Sandále

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Sandále

Příspěvekod Indy » ned kvě 27, 2012 15:01

pokud chapes synteticke materialy jako jednu skupinu tak neni.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Sandále

Příspěvekod vonkreuz » ned kvě 27, 2012 16:28

Trip Dino se asi budou huře schánět - Dino je prodávané hlavně jako dětská bota.
Doporučím spíše Triop Terra s kuži - měl jsem je 5 nebo 6 let než jsem při nacvičování lezecké cesty nalomil podrážku, ale i tak je nosím stále dál...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Sandále

Příspěvekod apuka » pon kvě 28, 2012 7:24

Indy píše:plisen na nohou nemas z toho ze by jsi mel umelou stelku. neni to plisen, bude to neco jinyho.
stejne jako z moiry nemas akne ale potnicky. nekdy to tak funguje, no.

Aha, to jsou "argumenty"! Diky za nove poznani :D
Mimochodem plisen to je (lekarsky potvrzeno) a zrovna presne Moira Duo mi dela na nohou ekzem, ne akne (to je neco jineho :wink:) ne z poceni, ale uz kdyz si to na chvili oblecu jenom tak a pritom se klepu zimou.

Flanelka, bavlna, atd - hold, kdyz se v tom chodilo, nebylo tak v mode delat "outdoor" na vykon, ale lidi chodili na hory vetsinou si uzit prirody, vyhledu a dalsich lidi na horach (a ne jenom v hospode). Ja jsem zcela necekane absolvoval svuj prvni prechod Rohacemi (Ziarska chata - Banikovske sedlo - Smutne sedlo - Ziarska chata) zpusobne v riflych, flanelce a celokozenych botech - svych novych vychazkovych polobotkach, protoze jsem puvodne vysli pouze na prochazku se psem :lol: . A stejne mi bylo fajn, vubec mi nechybel Vibram, Gtx, funkcni pradlo, vodni sloupec a nevim co.
Ty presne potvrzujes moje slova 8) . Kvuli pohodlnosti se radeji nekoukame na ne tak viditelne nevyhody. Nekdo preferuje lehci batoh, vetsi komfort a nekdo zase svoje zdravi a radeji ponese o dve tricka vice, aby se nemusel trapit sice s lehkym batohem ale PRO NEJ problematickou vyzbroji.
V soucasnosti taky neplati, ze prirodni vlakno (na obleceni) je pouze bavlna a vlna. Spousta veci se dela napr. ze lnu, viskozy, bambusu, kokosu a ani nevim z ceho jeste. A prirodni surova guma je stale jeste jedno z nejlepsich materialu na podrazeni bot. Atd. atd. Kdo hleda, nakonec najde - jen otazka, jestli dokaze zaplatit :(
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sandále

Příspěvekod Indy » pon kvě 28, 2012 11:02

pokud to plisen je, zcela jiste neni od otevrenych bot, at uz byly z cehokoliv. jedna vec je kdy dojde k prenosu (ona tam nevznika) a druha kdy se to projevi.

jinak radis viskozu k prirodnim materialum, ale on je to taky material synteticky, postaru se mu rikalo umely hedvabi. nebudu Te skadlit tim ze bych to komentoval jako neznalost, radsi si reknu ze jsi na spravne ceste a zacinas synteticke materialy tolerovat :).

ten ekzem z moiry, no, chtelo by to videt. nejak se mi nedari najit vysvetleni proc material ktery je z plastu jeden z nejvic netecnych by mel tohle delat. jediny co me napada ze na nem zbyl po spatnym vyprani prasek, ci nejaka avivaz.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Sandále

Příspěvekod apuka » pon kvě 28, 2012 15:43

Mas pravdu, viskoza neni ciste prirodni vlakno, ale neni umele, dela se to prirozenymi procesy z prirodni celulozy, takze se da rict ze je to latka prirodniho puvodu, oficialne tomu taky rikaji prirodni (a ne synteticky!) polymer, neni tam ten slozity synteticky proces jako u umelych vlaken.

Ale nezlob se na mne, zacina to byt smesne, ze Ty chces argumenty, ale moje vlastni mnohokrat overene zkusenosti "nicis" vyvody bez absolutni znalosti skutecnosti, jenom na zaklade toho, co si myslis, ze by "melo být", ne toho, co je.
Nikde jsem nepsal, ze prenos plisne na moje nohy byl z danych bot - nemusime si nalhavat, na kazde hoze by jsi nasel stopy plisni, jde jen o to, jestli maji podminky k nadmernemu bujeni nebo ne. Zadnym protiplisnovym prostredkem nevznicis plisen 100%. Ja jsem psal, ze v otevrenych sandalech s umelym povrchem mi casto "splesnively" nohy (rozumej rozbujela se plisen, ktera tam byla davno a je stale) a ze se mi to v kozenych nestava. To jenom pro upresneni. Nikde nepisu a netvrdim, ze je to obecna vec, jsou to moje konkretni zkusenosti. Bez ohledu na to, ze vsechny "obecne zname" poucky rikaji neco jineho.
Stejne je to s Moirou. Neni to zbytkem praciho prasku (dela to i po jemnem oprani v prirodnym mydle i pouze nekolikanasobnem preprani v ciste vode) ani avivazem (ta se u nas pouzila naposledy asi pred deseti nebo i vice lety). A s podobnym problemem nejsem zdaleka sam. Ostatne sam vyrobce psal onehdy o jednem svem vlaknu, ze je to nejmene alergizujici, vhodna pro ty, kteri maji problemy s ostatnymi druhy - ale i s tim vlaknem meli nekteri lidi problemy. Nemusis najit vysvetleni, to od tebe nikdo nechce - a spustu veci taky nikdo vysvetlit nedokaze. To jeste ale neznamena, ze takove veci se nedeji :wink: a hold budes muset zkusit prijmout fakt, ze se to stat muze a stava se to.

Jeste bych doplnil, ze jsou lide, kteri maji problemy i s prirodnimi vlaknami, takze ja toto nezovseobecnuji na prirodni/neprirodni latky. Ale je lehce overitelny fakt, ze s prirodnymi materialy je mene lidi s(e zdravotnymi) problemami jako s umelymi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sandále

Příspěvekod Indy » pon kvě 28, 2012 16:45

stredni a do prestupu na jiny obor vysoka skola obor vyroba a zpracovani plastu a gumy.

pomerne objektivne mam rikali o vsech problemech, protoze tehdy bylo cilem vzdelavani aby absolvent dokazal danou technologii ve fabrice provozovat, a ne vytvaret prezentace na dane tema.

proto Ti rikam, problemu s plasty je mene nez se vseobecne soudi, a jsou podstatne jine nez se verejne prezentuje.

ostatne, s chemii obecne to neni jinak.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Sandále

Příspěvekod Aranwe » stř kvě 1, 2013 19:49

Ahoj,
nepotkal jste nekdo v Brne v nejakem obchode sandale Saltic Trek velikost 41? :)
Diky moc
O.
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Re: Sandále

Příspěvekod axi12 » stř kvě 22, 2013 9:56

Lizard (Super Hike/Ride) nebo Teva (Huricane 3/Huric XLT)?

Na chození ve městě i v přírodě. Celé léto budou na nohou (teda když tam nebudou pohorky).
Největší problém mám s tím, že se mi potí nohy (docela dost) a pak a) boty smrdí b) kloužou jak hovado

Doposud jsem měl Pointed Source myslím a největší problém kromě klouzání jsem měl s nedostatečnou vydrží pásku, které se mi u jedné boty vzadu vyrvaly (jako i drive). Má Teva pásky uchycené stejně jako Lizardy?

A teď je otázka, která z výše jmenovaných tyto dvě věci zvládne lépe?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Sandále

Příspěvekod vonkreuz » stř kvě 22, 2013 10:01

Teva Hurricane 3 je základní model - tenší podrážka, menší odpružení.
Teva Hurricane XLT je relativně na stejno s Lizzard SuperHike.

Za mne by vyhrály Lizzard RideStretch - lepší vzorek podrážky, více zvednutá špička která chrání prsty a při cestě z kopce tolik nevyjíždí nohy.

Měl jsi Pointed nebo Source? Nebo Pointed Sierra? :wink:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Sandále

Příspěvekod axi12 » stř kvě 22, 2013 10:05

Aha!

A to s tím smradem a klouzáním? Tipuji správně, že buď budou víc smrdět a neklouzat (kuze) nebo klouzat a nesmrdet (guma)?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Sandále

Příspěvekod vonkreuz » stř kvě 22, 2013 10:10

Smrad - mně nožky teda moc nevoní a tak sandále jednou za čas umeju v mýdlové vodě a pak stříknu nějakým anti smradem od Polygyne nebo od Granger´s.
Obecně se tvrdí, že kuže klouže, ale já s tím problém neměl. Nosím sandále i do hodně krpálu a tam mi klouzala noha aj s gumovým vnitřkem.

Hlavní výhody těch Lizzard Ride jsem už popsal a jestli je chceš nosit vpodstatě stále v létě, tak jsou asi nejlepší volba z toho co jsi psal.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Sandále

Příspěvekod scinkk » stř kvě 22, 2013 10:31

Mam SuperHike, nevim kolik jsme s nimi loni nachodil, zas tak moc ne, zadny extra smradek jsem nepozoroval :) Urcite prijemnejsi nez guma, po delsi trase to clovek asi dost oceni. Urcite v nich bude mit mensi pocit potivosti. A pripadne jednou za cas umyt s mydlem apod. Podle me ta kuze po case chozeni uz moc nenaskava, clovek to vyklouze do hladka v mistech chodidla. Me ty Ride diky zvednute spicce moc neoslovily, ale pokud sednou, tak jsou mozna na delsi chozeni lepsi.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sandále

Příspěvekod axi12 » sob lis 16, 2013 13:37

Jak udržujete po sezóně kožené sandály?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Sandále na brodění

Příspěvekod Jary » úte čer 10, 2014 9:31

Dosluhují mi stávající velmi letité sandály (tuším Triop light). Hledám tedy náhradu s následujícím využitím: záložní boty do batohu na vicedenní treking po horách, kterou použiju především na pobíhání okolo stanu při bivakování, přesuny do nebo z hor, brody potoků a řek. Základní parametr je tedy lehkost a vhodnost pro brodění.
Stávající boty jsem dost poničil právě při brodech řek, kdy divoká vody protékající mezi nohou a podrážkou téměř urvala veškeré pásky. Takže nevím, zda raděj nezvolit sandály s uzavřenou špičkou, které by pevněji seděli na noze. Zároveň by mohli zpřístupnit i těžší terén, protože kolikrá i jít hodit bobek znamená přelézání různých balvanů, kamených moří apod. Něco jako SALOMON TECHAMPHIBIAN - pokud výrobce nelže, takovéto boty váží cca 300g, což je polovina ve srování s řadou sandálů.
Máte někdo doporučení ať obecně nebo na konkrétní boty pro daný účel?
příklad: http://www.salomonshop.cz/obuv/salomon-techamphibian-3-128478-3
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Sandále na brodění

Příspěvekod apuka » úte čer 10, 2014 11:26

Jary píše:Stávající boty jsem dost poničil právě při brodech řek, kdy divoká vody protékající mezi nohou a podrážkou téměř urvala veškeré pásky.
:smt119 Ja si myslim, ze kdyby Ti proud divoke vody mela urvat jediny pasek, tak se tam nemas sanci prebrodit... Teda pokud nebylo pouzite nevodeodolne lepidlo. Pasky na trekovych sandalech by mely vydrzet vetsi zatizeni nez divokou vodu - napr kdyz si stoupnes blbe na skalu a klouzne Ti noha na bok na pasky.
Jinak Ti ale s vyberem nemohu pomci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sandále

Příspěvekod Dr4k3 » úte čer 10, 2014 12:56

co takhle nějaké barefootové ultralajty?

Přesně za stejným účelem (sandále jako doplněk k těžkým pohorkám) jsem včera navštívil několik obchodů, a nakonec jsem si odnesl Merrel Road Glove 2 z výprodeje v Hervisu. Sice stály 2k, ale to kvalitní značkové sandále taky. S tímhle se dá navíc i dobře běhat, suché to váží asi 200 gramů, což je polovina váhy některých sandálů, řeka to z nohy neutrhne a ani nasáknout vodu to taky nemá moc kam...
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Sandále

Příspěvekod mitau » úte čer 10, 2014 14:10

Taky uvažuju o využití minimalistických bot jako druhých bot na treky místo sandálů. Máte s tím někdo zkušenost? Z minimalistických bot místo sandálů mě napadají Inov-8 Recolite 190, které jsou vlastně uzavžené sandály. Taky by nemusely být marné New Balance MT10, které by mohly leccos vydržet.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Sandále

Příspěvekod holgerus » stř čer 11, 2014 9:03

New Balance v minimalistické verzi raději ne, životnost je také minimalistická rovněž tak kvalita. Hledej u Inov8 nebo ty zmiňované Merelly, ty jsou výjimečně kvalitní (na Merelly).
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Sandále na brodění

Příspěvekod Jary » pát čer 13, 2014 6:58

apuka píše:Ja si myslim, ze kdyby Ti proud divoke vody mela urvat jediny pasek, tak se tam nemas sanci prebrodit... Teda pokud nebylo pouzite nevodeodolne lepidlo. Jinak Ti ale s vyberem nemohu pomci.

Taky jsem neprebrodil - vody do půlky stehen, ale dravý proud ledovcové řeky, unášející šutry velikosti slepičího vejce. Lepidlo bylo ok, ale pásky to téměř vytrhalo z podrážky za její současné destrukce.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: "Sandále" - adidas hydroterra

Příspěvekod Jary » pát čer 13, 2014 7:02

Já jsem objevil v obchodech Adidas Hydroterra (no já vím, není to zrovna outdoorová značka), zdají se být velmi lehké, do vody (tj. i pro brodění) přímo určené a sešlapávací pata by se mohla hoditna nějaké minipochůzky okolo stanu. Má s nimi někdo zlušenost?
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Sandále

Příspěvekod ita » pát čer 13, 2014 9:11

Přítel je má a mě teda přijdou strašný :-D vypadají jak od vietnamců a dávala jsem jim životnost tak jednu sezonu max. Kupoval si je, ptže nenosí sandály. No a jehle, má je asi třetí rok? Nenosí je teda moc často, ani do vody.
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Sandále

Příspěvekod apuka » pát čer 13, 2014 9:47

Jary, kouknul jsem se na ty boty a uz se nedivim :-). To nejsou trekove sandaly, ale spise lehoucke sandaly na chozeni po meste, co moc namahy nevydrzi.
Pokud chces delat podobne brody, obcas to pouzit i v terenu, kde budou namahane pasky, tak pocitej s tim, ze potrebujes opravdu trekove sandaly. Obavam se, ze ani ty urcene do vody nejsou urcene na namahani brodenim v silnem proudu. Tam vubec nejde o to, aby vydrzeli namoceni. Jenom potom nebudou vazit 300g ale 600-700.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sandále

Příspěvekod pawn » pát čer 13, 2014 13:31

ad Hydroterra - vzhled je veci vkusu kazdeho jedince, ale dneska jsem je zrovna okukoval v obchode a dle meho jsou teda usite priserne - treba ty gumove pasky co drzi tu patni cast jsou prichycene dost forove a myslim, ze jejich zivotnost bude pri castem obouvani docela kratka. To same jazyk a penove "vyztuhy" - myslim, ze mnoho nevydrzi. Dalsi vec je, ze byt se tvari jako ze by mohly dobre vetrat, bylo mi v nich pri zkouseni docela vedro, takze to asi taky nebude zadna slava. Obecne mam s Adidaskama v teto cenove relaci spise spatne zkusenosti, osobne bych do techto konkretnich nesel.
Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02

Re: Sandále

Příspěvekod ita » pát čer 13, 2014 17:07

pawn píše:ad Hydroterra - vzhled je veci vkusu kazdeho jedince, ale dneska jsem je zrovna okukoval v obchode a dle meho jsou teda usite priserne .


Tím vietnamským vzhledem jsem právě myslela tu "kvalitu" na první pohled. Jinak se mi ani nelíbí, ale jo, to je věc vkusu.
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Sandále

Příspěvekod Dr4k3 » pon čer 23, 2014 16:21

mitau píše:uvažuju o využití minimalistických bot jako druhých bot na treky místo sandálů. Máte s tím někdo zkušenost?
mé čerstvé zkušenosti ze Skotska jsou čistě pozitivní. Pro lehký odpolední výpad na Ben Nevis bez batohu to bylo ideální (cca 1300m převýšení na 8km a zpátky). Tomu přímo předcházela dopoledne cesta s batohem asi 22 kg a s tím se šlo taky výborně. Jen se ještě nemůžu rozhodnout, jestli i při chůzi našlapovat na přední chodidlo, nebo na paty a tlumit to pohybem v kyčlích (zkoušel jsem a šlo obojí a bolest takhle krátkodobě nezpůsobilo ani jedno)... Druhý den jsem cítil lýtka, ale jenom jako že předchozí den začaly po delší době něco pořádnýho dělat, nic zlýho. Obava o přetížení malých svalů chodidel se v tomhle jednodenním testu nepotvrdila. Před tím jsem dupal dva dny s 20kg báglem v těžkých pohorkách C/D a zpětně (bylo ideální počasí) lituju, že jsem je tam vůbec tahal...
Jsem spokojený a sandále už nesháním.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Příspěvekod cztweety » úte čer 24, 2014 10:00

Mozna trosku OT ale Hudy ma ted nejakou novinku v sandalech Chaco. Nemate nekdo o nich nejake info ?
Taky shanim nejake nove sandaly na leto na treky.
Dikas...

Odesláno z mého GT-I9100 pomocí Tapatalk
Geocaching - sport se srdcem GPS.
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem?“
Uživatelský avatar
cztweety
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: ned čer 11, 2006 21:45

Sandále

Příspěvekod mvaldo » úte čer 24, 2014 10:07

ja si idem kupit TRIOP TERRA TREK K ;)
Přílohy
ImageUploadedByTapatalkHD1403600847.095021.jpg
ImageUploadedByTapatalkHD1403600847.095021.jpg (31.33 KiB) Zobrazeno 11382 krát
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Sandále

Příspěvekod wawrik » úte čer 24, 2014 10:17

775 gramov? Sandále? :shock: Však to je viac ako moje kotníkové Salomony, v ktorých chodievam...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Sandále

Příspěvekod Pr3d1t0r » úte čer 24, 2014 11:08

Nemá někdo zkušenosti s Lizard Creek?
Pr3d1t0r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pon kvě 11, 2009 17:09

Re: Sandále

Příspěvekod Indy » úte čer 24, 2014 11:58

stare lizard creek byly v pohode. ta stelka je lepsi nez kozena.

vyhoda je ze se vymenuje jak podrazka, tak se presivaji prosoupany popruhy. zivotnost po tech revivalech je teda dost vysoka.

ty kotnikove lehke salomony vydrzi aj celou sezonu? :)
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

PředchozíDalší

Zpět na Boty