Klasické celokožené pohory

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod RUMcajs » pát zář 24, 2010 9:54

Odolnost bot proti suti zvysi guma po stranach.
Nite jsou vetsinou dobre zatazene, takze jsou pred kamenim kryte.

Impregnaci na muzes obnovit vecer napr. pomadou na rty, nebo si vzit trochu vosku.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » pon zář 27, 2010 7:07

Klasické boty sú z poriadnej kože, takže suťoviská nepredstavujú problém. LS Himalaya sú napr. z takej kože, ktorá nie je úplne dohladka opracovaná, takže prípadné škrabance sa tam stratia. Ako písal RUMcajs, o šitie podrážky sa obávať nemusíš.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » pon zář 27, 2010 17:05

Zato o jakykoliv bocni sev ano. A taky o podrazku, zvlastne o bocni hrany. Neni problem je za tyden obrousit vic, nez v normalnim terenu za rok.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vonkreuz » úte zář 28, 2010 21:08

Co tohle? A dostupné na Slovensku...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » ned říj 3, 2010 6:03

kracvo píše: že na perfektech se už šetří, že jsou to prostě obyč sérijovky na dva roky? Chěl byhc je přeci jen alespoň na půl žiovota ještě
Díky, V.

No šetří se na nich, ale podle referemcí lidí, co je nosí, tak to vypadá, že i s tím šetřením to asi budou boty na celý život (já bych si je třeba nekoupil).
Boty co se dají koupit teď u nás v obchodech nejsou na celý život. Přirovnal bych je k formuli F1 Ferarri, podávají špičkový výkon (pohodlí, nepromokavost, stabilitu.....), který je mohem lepší než u ručně šitých bot, ale ten výkon podávají jen omezenou dobu (u F1 třeba jen jeden závod), zato ručně šité boty i přes své nedostatky (nejsou tak nepromokavé a hezké, jsou těžší, nejsou ze začátku tak pohodlné.......) podávají svůj výkon téměř neomezeně dlouho (záleží na jejich ošetřování a jak chodíš).
Tak si vyber, buď F1 Ferarri a co pár let vyměňovat, nebo stará dobrá Tatra 77 na celý život :wink:
Odolnost proti suti, není problém. Kůže to ustojí (je na to stavěná). Jedinný problém je s velkými a ostrými kameny. Pokud nohy tzv. taháš za sebou a kopeš do všeho co na ceste potkáš, tak pár šrámů na kůži najdeš, ale vzhleden k tloušťce kůže (3-4mm.) se jedná jen o povrchové - kosmetické vady bez vlivu na funkci. On ten lem kolem boty (tam kde šitím je přišitý svršek k podrážce kolem dokola) eliminuje z velké části kontakt samotného svršku boty s kameny. A samotné šití je buď zatáhle v kůži, nebo je na místě kde je min. pravděpodobnost jeho poškození (pata nebo vnitřní část nártu) za předpokladu, že máš boty ušité z jednoho kusu kůže a ne sešívané jako fotbalový míč.
A kdybys přece jen šití prodřel, tak si to necháš opravit, nebo si to opravíš sám a můžeš si to šlapat dál :t:t
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod šíp » ned říj 3, 2010 17:26

vici píše: zato ručně šité boty i přes své nedostatky (nejsou tak nepromokavé...

To bych já osobně brala jako VELKÝ nedostatek. K čemu kupovat boty, do kterých mi poteče?
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kracvo » pon říj 4, 2010 16:31

Díky za rady,
Mám však ještě jeden dotaz, který by snad mohl zajímat i jiné.

Jsem zvyklý na kandy, klasika, české. Abyhc šetřil botu, nohu i ponožky, mazal jsem je nějakým levným olejem na kůži i zevnitř, takhle hlavně ten výklenek vzadu na patu. Ostaním co znám s kanadama se tam vždycky ta kožená všitá výstuž rozšoupala. Když budu mít nějaké pořádné pohorky teď, kožené co nejvíc z jendoho kusu, mám to vevnitř mazat také? některé tam mají vevnitř další vrstvu jemné kůže, která, když je namažu zvenčí, zůstane bez ošetření.

Díky moc,

V.
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod -ant- » pon říj 4, 2010 17:29

Pokud je vevnitř boty kůže je dobré ji občas, ne vždy když mažeš botu, občas promazat. :ú
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » pon říj 4, 2010 18:02

šíp píše:
vici píše: zato ručně šité boty i přes své nedostatky (nejsou tak nepromokavé...

To bych já osobně brala jako VELKÝ nedostatek. K čemu kupovat boty, do kterých mi poteče?

Jsou lidi co jím údajně šité boty neprotíkají (třeba Galibiery mají šití zalité nějakým lepidlem).
Já můžu jen z vlastní zkušenosti napsat, že voda se přes šití (kterým je svršek přišitý k podrážce) dovnitř dostane, zatím. Není to, že by ti v botě čvachtalo, jen kůže uvnitř (tam kde je šití) je vlhká-mokrá. Pravda je, že postupem času je toho vlhká čím dál míň. Předpokládám, že kdybych boty napustil voskem, tak by byly vodotěsné, ale to dělat nebudu. Používám jen kondicionér a toho vlhka trochu snesu a zas tak často to není :wink:

K ošetření vnitřku boty stačí 1 - 3x za rok LEHCE natřít kondocionérem. Samozřejmě po pořádném umytí a vysušení.
Čti:
/viewtopic.php?f=6&t=5654&start=180
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kracvo » úte říj 5, 2010 22:06

Díky za odpovědi,

Ještě jsem však četl vlákno o benzínových ohřívátkách, kterási tady spousta lidí strká do bot při zimním spaní. Nevadí takové opravdové kožené botě, když zmrzne? Z diskuse se to tam rozpustilo v tom, že se vezme zmrzlá bota na nohu a rozchodí se. Přijde mi to pro kůži dost blbé. Já měl takhle kanady ( s vložkou z alumatky ) v nějakých -20 v karpatech ( M.Lotrului ) na sněžnicích a mám pocit, nebo zdálo se mi, že od doby co jsem je jendou nedal do spacáku tak se ta kůže změnila azačli fest promokat. Ale třeba to blo něčim jinym kanady sou kanady, teď pomejšlim na něco fajnějšího, klasičtějšího.
:zimnioutdoor:
Díky, V.
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod caligula » ned říj 10, 2010 12:46

Mám druhý rok (2x ledovec, 2x 10 dní v Alpách atd.) GARMONT Dakota Lite GTX, jsou sice s membránou, ale mě naprosto vyhovují. Manželka má stejnou značku ale typ Syncro GTX už asi 4 rok a taky 100% spokojenost.
Před tím jsem měl evergreen mezi pohorkami a to La Sportiva Tibet špičková bota o tom svědčí i to, že se stále prodává. Ted už je nosím jen do lesa.
Vítězové to nikdy nevzdají, ti co to vzdají, nezvítězí.....
Uživatelský avatar
caligula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned úno 15, 2009 9:47
Bydliště: stověžatá

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kracvo » úte říj 12, 2010 13:44

Tak jsem byl v Meindlu, na podruhé jsem si je zkoušel, s kamarádem ještě a padli jak ulité. Hned jsem věděl, že Prefekt jsou prostě na mojí nohu. Civilně mam 7 a půl, tak Perfekty jsem vzal Osmičky. Chvíli jsem se bál, že by se mohly dřít o patu, zkoušel jsem je po cca 15 km vycházce, aby mi noha pěkně natekla chůzí, jak má být. Ale ukázalo se, že Meind má super to stahování v nártu, které tam patu pěkně uzemní. Já mam nohu krátkou a širokou a ty Perfekty se mi také takové zdají. Mají hezky klenutou patu a stahování umožňuje, podle mě, velký rozsah stáhnutí.
Tenhle víkend jsem je šel rozchodit, alespoň na Kokořínsko na tůru. Jsme zvyklý na kanady a tohle byla pohádka. Prostě boty pro mě. Akorát sem dával bacha při zavazování, jak mam dobře vycentrovanej jazyk bot, protože se mi zdá, že když je rozcházim, sedá si i do své polohy jazyk, tak abych ho neměl nějak šejdrem. Podobně i hrazdičky na tkaničky, ze začátku je to chce trochu rovnat, aby člověk měl radost, jak má pěkné botky. Žádné puchýře, žádné roztrhané ponožky. I když jsem šel asi jen 40 km bez nějaké vody výrazně. Ten pán v obchodě říkal, že konkrétně tyhle boty co jsou šité někdy letos, mají nepředpjatou kůži, oproti starším modelům perfektu, tak se prý trochu vytahají podle nohy. To jsme si s kamarádem všimli už tam. Z počátku s e nedali ani ohnout a po chvíli chození v obchodě to bylo lepší, po dni doma ještě lepší a po třech dnech venku je to panečku pohodička. Do stran drží kotník uplně nádherně. Akorát byhc vytknul Meindlu ty vložky Air active nebo co to tam dávaj, ty se začli scházet a vošoupávad hned. Já ale používám takové ty tepelně tvarované vložky a ty si tam taky dam asi zas.

Tak se mějte a díky za rady! :prayer:

V.
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » stř říj 13, 2010 19:51

Tak ať slouží :smt023 .....a za rok poreferuj, jsem zvědavý :wink:
Čím je ošetřuješ?
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kracvo » stř říj 13, 2010 20:51

vici píše:Tak ať slouží :smt023 .....a za rok poreferuj, jsem zvědavý :wink:
Čím je ošetřuješ?

ošetřil jsem je Sil proof od výrobce. Řekli mi, že to mam lehce máznout než půjdu na první výlet. Je to taková mazlavá hmota, nevim ctj. ale má to bejt na to nejlepší. Četl jsem spoustu diskuzí tady, čím mazat boty. Časem se podívam na nějaké zde doporučené věci, abych namazal i vnitřek po čase, párkrát, asi po nějakéjch pořádnejch výpravách, něco s tím Lanolinem, ale aby to neipregnovalo, naimpregnovat si botu zevnitř?? -> arm4...
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » čtv říj 14, 2010 10:31

Jednou jsen mamazalu kožené futro boty Sno-Seal a potom jsem je musel vyhodil. Bylo to na doporučení odborníka z outdoor obchodu :axe: Dneska mám více informací a už vím, že to byla ta největší blbost, která jde s koženým futrem boty udělat.
Zkus vytěžit prodavače u Meindlu ohledne toho Sil-proof. Mám podezření, že je to perfektní kondicionér s trochou silikonové impregnace. Pokud je to pravda, tak to bude stačit i na ošetření futra boty. S tím lanolinem opatrně, radši bych do něj nešel. Když to špatně odhadneš, tak si zničíš kůži.
Poraď se u Meindlu. Jsou to jejich boty a měli by mít ty nejlepší informace. Dej prosímtě potom vědět, co ti doporučili.
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » pát říj 15, 2010 8:49

vici: Mohol by si trochu rozpísať, ako SS zničil kožené vnútro? Ja som vnútro mazal nejakým ošetrujúco-impregnačným voskom Moneta http://www.moneta.sk/starostlivost-o-obuv/starostlivost-o-kozenu-obuv/balzamy/moneta-balzam-na-kozu/
Mám pocit, že to trocha zhoršilo tepelno-izolačné vlastnosti.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » pát říj 15, 2010 10:38

Kromě toho, že kůže po namazaní dost lepila, jako by byla natřena lepidlem co neuschne, tak ztuhla a zkřehla. Po cca. 2 měsících se začala trhat, hlavně na patě a v oblasti kotníků.
Podle mě kožené futro nepotřebuje zádnou impregnaci. Potřebuje jen udržovat, aby byla vláčná (dobře - akorát vyživována) a sem tam vyčistit od potu, prachu a špíny (já ji čistím - peru před namazáním). Je celkem dost tenká (+- 1mm) takže pokud to s mazáním přeženeš, tak se ti roztrhá a pokud ji nebudeš mazat, tak se ti poláme. Mazat to Lanolinem je dost riskantní, ten dokáže zničit i 4 mm tlustou kůži (kůže změkne natolik, že přestane držet tvar a začne se trhat). Já to lehce namažu 2 - 3x do roka limmer boot grease a mám po startostech. Lidi ve světě s tím mají mnohaleté zkušenosti a nestěžují si. Alternativa u nás by mohl být nějaký kondicionér bez impregnace (vosku).
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » pát říj 15, 2010 13:45

No ja mám tenkú podšívkovú kožu iba vzadu, vpredu je to nepodšité. Ináč ten vosk pekne vsiakol, trochu som tam pustil fén :D .
Ale na jednej topánke mi tá podšívka ako keby povrchovo popraskala. Tie boty tuším žijú vlastným životom, na jednej popraská vrchná koža, na druhej podšívka. A to po každom použití vytriem vnútro vlhkou handričkou, hlavne tú podšívku.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » pát říj 15, 2010 14:20

nebulus píše:Tie boty tuším žijú vlastným životom, na jednej popraská vrchná koža, na druhej podšívka.

No možná to bude tím, že na botách je použita kůže z více zvířat. Když je svršek obou bot vyříznutý z jednoho kusu kůže a obě futra taky z jednoho kusu kůže, tak by měly mít stejné vlastnosti. Pokud tomu tak není, tak se stává to, co často vidím a často jsem v minulosti zažíval, že jedna bota je krásně prošlápla a druhá bota je pořád tvrdá a nechce se poddat (nebo jedna bota je popraskaná a druhá ne) :wink:
Co to máš vlastě za boty?
To vytíraní vnitřku bot je dobrý nápad. On ten pot moc kůži neprospívá.
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » sob říj 16, 2010 6:48

Mám LS Himalaya. Aj v obchode mi tvrdili, že by to malo byť z ušité z rovnakého kusu kože, ale aj to, že nie vždy sa to tak podarí. A že za celý čas mali iba jednu reklamáciu na odrthnuté očko. Poznám ešte dvoch majiteľov, jednému popraskali obe topánky v mieste ohybu, druhý ich má ako nové. Ja som medzi tým :? . Ako sú na tom ich futrá netuším. Ale popisované vady kože nespôsobujú ( zatiaľ nikomu ) problémy.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » ned říj 17, 2010 18:27

nebulus píše:Mám LS Himalaya.

Hodně lidí si je chválí, tak ať slouží :smt023
Ohledně popraskané kůže. Buď špatná údržba, nekvalitní kůže (štípenka, kůže z břicha.....) nebo taky kombinace obojího :((
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » pon říj 18, 2010 13:20

No neviem, obe boty mali rovnakú údržbu. Párkrát som použil ten Moneta balzam ( jeho zloženie teoreticky zodpovedá odporúčaniam na údržbu kože ) ale ináč hlavne SnoSeal. Skúšal som to aj reklamovať, ale povedali že to by musela koža prasnúť skrz naskrz. Už som sú aj tak po záruke a zatiaľ som nemal problém s premoknutím z titulu popraskanej kože.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » pát říj 22, 2010 14:35

Myslím, že příčina bude asi u včelího vosku - Sno-Seal. Jak se jednou pustí do kůže, tak ti nepustí kondicionér do kůže a ta postupně popraská. Už je to tu někde napsané. Vosk imregnuje, ale na úkor životnosti boty. Prostě ten vosk nepustí tuky do kůže, které ona potřebuje na to, aby byla vláčná a nepopraskala. A taky ne všechny tuky jsou pro kůži dobré...pokud si chceš najít více informací, tak na internetu je toho dost. Já mám na svoje boty to co potřebuji a už nehledám, čas ktery bych strávil u PC hledáním, radši prochodím venku :wink:
Jednoduše (zase se opakuji :(( ):
Jen vosk - na kůži, která ti sama o sobě neudrží nohy v suchu (příliš tenká, nekvalitní...prostě šmejd) - zkracuje se životnost kůže.
Jen kondicionér (s trochou silikonové impregnace) - na kůži, která ti nohy udrží v suchu (je dostatečně hrubá a kvalitní) - prodlužuje se životnost kůže.
Jen kondicionér - na kůži, která ti nohy udrží v suchu (je dostatečně hrubá, kvalitní a JE IMPREGNOVANÁ OD VÝROBCE díky speciálnímu vyčinění, které je velmi náročné a drahé) - ideální. Prodlužuje životnost kůže.
Toť můj názor. Ber nebo nech :wink:
Naposledy upravil vici dne sob říj 23, 2010 5:26, celkově upraveno 3
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » pát říj 22, 2010 18:22

Jj, SnoSeal je takova instantni polevka pro ty, kdo se nechteji s botama babrat a je jim jedno, ze si je napul znici :twisted:

Vici, mohl bys se prosim znovu hodit odkaz na kondicioner, co pouzivas? Vim, zes to sem uz daval, ale uz je to nekde hluboko ve vlakne(ch) a nechce se mi v tom hrabat. Diky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » pát říj 22, 2010 19:46

vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod pavproch » pát říj 22, 2010 19:49

mike píše:Jj, SnoSeal je takova instantni polevka pro ty, kdo se nechteji s botama babrat a je jim jedno, ze si je napul znici :twisted:


Už zase?!?!? :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Voko » pát říj 22, 2010 19:52

vici píše:limmer boot grease

Dá se to koupit i v CZ?
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » pát říj 22, 2010 19:52

@pp: opakovani je matka moudrosti ;-) :twisted: Zvlast kdyz tu instantni upravu doporuci kazdy p(r)odavac ;-)

@vici: diky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod pavproch » pát říj 22, 2010 19:53

:mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » sob říj 23, 2010 5:20

Voko píše:
vici píše:limmer boot grease

Dá se to koupit i v CZ?

Nedá.
Já si nechal poslat asi 10 pixlí i s jejich botami.
Pokud si to necháš poslat samostatně, tak k ceně přičti asi 600kč poštovné a pokud bude cena balíku do 150 EUR, tak bys neměl platit clo a ani DPH.
Ale asi v Evropě bude alternativa LUCIDO GRASSO AQUILA. Já tohle dostal k svojim a Dallapé Stivo. Pokud oba porovnám, tak kromě vůně (oba pěkně voní, ale každý jinak) a vzhledu, tak LUCIDO GRASSO více změkčuje kůži a má menší impragnaci, po limmer bootg rease je kůže tvrdší a povrchová impregnace trvanlivější a silnější. Každopádně oba výrobky doporučují výroci bot, kteří je šijí už pěkně dlouho a myslím, že jim můžeme dúvěřovat.
Nebo Sil-Proof od Meindlu, ale nevím, co obsahuje, snad by tu někdo byl schopen zjistit co to je. Já si myslím, že to bude skvělý kondicionér s silikonovou imregnací, ale je to jen můj odhad.
Já mám možnost volby a upřednostňuji limmer boot grease, připadá mi lepší.
No a tohle všechno ti je na prd :fuj: , pokud nemáš boty ušité z jednoho kusu kůže min. 3,2mm hrubé, neseříznuté - full-grain. Protože jen u takové kůže nemusíš použít napuštěním voskem a i přesto máš nohy v suchu po celý život (bohužel přes šití trocha vody vždycky projde) a stačí ti ji jen udržovat kondicionérem s trocho silikonové impregnace. Ale tohle tu už bylo napsané hodněkrát.
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Boty