Ošetření nubukové kůže...

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Schnappi » ned bře 25, 2007 23:26

jonza píše:Jsem to videl, neni to problem, na ruce se vytvori vrstvicka potu a je to stejne jako chozeni po zhavem uhli.

Když poliješ ruku čistým nebo hodně koncentrovaným lihem a zapálíš, tak by ti taky neměla dojít vážnější újmy, protože by teoreticky měly hořet jen ty páry... Ale ruku na srdce, kdo z nás je takové pako, aby to zkusil? :mrgreen:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod jonza » ned bře 25, 2007 23:47

ja, ale pak jsem citil sileny smrad jak se palily chlupy. Taky jsem oblizoval plamen zapalovace a podpalil si vousy. Jo a jednou jsem si spalil i oboci, ale to je jina pohadka...
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » pon bře 26, 2007 6:22

schnappi píše:
jonza píše:Jsem to videl, neni to problem, na ruce se vytvori vrstvicka potu a je to stejne jako chozeni po zhavem uhli.

Když poliješ ruku čistým nebo hodně koncentrovaným lihem a zapálíš, tak by ti taky neměla dojít vážnější újmy, protože by teoreticky měly hořet jen ty páry... Ale ruku na srdce, kdo z nás je takové pako, aby to zkusil? :mrgreen:


Ve třetí třídě jsem při jednom benzínovém pokusu zapálil kamaráda a v páté on mě. Takže to můžu potvrdit...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Schnappi » pon bře 26, 2007 8:41

Jo, omlouvám se. Já zapomněl, kde jsem :D
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Mařena » pon bře 26, 2007 11:33

Dovolím si lehce nesouhlasit se způsoby nahřívání zmiňovanými výše. Podle mě je trouba nejlepší a sice z toho důvodu, že botky se prohřejou všude rovnoměrně, což u topítek, fénů, horkovzdušných pistolí apod. nejde. Na jednu stranu se doporučujekůže nahřát a na druhou stranu by boty neměly být delší dobu vystaveny teplotám nad 50°C. Takže šup s nimi do truby s termostatem nastaveným na tuto teplotu.
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vilík » úte bře 27, 2007 16:21

schnappi píše:Jo, omlouvám se. Já zapomněl, kde jsem :D


Na OF :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jinak k tem chlupum... Zas... knotovej efekt... To je podobne, ze kuze ti vydrzi velky teplo, ale jakmile se ti zacnou skvarit chlupy, tak to boli jak svina...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » úte bře 27, 2007 21:21

Snad ani netřeba mít to nahřáté stejně, proč?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Ošetření NUBUKOVÉ kůže...

Příspěvekod Taurus » úte led 22, 2019 11:52

Zdravím,
pořídil jsem si zcela nové outdoorové boty z nubukové kůže. Ještě jsem je nebyl projít, protože stále přemýšlím nad tím, co na ně nanést. Pod kůží je membrána goretex. Mám zkušenosti se snow seal, ale ten mi u normální kůže zcela změnil barvu. Chci se zeptat, zda existuje nějaký vosk nebo krém na nubuk, který nezmění její barevnost, ale poskytne kůži nějakou ochranu a také ji dodá nějaké výživné látky nebo jak se tomu říká?
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Ošetření NUBUKOVÉ kůže...

Příspěvekod apuka » úte led 22, 2019 12:31

Taurus píše:Mám zkušenosti se snow seal ... existuje nějaký vosk nebo krém na nubuk, který nezmění její barevnost, ale poskytne kůži nějakou ochranu a také ji dodá nějaké výživné látky nebo jak se tomu říká?

1) Prakticky kazdy vosk (alespon s obsahem vceliho) Ti zmeni barevnost kuze, alespon po dobu, kym se plne nevydroli.
2) SnoSeal kuzi nedoda vyziivne latky, ale z dlouhodobeho hlediska ji naopak zevnitr vysusuje.
3) "Neco" existuje, je to kazdy dobry impregnacni sprej, bohuzel momentalne se vyrabeji uz bez vyzivovaci slozky.
4) Na vyzivovani, ale z velke casti i na impregnaci muzes pouzit Limmer krem. Odkazy a zkusenosti najdes v topicu o impregnaci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ošetření nubukové kůže...

Příspěvekod Taurus » úte led 22, 2019 13:29

Děkuji za info, na ten krém mrknu.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Ošetření nubukové kůže...

Příspěvekod apuka » úte led 22, 2019 13:44

Jo, jeste jsem zapomel dodat, ze kdyz das (nejenom) na nubuk SnoSeal a podobne vcelovoskove pripravky, tak z nich udelas neprodysne gumaky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ošetření nubukové kůže...

Příspěvekod dudy » úte led 22, 2019 13:53

Já používám totok...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Ošetření nubukové kůže...

Příspěvekod apuka » úte led 22, 2019 14:21

Ten taky "castecne usen stmavuje". Coz dela i ten Limmer. Bez toho tazatel najde vice-mene jenom spreje a to bez kondicioneru.

Osobne si myslim, ze resit zrovna mirne ztmaveni kuze u turisticke obuvi, ktera mimo snehu je vetsinou pod vrstvou prachu a blata je ponekud ujete...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ošetření nubukové kůže...

Příspěvekod mike » úte led 22, 2019 14:56

Kazdy sprej, co jsem mel, boty castecne ztmavi. Limmer vic, SnoSeal nejvic. Naprosto souhlasim s tim, ze je to nepodstatne, pohorky jsou na chozeni, ne na vystavovani. Zrovna jsem namazal sve skoro nove wide Alasky Limmerem a prestriknul tresnovymi kvety a vypadaji uplne jinak, nez predtim. No a? Podstatne je, ze nebudou sat vodu, jako houba, coz predtim saly. Protoze jsem je nejspis nove zapomnel nastrikat #-o

@Taurus: tohle uz jsme resili 1000x ve vlakne o impregnacich. Koukni se tam, doporucuji cist odzadu a najdes osvedcene metody.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ošetření nubukové kůže...

Příspěvekod apuka » úte led 22, 2019 16:04

mike píše:Kazdy sprej, co jsem mel, boty castecne ztmavi.
Ano, ale na rozdil od vosku drtiva vetsina spreju, co jsem ja mel pouze do doby, kym nastrik uschne - vcetne tresnovych kvetu. Nedavno jsem si to prave s tema kvetama pekne vyzkousel na svetlich La Sportiva Karakorum. Nastrikas jednu botu, polozis vedle nenastrikaneho z paru, odskocis si pro neco a za dve-tri minuty podle barvy nemas sanci poznat, kterou jsi nastrikal.
Ale jasne, kdyz nejdrive natres Limmerem a hned nastrikas, tak po spreji budou tmavejsi nez pred osetrenim :evil: ...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ošetření nubukové kůže...

Příspěvekod GreyMouse » úte led 22, 2019 16:47

apuka píše:... a za dve-tri minuty podle barvy nemas sanci poznat, kterou jsi nastrikal.

Takže máš teď jednu botu nastříkanou dvakrát a jednu ani jednou? :twisted:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Ošetření nubukové kůže...

Příspěvekod mike » úte led 22, 2019 18:16

S 50 % pravdepodobnosti :twisted:

Svetly nubuk, co je na Alaskach, ztmavil kazdy sprej, co jsem kdy pouzil. Ne moc, ale znatelne. Vzhledu to ale neni na skodu, spis naopak. Ale znovu, je to uplne nepodstatne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ošetření nubukové kůže...

Příspěvekod dudy » úte led 22, 2019 18:30

Co mám ty světlý Bergele, co je nosim po městysu jako přepálený farmářky, tak ty potřebuju mít světlý, aby mi pásly k autfítu a ten flůrokarbónovej gel vod McNettů to ztmavil miminálně...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Ošetření nubukové kůže...

Příspěvekod FrantaKrajta » úte led 22, 2019 18:43

mike píše:S 50 % pravdepodobnosti :twisted:


Takže v průměru jsou nepromokavý obě :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Ošetření nubukové kůže...

Příspěvekod Taurus » stř led 23, 2019 11:40

Ptal jsem se u prodejce na ten limmer a na můj dotaz, zda je možné jej použít i na kůži s podšívkou z goretexu, odpověděl trochu váhavě, že to není úplně vhodné ale jde to, jen se musí nanést za studena. Ne za tepla, aby se krém nedostal hluboko a tedy i do goretexu. Což mě moc teda nepřesvědčilo, že bych to měl koupit za ty prachy. Tak já nevím, asi zbývá tedy jen ten sprej, ale ty zase nemají ty kondicionéry... zlatý časy, kdy jsem mazal kanady indulonou a sádlem.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Ošetření nubukové kůže...

Příspěvekod Taurus » stř led 23, 2019 11:43

mike píše:@Taurus: tohle uz jsme resili 1000x ve vlakne o impregnacich. Koukni se tam, doporucuji cist odzadu a najdes osvedcene metody.


Díky za odkaz na to vlákno. Já zadal do vyhledavače nubuk impregnace a vyjelo mi toto vlákno, tak jsem se zeptal zde.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Ošetření nubukové kůže...

Příspěvekod apuka » stř led 23, 2019 13:54

Taurus píše: odpověděl trochu váhavě, že to není úplně vhodné ale jde to, jen se musí nanést za studena. Ne za tepla, aby se krém nedostal hluboko a tedy i do goretexu. Což mě moc teda nepřesvědčilo, že bych to měl koupit za ty prachy.
Nasledujici info najdes ve vlaknu o impregnacich, ale nekde hluboko.

Zadny vosk a krem bys nemel na kuzi s GTX nanaset za tepla, protoze se vsechny casem mohou dostat pres kuzi az na GTX a zapatlaji ji, cimz zrusi jeji prodysnost (a pravdepodone moho nicit i vodeodolnost samotne membrany)! Obzvlaste to plati pro SnoSeal.

Holt, GTX v botech je o kompromisech. Jak se v linkovanem vlaknu doctes, aktualne nejlepsi kombinace je jendou za cas Limmer jako kondicioner za pokojove teploty a obcas (podle potreby) nastrikat dobrym sprejem, tj. Tresnovym kvetem (viz to vlakno) nebo ja pouzivam Tarrago Nano Oil Protector.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ošetření nubukové kůže...

Příspěvekod mike » stř led 23, 2019 16:14

Taurus píše:Což mě moc teda nepřesvědčilo, že bych to měl koupit za ty prachy.

Pri spravnem pouzivani ti jedna pixla vydrzi roky, spreje se prodrazi podstatne vic. Staci opravdu jednou za cas lehce natrit za studena, ciste aby zustala kuze vlacna. Za tepla ne, o zniceni membrany si myslim sve, ale jde o to, aby kuze nezmekla moc. Pouzivam tuhle kombinaci (Limmer + tresnove kvety) uz par let na druhych pohorach a jsem po dlouhe dobe spokojen s tim, jak to funguje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ošetření nubukové kůže...

Příspěvekod Taurus » stř led 23, 2019 22:23

Díky za vaše odpovědi a sdílení zkušeností. Na mě ta plechovka na obrázku působila, že se jejím používáním brzy dostanu na cenu nových bot. Ale tak jak to popisujete, to zní funkčně a přijatelně. Na to vlákno mrknu.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Předchozí

Zpět na Boty