Sandále

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Sandále

Příspěvekod Michal Bazilišek » pon kvě 28, 2007 7:42

Ahoj, chci si koupit nové sandále, max. do 2.000,- Kč a padli mi do oka Lizard Australia. Zajímalo by mě, jestli s nimi máte někdo zkušenosti, jestli jsou pohodlné, vhodné do terénu atp. Díky Michal.
Michal Bazilišek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř led 10, 2007 14:53
Bydliště: Milovice

Příspěvekod zitka » pon kvě 28, 2007 7:47

mám je asi rok a půl a jsou bezva, nemůžu si stěžovat (zatím jsem teda na žádné chyby nepřišla) *
Uživatelský avatar
zitka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 495
Registrován: stř čer 22, 2005 20:26
Bydliště: Praha

Lizzard

Příspěvekod Joska » pon kvě 28, 2007 7:53

Měl jsem je taky, než mi je klučina v indickym vlaku ukradl.. ale snad ještě stále jsou supr :)
Joska
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř čer 22, 2005 19:04

Příspěvekod Vojtos » pon kvě 28, 2007 7:56

Zkušenosti od lidí co je maj jsou většinou dobrý, já akorád moc nemusim tu kůži na sandálech (namočí se, spotí kluže to potom jak sviňa nehledě na smrádek), jestli seš ochotnej dát za sandošky tuhle cenu zkus ještě SOURCE, maj antibakteriální úpravu a já je nosim už pátym rokem, letos asi půjdu do novejch.
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod sx02 » pon kvě 28, 2007 7:57

JJ taky vybiram, a hodne se mi libi prave ty od source. Akorat mi prijde 1800 za gumovy jednoduchy sandale celkem dost. :((

Mate nekdo zkusenosti s pointed? (stojej polovice co source)
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Hanzik » pon kvě 28, 2007 8:30

sx02 píše:Mate nekdo zkusenosti s pointed? (stojej polovice co source)


To sice, stoji, ale rekl bych, ze tomu odpovida i kvalita...Jsou sice pohodlne, ale me se rozpadli ani ne po pul roce (po asi 2 mesicich povytrzene pasky, do 6 mesicu takrka vsechny suchace rozparane...)...To same se stalo i dvema kamaradum... Ted mam 1,5 roku tevy a zatim drzi vyborne...A to je teda moc nesetrim...
Hanzik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 726
Registrován: stř lis 1, 2006 14:07
Bydliště: Ostrava

Re: Sandále

Příspěvekod šíp » pon kvě 28, 2007 8:30

Michal Bazilišek píše:Ahoj, chci si koupit nové sandále, max. do 2.000,- Kč a padli mi do oka Lizard Australia. Zajímalo by mě, jestli s nimi máte někdo zkušenosti, jestli jsou pohodlné, vhodné do terénu atp. Díky Michal.


mám je a jsou geniální. nenašla sjem na nich jedinou chybičku-teda jednu jo- na délku mi padnou ale mám úzkou nožku takže do nich nosím tlusté letní fusky jinak bych je vůbec nezapla-ty sucháče jsou asi určeny na trošku masivnější nárt
jinak já výber sandálů měla jednoduchý-v mé velikosti měly pouze tento jediný druh
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod irudji » pon kvě 28, 2007 8:44

No já jsem si asi před měsícem koupil Pointed Sierra a zatím drží a doufám že ještě vydrží dlouho. Jinak jsou to dost pohodlné sandále a nemůžu si na ně stěžovat. :wink:
Nikdy neztrácet naději je polovina úspěchu.
Uživatelský avatar
irudji
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv srp 3, 2006 15:53
Bydliště: Velká Polom - Ostravsko

Příspěvekod Hanzik » pon kvě 28, 2007 8:47

irudji píše:No já jsem si asi před měsícem koupil Pointed Sierra a zatím drží a doufám že ještě vydrží dlouho. Jinak jsou to dost pohodlné sandále a nemůžu si na ně stěžovat. :wink:


No, to jsou presne ty, co jsem mel...Ale treba je zacli delat festovnejsi... :wink:
Hanzik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 726
Registrován: stř lis 1, 2006 14:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod poiko » pon kvě 28, 2007 9:02

taky pokukuju po nových. staré Scarpy už nejsou, co bývaly. V hledáčku mám buď Source City Sport za 1690, nebo nějaké Lizzardy: Super Hike, nebo Australia s cenami kolem 1800 Kč. Zdá se, že ty Lizardy se od sebe liší jen výškou a měkkostí podrážky. Od oka mi přijdou téměř k nerozeznání. Je ještě jiný rozdíl? JInak kvality těchhle dvou značek bych se nebál. Můj problém bývá s pocením nohou a smrádkem bot. Kvůli pocení nechci sandále s plastovou, či gumovou stélkou, takže zbývá kůže. Jak si myslíte, že si poradí tyhle troje sandále se smrádkem? kůže+guma s vibramem vs. nějaká PP tkanina s antibakt.úpravou+korek+guma
Zážitek nemusí být hezký, hlavně když je intenzivní
Uživatelský avatar
poiko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 751
Registrován: ned dub 2, 2006 19:20

Příspěvekod chonga » pon kvě 28, 2007 9:06

bufo xapatan
a mezi lidi
keen venice h2w

spokojen :wink:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod Vojtos » pon kvě 28, 2007 9:15

poiko píše: pocení nechci sandále s plastovou, či gumovou stélkou, takže zbývá kůže. Jak si myslíte, že si poradí tyhle troje sandále se smrádkem? kůže+guma s vibramem vs. nějaká PP tkanina s antibakt.úpravou+korek+guma


Jestli máš problém tak fakt můžu doporučit ty Source s gumovou stélkou + Antibakt úprava. Fakticky to funguje a výhoda je že když už jsou jak čuně (tzn. že je tam mraky bordelu, prach, špína a tak) tak je prostě vezmeš kartáčem a mejdlem a je to)
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod Rujir » pon kvě 28, 2007 9:18

Odporucam Tevy. Osobne sa mi zdaju najpohodlnejsie pri rovnakej kvalite ako Source alebo Lizzard. Jo a ponozka v sandaloch je eklhaft. Ale o tom sme sa uz bavili... :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod poiko » pon kvě 28, 2007 9:29

Vojtos píše:Jestli máš problém tak fakt můžu doporučit ty Source s gumovou stélkou + Antibakter úprava. Fakticky to funguje a výhoda je že když už jsou jak čuně (tzn. že je tam mraky bordelu, prach, špína a tak) tak je prostě vezmeš kartáčem a mejdlem a je to)

pamatuju si na loňskou debatu o smradu sandálů a někdo tam psal, že sandále s tou antibakteriální stélkou taky smrděj, jenom jiným způsobem. navíc guma je mi nepříjemná, pže když se začne na gumové stélce potit chodidlo, svědí to a klouže to. a to my neradi :x
Zážitek nemusí být hezký, hlavně když je intenzivní
Uživatelský avatar
poiko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 751
Registrován: ned dub 2, 2006 19:20

Příspěvekod poiko » pon kvě 28, 2007 9:32

mimochodem vyzkoušel jsem protismradové rady a zabralo mi potření stélky octem s vodou. sice to ze začátku smrdí, ale asi to zabije ty smradutvorný bakterie
Naposledy upravil poiko dne pon kvě 28, 2007 9:38, celkově upraveno 1
Zážitek nemusí být hezký, hlavně když je intenzivní
Uživatelský avatar
poiko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 751
Registrován: ned dub 2, 2006 19:20

Příspěvekod Hafi » pon kvě 28, 2007 9:32

Vojtos píše:
poiko píše: pocení nechci sandále s plastovou, či gumovou stélkou, takže zbývá kůže. Jak si myslíte, že si poradí tyhle troje sandále se smrádkem? kůže+guma s vibramem vs. nějaká PP tkanina s antibakt.úpravou+korek+guma


Jestli máš problém tak fakt můžu doporučit ty Source s gumovou stélkou + Antibakt úprava. Fakticky to funguje a výhoda je že když už jsou jak čuně (tzn. že je tam mraky bordelu, prach, špína a tak) tak je prostě vezmeš kartáčem a mejdlem a je to)

ja myslim, ze pak v tu chvili nejde o smrad, ale o to, že když se cloveku poti nohy, tak ta guma se namoci a klouze, coz je nahozeni docela neprijemny. (a jestli to neznas tak nevis co znamenaj spocený nohy :lol: )

Jinak k puvodnimu, mam ty lizardy, ikdyz ne australie. Jsou krome podrazky stejný jako australie, akorat maj misto toho hrubyho vibramu, jiny vzor, taky vibram, ale jen takove male vroubky. Mel to byt jako "mestsky typ". Co se tyce zkusenosti: Tak mam je asi tri roky, a je totalne hladka ta podrazka (no nenosil jsem je jen po meste, ale vetsinou jo, ale prostě o asfalt se to sešoupe), Navic se ta podrazka odlepila od boty, ale ne u kraji, ale uprostred, takze kdyz se ta sandale ohne tak tam jsou docela vyyrazny bubliny, ale to celkem nicemu nevadi. a taky vetsina pasku se zacla velmi brzy trhat (tesne nad botou), takže jsou tak do třetiny až půlky přetrhlý, ale už to tak je asi dva roky a drží to a netrha se to dal. a v rp, mi to odmitli uznat jako relamaci:-/
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Rujir » pon kvě 28, 2007 9:36

Hafi píše:ja myslim, ze pak v tu chvili nejde o smrad, ale o to, že když se cloveku poti nohy, tak ta guma se namoci a klouze, coz je nahozeni docela neprijemny. (a jestli to neznas tak nevis co znamenaj spocený nohy :lol: )


Tak ste mali doteraz zle sandale. V Tevach sa mi noha neklze napriek tomu, ze su gumenne a ze sa mi nohy naozaj potia (frajerka potrvdi). Jo a smrad neriesim. Nohy proste smrdia a kym to nie je na navsteve, tak ma to prilis netrapi. :twisted:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Vojtos » pon kvě 28, 2007 9:37

poiko píše:
Vojtos píše:Jestli máš problém tak fakt můžu doporučit ty Source s gumovou stélkou + Antibakter úprava. Fakticky to funguje a výhoda je že když už jsou jak čuně (tzn. že je tam mraky bordelu, prach, špína a tak) tak je prostě vezmeš kartáčem a mejdlem a je to)

pamatuju si na loňskou debatu o smradu sandálů a někdo tam psal, že sandále s tou antibakteriální stélkou taky smrděj, jenom jiným způsobem. navíc guma je mi nepříjemná, pže když se začne na gumové stélce potit chodidlo, svědí to a klouže to. a to my neradi :x


Tak to si nemyslim fakt že je u source je ta stélka která fakt nesmrdí až teď po 5 letech je to tu už horší, prostě když si čichneš k novým sandálům u source k té gumě takovej pach si prostě držej. Podle mého když se ti na kožené stélce začne potit chodidlo zvláště když už ta kůže je ochozená a je v ní zazřaný bordel, klouže to mnohem víc než guma, a se svěděním jsem nikdy problém neměl :(( .
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod Hafi » pon kvě 28, 2007 9:40

Rujir píše:
Hafi píše:ja myslim, ze pak v tu chvili nejde o smrad, ale o to, že když se cloveku poti nohy, tak ta guma se namoci a klouze, coz je nahozeni docela neprijemny. (a jestli to neznas tak nevis co znamenaj spocený nohy :lol: )


Tak ste mali doteraz zle sandale. V Tevach sa mi noha neklze napriek tomu, ze su gumenne a ze sa mi nohy naozaj potia (frajerka potrvdi). Jo a smrad neriesim. Nohy proste smrdia a kym to nie je na navsteve, tak ma to prilis netrapi. :twisted:

ty mi pujc frajerku at to muze porovnat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Vojtos » pon kvě 28, 2007 9:42

Rujir píše:
Hafi píše:ja myslim, ze pak v tu chvili nejde o smrad, ale o to, že když se cloveku poti nohy, tak ta guma se namoci a klouze, coz je nahozeni docela neprijemny. (a jestli to neznas tak nevis co znamenaj spocený nohy :lol: )


Tak ste mali doteraz zle sandale. V Tevach sa mi noha neklze napriek tomu, ze su gumenne a ze sa mi nohy naozaj potia (frajerka potrvdi). Jo a smrad neriesim. Nohy proste smrdia a kym to nie je na navsteve, tak ma to prilis netrapi. :twisted:


Naprosto souhlas to same mokra noha ať od vody nebo od potu rozhodně mi sandale neklouzaly. Buď to je páskama anebo ti že ta guma pod nohou je taková zdrsněná (nevim ja bych to popsal) anebo obojí.
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod sobb » pon kvě 28, 2007 9:54

Uz tretim rokem mam tyhle sandaly od Hika a jsou moc fajn, noha v nich neklouze ani kdyz jsou mokry .... Smrdet vzdycky casem zacnou, ale staci umyt mydlem a je to zas na nejakou dobu f poho ... :mrgreen: :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod Rujir » pon kvě 28, 2007 10:39

Hafi píše:ty mi pujc frajerku at to muze porovnat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


To by asi neslo. Ona by urcite nechcela ist od lepsieho k horsiemu... :twisted: :twisted: :twisted:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

australie

Příspěvekod becquerel » pon kvě 28, 2007 11:02

MB: k tematu ... australie jsou super, pohodlny, da se v nich jit i celkem clenitym terenem (s trochou opatrnosti, vetsinou s nima chodim po alpach v nizsich polohach). Sam je pouzivam cely leto, ve meste, na horach v kombinaci s tezkejma pohorkama kdyz uz je to fakt vysoko, pod skalu, proste vsude. Mam je cca 2 roky, a zadnej technickej problem (zavadu) jsem nemel.

Je ale potreba splnit jeden predpoklad - NENAMOCIT je. Jakmile jen slapnes do kaluze, nebo jdes mokrou travou, ta kuze co je na chodidle se namoci, a pak to klouze jako prase. Takze pokud predpokladas, ze v nich budes brodit nebo neco podobnyho, uvazoval bych spis o tech lizardech bez kuze (jen guma). Zalezi na pouziti ... ale australiema chybu neudelas
becquerel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 85
Registrován: pon lis 20, 2006 16:07

Příspěvekod Hoffmann » pon kvě 28, 2007 11:12

Zdar, jiz dva roky beham po kopcich v sandalech Asolo Scrambler s vibramovou podrazkou a zatim skvele drzi dokonce jsem je i testoval v mori a prvne jsem si myslel ze vnitrni kuze ztvrdne a bude smrdet a VUBEC! Vsem doporucuji perfektne sedi a jsou velice pohodlne! :wink:
Hoffmann
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř kvě 3, 2006 6:36

Příspěvekod zbuddy » pon kvě 28, 2007 13:53

Rujir píše: Jo a ponozka v sandaloch je eklhaft. Ale o tom sme sa uz bavili... :mrgreen:

Jak kdy, do kanclu a na jednání s lidmi určitě ne - bo přijdeš a máš špinavé nohy, což je blbý pocit. A já navíc nesnáším ty kamínky, co furt musím vyklepávat :twisted:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Rujir » pon kvě 28, 2007 14:11

zbuddy píše:
Rujir píše: Jo a ponozka v sandaloch je eklhaft. Ale o tom sme sa uz bavili... :mrgreen:

Jak kdy, do kanclu a na jednání s lidmi určitě ne - bo přijdeš a máš špinavé nohy, což je blbý pocit. A já navíc nesnáším ty kamínky, co furt musím vyklepávat :twisted:


Na jednanie s ludmi by som si proste sandale neobul. :wink: A cestou do kanclu sa mi ich este nepodarilo zaspinit tak, aby som sa za ne musel hanbit. To by som potom sandale mohol nosit naozaj len na horach. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod zbuddy » pon kvě 28, 2007 14:15

Rujir píše:
zbuddy píše:
Rujir píše: Jo a ponozka v sandaloch je eklhaft. Ale o tom sme sa uz bavili... :mrgreen:

Jak kdy, do kanclu a na jednání s lidmi určitě ne - bo přijdeš a máš špinavé nohy, což je blbý pocit. A já navíc nesnáším ty kamínky, co furt musím vyklepávat :twisted:


Na jednanie s ludmi by som si proste sandale neobul. :wink: A cestou do kanclu sa mi ich este nepodarilo zaspinit tak, aby som sa za ne musel hanbit. To by som potom sandale mohol nosit naozaj len na horach. :mrgreen:


Na prohlídky (nemovitostí) mi v létě chodí lidi v šortkách, téměř boso, v tílkách bez rukávů. Tak to já ještě držím bonton...Dlouhé slušné kalhoty, košile s KR. Přijď někdy do velkého města a uvidíš, za jak dlouho budeš mít špinavé nohy. Cesta vlakem KL-Mas.n. a přechod Sherwoodem a hned budeš mluvit jinak, chlape :twisted: :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod pripluv » pon kvě 28, 2007 14:19

Rujir píše:Na jednanie s ludmi by som si proste sandale neobul. :wink:

Záleží na tom, na které straně budeš. Jestli jako zákazník, tak můžeš přijít i v plavkách a se šnorchlem :wink: :mrgreen: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » pon kvě 28, 2007 20:50

zbuddy píše:Přijď někdy do velkého města a uvidíš, za jak dlouho budeš mít špinavé nohy. Cesta vlakem KL-Mas.n. a přechod Sherwoodem a hned budeš mluvit jinak, chlape :twisted: :mrgreen:


No vacsie mesto na SK nemame, nez v ktorom prave som. :fuj:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod zbuddy » pon kvě 28, 2007 21:06

Rujir píše:
zbuddy píše:Přijď někdy do velkého města a uvidíš, za jak dlouho budeš mít špinavé nohy. Cesta vlakem KL-Mas.n. a přechod Sherwoodem a hned budeš mluvit jinak, chlape :twisted: :mrgreen:

No vacsie mesto na SK nemame, nez v ktorom prave som. :fuj:

To určitě, v podubnické sekci je vás jak malých psů :twisted: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Další

Zpět na Boty