Sandále

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Sandále

Příspěvekod wawrik » úte čer 24, 2014 12:26

Indy píše:ty kotnikove lehke salomony vydrzi aj celou sezonu? :)
Majú za sebou šesť rokov túr (aj pár trekov v Himalájach).
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re:

Příspěvekod paldo » úte čer 24, 2014 17:10

cztweety píše:Mozna trosku OT ale Hudy ma ted nejakou novinku v sandalech Chaco. Nemate nekdo o nich nejake info ?
Taky shanim nejake nove sandaly na leto na treky.
Dikas...

Hoj.... mám pocit, že Chaco sandále má užívateľ vonkreuz ale ruku do ohňa za to nedám... možno si to tu všimne a niečo popíše...
ale inak vyzerajú veľmi zaujímavo a keby som nemal parádne Tevy, tak Chaco Z/1 je môj favorit...
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Sandále

Příspěvekod mvaldo » sob črc 5, 2014 5:40

TRIOP TERRA TREK K som chcel, ale ked sa pozeram doma na podrazku Trek P, tak ee ... :(
ale zaujali ma TEVA H-XLT ;)
... tak som kupil sandale TEVA, zatial max. spokojnost ;)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Sandále

Příspěvekod mitau » pát zář 12, 2014 15:43

Nemáte někdo zkušenosti s Columbia Liquifly? Chtěl bych je jako náhradu za těžké trekové sandály, které beru jako druhé boty k pohorkám. Oproti různým minimalistickým běžeckým botám bych čekal, že ta síťovina bude opravdu tenká a bude líp větrat.
PS: Vím, že je to teď trochu "mimo sezónu", ale ta sleva mě láká a není důvod čekat na jaro.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Sandále

Příspěvekod Lipon » pát zář 12, 2014 21:37

Ja mam nejake predchudce tech Teva Xlt, min barevne divoke, ale ten neopren na patnim pasku mi rozdira achilovky, staci 2h chuze :-(
V souboji s Bufo Xapatan furt bufo vyhrava, vydrzely spustu let, nez se rozpadla podrazka, nikde nedrely
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Sandále

Příspěvekod ZdenekL » pát pro 26, 2014 16:55

Ahoj, koupil jsem si sandály KEEN. Máte s nima někdo zkušenosti? Chodíte na trek jen v sandálech? Chtěl bych je vyzkoušet v létě na 14ti denní vandr jako jediný boty. Není to blbost?
ZdenekL
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon zář 17, 2012 14:52

Re: Sandále

Příspěvekod mike » pát pro 26, 2014 17:06

Je to blbost ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sandále

Příspěvekod ZdenekL » pát pro 26, 2014 17:25

Dík, když nevim, tak se zeptám
ZdenekL
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon zář 17, 2012 14:52

Re: Sandále

Příspěvekod mike » pát pro 26, 2014 17:34

Sorry, neudrzel jsem se :twisted:

Pockej si na dalsi odpovedi, ja v sandalech skoro nechodim a na 14 denni vandr bych si vzal jako jedine boty B/C pohorky ;-) Takze spis poslechni zkusene sandalisty, jestli prispeji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sandále

Příspěvekod mitau » pát pro 26, 2014 18:12

Sice nejsem zkušený sandálista, ale skoro všude chodím v běžeckých botech. Sandálů bych se na delší pochody bál kvůli bordelu, který se ti nachytá mezi sandály a chodidla. Pořád to vysypávat je otrava, ale když to tam necháš, můžeš tam mít na konci dne puchýř/odření a chodit s tím další týden v sandálech nemusí být zrovna sranda.
Jestli chceš na léto do jednoduššího terénu (ČR, SR) něco prodyšného, zkusil bych být tebou nějaké běžecké boty.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Sandále

Příspěvekod Stani » pát pro 26, 2014 22:23

Keen s plnou špičkou niečo na spôsob modelu Arroyo by snáď šli využiť za určitých podmienok a terénu, kde sa budeš pohybovať. Nepíšeš nič o týchto podmienkach, preto konkrétnejšie poradiť je nezmysel. Upresni to prosím.

Ja som používal Tevu a nakoniec zamenil za Salomon Amphibian, ktorý má sieťovinu, takže až tak toho bordelu v lese sa tam nenacpe. Pohodlné, používam ich na ľahšie túry/vychádzky - tu upozorním na rýchle "vyťahanie" sa zadrhávacieho systému utiahnutia popruhu na päte, uvoľnuje sa to a päta v topánke nedrží. Stačí si tam došiť sucháč.

Výsledok = ako kolega vyššie = vyradené bežecké topánky, ktoré na bežné nosenie ešte podržia. Ak nesiem vyššiu záťaž, pridávam si do nich vložky, aby mi neklesli kotníky do úrovne tej obruby zvršku topánky.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Sandále

Příspěvekod ametis » stř dub 22, 2015 19:29

Ahoj

Sháním nějaké lehké sandále na chození (i s batohem) a občasné běhání. Pokoušel jsem se najít nějaké s tenčí podrážkou, mým ideálem je max 5mm jenom gumy (žádná pěnová mezipodešev) bez podpory klenby, prostě takové barfootové sandály. Byl jsem překvapený, jak těžké je takové boty najít. Nejblíže jsou asi Tevy Original Universal, i když jsou pořád dost daleko.

Taky jsem přemýšlel nad výše zmíněnou variantou minimalistických tenisek (výše zmíněné Marrell Trail Glove nebo Inov-8 Trailroc 150) nicméně to je docela drahá vyrianta, já bych si to představoval tak do 1k... :?
Uživatelský avatar
ametis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon kvě 5, 2014 11:53

Re: Sandále

Příspěvekod paldo » stř dub 22, 2015 19:36

"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Sandále

Příspěvekod ametis » stř dub 22, 2015 19:56

Díky, na ty jsem zapoměl, vypadají dost podobně těm Tevam (akorat stoji pulku), někdo uz jse zmiňoval výš ve vlákně.

Zatím se jako adepti jeví Teva Original a Triop Light, ale oboje mají měkou mezipodešev. Ještě uvidím jaké to bude na noze, ale zajímalo by mě, jestli vůbec někdo vyrábí nějaké bez pěny.
Uživatelský avatar
ametis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon kvě 5, 2014 11:53

Re: Sandále

Příspěvekod booze » čtv dub 23, 2015 8:18

Ty Triopy jsou držáky a perfektně sedí. Mám druhy par, první se rozpadl po 7 letech. Mám ještě jeden model a ten je dobrý i na chození po kopeckach.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Sandále

Příspěvekod ametis » sob dub 25, 2015 20:17

Nevíte kde, jestli maj někde ty Triopy v kamenné prodejně v Praze? V Hudy je nemají skladem a žádnou jinou prodejnu sem na stránkách Triopu nenašel. Už na ně docela spěchám, dneska jsem byl na výletě v pohorkách, a byl to opravdu upocený zážitek. Žádné sandály bez mezipodešve jsem nesehnal, prozatím to vzdávám, doufám že mi budou ty Triopy sedět. Dík
Uživatelský avatar
ametis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon kvě 5, 2014 11:53

Re: Sandále

Příspěvekod Atronach » ned dub 26, 2015 22:37

Zdravím,
zaujaly mě tyto sandále: http://www.tevacz.cz/katalog/panska-obuv/jl15/h-xlt
Jenom mě trošku znervózňuje, že nemají polstrovaný nártový a prstový pásek, jenom patní. Myslíte, že to bude hodně "řezat" do kůže při několikahodinové chůzi/sestupu?
Pak by mě zajímalo, proč spousta populárních trekových sandálů má tak nízký vzorek podrážky ať už se jedná o Ještěra, Source, Triop, některé Tevy, .... Vždyť se to musí rychle opotřebovat. Uzavřené boty mají vesměs podrážku vyšší, proč ne sandále?
Naposledy upravil Atronach dne úte dub 28, 2015 9:36, celkově upraveno 3
Atronach
 

Re: Sandále

Příspěvekod mitau » ned dub 26, 2015 22:49

Se vzorkem to je jednoduché: K čemu je hluboký vzorek? Ten je užitečný hlavně v blátě a do bláta zas nejsou sandály nic moc. Tak proč sandály "zatěžovat" hlubokým vzorkem?
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Sandále

Příspěvekod Atronach » ned dub 26, 2015 22:54

Ale ten plytký vzorek není do bláta o nic lepší, tak proč tam neudělat aspoň něco, co vydrží?
Naposledy upravil Atronach dne úte dub 28, 2015 9:34, celkově upraveno 1
Atronach
 

Re: Sandále

Příspěvekod booze » pon dub 27, 2015 9:32

booze píše:Mám ještě jeden model a ten je dobrý i na chození po kopeckach.

Triop EDA
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Sandále

Příspěvekod Atronach » pon kvě 4, 2015 16:25

Kolik lidi stojí podražení sandálů v RestDay? Psal jsem jim mail, ale neodpověděli mi. Na jejich webových stránkách mají ceník pro trekové boty - je ta cena stejná i pro sandále? Ptám se, protože vzhledem k nižší ceně sandálů se to moc nevyplatí...
Jak vy? Necháváte si u sandálů měnit podrážku nebo po jejím opotřebování kupujete nové?
Atronach
 

Re: Sandále

Příspěvekod ametis » pon kvě 4, 2015 17:33

Tak jsem si pořídil ty Triopky, tenhle víkend jsem je měl na sobě a sedí bezvadně (překvapilo mě, že mi je vel. 8 místo obvyklé 9,5). Batohu nepřitíží a jsou bezva na vyvětrání nohou z pohorek, akorát kdo se pak má tahat s 2kg pohorkama v batohu :evil:

ad Podražení sandálů: To mi příde jako nesmysl, alespoň u levnějších sandálů, kde by cena opravy převýšila cenu nového páru. Taky sandále, kterým si ochodil podrážku budou mít i pásky ve špatném stavu, tedy nedává smysl je podrážet...
Uživatelský avatar
ametis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon kvě 5, 2014 11:53

Re: Sandále

Příspěvekod Atronach » pon kvě 4, 2015 17:43

Vzhledem k tomu, jak nízký vzorek podrážky sandále většinou mají, tak si myslím, že je docela možné, že podrážka bude to první, co se opotřebuje a zbytek sandálů ještě bude docela držet. A u pásků se dají nové sucháče přišít znova.
Navíc třeba zrovna ten Triop sám nabízí výměnu podrážky za směšných 300,-, ale bohužel opravuje jenom vlastní značku. Proto se ptám, jestli ten RestDay taky nemá nějakou sníženou cenu pro sandále.
Atronach
 

Re: Sandále

Příspěvekod Atronach » úte kvě 5, 2015 20:56

Jak ošetřujete koženou stélku sandálů? Mám jedny staré sandále a asi kvůli opakovaného promáčení kůže ztvrdla, stala se drsnou jak šmirgl a někde jsem četl, že může i začít praskat. Pro kožené svršky bot jsou dostupné různé vosky a spreje, které sice udrží useň pružnou, ale také zařídí voděodolnost, což asi pro koženou stélku není nejlepší, protože by měla naopak pot sát, aby to bylo příjemnější pro chodidlo. Proto se ptám čím koženou stélku ošetřovat, aby zůstala pružná, hebká, ale aby NEBYLA voděodolná.
http://www.lowa.cz/lowa/info/156 ...tady doporučují, že kožená podšívka u bot (která by taky měla absorbovat pot) by se měla mazat krémem na ruce. Lze toto doporučit i u kožené stélky sandálů nebo to řešíte jinak?
Atronach
 

Re: Sandále

Příspěvekod ametis » stř kvě 6, 2015 7:02

Tady je o tom celé vlákno, a řekl bych, že je vyřešené. Příště zkus hledat ;)
Uživatelský avatar
ametis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon kvě 5, 2014 11:53

Re: Sandále

Příspěvekod Atronach » stř kvě 6, 2015 15:47

Ametis: O tom vláknu vím už dávno, taky jsem tam vznesl pár dotazů, ale řeší se tam pouze vyčistění/odsmradění stélky sandálů, ne finální ošetření kožené stélky proti vysychání, tvrdnutí a praskání.
Atronach
 

Re: Sandále

Příspěvekod ametis » stř kvě 6, 2015 17:45

Promiň, přehlídl jsem, že jsi tam psal. Většinou se v návodech (na jakoukoliv koženou věc) píš, že kůže nesmí vyschnout, jinak praská. Vyschnutím se myslí, že musí být pořát mastná. U nějakých bot jsem dokonce četl, že se nemají vůbec nosit, dokud se alespoň dvakrát nenamažou "speciálním krémem". Žádný speciální krém jsem nenašel, ale myslím že by měl normálně fungovat krém na ruce/nohy pro lidi. Vosku, typu Snoseal, který jinak používám na vnějšek kožených pohorek, bych se ale určitě vyhnul, páč to potom bude klouzat. Nejlepší asi bude ten krém na ruce, snad to někdo zkušenější potvrdí (nebo vyvrátí) 8-[
Uživatelský avatar
ametis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon kvě 5, 2014 11:53

Re: Sandále

Příspěvekod apuka » stř kvě 6, 2015 18:31

Ze by kondicioner :wink:. Na sandalech asi nebude tak vadit, kdyz zmekne kuze a samotny kondicioner neimpregnuje. Napriklad takovy norkovy olej... Ale asi nejsou spatne ani nektere kremy na ruce, jenom nektere jine asi nebudou ty nej, bo obsahuji spoustu balastu, ktera v te kuzi zustane. Myslim si, ze napr. obyc modrou Indulonou to taky moc nezkazis.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sandále

Příspěvekod booze » stř kvě 6, 2015 18:42

Norkovy olej a nebo indulona jak píše Apuka :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Sandále

Příspěvekod Atronach » stř kvě 6, 2015 18:50

Ok, budiž Indulona. Tu obyčejnou modrou mám doma a dá se sehnat v každé drogerce.
Atronach
 

PředchozíDalší

Zpět na Boty