Klasické celokožené pohory

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » čtv led 19, 2017 13:14

apuka píše:Nepsal jsi nahodou nekolikrat, ze nosis vnitrni BD Trekker a na to BD Summity? Nejsem si s tim plne jisty ale nejak to ma s Tebou takto spojene.

"já používám dvoje, v létě vnitřní Bridgedale MerinoFusion Trekker a venkovní Bridgedale WoolFusion Summit, v zimě vnitřní Bridgedale WoolFusion Trekker venkovní Bridgedale WoolFusion Summit"
atd.
atd.
atd.

P.S.
tuhle zimu zkouším pod Bridgedale WoolFusion Summit nosit Lorpen T3 Heavy Trekker, a zatím to vypadá že jsou lepší než Bridgedale WoolFusion Trekker, co do většího teplotního komfortu a lepšího odvodu vlhkosti od nohy
Naposledy upravil fps dne čtv led 19, 2017 13:44, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » čtv led 19, 2017 13:35

LukasHE píše:Ale osobně se trochu bojim, že jak nemají obsázku, tak je v lese mezi větvema nebo někde na skalách dost rychle zlikviduju.

tak to nejsi v tomto sám, jeden z důvodů proč jsem přestal nosit klasiky bylo to, že nemají vysokou gumovou obsázkou, až na nubuk kůži jsou dost dobré Meindl Vakuum, bot kategorie B s vysokou gumovou obsázkou na trhu moc není

LukasHE píše:Jen jsem teda nenosil vnitřní coolmax, ale tenké merino a na to tlustou vlnu/merino. Každopádně co sem to zkoušel v létě do GTX Garmontů (semiš/látka/GTX), tak se to moc nedalo a hrozně sem se potil.

vnitřní coolmax ponožka v létě je na tom to hlavní, já jak je nad cca +10°C, tak vnitřní vlněnou ponožku nenosím, několikrát jsem v létě chodit s vnitřní vlněnou ponožkou, a měl jsem to stejně jako ty, vařili se mi nohy
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod apuka » čtv led 19, 2017 13:52

Aha, mne nedoslo, ze MerinoFusion Trekkery maji jen 27% vlny a 50% Coolmaxu, pouzivame doma jen WoolFusiony, kde ji je vice a zadny Coolmax... Ale i 27% je dost na "vnitřní vlněnou ponožku nenosím" :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » čtv led 19, 2017 15:54

neteoretizuj jako mike, když si MerinoFusion Trekker neměl, dle mně díky té vlně mají delší životnost, stejně jako ty Lorpen T3 Heavy Trekker který mají cca stejný množství vlny
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » čtv led 19, 2017 20:11

:shock: proc se tu dneska o mne furt nekdo otira? Mne teda prijdou lepsi jako vnitrni ciste umele. Nosim nejake stare Coolmaxove Lorpeny, ve kterych zadna vlna neni a je to lepsi, nez BD MerinoFusion Trekker, ktere taky mam, takze zadne teoretizovani ;-) S tema se mi asi po tydnu v horach zacala delat na nohach vyrazka, coz se mi s ciste umelyma nikdy nestalo. Nevim, jestli za to mohla vlna, ze vic drazdi kuzi, nebo to, ze na kuzi zustalo vic potu. Kazdopadne v lete mi prijdou vnitrni ponozky bez vlny lepsi, v zime uz to muze byt jinak (ale nosim ty same, zima mi nebyva).

fps píše:dle mně díky té vlně mají delší životnost,

Sorry, ale tohle je nesmysl. Umelina vydrzi mnohem vic, nez vlna a merino obzvlast. Ty me stare Lorpeny prave zacinaji odchazet. Nevim presne, jak dlouho je mam, ale minimalne 8 let a nachozeno maji opravdu hodne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » čtv led 19, 2017 21:10

Vrtalo mi to v hlave, a tak jsem trochu hledal a vzpominal a dosel k tomu, ze je mam minimalne 10 let. Nachozeno minimalne 14000 km, mam dva pary, takze 7000 km kazdy. To je spodni odhad, horni 13 let a tak 8 - 8.5 tisic km kazdy (nemam uz presne zaznamy...).

Jde o stredne silne trekove ponozky, tenci, nez BD Trekker. Rekl bych, ze zivotnost neni treba resit. Akorat teda budu muset najit odpovidajici nahradu...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod apuka » pát led 20, 2017 8:51

fps píše:neteoretizuj jako mike, když si MerinoFusion Trekker neměl
Jake teoretizovani???

Kdyz nejprve tvrdis, ze v lete "vnitrni ponozka musi byt Coolmax", v dalsim, ze "vnitrni vlnenou ponozku nenosis" a pritom stale pises o BD MerinoFusion, ktery ma 50% Coolmaxu (takze to neni uplne Coolaxova) a 27% merino vlny (tj. je to i vlnena ponozka), tak mates lidi svymi protirecicimi prispevky.

Jen to a nic vic. Tohle neni zadne teoretizovani. Spise to ber jako upozorneni, ze by bylo vhodne si dat pozor na vyhranene doporucovani na neco na zaklade svych zkusenosti a pritom mit svoje zkusenosti zalozene na necem, co neoodpovida Tvym doporucovanim. Nechci delat zadneho mentora ani arbitra, ale delas to tady pomerne casto a neznale lidi to fakt muze hodne mast.

Ohledne vlny jako zvysovatele odolnosti a vydrze Ti uz napsal mike, ze jsi uplne mimo. Vzdyt prave kvuli vetsi odolnosti se dava do vlnenych ponozek umelina...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » pon led 23, 2017 21:19

zanech slovíčkaření, to bych pak nemohl ani napsat že v letě nenosím Lycra®/elastan ponožky, protože ponožky Bridgedale MerinoFusion Trekker mají 1% Lycra®/elastan, hlavní je že tam má být co nejvíc coolmaxu, a to ostatní je jen doplněk
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kubiik » pon led 23, 2017 21:41

Ahojte, rád bych se poradil s dilematem které mám. Chtěl bych si pořídit nějaké klasické pohorky - celokožená bota, ideálně raději bez membrány, žádné kudrlinky, zbytečné záhyby. Prostě klasickou celokoženou botu, kterou když zablátím tak "otřu mokrým hadrem a sem tam namastím..." Ideální by byla raději šitá bota protože většina bot mi poslední dobou umřela na to, že se rozlepila špička nebo potrhala membrána (Merellky).

Trošku jsem koukal kolem sebe a do oka mi padly následující modely. Zajímalo by mě, které jsou větší "sázka na jistotu"? Boty budu používat v lehkém terénu, na lítačky po městě, procházky se psem. Nic extra náročného...

GRISPORT CRUSADER SYMPATEX http://www.gamisport.cz/outdoorove-boty ... ympatex-2/

GARMISCH 520 MARRONE http://www.garmischsro.cz/treking/520_m ... etail.html

GRISPORT CLASSIC DAKAR http://www.gamisport.cz/outdoorove-boty ... sic-dakar/

Případně něco v podobné cenové hladině? Prolézám to tu postupně asi už tři hodiny ale jak to bývá, ke každé informaci je protiinformace a přímé srovnání třeba těch Garmisch s Grisporty jsem nenašel, ač mi u těch Garmischů více sedí to, že jsou šité než lepené tak na Grisorty jse zase více hodnocení třeba na Amazonu atp.... ale čert se v tom vyznej....
Díky a sorry pokud si někde protiřečím, ale poslední boty co mi vydržely déle než dva roky byly kanady vzor 60 a ty asi nejsou etalon pohodlné obuvi tak asi potřebuju trošku nasměrovat :)
kubiik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon led 23, 2017 21:19

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod LukasHE » úte led 24, 2017 11:56

Našel by se tady někdo, kdo by měl nějaké boty od Dallape (vysoké, klasika) ve velikost 42 a byl z Prahy eventuelně střední Čechy apod.? Uplně nehoří, ale stále víc o nich uvažuju a podle měření mi vycházejí nesmysly (asi mam nějaký nestandard tvar nohy a zásadně mam problém s délku na palci), tak že bych jen na minutu zkusil nazout, jestli nejsem uplně mimo.

Celke zvažuju Dallape Stivo, ne jako pohorky, ale jako boty na chození se psy do přírody (od podzimu do jara). Kůže vypadá slušně, podle google translator z italštiny by to měla být klasická kůže (2,7mm) a jediné co mě trochu nevyhovuje je způsob šněrování. Ale se psy je to asi ok.

Máte někdo zkušenost s tvrdostí podrážek? Vim, že některé italské značky dávají (asi kvůli dolomitům) tvrdší verze Vibramu a pak to klouže (Garmont).
LukasHE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř led 18, 2017 10:49

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kracvo » úte led 24, 2017 12:58

GARMISCH 520 MARRONE http://www.garmischsro.cz/treking/520_m ... etail.html

Jsme měl. Je to taková zvláštní bota. Asi bych mohl říct, že svršek držel dobře. Podrážka byla uplně špatná, na rozdíl od ostatních bot jsem ji sešlapal po pár měsících, pak jsem si ji nechal vyměnit u ševce a bylo to lepší. Ale celou dobu (dva roky) jsem se s botami trápil, protože byly na mou nohu úzké a dlouhé. Subjektivně mi přišli i jakoby nějak křivé, jakože každá bota byla jiná. Já bych si je znovu nekoupil, ale na druhou stranu po dvou letech používání coby lehké pohorky a po městě vypadají jako nové, takže jsem je mohl dát kamarádovi.
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod iggi » úte led 24, 2017 20:55

Chlapi, mám kožené topánky z polska, natieram ich týmto Collonil Nilfett.
Nilfett – tuk na kožu v 75 ml dóze. Zabezpečuje pre chúlostivú a citlivú hladkú kožu nepremokavosť, zvláčňuje ju a robí ju trvanlivejšou. Neobsahuje kyseliny, vyrobený zo šťavy tropických stromov a rastlinných olejov.

žena to dostala ku nejakým koženým čižmám...
čo to vlastne je?
iggi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned led 16, 2011 9:29

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod LukasHE » stř led 25, 2017 11:29

Tak jsem včera v Berlíně vyzkoušel ty Hanwag Lhasa (kůže z jaka) a jsem tam, kde na začátku. Když vynechám, že mi opravdu hodně nevyhovovala "kolíbka" na podrážce (v předná části sem se v kroku šíleně houpal), tak ta jačí kůže byla opravdu měká a příjemná na dotek. Asi dobrý na kabelku, ale u pohorky bych se bál, co to za čas udělá. Především, když s tím nejsou žádné delší zkušenosti. Ne že by byla bota měkčí než obdobný model z nubuku, ale na opak to byla "hebká kůže".

Ještě nějaký nápad na ozkoušený Bčkový celokožený pohory co nejsou nubuk a co se dají koupit v CZ/DE? Makara se mi strašně nelíbí (ok neni kritérium, ale u nich to je vážně extrém), Dallapé furt řeším jak vyzkoušet, Hanwag Lhasa/Tatra odpadly kvůli kolíbce. Jinak netrvám na dvojitě šitých, ale rád bych celo kůži co pár let vydrží a dá se měnit podrážka. Kupovat každý tři roky nový GTX mě nebaví.
LukasHE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř led 18, 2017 10:49

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » stř led 25, 2017 11:38

A čo Meindl Perfekt? Tie sa u nás predávajú v rôznych predajniach. Cena je vyššia, ale napr. som ich zohnal v akcii za 150Eur.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » stř led 25, 2017 12:41

Meindl Perfekt jsem měl, a nejsou kategorie B, ale kategorie B/C, ze začátku několik stovek kilometru než se pořádně rozhýbou, a přizpůsobí se noze i kategorie C
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » stř led 25, 2017 13:18

LukasHE píše:Ještě nějaký nápad na ozkoušený Bčkový celokožený pohory co nejsou nubuk a co se dají koupit v CZ/DE?

Hanwag Grünten
AKU Tribute LTR
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » stř led 25, 2017 19:21

fps píše:Meindl Perfekt jsem měl, a nejsou kategorie B, ale kategorie B/C, ze začátku několik stovek kilometru než se pořádně rozhýbou, a přizpůsobí se noze i kategorie C

:roll: kategorie bot je dana konstrukci podrazky a stelky. Rozchozenim se nemeni. Ano, kozene boty se prizpusobi noze a pocit je z nich jiny, ale jestli nepovoli podrazka, coz by nemela, tak kategorie je porad stejna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Chara-din » čtv led 26, 2017 17:07

Mění. U klasik to funguje jinak.
Chara-din
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned dub 17, 2011 11:57

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » čtv led 26, 2017 17:14

Co se meni? Pocit z boty? Tomu verim, ale kategorie urcena vyrobcem by s tim mela pocitat a ta se nemeni. Samozrejme, ze se bota rozchodi a zmekne, to ale s kategorii nesouvisi. Mel jsem Bckove boty, ktere byly nove tvrdsi, nez rozchozene B/C. Znamena to snad, ze puvodne byly C a pozdeji B? Houby, porad B, jen nove a pozdeji rozchozene.

Tahle to dopada, kdyz nekdo, nebudu fps jmenovat, pouziva cizi zavedene pojmy uplne jinym zpusobem, nez byly mysleny...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Chara-din » čtv led 26, 2017 20:50

Mno, nepochybně je to předem prohraná bitva, ale...

Označení bot A-D zavedl některý z výrobců (Meindl?), aby odlišil různé modely a to podle jejich určení. Hlavní vlastností, která jednotlivé modely odlišuje, je právě tvrdost (míra ohebnosti) podrážky. A protože se tohle členění chytlo, tak i ostatní výrobci buď přímo používají toto členění (s většími či menšími odchylkami), nebo ho používají sami uživatelé (více či méně subjektivně zkreslené).

Samozřejmě z hlediska výrobce (a i uživatelů) je nejsmysluplnější uvádět takovou kategorii, na které se vlastnosti modelu ustálí (mění se jen velmi pomalu). Tak jak to napsal fps, mi to pak přijde zcela korektní a to v tom smylsu, že daný model se v konkrétním časovém (resp. kilometrovém) úseku chová jako bota dané kategorie, neboť určující vlastnost odpovídá dané kategorii.

Po lopatě pak tak, že pokud je podrážka prvních 100 km jak prkno, tak v daném okamžiku se o té botě klidně dá říct, že je C/D. Po dalších 300 km se ustálí na B/C, což je kategorie, ve které jí výrobce prodává.
Chara-din
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned dub 17, 2011 11:57

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » čtv led 26, 2017 21:07

Chara-din píše:Samozřejmě z hlediska výrobce (a i uživatelů) je nejsmysluplnější uvádět takovou kategorii, na které se vlastnosti modelu ustálí (mění se jen velmi pomalu).

No vsak, moje rec.

Chara-din píše:Po lopatě pak tak, že pokud je podrážka prvních 100 km jak prkno, tak v daném okamžiku se o té botě klidně dá říct, že je C/D. Po dalších 300 km se ustálí na B/C, což je kategorie, ve které jí výrobce prodává.

Tohle se ovsem da rict o kazde pohorce, jaky to ma teda vyznam krome zmateni nepritele? A proc by to melo byt u klasik jinak? Nezazil jsem pohorku, ktera by po nejake dobe nezmekla. A kterou by nebylo potreba rozchodit. I Hanwag Alasky, o kterych jsem mnohokrat cetl, ze nejsou potreba rozchazet, protoze jsou pohodlne od zacatku, rozchozeni potrebuji. Aspon 200 km na zacatek, ale ustali se az tak po 500 km.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Chara-din » čtv led 26, 2017 21:32

A to je právě to, co je u klasik jinak. Alasky a jim podobné se mění zhruba v rozsahu tvdší B/C - měkčí B/C a jde tak hlavně o to přizpůsobení. U klasik od Dallape, co mám já, jsem se v průbehu prvních 500 km posunul z C/D do B. A proto to má smysl pitvat a je fajn, když na to potenciálního zájemce někdo upozorní.

A u klasik je to podle mého jinak hlavně z toho důvodu, že ve stélce jsou různé vrstvy kůže, které pracují o hodně víc, jak výztuže plastové. Plus absence obsádky.
Chara-din
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned dub 17, 2011 11:57

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » čtv led 26, 2017 21:54

U Alasek bych to spis videl na C -> B/C, ale co jsem mel jedny Aku, tak tam spis C/D -> B, ovsem behem tak 100 km. Proste zpocatku byly jako kopyta a celkem rychle povolily. Nemely obsazku, mely normalni Vibram a byly to Bcka.

Proti upozorneni nic nemam, jen ta forma mi prisla nestastna a zavadejici.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » pát led 27, 2017 11:44

Chara-din píše:Mění. U klasik to funguje jinak.

+1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod karitapepe » pát led 27, 2017 19:36

Chara-din- tak jak píšeš, označení bot A-D zavedl některý z výrobců a každý druh boty má své využití a opodstatnění ,
třeba mám LS Nepal -dečkové boty a ty nerozchodíš na na cečkové, protože mají dřevěnou vystelku pod podrážkou a zůstanou stále tvrdé a já mám primárně na ledy nebo zimní lezení, kdy jsou na nich z většiny upevněny lezecké mačky.
Mám druhé Lowa tibety B/C , které většinou beru na zimní turistiku nebo i letní vht , tak do 3 obtižnosti, určitě na to lezení by se mi hodili tvrdší cečka.
Taky mám bečkové garmonty Nebrasky , které teď v zimě nosím na Lysou, mám rád nohu v teple, tipci to i teď v zimě chodí v teniskách.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Chara-din » pát led 27, 2017 21:03

Jako jasný, však o tom také není sporu.
Chara-din
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned dub 17, 2011 11:57

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kracvo » čtv bře 2, 2017 18:33

ZAMBERLAN Latemar , máte někdo zkušenost? Vypadají pěkně.
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » čtv bře 2, 2017 21:12

já bych se je nebál koupit, i když já bych raději koupil něco od Dallape
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod @Martin@ » stř bře 15, 2017 21:41

Dallape, moje řeč! :) Viz mé příspěvky výše. Osobně mám nohu č. 8. Od Dallapé jsem si pořídil 43 (tj. 9), stejně jako jsem měl od La Sportiva Himalaya. Vše velikostně odpovídá. Na běžné (i zimní) podmínky stačí. Pokud bych tam chtěl rvát vícero silných ponožek, chtělo by to již raději č. 44. ale na zimní podmínky by se už daly najít i jiné (lépe odpovídající) boty. Záleží na financích a nárocích dotyčného. Z hlediska poměru cena/kvalita v současné době asi nepřekonatelné boty.
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod PetrN179 » pát říj 6, 2017 9:54

Ahoj všem..
sháním po x letech nové kožené boty, bohužel jsem dost atyp a už jsem vyzkoušel všechno možné z výroby - hanwag, asolo, lowa.. co měli v hudy, rockpointu a světu-hor skladem....

Bohužel, úzká noha - ty co jsem měl Asolo už nedělá a nástupce je širší kopyto..

Takže hledám radu u koho ušít - vím o Makara, někdo další šije v dosahu?

1) chci si botu vyzkoušet případně osobní měření, nevěřím nějak posílání obrysu jen..(fakt mi nesedí téměř žádná)
2) chci celokožené na lehčí turistiu (B) ale pokud možno obsádku a co nejlepší kůži (boty na furt..)

nějaké tipy na ševce kromě Makara?

díky
PetrN179
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát říj 6, 2017 9:49

PředchozíDalší

Zpět na Boty