Sandále

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Sandále

Příspěvekod outthere » pát kvě 25, 2012 13:24

Aha tak ten vyraz "bliti" uz nyni chapu- mozna by stalo za to to priste formulovat slusneji, potazmo vystizneji, jsou zde jiste lide, kteri te neznaji a nemusi hned tusit, co tim autor chtel rici.

Kazdopadne s tim vyrokem souhlasim, mnoho lidi (vyrobcu) slovo eko a bio zneuziva, at si zneuzivaji. Ten kdo opravdu patra a ma zajem podporit dobrou vec a nosit tim potazmo i obleceni, jez vzniklo z nejkeho smyslu- "eko", bio", tak ten najde.

Proto hledam i zde na foru, nebot jedna hodna pani, venujici se eko problematice me na toto forum odkazalo.

Jestli tedy mohu poprosit, mohli by jste jeste jednou zde pro ucelenost uvest znacky, jez by splnovaly tyto kriteria? Abych mohl z ceho vybirat? A prisel jsem take na te ze jiste sahnu po sandalich s kozenou podrazkou (kontakt s chodidlem- chci zamezit chemii)

Co jsem doposavad nasel sam:

CHACO
LIZARD
TEVA


diky za ty tipy!
outthere
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv kvě 24, 2012 20:52

Re: Sandále

Příspěvekod zbuddy » pát kvě 25, 2012 13:37

outthere píše: A prisel jsem take na te ze jiste sahnu po sandalich s kozenou podrazkou (kontakt s chodidlem- chci zamezit chemii)

Formuluj přesně :twisted: :wink: , asi jsi myslel kožené stélky (ne kožené podrážky - ty se dávají jen na společenské boty, nemají životnost, zejména ve vlhku) např. zde: http://www.nejlepsiceny.cz/tema/sandaly-rieker.html
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Sandále

Příspěvekod Skimpy » pát kvě 25, 2012 13:41

V roce 2009 jsem si koupil sandále Scarpa Cabrio

Obrázek

V loni se mi utrhl pásek se suchým zipem v místě nártu, nějak jsem to neřešil a koupil si nové Keen Newport (trošku jsem se nechal zblbnout reklamou)

Obrázek

Nedávno jsem Scarpy zanesl do opravny obuvi, tam mi je za 28kč opravili (přišili urvaný pásek) a opět je nosím. Keeny sedí lépe na noze ono to ani moc sandále nejsou, jsou těžší, ale jsou pohodlné. Scarpy jsou lehčí, více větrají. Jinak obojí boty i přes antibakteriální úpravu po určité době nošení na bosou nohu smrdí!!!
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Sandále

Příspěvekod outthere » pát kvě 25, 2012 13:55

No jasne- kozenou stelku jsem myslel- to jen poukazuje na to, ze mam minimum zkusenosti- snad formulovano lepe nyni.

dalsi podminkou je: LEHKOST, ne takove "tezke" jako jste zde uvedli, me se libeji napr. tyto:
http://www.hanibal.cz/boty/panske-boty/sandaly/5965-lizard-ride/

EDIT:

Ve hre jsou nasledujici, co se mi samotnemu zatim podarilo vygooglit a jez se zdaji jsou v ramci mich pozadavku, vcetne tipu vasich

me tipy:

http://www.hanibal.cz/boty/panske-boty/sandaly/5965-lizard-ride/
http://www.hanibal.cz/boty/panske-boty/sandaly/454-lizard-super-hike
http://www.rejoice-kt.cz/trekove-sandaly-lizard-hike-sushi-orange-2012,2064.html
Vase:
http://www.bufo.cz/product.php?id_product=749
http://www.triop.cz/eshop/katalog.php?id=26
http://www.triop.cz/katalog.php?id=19&kat_id=3

Ostatni (guma):
http://www.rejoice-kt.cz/panske-sandaly-chaco-z-1-vibram-yampa-fringe-,1337.html
Naposledy upravil outthere dne pát kvě 25, 2012 14:12, celkově upraveno 1
outthere
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv kvě 24, 2012 20:52

Re: Sandále

Příspěvekod outthere » pát kvě 25, 2012 13:57

vonkreuz píše:tak hledej sandále Saltic, Bufo, Triop nebo to, co dával jako odkaz Zbuddy.


jaky odkaz daval zbuddy?
outthere
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv kvě 24, 2012 20:52

Re: Sandále

Příspěvekod Indy » pát kvě 25, 2012 14:14

kozena stelka + necistota + pot = sliz a smrad.

kozena stelka + voda = klouzani a po vyschnuti popraska.

moznosti cisteni jsou omezene.

z jineho uhlu pohledu:

opravidelnost podesve je realna jen u nasich vyrobcu a lizardu.

jinak velmi zajimavy keen, az tu monolitickou polyuretanovou podesev oslapes, a ono se to stane, zejmena na konci paty, je to neopravitelne. leda mozna odbrousit, vypodlozit klinkem a nalepit vibram, ale jestli by to zvladli tak bud nadany svec s prednaterem na polyuretan, anebo v restday.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Sandále

Příspěvekod outthere » pát kvě 25, 2012 18:55

bude stacit, kdyz mi napisete, jake sandale by jste brali vy z toho meho vyberu a proc?

Na to ze to bude smrdet "kaslu" to mi nevadi. Ja resim spise gumu- jakzto material umele vyrobeny, jez je vzdalenejsi nasemu telu, naopak kuze je blizsi. Mnoho lidi ma problemy s dotykem umelych materialu s povrchem jejich tela (alergie a dalsi problemy) a verte, ze tito lide to nemaji jednoduche- vim o cem mluvim. Rozdily tu jsou. Takze ja z tohoto duvodu asi pujdu do kuze....

A hraje pro to i fakt, ze s nimi nehodlam chodit 10hodin tury, ci se cachat s nimi u vody, nybrz jen chozeni po meste (nic velkeho), kolem baraku a jizda v aute...

takze diky za nazory!
outthere
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv kvě 24, 2012 20:52

Re: Sandále

Příspěvekod scinkk » pát kvě 25, 2012 19:31

Ja budu na 90 % kupovat Lizard superhike - jen jeste cekam zda nekde nechytnu slevu :)

Ovsem tyhle beru hlavne z duvodu, ze jsou alespon trochu "terenejsi" tedy trochu silnejsi podrazku. Ale urcite skvele poslouzi i do mesta, ale treba by se pak nasli i lehci ci pohodlnejsi, ja do mesta nosim zabky :)

Ty Ride je potreba si vyzkouset, jsou zvlastne tvarovane a me moc nesedli oproti superhike.

Z gumovych jsme zkousel Terra Fi3. Taky dobra, pohodlna sandal, ale ten antishock system - nevim zda vice k uzitku ci ke skode :) A preci jen radsi tu kuzi, aby noha neklouzala, na ukor udrzbe a zapachu :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sandále

Příspěvekod outthere » pát kvě 25, 2012 20:02

scinkk píše:ale treba by se pak nasli i lehci ci pohodlnejsi, ja do mesta nosim zabky


no jasny, ale zase pri jizde v aute... zabky to nebude ono. Co tedy doporucjes, jsou terenejsi- ja uprednostnuji prave lehci... :t:t ale zase ne zabky! :mrgreen:
outthere
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv kvě 24, 2012 20:52

Re: Sandále

Příspěvekod Indy » pát kvě 25, 2012 20:20

ta stelka je z kuze, ktera byla chemicky cinena (nikoliv trislovinami proces) a pote, co se egalizovala na stejnou tloustku, zbylo z ni hromada odfrezovanych pilin, ktere byly spojeny (chemickym) lepidlem a vylisovany do tzv stipenky.

jen ty nej vyrobci tam daji brousenou kuzi.

nez si zacnes neco fuj fuj hnusit, zjisti si prosim o co jde.

hromada intosu a pseudoekologu nespali v ohni mikrotenovy sacek, ale svicku z parafinu doma klidne cucha. oboje je z prakticky stejnyho materialu a pri spalovani za dostatku kysliku nad 300C vznika CO2 a vodni para.

takze toliko k chemii a jeji vzdalenosti lidskemu telu...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Sandále

Příspěvekod mike » pát kvě 25, 2012 20:24

Mne by docela zajimalo, jak je to s tou alergii na umele materialy. Nerekl bych, kdyby to byla alergie na nektere umele materialy, ale vsechny? To vypada jako nesmysl. Leda ze by to bylo v psychice a alergii pusobila jen ta predstava dotyku umeleho materialu (ne, nesmeju se, psychika dokaze byt mrcha).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sandále

Příspěvekod scinkk » pát kvě 25, 2012 20:24

Na Lizardy jsou skvele reference, takze mozna zkusit jejich "mestske" varianty, ja zkousel jen tyto. Obecne je asi tezsi vybrat ty outdoorovy, aby neco vydrzely a clovek si v tom neznicil nohy. Do mesta bych resil pohodlnost a muzou byt měkčí, takze hlavne vyzkouset a brat podle znacky, aby neco vydrzely a za chvilku nepraskly apod. Ale s temi superhike asi chybu neudelas, pokud budou sedet.
Pravda, na rizeni auta beru taky sandale :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sandále

Příspěvekod Indy » pát kvě 25, 2012 20:50

u tech materialu co pripadaji v uvahu u sandalu nejsou problemy s alergii.

jinak rikat te synteticke stelce guma je stejny jak rikat kondomu pneumatika. ano, ma to neco spolecnyho, ale velmi velmi malo...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Sandále

Příspěvekod vonkreuz » pát kvě 25, 2012 20:59

outthere píše:
vonkreuz píše:tak hledej sandále Saltic, Bufo, Triop nebo to, co dával jako odkaz Zbuddy.


jaky odkaz daval zbuddy?

O pár příspěvků výše.... ](*,)
http://obuv.vyrobce.cz/

Osobně se momentálně rohoduji mezi
Source Gobi
Teva TerraFi3
Lizzard SuperHike
Lizzart Ride.

Cenově zhruba stejně a všechno jsou to sandošky na vícedenní sandálový treking...
Celkem trpím na praskání kůže na patách a když nosím sebe a ještě k tomu bágl, jdu váhově na metrický cent (s lezeckýma cajkama ještě víc), takže si žádám i odpružení v patní části.
Zatím mi 5let sloužily Triop Terra Trek (s terénní podrážkou), ale ty už jsou nalomené...

Mám všechny k dispozici, tak si je zkouším do aleluje a stále nevím. :-k
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Sandále

Příspěvekod outthere » pát kvě 25, 2012 21:24

scinkk píše:Na Lizardy jsou skvele reference, takze mozna zkusit jejich "mestske" varianty


muzes nahodit pro neznale, jake presne?:)


mike píše:jen ta predstava dotyku umeleho materialu (ne, nesmeju se, psychika dokaze byt mrcha).



To mas sice pravdu psychika- ta vnitrni sugesce, je nekdy opravdu silnejsi nez cokoliv jineho, nicmene v tomto pripade so obavam, ze nektere osoby opravdu nesnesou kontakt s umelymi materialy, ono je vseobecne znamo, ze i osoby, jez nevykazuji alergii neni dobry z uricteho hlediska tento kontakt splnovat...ale to je na delsi povidani. Uz jsem se rozhodl gumu nechci!


vonkreuz píše:Celkem trpím na praskání kůže na patách


to mi povidej:P

Pristi tyden jedu vsechny ozkouset, ale nejvice se mi zaitm lebeji:

http://www.hanibal.cz/boty/panske-boty/sandaly/5965-lizard-ride/
outthere
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv kvě 24, 2012 20:52

Re: Sandále

Příspěvekod Indy » pát kvě 25, 2012 22:23

milosrdny Budho.

muzes mi rict jak maji dnesni osoby nemit dlouhodoby kontakt s plasty?

outdoor obleceni az na par (trochu ujetych vyjimek), batohy...

ale to jsme zabehli daleko. co treba auto, autobus? plasty kde s podivas. na cem si myslis ze sedis, ceho se drzis?

ostatne, i naterove hmoty jsou plasty, aaaano?

klavesnice, z ceho je, nebo myska?

bud nepis tyhle ulety, nebo argumentuj, ovsem na urovni.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Sandále

Příspěvekod outthere » sob kvě 26, 2012 6:34

ten kdo by se sand vic zajimal o tyto veci- jez jsem mel na mysli, si jiste tyto informace najde, ten kdo nechce, at nechce ](*,)
outthere
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv kvě 24, 2012 20:52

Re: Sandále

Příspěvekod Indy » sob kvě 26, 2012 7:38

kecy kecicky. muj nazor argumenty anebo netlachat
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Sandále

Příspěvekod zbuddy » sob kvě 26, 2012 8:21

Třeba foto chodidla podrážděného umělou hmotou...Nebo ekzematického.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Sandále

Příspěvekod zoul » sob kvě 26, 2012 8:56

outthere píše:ten kdo by se sand vic zajimal o tyto veci- jez jsem mel na mysli, si jiste tyto informace najde, ten kdo nechce, at nechce


Naprostý souhlas s Indym. Není to poprvé a nejspíš ani naposled, co se tu objevuje někdo tvého typu. Vždycky slyšíme akorát hromadu dojmů a když se pak někdo začne ptát po skutečných argumentech, vyslechneme si, že nám nemá cenu něco vysvětlovat. Pokud dáváš za každou cenu přednost přírodním materiálům, v pohodě. Pokud pro to nemáš racionální argumenty, v pohodě. Proč se ale snažíš za každou cenu tvářit, že máš nějaké objektivní důvody, které nám akorát nechceš vysvětlovat? (Založil bych pro podobné typy vlákno, tohle vypadá na rostoucí trend :)
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Sandále

Příspěvekod outthere » sob kvě 26, 2012 9:15

nechci tu argumentovat, nemam potrebu si dokazovat druhym pravdu, nechci ti (vam) vyvracet svuj nazor, proto jsem jiz napsal, kdo tyto informace hleda, at si je hleda, bud najde nebo nenajde- o tom to vse je. Nepotrebuju aby mi zde nekdo zitra, pozitri rekl. Ty jo no jo vidis to, mas pravdu, nebo to jsou kecy, kecinky... nepotrebuju to.

Jediny na co jsem se ptal (ptam), je jake sandale (verim ze zde mate plno znalosti o hodne vice nez ja, vy) na bezne noseni do mesta a do auta budou pro me (s kozenou stelkou) ty nejlepsi... abych si je mohl v pristim tydnu jet ozkouset a uz nejake vybrat,, tot cele.

hezke dny v sandalich! :t:t
outthere
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv kvě 24, 2012 20:52

Re: Sandále

Příspěvekod vonkreuz » sob kvě 26, 2012 9:59

Tak ještě jednou - chceš-li kožené, v ČR vyrobené, tak kterýkoliv z českých výrobcu, na které jsem dal odkazy já nebo Zbuddy.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Sandále

Příspěvekod zoul » sob kvě 26, 2012 10:20

outthere píše:…nechci tu argumentovat…


V tom případě bych se být tebou vyvaroval tvrzení následujícího typu:

outthere píše:…jakzto material umele vyrobeny, jez je vzdalenejsi nasemu telu, naopak kuze je blizsi. Mnoho lidi ma problemy s dotykem umelych materialu s povrchem jejich tela (alergie a dalsi problemy) a verte, ze tito lide to nemaji jednoduche… ono je vseobecne znamo, ze i osoby, jez nevykazuji alergii neni dobry z uricteho hlediska tento kontakt splnovat…


Protože na řadu lidí – včetně mě, přiznávám – působí jako rudý hadr. Jednoduše pověz, že chceš sandály pokud možno z přírodních materiálů. A počítej s tím, že třeba Indy bude mít například k přírodnosti kůže na sandálech stejně co říct :)
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Sandále

Příspěvekod apuka » sob kvě 26, 2012 11:07

Ale no tak - budte radi, kdo nemate problemy, ale nehante nekoho proto, ze on problemy ma. A je to uplne jedno, jestli jsou puvodu psychickeho nebo jineho. Neprijemne dusledky jsou "fyzicke", vetsinou zdravotni, ale mohou byt i psychicke.
Indy píše:muzes mi rict jak maji dnesni osoby nemit dlouhodoby kontakt s plasty?

-tezko, pretezko. Jenomze se tady psalo o primem kontaktu na telo a tomu se vyhnout muzes.
outdoor obleceni az na par (trochu ujetych vyjimek), batohy...

-batoh vetsinou nenosis primo na kuzi, alespon ja urcite ne. Obleceni - mne napr. vetsina umelych funkcnich materialu (presneji prakticky vsechny, co jsem zkousel) nedela dobre na kuzi, svedi me z nich kuze (v lepsim pripade) nebo dela se mi z nich ekzem (v horsim pripade). Resim to bavlnenou spodni vrstvou a az na to napr. fleece a jine. Jo, neni to tak pohodlne, ale pred par lety se chodilo na hory v bavlnenem tilku, bavlnene flanelce, vlnenem svetru, bavlnenych kalhotech a vlnenych ponozkach a bylo nam dobre i tak.
co treba auto, autobus? plasty kde s podivas. na cem si myslis ze sedis, ceho se drzis? ostatne, i naterove hmoty jsou plasty, aaaano? klavesnice, z ceho je, nebo myska?

-Uz jsi videl bavlneny potah na autosedacku :wink:, kolik lidi jej pouziva, proc asi? Jo, blbe se nekterim z nas sedi v tech umelych sedackach v buse, vlaku,... nastesti tam nezvyknu sedet nahaty. Klavesnice, atd - jedine stesti, ze na prstech je asi nejmene citliva kuze. Ale jsou lidi, kterim to dela zdravotni problemy.
bud nepis tyhle ulety, nebo argumentuj, ovsem na urovni.

-Promin, Indy, ale na co se ma argumentovat? Ty jsi nenapsal jediny argument (ale vlastne ani nevim co by si tady taky mohl) a vycitas to jinemu.
Jeste jednou pisu - bud rad, kdyz nemas problemy, nebo pripadne jeste nevis, jake mas nebo muzes mit z uvedenych veci problemy. Nepreju Ti, aby se u Tebe nejake objevily, ale to zdaleko nejsou vzdy vrozene a mohou se objevit kdykoliv - ve 3 letech, v 15-ti, 30-ti ale i v 60-ce, 70-ce.
Souhlasim, ze kdo chce, najde dost informaci - a pridavam, ze -bohuzel- je pro nas jednodussi hajit svuj pohled, jako se snazit zjistit a pochopit, proc nekdo mysli jinak.
Jo, a kdyz chces "argumentaci" - konkretne u mne se v nekolika sandalech s "umelym" (tj. nekozenym) povrchem casto splesnivy nohy; na suchu, na holou nohu noseno. V kozenych se mi to nestava. Ja to vsak nepovazuji za argument, ale za vlastni zkusenost a nezovseobecnuji to, ani kvuli tomu nezavrhuji kazdy umely povrch - jenom chapu ti, kteri napr. i kvuli tomu nechteji umelinu.

Zpatky k puvodnimu dotazu
outthere: Pokud chces opravdu prirodni materialy, tak nehledej v outdoorovych prodejnych, ale spise ve zdravotnickych potrebach. Napr. kozene sandale s korkovou podesvi a podrazkou ze surove gumy. Neco takoveho http://www.lekarna.cz/obuv-scholl-airba ... -prirodni/ - ale to je jenom na ilustraci
Tam najdes drive co hledas a do mesta Ti to poslouzi lepe.
A jeste jedna pripominka - syrova guma je ciste prirodni latka, ale to, co se oznacuje jako "guma" na sandalech je vetsinou umely polyuretan. Ten je sice asi nejmene alergizujici umela hmota, ale je umely.
A posledni moznost, trocha silena, ale realizovatelna: Kup si ortopedicke vlozky z kuze a zajdi za dobrym sevcem, at Ti to podrazi syrovou gumou a nasije na to pasky s kovovymi prezkami. Budes mit originalni sandale :D - ale vyjde Te levneji si koupit neco podobneho v tech zdrav. potrebach.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sandále

Příspěvekod apuka » sob kvě 26, 2012 11:23

Jeste bych chtel dodat, ze pokud "na řadu lidí ... působí jako rudý hadr" tvrzeni "ono je vseobecne znamo, ze i osoby, jez nevykazuji alergii neni dobry z uricteho hlediska tento kontakt splnovat…", jinymi slovy, ze styk s umelymi hmotami neni bez zdravotniho rizika, tak jen hledejte a hledejte. Nikdo nerika, ze obout si jednou sandale s PU podesvi znamena okamzitou smrt, ale u vsech znamych plastu jsou znama rizika a rizikove faktory. Kdo je starsi, si muze vzpomenout, jak byly nove plasty vzdy vychvalovany jako bez zdravotniho rizika, casem se zjistilo, ze to neni tak ruzove, nektere jsou "nedoporucovane" na jiste vyuziti a nektere z nich jsou primo zakazane. A toto se opakuje se vsim novym.
Ale hold, vsechno ma svuj rub i lic - protoze umele hmoty casto poskytuji vetsi komfort a jsou levnejsi, tak lehce zapadnou slova o mozne skodlivosti, vetsinou takove, co neni na prvni pohled videt. Takze si kazdy musime zvazit svoje plusy a minusy a zvolit si PRO NAS MOMENTALNE vyhovujici reseni. Ono to totiz ani s prirodnimi materialy mohou byt problemy...
Konec OT.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sandále

Příspěvekod vonkreuz » sob kvě 26, 2012 11:30

apuka píše:A posledni moznost, trocha silena, ale realizovatelna: Kup si ortopedicke vlozky z kuze a zajdi za dobrym sevcem, at Ti to podrazi syrovou gumou a nasije na to pasky s kovovymi prezkami. Budes mit originalni sandale :D - ale vyjde Te levneji si koupit neco podobneho v tech zdrav. potrebach.

Ne, naopak je to fajná věc, takové kristusky...
http://www.hippiestyle.cz/eshop/kristusky-svetle
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Sandále

Příspěvekod oodoow » sob kvě 26, 2012 17:30

Jo, v takových podobných kristuskách běhávám někdy po horách. :supz:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Sandále

Příspěvekod outthere » ned kvě 27, 2012 6:33

Secteno potrzeno:

- Chuze po meste
- Jizda v aute
- Behani kolem baraku

- Pohodlnost, lehkost, ale moznost s nimi i behat- kdyz nestiham ve meste:)
- Co nejvice bliz prirodnim materialum.

VYBRANY TYTO MODELY:

Kód: Vybrat vše
http://www.bufo.cz/product.php?id_product=749

Kód: Vybrat vše
http://www.hanibal.cz/boty/panske-boty/sandaly/5965-lizard-ride/

Kód: Vybrat vše
http://www.hanibal.cz/boty/panske-boty/sandaly/454-lizard-super-hike/

Kód: Vybrat vše
http://www.triop.cz/eshop/katalog.php?id=26


Vice sandalu ani zde na wf jsem neshladal, ze by vyhovovaly mim pozadavkum, tim lepe:) tyto ozkousim a uvidie se.

kdyby k tomu jeste nekdo cokoliv mel, nevahejte a pripojte svuj nazor, ci hodnoceni nad vyberem.

diky
outthere
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv kvě 24, 2012 20:52

Re: Sandále

Příspěvekod Indy » ned kvě 27, 2012 12:08

superhike je klasika.

zminene kristusky... ta podesev je plocha. v mokru se s tim temer neda. vyjizdi z toho noha. proc asi dnesni sandale maji tvar jakoby stopy, kde je noha v dolicku? aby z nich mimo jine pres ten rantl nevyjizdela.

jako nekolikalety uzivatel klasickych kristusek a prestarly hipik sem vdecny za poradne sandaly.

plisen na nohou nemas z toho ze by jsi mel umelou stelku. neni to plisen, bude to neco jinyho.

stejne jako z moiry nemas akne ale potnicky. nekdy to tak funguje, no.

Flanelka je mozna trendy ale zrovna na horach bych se k bavlne nevracel, bo jsem s ni zacinal a dekuji nechci. potim se hodne a nepripadne mi prakticky s sebou nosit nekolik trik bo v zime nebo pri spatnym pocasi ta bavlna proste neuschne. a taky smrdi jak kdyby to vyblil pes.

jo vlna to je jina pisen, ale krome tech dnesnich jaksi na hole telo jen pro skutecne tvrdaky.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Sandále

Příspěvekod outthere » ned kvě 27, 2012 13:01

a posledni dotaz- jaky tam je rozdil mezi lizardama, bufem a tema triopama- myslim v pouzitem materialu, je tam vubec nejaky rozdil?

dik
outthere
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv kvě 24, 2012 20:52

PředchozíDalší

Zpět na Boty