Sandále

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Sandále

Příspěvekod Stani » ned čer 4, 2017 18:56

Neviem, či sa to dá až takto zjednodušiť. Mám sandále Source Gobi. Chodidlo dlhé 28.5cm, čo podľa ich tabuľky na webe zodpovedá veľkosti EU 45, ale v predajni na nohe oveľa lepšie sedeli 44 (z ich tabuľky = 27.5cm).
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Sandále

Příspěvekod Chmeld4 » pon čer 5, 2017 12:01

Mám Source Urban. Běžně obuv kupuji 27.5 cm (UK 42-43). Source mám 43, takže za mě to odpovídá průměru.
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Sandále

Příspěvekod apuka » pon čer 5, 2017 14:21

Zrovna u Source Gobi by asi bylo vhodnejsi si ty boty vyzkouset. Manzelka uz ma ctvrte (dva + dva - jako domaci obuv a ven) a uz musela konkretni velikost vratit plus ji dvakrat nesedely v obchode, jine pary zase byly presne OK. Samozrejme vsechno stejna velikost, vzdy ve dvou barvach.
Problemem byva pata - tam se nedaji boty nastavit, je to pevna delka pasku a bud sedi nebo nesedi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sandále

Příspěvekod fps » pon čer 5, 2017 15:23

mám 45 EU Source Gobi, ostatní boty mám 46 EU
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Sandále

Příspěvekod mitau » pon čer 5, 2017 17:05

Gobi 42 (ale jsou tak hraniční, klidně by mohli být větší)
běžecké boty 44 (preferuji větší, kvůli volnosti a dlouhým běhům, velikost nohy odpovídá spíš 43,5)

Krátce po koupi jsem přešel na minimalistické boty, a tak jsou na mě Gobi teď moc těžké a tuhé, ale jinak to jsou super sandále.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Sandále

Příspěvekod Rudie » ned črc 30, 2017 9:44

ondrejkout píše:
vonkreuz píše:Já jsem spíše na Source. Přece jen je to národ, co chodil po poušti už před tisícovkami let


Ahoj, můžu se zeptat jak jsou na tom Source s velikostma? Rád nakupuju přes internet, a jestli devítky sandále budou obvykle odpovídat devítce noze, na kterou téměř vzdycky nosím devítky boty. Dík moc za odpověď.


Já mám všechno veliksot 45 stejně tak source stream které jsem kupoval před cca měsícem a půl mám 45ky...ve špičce mám trošku rezervu což je podle mě dobrý protože si tak jednoduše neukopnu palec alespon...sedí parádně jen na levé noze mě dřela plastová spona pod kotníkem, ale to spíš šlo o to než si noha na sandále zvykne. ted už mě nic nedře. anti bakteriální úprava je kažodpadně super věc ale i tak při celodením nošení a pevně přitaženýmí pásky začnou po chvíli smrdět trošku jinak ale bohužel :) každopádně radši doporučuji si je zajít někam zkusit než je brát přez eshop.
Rudie
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát črc 28, 2017 14:34
Bydliště: Ostrava

Re: Sandále

Příspěvekod fps » pon dub 23, 2018 19:56

po plno letech mi odchází prodyšné boty se síťkou Asolo Ray, viz. fotka příloha, takže shání jejich náhradu, ale bohužel nenacházím žádné? našel jsem jen Lowa Phoenix Mesh LO Men dark grey/grey, ale ty u nás bohužel nikde nenacházím? zase chci kvalitu na plno let, takže žádný čínský brak jako je třeba salomon, keen, merrell, atd.
Přílohy
Asolo Ray.jpg
Asolo Ray.jpg (34.08 KiB) Zobrazeno 11027 krát
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Sandále

Příspěvekod pomasko » pon dub 23, 2018 22:10

V Hudy by tie Lowy mohli mať, ale píšu už len tri veľkosti...
Uživatelský avatar
pomasko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon srp 14, 2017 16:16

Re: Sandále

Příspěvekod fps » sob dub 28, 2018 20:38

tak jsem objevil a nakonec i koupil a už otestoval Scarpa Mojito Fresh, jsou dost dobře prodyšné, přes látku se dá v pohodě dýchat, kde je samotná látka i prosvítá světlo, bacha na velikost, Scarpa Mojito Fresh mi sedí 45EU, ale Scarpa Mojito Leather a Scarpa Zen mám ve velikosti 45,5EU
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Sandále

Příspěvekod lukasj » sob kvě 12, 2018 19:37

Mal by som dotaz k sandalom Teva Terra Fi 4. Na stránke Hudy som našiel recenzie, kde sa opakovane spomína praskanie podrážky tak do dvoch rokov používania. Tieto recenzie sú však z rokov 2015-16. Je to teda aktuálny problém, alebo sa to nových ročníkov už netýka? A ako je to s PU medzipodosvou? Dá sa očakávať jej rozpad ako je to u pohor? Alebo skôr odídu iné časti sandalov? Sú pripadne známe aj nejaké iné neduhy, na ktoré si treba dať pozor?
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Sandále

Příspěvekod Evkamat » úte kvě 22, 2018 19:48

Já mám s Tevami takové smíšené zkušenosti. Na to, že je nosím skoro celoročně, vydržely mi 3,5 roku a odešly na úplné prochození podrážky. Ale dost naprd bylo, že hned ze začátku se část podrážky vepředu jakoby rozlepila a to jsem si fakt myslela, že odejdou za jedny prázdniny. (Ale kupovala jsem je někde v brutální slevě) To bylo všechno, nic dalšího se jim nestalo (a vydržely víc jak 3 roky).
Když jsem si loni kupovala nové, tak se jim začala asi po dvou týdnech rozlepovat podrážka a tak jsem je vyreklamovala a koupila si jiné (stejný model) a ty jsou zatím v pořádku. Fakt nevím, jestli jsem měla spíš štěstí na dobré kusy, nebo smůlu na špatné, každopádně jsem slyšela už mockrát, jak se někomu Tevy totálně rozlepily velmi rychle. Mě přijdou ale fakt pohodlné, líbí se mi, jak jsou lehké a dobře mi sedí na noze, takže pokud se nestane nějaký větší problém, tak je spíš nehodlám opustit.

Co se týče neduhů, tak Terra Fi 4 mají myslím vypodložené pásky, což může někomu přijít příjemné, ale když se to namočí, tak mi to přišlo naopak velmi nepříjemné. Zas kamarád si stěžoval, že ho samotné pásky řežou do malíčku... Tohle chce asi vyzkoušet.

Edit: jo a když se o ně člověk nestará, tak začnou fakt smrdět, ale to i pohorky
Evkamat
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte kvě 22, 2018 19:28

Re: Sandále

Příspěvekod lukasj » čtv kvě 24, 2018 12:17

Takže viac-menej odporúčaš? Od sandálov za 100 eur očakávam, že by mohli vydržať tak 3-4 roky pri bežnom používaní do mesta a na túry, kde by boli ako doplnková obuv.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Sandále

Příspěvekod Stani » čtv kvě 24, 2018 15:55

V tejto cene okolo 100EUR som veľmi spokojný so Source a modelom Gobi. K nim som prešiel práve od Teva a používam ich tak ako je aj tvoj zámer. Mesto, túry po spevnených cestách, člaptám sa s nimi vo vode pri splavovaní. Bez problémov.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Sandále

Příspěvekod lukasj » čtv kvě 24, 2018 16:24

Vyzerajú fajn. Ako je to s priľnavosťou podrážky k terénu? A pásiky sa nevytrhavaju?
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Sandále

Příspěvekod Stani » čtv kvě 24, 2018 16:48

Nie, nič sa nevytrváva. Ja som prešiel od Tevy preto, lebo z behávania mám hrubší kotník, takže umelohmotný úchyt pásikov pod ním ma drel až do krvi. Vadil mi aj použitý neopren, či čo to bolo. Gobi nič také nemá, má vtipne vymyslený posun pásikov pod kotníkom. Rychle vysychajú.

Zo začiatku som bol trochu neistý, predsa len Teva Terra Fi má - ako to povedať - má také pevnejšie kopyto usadenia chodidla a je na nášľap mäkkšia = to je výborné. Gobi nemá zadné nastavovanie pásika. Ale nakoniec to bola len vec zvyku.

Priľnavosť - taká normálna, Teva Tera má tvrdšiu gumu na spodku, ale žeby som sa nejak kĺzal, to rozhodne nie. Chodil som v nich vo vode po kameňoch pri splave, ak trebalo pre nízky tok, ťahať kánoe, potom medzi skalami - piesok, skaly a spevnený chodník - Sedmihorky, Besedické skály - pre predstavu.

Koľko ich mám, tretí rok? Možno aj viac. Chodím v nich celé hnusne horúce leto, prakticky až kým nie je veľmi chladno.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Sandále

Příspěvekod lukasj » čtv kvě 24, 2018 16:57

To znie fajn.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Sandále

Příspěvekod lukasj » úte kvě 29, 2018 10:35

Tak som to nakoniec vyriešil tak, že som zalepil odlepujúcu sa podrážku na starých Alpine Pro, čo som kúpil ešte niekedy v 2010 vo výpredaji cca za 10,- eur. Vtedy to bola kúpa, že za ty peniaze nech sezónu vydržia a oni držia doteraz. :shock: Tak som zvedavý dokedy.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Sandále

Příspěvekod kremsic » pát čer 1, 2018 23:20

Ahoj všichni!

přiznám se, že jsem tuto diskuzi ještě nečetl. Někdy to tu pročtu. Přesto chci přispět svou troškou do mlýna. Po jedenácti letech se mi rozpadly moje Triopy a tak sháním náhradu. Zažily a procestovaly toho se mnou hodně. Každý rok chození po všem možným. Chození po horách, koupání v moři a vůbec jsem je nešetřil. Půjdu znovu do Triopu. Otec si před cca 3mi lety koupil Triop Eda trek a zatím drží a nemůže si je vynachválit takže očekávám stejnou kvalitu a výdrž.

IMG_20170921_145419.jpg
Uživatelský avatar
kremsic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř zář 19, 2012 22:31

Re: Sandále

Příspěvekod vonkreuz » sob čer 2, 2018 7:07

Když shrnu svoje sandále, tak první "outdoorove" byly v 06' Triop Light koupené v Brně na Orlí. Vydržely rok intenzivniho nošení, ochodil jsem podrazku a zlomil je v ohybu ve špičce. Druhé Triop Light. Pak Triop Terra Trek s terénní podrazkou a syntetickou stelkou. Schodil jsem podrazku a zlomil jsem jí. V Triopu udělali repas a ke starým popruhum mi dali komplet novy spodek. Zase jsem schodil a zlomil. Ve výprodeji jsem koupil Pointed Sierra (privátní HUDY značka). Kupodivu vydržely tři sezóny, skončily na prochození podrážky a vytrhání pásků, ktere jsem nahradil nouzove nějakou PP šnůrou, bo to bylo na splavu. Zároveň s nima jsem používal Source Toe Crosser, vynikající sandále s utahováním přes přezku a fixaci dalsim popruhem mezi palcem jako žabky. Tři roky a zase prošlapáni podrazky až na tlumicí mezipodešev, zlomení v ohybu špičky a probroušení pásku. Od minulého léta mám Source Stream, stejný podvozek jako Toe Crosser a spokojenost.

Osobně preferuji sandale tužší, protože mám pocit, ze u sandalu s měkkou stélkou nebo konstrukcí ztrácím část odrazové energie a navíc to vytlumení mi "otupuje" tlumici schopnosti chodidla a jeho vazu, protože přebírá jejich praci.

Mám 90-95 kilo ciste váhy proto mi sandale moc nevydrží, ale zase je nazuju na jaře (letos i na studene Velikonoce) a sandam az ke konci záři. Denně v praci, na turisitce, skoro všude...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Sandále

Příspěvekod booze » sob čer 2, 2018 11:07

Moje Triopy vydrzely 8let, pak se zacala drolit ta guma (asi PU). Minuly tyden jsem je koupil znovu. :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Sandále

Příspěvekod Rudie » úte srp 28, 2018 6:40

Tak moje sandále Source Stream to maj za sebou :) Kupováno 28.6.2017 dnes 28.8.2018 je jdu reklamovat. Používáno na běžné nošení po městě a nenáročné výlety do 15km.
Doteď maximální spokojenost ale o víkendu jsem si všiml nepěkné praskliny v podrážce. Za týden a půl mám letět k moři tak to jsem zvědav zda to do té doby stihnou, nebo budu na rychlovku kupovat náhradu :?
Přílohy
20180828_source vada.jpg
Rudie
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát črc 28, 2017 14:34
Bydliště: Ostrava

Re: Sandále

Příspěvekod vonkreuz » úte srp 28, 2018 11:03

Máš je ochozené jako já po roce a čtvrt nošení. Nosím je od Velikonoc dokud se dá. V podstatě denně víc jak 10 hodin v kuse na nohách. Takže tvoje občasné nošení se mi zdá hodně nadnesené. Buď je nosíš víc než lehce nebo nevážíš zrovna málo. :((
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Sandále

Příspěvekod Rudie » úte srp 28, 2018 11:26

vonkreuz píše:Máš je ochozené jako já po roce a čtvrt nošení. Nosím je od Velikonoc dokud se dá. V podstatě denně víc jak 10 hodin v kuse na nohách. Takže tvoje občasné nošení se mi zdá hodně nadnesené. Buď je nosíš víc než lehce nebo nevážíš zrovna málo. :((


Nikde jsem nenapsal že jsem je používal málo nebo občasně abych to upřesnil :D Běžné nošení město/práce popř menší výlety = nezažívaly žadné vyloženě extrémní zacházení tak mě docela zamrzelo že vydržely tak málo :/ na druhé je ještě částečně i ten zelený bod s indikací potořebení :)

EDIT: Tak jsem nakonec zvolil Source Classic porotože Tevy mi moc nepasovaly a z Triopů mi regulerně vyjížděla noha a přední pasek byl dost nešikovně přez malíček ty sourcy mi prostě vždy padnou jak ulité. Další vec diky které zase vyhrály Source je ta antismradlavá úprava kterou jsem u právě reklamovaneho modelu Stream fakt ocenil. No díky skvělému načasování reklamace měl hold hudáč další kšeft :D
Každopádně jejich cenová politika to je záhada pro mě nepochopitelná. Když jsem je v uterý ráno kupoval stály mě 1478 a na prodejně je zrovna zdraživali prej podle zimních cen asi o 2 stovky a dnes je pátek a jsou v akci za 1113 i v moji velikosti :D

40841343_325176471562573_2833420595532660736_n.jpg
40841343_325176471562573_2833420595532660736_n.jpg (19.36 KiB) Zobrazeno 9357 krát
Rudie
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát črc 28, 2017 14:34
Bydliště: Ostrava

Re: Sandále

Příspěvekod WDSNV » pon čer 27, 2022 9:21

Máte někdo zkušenosti ze Sandály - značky Hannah? Povídejte přehánějte..
WDSNV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 20, 2020 9:20

Re: Sandále

Příspěvekod Miriam » ned črc 17, 2022 9:52

Ahoj, také bych uvítal nějaký update ohledně sandálů, zkušenosti, doporučení. Hlavně co se týká spolehlivosti - před necelými dvěma lety jsem koupil Source Gobi a teď se mi vytrhl jeden řemínek. Jsem si skoro jistý, že jsem se tehdy v obchodě (jelikož jsem si jistý jen skoro, tak nebudu psát název) ptal, jestli jsou řemínky v podrážce sešité, a bylo mi to potvrzeno. Ne nejsou, jsou tam vlepené tak na dva až tři centimetry. Vydržely v podstatě jen jednu plnou sezónu. U sandálů za takové peníze je to neskutečná sprosťárna.
Proto bych uvítal nějaké osobní zkušenosti a doporučení. Bohužel podle značky, ceny a informací prodejce se orientovat nelze ](*,)
Uživatelský avatar
Miriam
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon čer 27, 2011 13:36

Re: Sandále

Příspěvekod apuka » ned črc 17, 2022 14:47

Myslim si, ze ty Tve Gobi nejspis byly nejake nepovedene, proste spatny par. Manzelka ma dvoje, oboje pouzivala tak 5-6 let a prestala vzdy pouze kvuli mirnemu roztazeni reminku. Nosila je ale neustale, takze o spolehlivosti neni pochyb. Potom si koupila jine, ale v tech ji po delsi chuzi trochu boli nohy, tak chce zase Gobi, bo jizadne Tevy a jine (ani jine Sourcy) dobre nesedi.
Myslim, ze tady na OF vice lidi melo s nima podobne dobre zkusenosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sandále

Příspěvekod Miriam » úte črc 19, 2022 10:23

Díky za reakci - rád bych věřil, že jde o vadný kus. Jenže sandále Tvojí manželky byly vyrobené minimálně před šesti lety. Ty moje před dvěma. Taky mohlo dojít k "optimalizaci" výrobního postupu. A já se k tomu bohužel přikláním.
Obrázek
Je tady patrná plocha lepení - je to hrozivě málo.

Tady pak je na podrážce vidět, že sandále toho za sebou moc nemají...
Obrázek
Uživatelský avatar
Miriam
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon čer 27, 2011 13:36

Re: Sandále

Příspěvekod apuka » úte črc 19, 2022 12:02

Miriam píše:Taky mohlo dojít k "optimalizaci" výrobního postupu. A já se k tomu bohužel přikláním.
Bohuzel, toto muze byt realita...
Uvidime, manzelka se chysta koupit znovu, protoze "nahrada" ji uplne nesedi. Az to udela, budeme mit dalsi zkusenosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

trekové sandály

Příspěvekod Feeder » úte srp 15, 2023 12:02

čau :) měli byste tip na pánský sandály?
- uzavřená špička
- dobře větrají
- ne moc úzká přední část boty
- nesmrdí
- lehce uschnou je výhoda, ael ne nutný požadavek
Dřív mi hodně vyhovovali Keen newport h2, ale před pár lety začli bejt naprd - páska přes patu moc nízko a nanadat je dost náročný, kvůli úzkýmu vstupu.
Mám v plánu s nima chodit po městě a taky v peru po horách nějaký treky, když zrovna nebude zima a pršet.
díky
Feeder
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon srp 10, 2009 10:00

Re: trekové sandály

Příspěvekod milarepa » úte srp 15, 2023 13:43

sice nemají uzavřenou špičku, ale lepší sandály jsem ještě neměl, po 3 letech intenzívního nošení, vždy od května do října, není na nich patrné žádné opotřebení, a zvládly všechno, i hory

Sandály Source Gobi
https://www.hudy.cz/gobi-sandals-men-102021?variant=4697&size=21504

U téhle značky už zůstanu....extrémně pohodlné, bezpečné, stabilní a odolné
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

PředchozíDalší

Zpět na Boty