Sandále

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Sandále

Příspěvekod Atronach » stř kvě 6, 2015 21:33

Ještě se chci ujistit, jestli se ta Indulona nebo norkový olej může použít i na broušenou useň bez toho aniž by došlo k vyhlazení/zalepení vlasu, aby se z toho nestala hladká useň jako tomu je vosků nebo krémů na kožené svršky bot. Nevím jak u jiných, ale např. Lizard má totiž stélku ze semiše.
Atronach
 

Re: Sandále

Příspěvekod booze » čtv kvě 7, 2015 8:54

pokud pouzijes norkovy olej, tak zarucene usen nijak nezalepis. Ovsem vseho s mirou, staci trochu a vmasirovat. Olej je lepsi ohraty.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Sandále

Příspěvekod Atronach » čtv kvě 7, 2015 9:37

A ta indulona?

Vrátím se k jedné z mých předchozích otázek: Psal jsem do RestDay znova ohledně podražení sandálů a odpověděli mi, že je to za 300,-, což se věru vyplatí. Triop má stejnou cenu, teď sakra nevím, jestli si koupit Lizard Ride nebo Triop Terra Trek K :-k .
Atronach
 

Re: Sandále

Příspěvekod apuka » čtv kvě 7, 2015 13:22

Ja myslim, ze je lepsi ten olej, alej kdyz mirne zahrejes botu tak na 40-45 stupnu a do toho vetres indulonu, tak ta se taky docela rozpusti. Nechas vstrebat, vychladit, potom vykartacujes a idealne ten semis (resp. velur, bo pry i nubuk je semis :-)) jeste vykartacujes tim "kovovym" kartacem na obnoveni povrchu. Kazdopadne nejdrive bys mel stelku poradne ocistit, vzhledem k tomu, ze by se mela dostat ven i sul v kuzi, nejlepe specialni penou.
Ale jak bylo psano - vseho s mirou.
Mimochodem, nejsem si uplne jisty, jestli je tam kuze kvuli tomu, aby pot vsakovala - ta sul v potu a opetovne navlhnuti a vysuseni (s ponechanim soli v kuzi) je nejprimejsi cesta k popraskani a zniceni kuze... Takze je docela dobre mozne, ze impregnacni sprej (takovy na GTX, co zachova prodysnost) taky postaci. Ale to jenom odhaduji, nejsem odbornik.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sandále

Příspěvekod Atronach » čtv kvě 7, 2015 13:42

jeste vykartacujes tim "kovovym" kartacem na obnoveni povrchu.

Na to se, pokud vím, používá krepový kartáček - mám ho doma a kartáčuju jím semišový svrsek jedněch bot:
http://tarrago.firmavigo.cz/?e=vyrobky/ ... ek-de-luxe
Prodává se i v Deichmannu nebo Bati. Kovový kartáček neznám.
...nejsem si uplne jisty, jestli je tam kuze kvuli tomu, aby pot vsakovala...

...Lizard u svých sandálů s koženou stélkou píše:
...The thickness of 12 mm is designed to improve comfort and PERSPIRATION ABSORPTION...
Atronach
 

Re: Sandále

Příspěvekod booze » čtv kvě 7, 2015 13:49

Vsak ten kartacek, co je na nej odkaz, ma mosazne stetiny/kovove. Presne tim to vykartacuj.
Indulona obsahuje derivaty ropy. Norkovy olej obsahuje tuk ziskany ze zvirete a chlast. Tak se rozhodni co je pro tebe vic EKO-BIO-EU a to pouzij.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Sandále

Příspěvekod axi12 » sob črc 25, 2015 18:45

Tak se mi po dvou letech používání urval na pravé noze pravý zadní pásek :/ Nevíte, jaký je pozáruční servis u Lizardu? Estli jsou to schopni opravit či nikoli?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Sandále

Příspěvekod vonkreuz » sob črc 25, 2015 19:01

Vzhledem k tomu, ze Lizzard dováží firma Restday, tak snad budou schopni provést opravu.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Sandále

Příspěvekod axi12 » sob črc 25, 2015 19:02

Hm, tak to je docela hezká zpráva. V pondělí jim brnknu. Dík
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Sandále

Příspěvekod vonkreuz » ned srp 23, 2015 19:48

Má prosím někdo zkušenost s minimalistickými sandály Roll Up od Lizzardu? Protože od jara do podzimu chodím v 95 procentech času v Source Toe Crosser#, které jsou celkem tuhé, ale stále dávají dost informací o povrchu po kterém šlapu, rád bych přešel na tento minimalistický model pro lepší kontakt a poznání šlapaného povrchu.

#už se nedělají, myšlenka fixace palce pro dopředný pohyb (např. scházení z kopce) je geniální, ale dost lidí neprostojí, že jím onen užší fixační pásek může odírat prst. Ale jak říkal muj děda - co si na koni uděláš, to si na koni musíš spravit.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Sandále

Příspěvekod booze » ned srp 23, 2015 20:16

nekdo tady daval fotky jak si doma podobne sandaly udelal po vzoru Tarahuanu (myslim ze bibi). Ty provazky musi byt hrozne. *
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Sandále

Příspěvekod lerojk » stř čer 1, 2016 9:02

Ahoj, sháním kvalitnější pánské trekové sandály bez kožených prvků. Cena tak do 2 000 Kč. Poradíte, na co se podívat?
lerojk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř kvě 18, 2016 10:39

Re: Sandále

Příspěvekod Chmeld4 » stř čer 1, 2016 12:13

Teva , Lizard , Source
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Sandále

Příspěvekod booze » stř čer 1, 2016 14:51

Hleda kvalitni a ty mu doporucis Tevy. :lol:
Podivej se na Triopy.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Sandále

Příspěvekod paldo » stř čer 1, 2016 15:34

@booze: Teva Terra Fi 3 mám cca 5? rokov a okrem ohoblovanej podrážky sú bez straty kytičky...
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Sandále

Příspěvekod nebulus » stř čer 1, 2016 17:31

Tiež mám Teva Terra Fi? pár rokov a nemôžem sa sťažovať. Akurát tie ceny sandálov mi pripadajú ako úplný úlet za kus čínskeho plastu a remienkov .
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Sandále

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 1, 2016 17:52

teva terra 2 v mym pripade asi 4-5let tez a podrazka uz asi po tyhle sezone bude definitivne jeta ale v lete chodim skoro vsude v nich a jiny bych nechtela...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Sandále

Příspěvekod Stani » stř čer 1, 2016 18:24

Vás u Teva Terra natlačí tá časť pod kotníkom? Mám staršiu verziu, bez debaty pohodlné, perfektne sedia na nohe, ale čo z toho keď mi to rozoderie až do krvi. Mám sice od behania kotník hrubší, to bude asi ten problém.

Minulý rok som kúpil Source Gobi. Váhal som, pretože nemajú na sucháč nastavovanie aj na päte, boli by ešte lepšie. Zatiaľ plná spokojnosť. Neviem, či u tohto modelu to bude pod 2000Kč.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Sandále

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 1, 2016 18:51

me vubec teda...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Sandále

Příspěvekod Guly » stř čer 1, 2016 19:47

Mne neobdiera nič, žene bez ponožky obdierala dlhú úzku nohu. Preto si ona kúpila čosi iné a ja som zodral 2, 3 a teraz 4ky. V lete nenosím skoro nič iného!
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Sandále

Příspěvekod Zdéňa » stř čer 1, 2016 20:56

Teva Terra Fi mám od roku 2010 a úplně bez problémů :) V létě je nosím každý víkend plus nějaké ty dovolené. Občas v nich jezdím i na kole :)
jen ten vzorek už je skoro v háji..budu muset koupit nové :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Sandále

Příspěvekod Guly » stř čer 1, 2016 21:42

Terra Fi 4 teda jednička. Jediná nevýhoda, že sú dosť ťažké. A dá sa v nich brodiť v potokoch a aj v mori po kamienkoch a koráloch. Čakám, kedy sa objavia Terra Fi 5ky a budú mi hovoriť " Pane".
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Sandále

Příspěvekod Stani » stř čer 1, 2016 22:04

Hmm, tak potom s Tevou je to len môj problém. Keby ma neodieralo, tak Teva Terra je fajn voľba. Musím pozrieť, ako sa zmenili nové modely od starších.

Source Gobi vo vode takisto výborné. Rýchlo aj vyschne. V porovnaní s Tevou Terra má aj celkovo tvrdšiu plošku chodidla.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Sandále

Příspěvekod remy77 » stř čer 1, 2016 23:30

Stani:
Teva hurricane mi to rozodieralo tiez na kotniku. Tak som lepil vopred naplaste, kym mi sandale ako keby "sadli" a uz je to ok
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Sandále

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 2, 2016 6:32

jeste tip na asolo scrambler - sem si rikala, ze si jety tevy necham na neco mensiho a asola budu brat vic do terenu, ale teda nakonec tvrdsi podrazka me odradila (na doslap je podesev tvrdsi nez mekoulinka teva), protoze kvuli vetsim otresum kolene v asolech treba 70km nedam, na druhou stranu pro cloveka zvyklyho na tvrdsi boty bych rekla dobra volba a maji i nastaveni paty a sou i do mokra. od lonska je stridam s tevama, ktery si nechavam na vicedenni vandry a nosim na kratsi vzdalenosti.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Sandále

Příspěvekod Stani » čtv čer 2, 2016 15:22

remi: je pravda, že som to vzdal rýchlo, ale ja nemám rád, ak musím ešte aj sandále rozšľapovať, aby sadli. Mne tam leukoplasty dlho nedržali, na obväz som sa vykašľal, dorábal som si tam ešte z molitanu polstrovanie navyše...nebavilo ma to. Proste hrubší kotník. Source má to kríženie pod kotníkom riešené úplne inak.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Sandále

Příspěvekod vonkreuz » čtv čer 2, 2016 15:48

Já jsem spíše na Source. Přece jen je to národ, co chodil po poušti už před tisícovkami let... :mrgreen:
Třetím rokem od dubna do září nosím Source ToeCrosser - starší verzi, která měla tenší pásek mezi palcem a druhý prstem, což je super na scházení kopcu a celkově do těžšího terénu. Source Stream Sport (stejný podvozek jako ToeCrosser) nosí brácha, sestra i švagr a spokojený jsou všichni. Edit a vlastně i švagrová, která je používá i dost v terénu bo je geolog.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Jaké sandály s podporou klenby?

Příspěvekod Bobeshek » pon kvě 22, 2017 7:10

Zdravím,

potřebuji si pořídit nové sandále s dobrou podporou hlavně podélné klenby. Boty do terénu (hory) i do města. Má někdo nějaký tip? Děkuji
Bobeshek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned led 24, 2016 10:39

Re: Jaké sandály s podporou klenby?

Příspěvekod fps » stř kvě 24, 2017 18:16

Naposledy upravil mike dne stř kvě 24, 2017 20:15, celkově upraveno 1
Důvod: jj, slouceno
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Sandále

Příspěvekod ondrejkout » ned čer 4, 2017 14:03

vonkreuz píše:Já jsem spíše na Source. Přece jen je to národ, co chodil po poušti už před tisícovkami let


Ahoj, můžu se zeptat jak jsou na tom Source s velikostma? Rád nakupuju přes internet, a jestli devítky sandále budou obvykle odpovídat devítce noze, na kterou téměř vzdycky nosím devítky boty. Dík moc za odpověď.
Uživatelský avatar
ondrejkout
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: čtv led 22, 2015 2:12
Bydliště: Budweis

PředchozíDalší

Zpět na Boty