovy problem. Patni ostruha by se mela dat vylecit, ne? Rychle to nebude, ale lepsi, nez se dal trapit.

Jeste tohle:
HonzaS23 píše:alergii na synt. vlákno(jedině 100% bavlna ponožky s volným lemem),

Bavlna je z hlediska funkce asi nejhorsi moznost, vlna by nesla? Ciste merinove ponozky bez umeliny se koupit daji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod HonzaS23 » pon pro 10, 2018 13:55

Ahoj, tak vám děkuji za to, že jste mě poslali k doktorovi.......mimochodem širší noha,vysoký nárt se dá léčit??? a kdyby jste věděli kde se léčí věk.....tak tam bych určitě zašel.
Patní ostruha je vyléčena....tedy dlouhotrvající zánět, který způsobuje. Samotný zkostnatělý hrbolek se operativně odstraňuje až jako poslední možnost. Z tohoto důvodu musím nosit "bačkory" jako např. od Riekra tzn.co nejměkčí bota. Nepsal jsem,že Rieker vyrábí outdoorové boty, ale že se tak některé modely tváří. Budu Vám vděčný, když mi dáte tip na měkké bačkory v kterých se dá chodit. Seznam výrobců mi moc nepomůže. Abych obcházel prodejny a zkoušel desítky bot....to už absolvuji několik let....a moc mě to nebaví. Stačí když mě nasměrujete dle zkušeností které máte.....proto jsem to psal sem. Stačí když mi napíšete: " Kašli na Riekrovky a zaměř se na značku xyz"
Dík.Honza.
HonzaS23
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř bře 7, 2012 10:24

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Pierre111 » pon pro 10, 2018 14:05

Ahoj, já chodil s achilovkou na rázovou vlnu, prý to dobře léčí i patní ostruhy. Jestli to ale dokáže rozpustit již vytvořený výrůstek netuším, asi ne, ale za zeptání nic nedáš. Šéf má taky podobné problémy a nosí stále boty od Keen.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » pon pro 10, 2018 14:19

HonzaS23 - nikdo ti neřekne zaměř se na toho a toho výrobce - nikdo neví jaký přesný tvar nohy máš a jaké ti tedy sednou.

Druhá věc je že boty Rieker, ani Keen ani další co tu tak mimo padly nejsou ,,klasické celokožené pohorky”.

Měl bys je tedy řešit v úplně jiném vlákně a né zde.

Pokud chceš klasické celokožené boty potom jsem ti dal seznam výrobců kteří takové boty dělají - pozor na krámech v ČR je většinou nenajdeš až na pár vyjímek.

Ovšem to jaké ti budou vyhovovat ti nikdo neřekne. Tito výrobci dělají jak měkké boty tak tvrdší boty.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » pon pro 10, 2018 17:33

HonzaS23 píše:kdyby jste věděli kde se léčí věk.....tak tam bych určitě zašel.

Ja taky, kdybys na to prisel, dej vedet :twisted:

HonzaS23 píše:Budu Vám vděčný, když mi dáte tip na měkké bačkory v kterých se dá chodit.

Co to zkusit jinak? Normalni boty, ale zmekceni dosahnout vlozkama a ponozkama. Je nas tu dost, co nosime do pohorek dvoje trekove ponozky, ja osobne silne plus stredne silne. Na zmekceni doslapu a celkovou pohodu chuze to ma celkem slusny vliv.

Plus ty vlozky. Chodim ted v teniskach, co maji 6 mm tlusne vlozky z nejakeho mekkeho materialu. Zpocatku mi celkem vadilo, jak jsou mekke, ale pak jsem si zvykul a kdyz si ted obuju normalni boty, tam mi zpocatku prijde doslap hodne tvrdy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » úte pro 11, 2018 10:29

Ja som si na také ľahké vychádzky zaobstaral toto:
https://www.bushcraftshop.cz/2476-Boty-ROGUE-Trans-Afrika-Leather-Boots-RB-5
Hodnotenie po krátkom používaní:
+ ľahká obuv
+ dostatočne široká ( mám širšiu nohu, ale nie extrémne )
+ je to klasika z kvalitných materiálov ( Full Grain koža )
+ pohodlná, rozchodená za "pár" kilometrov bez problémov

- nízka tuhosť, skôr by som to nazval farmárskou obuvou ako trekovou
- použitá koža je relatívne tenká (2 mm ) a podšívková koža mi príde dosť tenká, že odíde ako prvá
- slabá odolnosť voči vode voči iným klasikám ( voda prenikne cez filcovú bielu vrstvu v podrážke )
- očká na šnúrky mi pripadajú dosť krehko a zraniteľne.

Zatiaľ by som to zhodnotil že by som si ich už asi nekúpil. Sklamala ma nizka tuhosť a nasiakanie vody cez ten filc. Na premočenie stačilo ísť 2km po mokrej lúke a schlo to potom dva dni :smt021
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod HonzaS23 » úte pro 11, 2018 11:20

Pierre111 píše:Ahoj, já chodil s achilovkou na rázovou vlnu, prý to dobře léčí i patní ostruhy. Jestli to ale dokáže rozpustit již vytvořený výrůstek netuším, asi ne, ale za zeptání nic nedáš. Šéf má taky podobné problémy a nosí stále boty od Keen.


Rázovou vlnu mám za sebou .....je to k ničemu.
Díky za nasměřování na Keen........četl jsem samé dobré recenze na pohodlnost. Ta je pro mě důležitá.
To, že to není klasická šitá pohorka.....to je argument,který je mi jedno....hlavně,že nohy nebolí.
HonzaS23
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř bře 7, 2012 10:24

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod ratel » úte pro 11, 2018 22:26

vykašli se na tvrdé boty. Zrovna ostruhu jsem si uhnal v tvrdých botách.

teď jaro - podzim v 5mm podrážce (většinou sandaly bez ponožek), pak lehké pohory. V zimě nechodím, bo ski.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod HonzaS23 » čtv pro 13, 2018 10:16

No, já už ani nelyžuju.....přeskáče v kterých bych vydržel asi nejsou.
Patní ostruhu jsem si rozdráždil taky v tvrdých botách.....do té doby jsem o ní nevěděl. Pak jsem to cca 2,5 roku léčil a teď už mám klid......proto řeším měkké bačkory abych ji zase "neprobudil".
HonzaS23
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř bře 7, 2012 10:24

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » ned pro 23, 2018 19:40

Prekvapivo :D nasnežilo pár centimetrov a po rôznych zdravotných problémoch som konečne mohol vyvenčiť Perfekty. Teplota trochu pod nulou, trasa 9km. Všetko v poriadku na 1*. Zaujímavé je že keď boli nové, tak už po podobnom zaťažení som mal vlhké mapy pod vložkou, vlhkosť prenikala cez švíky šitia podrážky. Až po čase ich dokonale utesnili impregnácie.

boty.jpg
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » ned pro 23, 2018 21:06

Se máš já taky venčil ve sněhu ale už to slezlo. Jinak impregnaci sem zatím nepoužil jen ten kondicioner od Tomáše a zatím tedy sucho ani kůže neudělala mokré mapy.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » ned pro 23, 2018 21:07

PS: ty tam máš měděné/mosazné očka....?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » ned pro 23, 2018 22:18

Tu je už tiež po snehu, už iba blato.
Očká sú magnetické, takže asi oceľové. Sú asi pomedené, to sa dáva ako základ na kov, aby na to lepšie chytali povrchové úpravy.
Ono mám pocit že tá samotná Sil - koža mi nikdy nepremokla, vždy sa tá vlhkosť tlačila zo šitia podrážky.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » ned pro 23, 2018 22:50

Jj já to myslel tak že máš dle fotky černý očka ale cca v polovině máš vždy ty dvě co sou proti sobě takový měděný - takže asi ošoupané? Je to zajímavej efekt, že to jinde není vidět ;)

Jj ze by prošla voda tou silnou kůži si nemyslím - když projde bude to šitím nebo potom nad kotníkem kde končí silná kůže a jsou tam ty ,,krytky” jazyka.

Jinak mne překvapilo, že celkem drží na ledě.

Jo měnil sem ty vložky - dal jsem Svorto ty ortopedické kožené - koukal sem ty origo jsou 10,5 což mne překvapilo v 11 botách já koupil normálně 11 a sedí tam.
Ty origo to je parodie jen takovej filcík bez tvarování a opory, nechápu že do takových bot dají tohle - to už tam nemusí dávat nic a rovnou říci ať si zákazník koupí nějaké (no možná o to jde).
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » ned pro 23, 2018 23:12

Tie očká sa ošúchali, preto sú niektoré iné :-)
S tou vložkou súhlasím, ja som ju vyhodil veľmi rýchlo, normálne sa dokázala pohybovať v topánke hore dole :shock:
A už tie SP povolili? Dá sa v nich už chodiť? :D
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » ned pro 23, 2018 23:39

Hele chodit se v nich dá když v nich chodím. Překvapivě i po silnici což sem čekal ze bude problém.

Možná trosku začínají meknout, zatím to jde poznat spis tak ze při zavazovani je jsem schopen stáhnout a při chůzi se v komínu ohybaji dopředu a dozadu a špička se začíná trochu ohýbat.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » pon pro 24, 2018 14:49

A koľko kilometrov už v nich dokážeš prejsť?
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » pon pro 24, 2018 17:11

nebulus - začínal sem 2-3 potom sem v nich byl dva dny v kuse na cestování a teď když sem testoval batoh tak sem v nich dal 8 a 12km.

Začnu to trochu zvyšovat ke 20km.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod TomF » čtv led 3, 2019 7:57

Ahoj,

tak jsem se rozhodl, že si pořídím kvalitní pohorky s komínem. Chybí mi, když občas skáču po kamenech a potřebuju větší oporu. Rozhodoval jsem se delší dobu, přibližně od léta. Zadaní bylo jasný: šitá bota, vnější kvalitní kůže min.3mm, bez membrány, šněrování do špičky, kvalitní zpracování o ševce. Zvažoval jsem Meindl Perfekt/Super (osobní zkušenost mého strejdy), Dallape Care Alto (vlastní zkušenost s prací - mám Dallape Stiva) a pak Gronell Stelvio (prostě se mi líbí :D ). Na Meindl jsou tady poměrně časté recenze a díky Michalovi i kvalitní srovnání s modelem Super Perfekt. Nakonec jsem zúžil výběr na Gronell a Meindl. Dallape se mi nejmíň líbí vzhledem a kůže je ve srovnání s Gronellem tenčí, i když taky Gallo Juchten. Nakonec po dlouhém váháním vyhrál Gronell model Stelvio. I když na ně je na internetu asi nejmíň recenzí a srovnání. U mě vyhrál díky pár drobností, který se mi líbí víc než u Meindlů. Pokusím se popsat botky a těch pár drobností, který se mě osobně líbí. Stejně tak věřím, že Meindl budou skvělé boty, ale každý člověk má trochu jiné preference.

Popis bot Gronell Stelvio:

Celokožené šité boty bez membrány. Vzhledem je to stará alpská klasika, která se šije už hodně dlouho dobu. Takže osvědčený střih.
Vázání je do špičky.
Vnější kůže je Gallo Juchten. Podle popisu výrobce minimálně 3mm. Já naměřil tloušťku 3,5mm. S kůži Gallo mám výbornou zkušenost. Je velice dobře promaštěná z výroby, perfektně odolává vodě a mechanickému poškození. Na Dallape mám 3,7mm Gallo a nedá se to srovnat ničím co jsem viděl na jiných botech. Nevadí jí ani voda ani mokrý sníh. Mám takový charakteristický vzhled, který není leštěný z výroby, takže vypadá trochu nekultivovaně, ale to mi absolutně nevadí.
Vnitřní kůže je jemná asi telecí, ale to skutečně nevím.
Podrážka Vibram - klasika.
Šití podrážky Good Year a to trojité. Tady kdyby bylo norské asi bych byl radši. Nitě jsou pořádné lana. Šití je zamazané nějakou pryskyřicí nebo voskem, přesně jsem to neurčil. Je to proti vodě. Podobně to má řešené i Gallibier Super Guide. Takové řešení mi potěšilo, protože stejně šití zamazávám voskovou impregnací. Nikde není kůže proseknutá.
Ostatní šití je velice precizní. Žádná niť není nikde volná nebo potrhaná. Boty nemají šití na boku jak jsem zvyklý, ale na patě. Stejně řešené jako Meindl, ale s tím rozdílem, že je trojité a ne dvojité. To byl první detail, který se mi líbil víc u Gronellů. Jazyk je řešený hodně podobně (prostě alpská klasika), ale není zde šev na podržení ohnuté kůže u ok pro tkaničky. Další detail, který se mi líbil víc. Možná je to daný i tím že kůže Gallo je prostě víc poddajná a není to takový plech jak tady popisuje Michal Meindly. Ale mě se tam ten šev prostě nelíbil.
Komínek má dva háčky. Kotník drží pevně a řekl bych že tak akorát. U komínku mají háčky dva cvoky, takže budou držet líp. Ale bohužel spodní očka pro tkaničku pouze jeden. Tady bych byl radši, kdyby měly také dva.
Vnitřní polstrování je komfortní.
Tkaničky jsou dostatečně dlouhý, ale jak psal Michal, když botu utahuji tak mám o ně trochu strach. Vložka obyčejná, musím vyměnit.
Velikost bot je 42, délka vnitřní vložky je 27,5cm. Italové mají prostě trochu jiné číslování. Váha jedné boty s vložkou a tkaničkou je cca 1200g (výrobce udává 1150g).
První obutí - pocit, že mám lyžáky :D Ale kůže Gallo je se poměrně dobře rozchází. Takže po první dávce kondicionéru se bota začíná podávat. Zatím jsem je vzal jen do lesa za barák, ale chůze už nepůsobí tak nemotorně. Do kopce pata perfektně drží. Velice mi překvapuje, že pata netahá. Boty mi prostě sedly. Z kopce mi prsty nikde netlačí.
U nártu je lehký tlak o jazyku, ale to povolí až se špička rozhýbe. Šířka boty je spíš střední. Když si vezmu vlněné ponožky tak necítím z boku tlak. Do bot ani jiné nenosím.

Nechci říkat, že to jsou nejlepší boty na světě. Jako každé mají svoje chyby, ale z mého pohledu jsem zatím spokojený. Zpracování Gronellů je skvělý. Italové mě prostě zase nezklamali.

O víkendu je beru na noc do Brd, pak budou následovat další výlety. Čas ukáže jak se osvědčí, ale věřím, že pokud mi sednou tak životnost bude hodně dlouhá a mám na dlouhá léta vystaráno.

T.
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod TomF » čtv led 3, 2019 8:01

Foto
Přílohy
Bota.jpg
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod TomF » čtv led 3, 2019 8:07

Bota2
Přílohy
IMG_20190102_195009.jpg
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » čtv led 3, 2019 8:12

TomF - gratulace vypadají moc hezky.

Tyjo ale ta váha, je to tím že máš o tolik menší číslo nebo by byly lehké i v 46?

Jaká je to podrazka co do tvrdosti?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod TomF » čtv led 3, 2019 8:27

Díky.

To nemůžu posoudit kolik by vážily ve 46, ale podle by měly tak o 150g víc. To je, ale jen odhad.

Tvrdost je pěkný C :lol: možná C/D. Ale klasický D mají ještě model Massif.

Podle mě je tvrdost dána i typem kůže. Gallo je pěkně promazaná z výroby, takže nepůsobí tak tvrdě. Myslím, že až rozchodíš Supery tak ti budou připadat měkčí.

T.
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod TomF » čtv led 3, 2019 8:32

Váha bot je dána i tím, že nemají až tak vysoký komín. Perfekty mají ve stejný velikosti vyšší.
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod dudy » čtv led 3, 2019 8:33

A nejni to na dvoudenní výlet na Brdy trochu málo?
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod TomF » čtv led 3, 2019 8:47

Já myslím, že na rozcházení to stačí až až… Samozřejmě, že si je nekupuju kvůli dvoudennímu výletu. Tobě určitě budou stačit kristusky :t:t
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Michal82 » čtv led 3, 2019 9:02

TomF hm no jestli cca o 150g víc.... ale jak píšeš jsou o jedno očko v komínu nižší čehož sem si všiml až teď.

Napadl snížek, tak já byť nachcípanej jsem neodolal a razím venčit ;)

Jo odpoledne ti pošlu SZ.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod dudy » čtv led 3, 2019 10:41

Neee, kristusky fakt neee.
Zkus pohledat a zjistíš, že naopak já jsem zastáncem turistických bot na turistiku a protišlupkoběžeckým aktivistou, ale vocuďpocuď.
Mě by jenom zajímalo, na jaké aktivity si někdo takovéhle megapohory pořizuje...
Z vašeho vyprávění jsem pochopil, že nějaká těžká VHT, nebo lezení, není vaší doménou.
Já třeba měl Perfekty, ale měl jsem je v době, kdy moderní boty s obsázkami, GTX, rychloupínáním etc. do kterejch neteče okolo prošití, neexistovaly, či nebyly k sehnání a měl jsem je jenom do největších horských krutusů.
Jakmile to šlo, vyměnil jsem je za daleko vhodnější, lehčí a techničtější alpské boty.
Dneska, když už, v podstatě, v horách nelezu, natož ve vyšších horách a horský pohyb se smrsknul tak na ťapí po ledovci a letní přechody či nástupy pod stěnu, žádný severky, nebo vysokohorské expedice na těžko, vystačím s v principu vysokými teniskami s GTX a lehkými pohorami.
Nejtěžším kusem jsou Lowa Tibet, které ale, z důvodu nadbytečnosti, prodávám.
Jako jo, mám i doublestitched klasiky HW Bergler (ale to je furt poloviční bota proti vašem Superperfektům/Stelviům), ale spíš jako stylovku z lásky, než na vážnou turistiku.
To je to samý, jak tu fps psal, že si na vejlet na Brdy koupil LaS Trango Ice Cube GTX...
Já prostě nechápu, proč bych měl, při výletu na Kokořín, trpět ve dvěstěgramovejch běžeckejch šlupkách nebo ve tříkilovejch óbrbotech, popř. ve speciálech které spoluvyvíjel Ueli Steck do severního Eigru...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod TomF » čtv led 3, 2019 11:29

Dudy já ti tvojí volbu nevyvracím. Každý má svůj názor a pohled, ale co vyhovuje tobě nemusí vyhovovat někomu dalšímu. Vez mi si svoje ideální GTX kam chceš, myslím, že každý má právo svobodné volby.
Boty samozřejmě nemám na Brdy ani Kokořín. Mám je hlavně do Tater, Alp...Ale pro rozcházení si je teď v zimně vezmu kamkoliv.
Před rokem jsem potkal na Poledníku Rakušáky a měly taky těžký boty, myslím že zrovna Perfekty, vedle nich byly kluci v UL. Prostě každého volba.
Já mám rád věci, které vydrží.
Nechci tady před nikým jako jsi ty obhajovat svojí volbu. Pokud budou názory věcné tak se rád o tom pobavím. Což mimochodem tvoje narážka s Brdy nebyla. Určitě teď kvůli tobě nepoběžím a boty nevrátím s tím, že mi na fóru doporučili na Kokořín něco jiného :lol:
S Michalem asi máme v tomhle podobný názor, i když já bych si Supery nekoupil, protože mi na nich některé věci vadí. A když vidím jak měkoučký jsou Stiva ze stejný kůže, tak se už těším až Stelvia rozšlápnu.
Samozřejmě kožený boty nebudou nikdy tak odolávat vodě jako boty lepený a nový s GTX. Na váhu budou taky vycházet líp. O tom se nehádám. Ale mě to takto vyhovuje.
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

PředchozíDalší

Zpět na Boty