Sandále

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Croog » čtv črc 3, 2008 9:21

Zvažuju teď nové sandály po mnoha letech spokojeného nošení Australií. Rád bych se nicnéně zbavil problému s klouzáním na mokru. Od lizzardu je kdyspozici model Creek, ale v čechách ho skoro nikde nenabízej.

Rozhoduju se tedy mezi:
Source Gobi
Teva Terra-Fi 2

Rád bych se zeptal, uživatelů těch Teva Terra, jak je na tom po roce používání podrážka? Její profil mi přišel v klasickém trendu - vytvarujem ji tak, aby se rychle ochodila a uživatel si musel koupit nové... Má někdo zkušenosti?
Croog
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon zář 4, 2006 20:55

Příspěvekod chuffu » pon črc 7, 2008 17:25

chuffu
 

Příspěvekod Rujir » pon črc 7, 2008 21:24

Mam tie Tevy a nic sa mi neosupalo. Aspon nie viac ako je bezne. Nosim ich tak normalne, ako bezny smrtelnik tj. prakticky cele leto a po dvoch rokoch nosenia su stale viac nez zachovale. Nemam k nim ziadnej vyhrady, snad okrem smradu, ale este som nezazil sandale, ktore by mi nesmrdeli.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Skleba » pát zář 5, 2008 10:06

Vcear jsem neodolal a koupil http://www.hanibal.cz/boty/sandaly/3623-keen-newport/ sandaly KEEN NEWPORT, mate s nimi nejake zkusenosti?
Skleba
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte pro 18, 2007 22:08

Příspěvekod poldík » pát zář 5, 2008 10:20

tyhle prodáváme a jsou v pohodě i když možná lepší se mi zdají spíš venice jsou lehčí, newporty mi přijdou dost těžký na sandály :wink:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Re: Sandále

Příspěvekod brekeke » stř zář 30, 2009 21:02

měl jsem asi tři roky lizard australia, ale hrozně mi klouzaly i při menšim dešti uvnitř pod chodidlem. těsně po skončení záruky (jak jinak) jsem urval nejdřív jeden a pak i dva pásky. spravoval jsem to chvíli drátem a pak se na to vybod. když byly dobrý a bylo sucho, tak byly fakt perfektní, bych je za nic nevyměnil, ale to, že byly fakt dost k ničemu i v tom malym dešti, mi fakt kazilo dojem.
teď jsem si koupil source toe crosser nebo tak nějak a ty jsou v mokru lepší, ale za sucha na tom byly líp ty lizardy, no, si člověk nevybere.
ale v podstatě oboje sandály doporučuju.
brekeke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř zář 30, 2009 20:51

Re: Sandále

Příspěvekod longi » pát čer 18, 2010 10:14

Ahoj,rád bych oživil otázku sándálů od Pointed. V Hudy se teď dají sehnat za cca. 1800,- Kč. Mátě někdo nějaké zkušenosti z poslední doby? Popř. bych uvítal radu na nějaké dobré sandály okolo 2000 s pevnou špičkou i patou, pokud je v té ceně něco kvalitního.
Díky
Mira
longi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: stř dub 14, 2010 11:53

Re: Sandále

Příspěvekod suslos » sob čer 19, 2010 12:24

S pevnou špičkou? Myslíš tím třeba gumový okop? Ptám se protože mám Keen Newport a jsem s nimi nadmíru spokojenej (chtěl jsem univerzální sandál s tím, že občas do něčeho kopnu atd. takže gumovej okop byla pro mne výhra a další požadavek bylo brodění popř. koupání a zatím všechno zvládají na jedničku). Takže ti je můžu doporučit.
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Sandále

Příspěvekod lysergine » ned čer 20, 2010 0:03

Mám Eda Trek od Triopu, nosím je jak na courání po městě, tak do přírody. Projely se mnou kus světa a nedám na ně dopustit. :t:t
When you lose small mind, you free your life...
Uživatelský avatar
lysergine
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: sob čer 30, 2007 18:30

Re: Sandále

Příspěvekod vonkreuz » ned čer 20, 2010 16:12

Mám už druhým rokem Triop Terra Trek P(plast) a naprostá spokojenost. Město, práce (9 hodin na nohách), příroda, koupání v moři... Mají pořádný vzorek, takže mimo chodníčky a stezky dobře drží.
longi píše:Ahoj,rád bych oživil otázku sándálů od Pointed. V Hudy se teď dají sehnat za cca. 1800,- Kč. Mátě někdo nějaké zkušenosti z poslední doby? Popř. bych uvítal radu na nějaké dobré sandály okolo 2000 s pevnou špičkou i patou, pokud je v té ceně něco kvalitního.
Díky
Mira

Myslíš tyhle "sandále"? Je to novinka letošního letního katalogu, takže zkušeností asi moc nebude.

Kukni, ještě tady na vlákno Keen za 1/3 ceny :wink:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re:

Příspěvekod Topomapas » ned čer 20, 2010 17:18

Skleba píše:Vcear jsem neodolal a koupil http://www.hanibal.cz/boty/sandaly/3623-keen-newport/ sandaly KEEN NEWPORT, mate s nimi nejake zkusenosti?


Ahoj, mam je jiz 3 rokem a naprosta spokojenost!

+:
velmi pohodlne a dobre drzi (dosel jsem s nema na Rysy a z5 na Strbske a nohy si je pochvalovaly:D)
pres caste pouzivani (duben - rijen) je opotrebeni videt pouze na podrazce, v lehke mire
uricte gumova spicka...jsem nemehlo a za chvili bych nemel palce :D
v mensi trave je v nich sucho - vse zachyti spicka

-:
kdyz clovek projde treba potuckem tak nejakou dobu trva nez kuze uschne
na sandale asi tezsi no...ale ani na okamzik mi to na noze nevadilo

a taky 2 roky krasne voneli...tusim, ze po vanilce:D

malem jsme zapomel - Venice lepe vetraji ale prudke svahy jim svedci mene
Naposledy upravil Topomapas dne pon čer 21, 2010 13:15, celkově upraveno 1
Topomapas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv pro 3, 2009 21:13

Re: Sandále

Příspěvekod longi » pon čer 21, 2010 9:16

Ahoj lidi, díky za tipy. Ze všech výše uvedených však mají jen Keeny pevnou špičku a patu, ale zase jsou kolem 2,5k a výše. Ten link na Keen za 1/3 se vyvrbil tak, že o Keeny nakonec vůbec nejde.
Takže ve finále holt platí to, co vždy. Za pořádné boty si holt musím zaplatit, což nakonec udělám. Ale zkusit jsem to tady musel. Ještě jednou díky za tipy.
longi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: stř dub 14, 2010 11:53

Re: Sandále

Příspěvekod longi » pon čer 21, 2010 9:18

vonkreuz píše:Myslíš tyhle "sandále"? Je to novinka letošního letního katalogu, takže zkušeností asi moc nebude.


Ano, myslel jsem tyhle, vím, že je to letošní katalog, jen jsem si říkal, jestli s tou značkou nejsou třeba nějaké zkušenosti.
longi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: stř dub 14, 2010 11:53

Re: Sandále

Příspěvekod vonkreuz » pon čer 21, 2010 9:31

Pointed sám nic nevyrábí, jen si nechává dávat svoje logo na ji existující výrobky. Podobně jako třeba Hi-tec. Výrobce ukáže různé modely a firma si jen určí, který model se jim pozdává.
Ponožky mají dobré, sandále jsou z levnějších, ale i přesto mají např. pásky spojené pod chodidlem a ne jen vlepené jak z tržnice. Za dva roky jsme na Pointed sandále neměli reklamaci.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Sandále

Příspěvekod longi » pon čer 21, 2010 13:55

Díky za informaci. Zdá se, že se vyznáš :) Zkusím tedy jestli náhodou nemáš představu, zda dvounásobný cenový rozdíl mezi Pointed (1400) a Keen (2900 za podobný model s plnou špičkou a patou) odráží i dvounásobný rozdíl kvality?
longi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: stř dub 14, 2010 11:53

Re: Sandále

Příspěvekod vonkreuz » pon čer 21, 2010 14:13

Ne, dvojnásobný rozdíl kvality tam jistě není. Keen byli první a tak na tom staví a mají nasazenou cenu takovou jaká je. Teď jsem si ty Pointed Trip podrobně prohlížel a nevidím na nich nic špatného. Keen mají asi výhodu v tom, že vzorek podrážky se mi zdá hrubší (mohutnější) a gumová špička je asi tak o půl centimetru protažena více nahoru k nártu.
Takže můj verdict je ten, že bych se těch Pointed nebál.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Sandále

Příspěvekod paldo » pát srp 6, 2010 20:28

Ahojte... vie mi niekto povedať či je nejaký výrazný a významný rozdiel medzi Teva Terra Fi 2 a Terra Fi 3 ? Ide mi hlavne o to, že keď vyskúšam Fi 2, či mi budú rovnako sedieť/nesedieť Fi 3... vďaka :)
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Sandále

Příspěvekod chufu » pát srp 6, 2010 22:54

Já už mám 3 léta sandále Lowa (nevím název modelu). kupoval jsem je (u mě nenáviděném) Hervisu za 1600,-? :((
Nešetřím je, naprostá spokojenot. Vypadají, že vydží ještě hoodně let.
Nadruhou strany si přeji, aby se rozpadly :mrgreen: ,protože jsem koukal na Tevy a ty jsou moc fajnové. Jsou o něco měkkčí a připadají mi, že budou pekně pohodlné.
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Sandále

Příspěvekod deckardph » pon srp 9, 2010 19:31

Už 3tím rokem sandale z tržnice (Navaho) a pořád držej (ale už jsou dost sešlý podrážky) stáli asi 400Kč a plněj stejnou funkci jako sandále za 2000 \:D/ . Zažili dlouhý treky z těžkym (víc než 20Kg) báglem na zádech po horách, stejně jako lezení po skalách, běhání po lese, několik vodáckejch výletu a nepřeberný množství brození vodou. Sandále maj největší výhodu v tom že mě jich není líto a nemusim je šetřit a klidně si koupim 3je za cenu jedněch drahejch s kterejma bych ani tolik srandy neužil :supz: :finga: :lol:
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Sandále

Příspěvekod vonkreuz » pon srp 9, 2010 19:39

Vidíš, já mám zkušenost opačnou. Sandále tak za 400grošů a do 14 dnů reklamace... Proto si raději připlatím a mám Triop Terra Trek (plast) sandále, které jsou z mého pohladu také nezničitelné * =D>
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Sandále

Příspěvekod paveln4 » pon srp 16, 2010 22:41

Teva Terra už nikdy víc. Pásky jsou na boku spojeny jakýmsi plastovým bazmekem, který při delší chůzi nepříjemně tlačí do nohy. Ve městě je hodně povolím takže se to dá vydržet. Ale do terénu jsou nepoužitelný.

Terra Fi 3 jsou odpružený celý, nejenom pata. A mají jiný vzorek na podrážce i uvnitř boty. Ale ten plastový nesmysl je úplně stejný jako u předchozího modelu.
paveln4
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 2, 2010 16:46

Re: Sandále

Příspěvekod Wolfi » úte srp 17, 2010 8:32

Koupil jsem si nedávno tyhle: KOFLACH Pecos
Obrázek
a jsem zatím docela spokojen, minimálně za tu cenu jsou to sandály relativně festovní, podrážka s hrubým vzorkem (jak je od Vibramu dobrým zvykem) neklouže a je příjemně pohodlá, vhodná i do náročnějšího terénu. Pásky jsou všechny vydatně polstrované, stavitelné ve 4 bodech. (pata na dvou místech)
Snad jen barva je poněkud nevhodná neboť se bude asi hodně špinit a kolem nití vzlíná tmavá barva ze spodní strany pásků. Ale to jsou výhrady ryze estetického rázu.
Pro někoho může být nevýhodná vyšší hmotnost dána relativně silnou podrážkou která výborně tlumí (materiál EVA) a tak není cítit každý kamínek. Patní a boční části májí zvýšené okraje po stranách přispívající k lepší stabilitě a omezující nabrání kamínků z cesty do sandálu.

Jak se chová ve vodě při brodění teprve budu testovat.

http://www.outdoor-outlet.cz/boty/pecos.html
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.

Re: Sandále

Příspěvekod chufu » úte srp 17, 2010 14:45

Kurňa podrážka jak moje Lowy.
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Sandále

Příspěvekod mvaldo » úte srp 17, 2010 15:23

paveln4 píše:Teva Terra už nikdy víc. Pásky jsou na boku spojeny jakýmsi plastovým bazmekem, který při delší chůzi nepříjemně tlačí do nohy. Ve městě je hodně povolím takže se to dá vydržet. Ale do terénu jsou nepoužitelný ...

no neviem, mam BUFO XAPATAN aj Triop Terra Trek P, ktore su podla mna v pohode :)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Sandále

Příspěvekod chufu » úte srp 17, 2010 15:27

Ty Bufo má brácha už nějaké 4 léta a nemůže si je vynachválit. A nedá se říci, že by je nějak šetřil.
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Sandále

Příspěvekod nebulus » stř srp 18, 2010 7:31

Tie Bufo sandále ( starší model ) som mal, ale po pár rokoch praskli podrážky v mieste ohybu. Potom som mal Pointed, na ktoré som síce spočiatku nadával, ale vydržali podstatne viac. Viac menej z estetických dôvodov som bol donútený kúpiť si kúpiť niečo nové. Páčili sa mi modely TEVA Fi, ale dávať dvojnásobnú sumu za terénnu podrážku sa mi nechcelo. Aj tak v teréne mám na nohe radšej poriadnu bagandžu a sandále mi slúžia hlavne na chodenie po meste, k vode, na cestovanie a podobné nenáročné terény. Nakoniec som kúpil TEVA Huricane za celkom peknú cenu 30E.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Sandále

Příspěvekod Martineček » ned zář 5, 2010 19:49

Já nosím už 3,5 roku Source gobi a jsem spokojen. Drobné opravy jsem vyřešil sám a sandály slouží a slouží... :) Více info zde: http://www.ursus.cz/vybava/outdoor/Sour ... _gobi.html
Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně, že je silný! http://www.ursus.cz
Uživatelský avatar
Martineček
účastník
účastník
 
Příspěvky: 302
Registrován: sob črc 25, 2009 13:25
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Sandále

Příspěvekod tata_FIDO » pon zář 6, 2010 13:03

ja nosim jen odtud
Jo jsou pouze s otevrenou spickou, letos zmenili trosku konstrukci predniho pasku a je i varianta s kozenou stelkou, ty mam ted a naprosta spokojenost. Za tu cenu si je nechavam delat primo na miru.
Co tě nazabije, to tě posílí.
horezdar.webnode.cz
tata_FIDO
účastník
účastník
 
Příspěvky: 258
Registrován: stř črc 2, 2008 11:36
Bydliště: HK

Re: Sandále

Příspěvekod Mikejla » čtv říj 14, 2010 10:07

Hlavně nekupovat sandále Alpine Pro....po roce občasného chození po městě je podrážka na padrť a nechtějí mi uznat reklamaci...tahle firma se jako outdoorová jen tváří....už nikdy víc!!!
Mikejla
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 14, 2010 10:00

Re: Sandále

Příspěvekod zbuddy » čtv říj 14, 2010 10:18

Já je mám leta a v pohodě. Asi se zhoršily.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

PředchozíDalší

Zpět na Boty