boty do 2500

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

boty do 2500

Příspěvekod jirka » ned kvě 8, 2005 18:06

ahoj, prosím - najdu boty do ~2500, kotníkový, v nějaký rozumný kvalitě? kdyby to šlo, tak co nejjednodušší vzhled - červeno-černo-modro-fialový kombinace mě fakt neberou... díky
jirka
 

Příspěvekod teoretic » ned kvě 8, 2005 18:24

cusik,

boty to chce vyzkouset, proto nedavam zadny linky z inet-obchodu...ale v aktualnim Hudaci maj treba tohle:

http://www.hudy.cz/GoodsDetail_LS.asp?n ... nguageID=1

sice ne gore, ale aspon Vibram a i kanicky :D

a skoro v kazdym Hudaci maj furt nejaky boty ve sleve (a samozreme i jinech obchodech)

Na ISICa tam mas 5 procent slevu, na Hudy-kartu 7 procent, ale to asi kazdej vi...

t.
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod NAE » ned kvě 8, 2005 19:16

Ty jsou kombinace kůže / cordura, to bych nekupoval. na botách se šetřit nevyplatí, vím to z vlastní zkušenosti. Když nechceš dávat pět šest papírů za nějakou extra zbytečnou kvalitu, doporučil bych Fitwell Saient (asi 3500, celokožená bez membrány) a nebo něco levnějšího s goráčem. Vibramová podrážka se hodí...a záleží na tom, jak ti sedí a jsou udělané...ale podle mého jsou vážně na tu cenu hodně kvalitní ty Fitwelly...jen se o ně musíš trochu starat. Jo a jsou z takový světlější kůže, klasická pohorka...jen s tvarovanou podrážkou aby se líp chodilo a s takovou obsázkou která chrání kůži. Má je jeden kamarád a nemůže si je vynachválit.

Já osobně mám Islandy a jsem spokojen.

A pak je tu ještě možnost koupit prý kvalitní české boty Prabos. Mají nějakou parodii goráče a jsou tak kolem tří tisíc.
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod teoretic » ned kvě 8, 2005 19:39

trekovy boty preci nemusi bejt bezpodminecne kozeny....mel jsem uz ruzny, kombinovany, kozeny i semisovy a pri radny impregnaci jsem nikdy nemel problemy u zadnejch z nich...kolem 2500 se da sehnat docela dost, ale spis bez membran, ty zacinaj spis kolem 3000 a vejs...

t.
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod NAE » ned kvě 8, 2005 20:49

No, nekupoval bych italský a ani nějaký no name...do bot bych fakt ty peníze raději vrazil. Jak říkám, já příště kupuju Fitwelly.

A boty s Cordurou? Podle toho na co...já chodím po evropských (zatím) horách, zejména na východě...a boty s cordurou bych si nevzal. Nevěřím tomu.

A u nás o lesa bych si je teprv nevzal. Nechci si do nohy zarazit klacek.
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod pripluv » pon kvě 9, 2005 5:42

NAE píše:No, nekupoval bych italský a ani nějaký no name...do bot bych fakt ty peníze raději vrazil. Jak říkám, já příště kupuju Fitwelly.

A boty s Cordurou? Podle toho na co...já chodím po evropských (zatím) horách, zejména na východě...a boty s cordurou bych si nevzal. Nevěřím tomu.

A u nás o lesa bych si je teprv nevzal. Nechci si do nohy zarazit klacek.


Proč ne Italský? Nosím léta Scarpy (Itálie), do lesa, na treky, do hor, lezení, lezení v ledu, kleitersteigy a naprostá spokojenost.
Kemoš má Asola (myslím Italský) a taky si nestěžuje.
Faktem je, že tady už to je o vyšší částce (přes 5.000,-).

Jinak i já bych volil celokožený, co nejmíň švů a tak...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod chonga » pon kvě 9, 2005 7:05

NAE píše:Ty jsou kombinace kůže / cordura, to bych nekupoval. na botách se šetřit nevyplatí, vím to z vlastní zkušenosti. Když nechceš dávat pět šest papírů za nějakou extra zbytečnou kvalitu, doporučil bych Fitwell Saient (asi 3500, celokožená bez membrány) a nebo něco levnějšího s goráčem. Vibramová podrážka se hodí...a záleží na tom, jak ti sedí a jsou udělané...ale podle mého jsou vážně na tu cenu hodně kvalitní ty Fitwelly...jen se o ně musíš trochu starat. Jo a jsou z takový světlější kůže, klasická pohorka...jen s tvarovanou podrážkou aby se líp chodilo a s takovou obsázkou která chrání kůži. Má je jeden kamarád a nemůže si je vynachválit.

Já osobně mám Islandy a jsem spokojen.

A pak je tu ještě možnost koupit prý kvalitní české boty Prabos. Mají nějakou parodii goráče a jsou tak kolem tří tisíc.


:(( :(( Podotýkám, že je nemám, ale oni používají tuším membránu Comtec a tu vyrábí taky Gore jen nás tolik nemasíruje reklama. Rarametry by měli snad být totožné.
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod Horal Fanda » pon kvě 9, 2005 8:31

NAE píše:No, nekupoval bych italský a ani nějaký no name...do bot bych fakt ty peníze raději vrazil. Jak říkám, já příště kupuju Fitwelly.

A boty s Cordurou? Podle toho na co...já chodím po evropských (zatím) horách, zejména na východě...a boty s cordurou bych si nevzal. Nevěřím tomu.

A u nás o lesa bych si je teprv nevzal. Nechci si do nohy zarazit klacek.


Sice spravuju italský stroje, takže bych občas nějakého Itala roztrhl vejpůl, ale boty jsem měl od Italů dvoje a naprostá pohoda. Nejprve od La Sportivy Orion, lehké trekovky, jsou pořád gut, mají za sebou několik treků, ale přenechal jsem je bráchovi, na mě už byly moc měkké. Druhé taktéž od LS Himalaya - celokoženné pohorky, naprosto bez chyby, 3 mm kůže, jen je už trošku ošoupaný vibram. Jako Italové šijou dost dobré pohorky, pokud bychom chtěli porovnávat. Viz, Scarpa, Asolo, La Sportiva. Co se tyce Meindlu, tak dobre botky, ale ja bych si je asi nekoupil, pripadnou mi malo tuhe. Me uz se i ty Himalaye zdaly mekci a ted v zime jsem si poridil Hanwag Rocky, dost pevna botka, podobne tuha jako skelet. *
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Příspěvekod Lipon » pon kvě 9, 2005 9:07

NAE píše:No, nekupoval bych italský a ani nějaký no name...do bot bych fakt ty peníze raději vrazil. Jak říkám, já příště kupuju Fitwelly.

A boty s Cordurou? Podle toho na co...já chodím po evropských (zatím) horách, zejména na východě...a boty s cordurou bych si nevzal. Nevěřím tomu.

A u nás o lesa bych si je teprv nevzal. Nechci si do nohy zarazit klacek.


v dnesni dobe globalizace je to jedno jestli taliánský nebo jiný ... stejně se to všechno šije na východě ... třeba Garmont, kterej dělá vynikající boty (ve všech možných cen. hladinách) to šije v Rumunsku
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Rujir » pon kvě 9, 2005 9:22

Tiez si myslim ze kasli na to odkial pochadza vyrobca. Ja mam takisto ako Horal Fanda LaSportivy Himalaya a som s nimi absolutne spokojny. Sice je to uz trochu ina cenova kategoria nez v akej hladas ty, ale myslim ze investicia sa oplati. Ale byt tebou tak aj tak hladam nejake celokozenne, najlepsie s Vibramom a s co najmensim poctom svov. Na membranu sa vykasli - v dobre imrpegnovanej celokozennej topanke ti bude na nic. Ona je v podstate na nic aj v zle impregnovanej :wink:
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod NAE » pon kvě 9, 2005 13:58

Horal Fanda píše:
NAE píše:No, nekupoval bych italský a ani nějaký no name...do bot bych fakt ty peníze raději vrazil. Jak říkám, já příště kupuju Fitwelly.

A boty s Cordurou? Podle toho na co...já chodím po evropských (zatím) horách, zejména na východě...a boty s cordurou bych si nevzal. Nevěřím tomu.

A u nás o lesa bych si je teprv nevzal. Nechci si do nohy zarazit klacek.


Sice spravuju italský stroje, takže bych občas nějakého Itala roztrhl vejpůl, ale boty jsem měl od Italů dvoje a naprostá pohoda. Nejprve od La Sportivy Orion, lehké trekovky, jsou pořád gut, mají za sebou několik treků, ale přenechal jsem je bráchovi, na mě už byly moc měkké. Druhé taktéž od LS Himalaya - celokoženné pohorky, naprosto bez chyby, 3 mm kůže, jen je už trošku ošoupaný vibram. Jako Italové šijou dost dobré pohorky, pokud bychom chtěli porovnávat. Viz, Scarpa, Asolo, La Sportiva. Co se tyce Meindlu, tak dobre botky, ale ja bych si je asi nekoupil, pripadnou mi malo tuhe. Me uz se i ty Himalaye zdaly mekci a ted v zime jsem si poridil Hanwag Rocky, dost pevna botka, podobne tuha jako skelet. *


Dobrá, tušil jsem, že vstoupím do jámy lvové...měl jsem Reginetty a to nebyl dobrý nápad.

La Sportiva dělá vážně pěkné boty a ty Himaláje jsem chtěl...jenomže mě v Hudysportu přesvědčili, že jsou zbytečně tvrdé a mám s koupit Islandy. Myslím, že jsem udělal dobře, i když ty La Sportiva jsou málem poslední klasicky šité pohorky na trhu...ale on i ten moderní způsob lepené (tuším) podrážky vytvarované aby se v botě dobře chodilo není špatný.

Asolo bych nekoupil už proto, že jsou takové...na pohorku příliš futuristické a stačí, že sehnat batoh v nějaký nekřiklavý barvě skoro nejde, ještě mít červený boty...nene.

Hanwag a Meindl vyrábí podobné pohorky a musím říct, že jestli ti Islyndy připadají měkké, tak jsi asi pěknej tvrďák...jsou to výborný boty a chodí se v nich skvěle. Je fakt, že jsem je zatím nezkoušel na ledovci. :D ale na ten ani moc nejsou stavěné.
Jediná nevýhoda a v tom je Hanwad evidentně lepší je to, že Islandy nemaí pogumovanou špičku a kůži tam mám trochu rozedranou. V tom jsou Hanwagy asi lepší (řekl bych, že Hanwag Forest či Alaska jsou v podstatě to samé, co Islandy).

Ale tahle diskuze byla původně o levnějších botách a je fakt, že Prabosy pravděpodobně poslouží stejně jako Islandy a stojí o tři tisíce míň. Ale Koupil bych osobně právě celokoženou botu bez membrány - nikoliv Himalaya, které jsou asi až příliš tvrdé, aspoň pro mě...ale Fitwell Saient. Už jsem tu říkal, že e má kamarád a je naprosto spokojen a to si je koupil na Rumunsko a vzal si je tam bez rozšlápnutí a neměl po týdenním treku sebemenší potíže, ani puchýř. :D A cena kolem 3500. Nádhera.

A jestli chceš tvrdé boty, i Meindl určitě nějaké má...ale pak bych asi bral La Sportiva Makalu. A nebo tu Himalaya.
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod Vojtos » pon kvě 9, 2005 14:12

NAE píše:
Horal Fanda píše:
NAE píše:No, nekupoval bych italský a ani nějaký no name...do bot bych fakt ty peníze raději vrazil. Jak říkám, já příště kupuju Fitwelly.

A boty s Cordurou? Podle toho na co...já chodím po evropských (zatím) horách, zejména na východě...a boty s cordurou bych si nevzal. Nevěřím tomu.

A u nás o lesa bych si je teprv nevzal. Nechci si do nohy zarazit klacek.


Sice spravuju italský stroje, takže bych občas nějakého Itala roztrhl vejpůl, ale boty jsem měl od Italů dvoje a naprostá pohoda. Nejprve od La Sportivy Orion, lehké trekovky, jsou pořád gut, mají za sebou několik treků, ale přenechal jsem je bráchovi, na mě už byly moc měkké. Druhé taktéž od LS Himalaya - celokoženné pohorky, naprosto bez chyby, 3 mm kůže, jen je už trošku ošoupaný vibram. Jako Italové šijou dost dobré pohorky, pokud bychom chtěli porovnávat. Viz, Scarpa, Asolo, La Sportiva. Co se tyce Meindlu, tak dobre botky, ale ja bych si je asi nekoupil, pripadnou mi malo tuhe. Me uz se i ty Himalaye zdaly mekci a ted v zime jsem si poridil Hanwag Rocky, dost pevna botka, podobne tuha jako skelet. *


Dobrá, tušil jsem, že vstoupím do jámy lvové...měl jsem Reginetty a to nebyl dobrý nápad.

La Sportiva dělá vážně pěkné boty a ty Himaláje jsem chtěl...jenomže mě v Hudysportu přesvědčili, že jsou zbytečně tvrdé a mám s koupit Islandy. Myslím, že jsem udělal dobře, i když ty La Sportiva jsou málem poslední klasicky šité pohorky na trhu...ale on i ten moderní způsob lepené (tuším) podrážky vytvarované aby se v botě dobře chodilo není špatný.

Asolo bych nekoupil už proto, že jsou takové...na pohorku příliš futuristické a stačí, že sehnat batoh v nějaký nekřiklavý barvě skoro nejde, ještě mít červený boty...nene.

Hanwag a Meindl vyrábí podobné pohorky a musím říct, že jestli ti Islyndy připadají měkké, tak jsi asi pěknej tvrďák...jsou to výborný boty a chodí se v nich skvěle. Je fakt, že jsem je zatím nezkoušel na ledovci. :D ale na ten ani moc nejsou stavěné.
Jediná nevýhoda a v tom je Hanwad evidentně lepší je to, že Islandy nemaí pogumovanou špičku a kůži tam mám trochu rozedranou. V tom jsou Hanwagy asi lepší (řekl bych, že Hanwag Forest či Alaska jsou v podstatě to samé, co Islandy).

Ale tahle diskuze byla původně o levnějších botách a je fakt, že Prabosy pravděpodobně poslouží stejně jako Islandy a stojí o tři tisíce míň. Ale Koupil bych osobně právě celokoženou botu bez membrány - nikoliv Himalaya, které jsou asi až příliš tvrdé, aspoň pro mě...ale Fitwell Saient. Už jsem tu říkal, že e má kamarád a je naprosto spokojen a to si je koupil na Rumunsko a vzal si je tam bez rozšlápnutí a neměl po týdenním treku sebemenší potíže, ani puchýř. :D A cena kolem 3500. Nádhera.

A jestli chceš tvrdé boty, i Meindl určitě nějaké má...ale pak bych asi bral La Sportiva Makalu. A nebo tu Himalaya.


M?no co já vim tak Reginetty měli problém u typu Ontario (jestli se nepletu v názvu), že se trhala kožená podšívka :evil: . Pak se na čas stáhly z trhu. Ale pár mých kamarádů je má a řikaj, že si nemůžou stěžovat, ale kdo měl smůlu na tu vadnou sérii tak je fakt že po půl roce šli ty boty do kopru resp. na reklamaci. 8)
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Duras

Příspěvekod funo » pon kvě 9, 2005 14:26

Mám Duras Vajont, podrážka Eurosole Tecna, membrána Comfortex.V Hudy stály 2 190,-kč a stále jsou v nabídce.Zatím jsem je používal jen v našich horách a lesích, takže žádný extrém, ale jsem s nima maximálně spokojenej.Záleží na jaký účel je přesně chceš, jestli na běžnou turistiku po lesních cestách a loukách, tak určitě neuděláš chybu.
funo
 

Příspěvekod Rujir » pon kvě 9, 2005 14:56

Este k tym Prabosom Kamaratova rodina si ich kupila komplet cela a nemozu si ich vynachvalit Ja sam som chcel nieco tvrdie ako spravny tvrdak :) , ale ak by som chcel len pohodlnu, celkozennu topanku na klasicke treky (nie VHT) tak by som asi isiel do toho Prabosu. BTW v ich podnikovej predajni sa daju zohnat za naozaj zaujimave ceny, len si teraz nespomeniem, ako sa ta dedinka vola... :-k
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod NAE » pon kvě 9, 2005 15:37

Stačí se kouknout na jejich web. Kterej je jinak dost hroznej.

No, je VHT a VHT. Něco jinýho jsou ledovce a Himaláje, něco jinýho třeba Rila, i když tomu se nemusí říkat VHT. Každopádně pokud chce někdo chodit po Čechách, Slovensku, Balkáně, v létě i zimě, a občas vylézt někam vysoko do Alp, Islandy mu budou stačit. Nebo ty Fitwelly.
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod uplne jinej martin » pon kvě 9, 2005 19:36

Rujir píše:Este k tym Prabosom Kamaratova rodina si ich kupila komplet cela a nemozu si ich vynachvalit Ja sam som chcel nieco tvrdie ako spravny tvrdak :) , ale ak by som chcel len pohodlnu, celkozennu topanku na klasicke treky (nie VHT) tak by som asi isiel do toho Prabosu. BTW v ich podnikovej predajni sa daju zohnat za naozaj zaujimave ceny, len si teraz nespomeniem, ako sa ta dedinka vola... :-k

Prabos plus a. s.
Mezi šenky 9
763 21 Slavičín
Czech Republic
tel.: +420 577 303 283
+420 577 303 315
fax: +420 577 343 712
+420 577 303 329
obchod@prabos.cz
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Noemi » pon kvě 9, 2005 21:04

Usmívám se - ten "chudák", který dotaz zadal, je během diskuze poněkud mimo hru - vždyť vlastně vůbec neupřesnil, k čemu byl mu měly ty botky sloužit....a tady se diskutuje jako o závod :D .
Nuže, přihřeju si taky svou polívčičku, i když krapet z jiného soudku :P
Mám fakticky divnou nohu :( 1 - pravou :(( ... a už vlastním Meindly, které mi nesedly, jenže se to prostě nedá poznat hned a už vůbec ne bez terénu. Po 4 měsících jsem už vzdala snahu, že se to nějak poddá a vyrazila na nákup nové obuvi. Dosud obdivuju trpělivost prodavače - v Hudy v Porubě mi donesl snad všechny dostupné kotníkové boty...a mě sedly dvoje - každé samořejmě úplně jiného typu....Hanwag Banks (je fakt, že mě nikde netlačily, ale taky jsem měla pocit, že ucítím každý kámen...na můj vkus možná až příliš odlehčené - holt jsem těm Mejndlíkům nějak přivykla), a pak Fitwell Cortina (celokožené, sice bez gumového lemu a s nějakou pro mne záhadnou podšívkou - jenže v těch mě tlačily kotníky (nahoře u jazyku, i přes dvoje ponožky) - ale to se snad dá nějak vyřešit. Jinak se jevily kupodivu moc pohodlně. Úplně stejně mě při zkoušení tlačily i Asola a při prvním výšlapu i ty Meidly - a kotníky mi docela hodně otekly - pak se to časem upravilo.
Jste schopni poradit mi, jak byste problém s výběrem atd., řešili vy, ať nemám doma jen sbírku nepoužitelných pohorek? Odzkoušela jsem už téměř kde co...jen do Prabosu se mi nějak nechce. Jo, a vlastně ještě Scarpy ne, ale to asi nepůjde - prostě je nemám z osobních důvodů :oops: kde odzkoušet.
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod NAE » pon kvě 9, 2005 21:41

No, existuje ožnost nechat si ušít boty na míru... :D ale je to nákladné.

Chápu to správně tak, že tě tlačí boty do kotníku? Zkus povolit šněrování na kotníku...a nebo kup boty o číslo větší a kompenzuj to dobrýma tlustýma ponožkama...Bridgedale například...
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod Noemi » pon kvě 9, 2005 21:54

Ten kotník beru jako podružnou záležitost.
Mám vybočený palec, a tudíž narostlou "kostku", zrovinka v místech, kde má většina botů buď osazené potko na šňůrky (ty Meindly) nebo nějaký šev. Zkoušela jsem to kompenzovat vícero ponožkami, nálastí, obvazem, ale nic nepomohlo. Citlivost zůstala. Jen to nejde zjistit hned. Při chůzi do kopce je to v Meindlech úplně O.K., ale kupodivu i s kopcem se to dá zvládnout, i přesto, že nohu nemůžu stáhnout a pak se mi posune dopředu a tlačí palec. Při chůzi po rovince je to téměř na amputaci a já proklínám sebe a botky mám chuť hodit do prvního lepšího :lol: kontejneru.
Momentálně jsem rozhodnutá pro ty Fitwelly... jen mám strach, ať to zase není špatná volba :smt119 . Alespoň to tak budu mít na koho svést :ú, když mi je odsouhlasíte \:D/ =D>
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod NAE » pon kvě 9, 2005 22:41

Hm...a to nepoznáš když v nich budeš chvíli chodit po obchodě? Jestli ne, tak je každý nákup dost risk...možná bych se zkusil domluvit s Prabosem, českým výrobcem...že bys je zkusila a kdyžtak vrátila a oni by tam třeba mohli udělat nějaký úpravy...nevím...
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod pripluv » úte kvě 10, 2005 5:21

No, ty Prabosy, nevím, nevím...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: boty do 2500

Příspěvekod chonga » úte kvě 10, 2005 7:25

jirka píše:ahoj, prosím - najdu boty do ~2500, kotníkový, v nějaký rozumný kvalitě? kdyby to šlo, tak co nejjednodušší vzhled - červeno-černo-modro-fialový kombinace mě fakt neberou... díky


před lety jsem řešil pro sebe a tehdy přítelkyni boty boty do Anglie (Cornwall) a Švýcarska (kolem Chaminix). Koupil jsem vysoký boty Garmish s membránou Comfortex (co si budem povídat cena). Na to, že jsou to Italy z Třebíče jsou pohodlný a zatím drží. Pravda žádný extrém (tatry, beskydy). Celý den v dešti ve vřesovišti a noha v pohodě. Letos jsem koupil AKu tak uvidím.
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

děkuju :)

Příspěvekod jirka » úte kvě 10, 2005 10:51

nečekal jsem, že to tu bude tak živý:) jinak - pro mě je prostě 2500 relativní strop (pokud by se mi nějaký opravdu líbily, o kus to přetáhnu), nebudu s nima chodit v alpách ani v nějaký džungli. s koženýma nepočítám. jsem rád za reference na duras a la sportivu :) kdyby měl ještě někdo nějakej konkrétní tip na boty v té cenové relaci, kterou jsem uvedl, budu moc rád. zatím se mějte
jirka
 

Re: děkuju :)

Příspěvekod Rujir » úte kvě 10, 2005 12:18

jirka píše:nečekal jsem, že to tu bude tak živý:) jinak - pro mě je prostě 2500 relativní strop (pokud by se mi nějaký opravdu líbily, o kus to přetáhnu), nebudu s nima chodit v alpách ani v nějaký džungli. s koženýma nepočítám. jsem rád za reference na duras a la sportivu :) kdyby měl ještě někdo nějakej konkrétní tip na boty v té cenové relaci, kterou jsem uvedl, budu moc rád. zatím se mějte


Tak sme to teda dostali "nandano"... My sa tu snazime vysvetlit, ze najlepsie su kozene pohorky a on si napise ze s kozenymi nepocita... Ach jo... :lol:
Naposledy upravil Rujir dne úte kvě 10, 2005 13:18, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: děkuju :)

Příspěvekod teoretic » úte kvě 10, 2005 12:26

Rujir píše:
jirka píše:nečekal jsem, že to tu bude tak živý:) jinak - pro mě je prostě 2500 relativní strop (pokud by se mi nějaký opravdu líbily, o kus to přetáhnu), nebudu s nima chodit v alpách ani v nějaký džungli. s koženýma nepočítám. jsem rád za reference na duras a la sportivu :) kdyby měl ještě někdo nějakej konkrétní tip na boty v té cenové relaci, kterou jsem uvedl, budu moc rád. zatím se mějte


Tak sme to teda dostali "nandano"... My sa tu snazime vysvetlit, ze najlepsie su kozenne pohorky a on si napise ze s kozennymi nepocita... Ach jo... :lol:



tak cumite, jak vidim do lidi, co:)

t.
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: děkuju :)

Příspěvekod Návštěvník » úte kvě 10, 2005 12:48

jirka píše:nečekal jsem, že to tu bude tak živý:) jinak - pro mě je prostě 2500 relativní strop (pokud by se mi nějaký opravdu líbily, o kus to přetáhnu), nebudu s nima chodit v alpách ani v nějaký džungli. s koženýma nepočítám. jsem rád za reference na duras a la sportivu :) kdyby měl ještě někdo nějakej konkrétní tip na boty v té cenové relaci, kterou jsem uvedl, budu moc rád. zatím se mějte


Teď mě ještě napadlo - dceři jsem kupovala v Rock Pointu botky Kefas. Stály necelé 2 tisíce a jeví se jako ucházející a po naimpregnování nepromokají. Jen je fakt, že jsem si dala cenovou relaci nižší, protože má 10 roků a ještě jí roste noha :lol: .

http://www.rockpoint.cz/katalog/texty/h ... de0017.htm

Pro pobavení - víte, jakou to dá práci sehnat pro ni extrémně úzkou botu ve velikosti 42!!!!?...fakt už mi tekly nervy. I tyhle sice jsou na ni krapet :D širší, ale pro naše potřeby se jeví O.K....za dobu než se opotřebují, jí jistě "nožka" ještě poroste :-).
Návštěvník
 

Re: děkuju :)

Příspěvekod Návštěvník » úte kvě 10, 2005 13:03

Rujir píše:
jirka píše:nečekal jsem, že to tu bude tak živý:) jinak - pro mě je prostě 2500 relativní strop (pokud by se mi nějaký opravdu líbily, o kus to přetáhnu), nebudu s nima chodit v alpách ani v nějaký džungli. s koženýma nepočítám. jsem rád za reference na duras a la sportivu :) kdyby měl ještě někdo nějakej konkrétní tip na boty v té cenové relaci, kterou jsem uvedl, budu moc rád. zatím se mějte


Tak sme to teda dostali "nandano"... My sa tu snazime vysvetlit, ze najlepsie su kozenne pohorky a on si napise ze s kozennymi nepocita... Ach jo... :lol:


no, já s nima nepočítám, protože strop jsou pro mě ty peníze a je mi jasný, že za tyhle peníze prostě nebudou. nikomu jsem to nechtěl "nandat"

jinak - právě jsem se koukl na ten rockpoint - a ty kefas mě nezaujaly ani tak jako tyhle lafuma - neznáte je někdo? http://www.lafuma.com/lafuma/COMMUN/pro ... 81&string=
Návštěvník
 

Příspěvekod NAE » úte kvě 10, 2005 13:43

Podrážka není Vibram, což je trochu škoda...ale zase je levnější. Jinak je vevnitř Gore-tex a na chození po Čechách jsou asi ideální.

Ale já bych koupil kožený. Byly by dražší, ale zase by déle vydržely, možná i dvakrát (Fitwell) a ušetřil bys.
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Re: děkuju :)

Příspěvekod Vojtos » úte kvě 10, 2005 14:28

Anonymous píše:
Rujir píše:
jirka píše:nečekal jsem, že to tu bude tak živý:) jinak - pro mě je prostě 2500 relativní strop (pokud by se mi nějaký opravdu líbily, o kus to přetáhnu), nebudu s nima chodit v alpách ani v nějaký džungli. s koženýma nepočítám. jsem rád za reference na duras a la sportivu :) kdyby měl ještě někdo nějakej konkrétní tip na boty v té cenové relaci, kterou jsem uvedl, budu moc rád. zatím se mějte


Tak sme to teda dostali "nandano"... My sa tu snazime vysvetlit, ze najlepsie su kozenne pohorky a on si napise ze s kozennymi nepocita... Ach jo... :lol:


no, já s nima nepočítám, protože strop jsou pro mě ty peníze a je mi jasný, že za tyhle peníze prostě nebudou. nikomu jsem to nechtěl "nandat"

jinak - právě jsem se koukl na ten rockpoint - a ty kefas mě nezaujaly ani tak jako tyhle lafuma - neznáte je někdo? http://www.lafuma.com/lafuma/COMMUN/pro ... 81&string=


No já nevim ty Lafumy je to taková hodně soft botička, nehledě na to až se v nich párkrát projdeš tak ta světlá barvička bude jako prase a už to z toho nedostaneš.

to bych fakticky asi šel do těch Prabosu Comtec Tajga kdyby ti sedli
http://www.jpalicka.cz/trekking.htm
Obrázek
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: děkuju :)

Příspěvekod Návštěvník » úte kvě 10, 2005 15:28

Vojtos píše:to bych fakticky asi šel do těch Prabosu Comtec Tajga kdyby ti sedli
http://www.jpalicka.cz/trekking.htm
Obrázek


dík, ale kde je koupím a vyzkouším? do hluboký kvůli tomu nepojedu (praha). jinak - ta světlá barva a zašpinění mi nevadí (naopak:)). já hlavně nechci nějaký vyloženě křiklavý botky, tady je sice ta světlá, ale časem se zapráší
Návštěvník
 

Další

Zpět na Boty