Pomoc s vyberem bot

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod ntz » ned čer 25, 2023 8:11

dneska se da uz hodne veci sehnat v celkem zajimavejch slevach ... ja proste pouzivam pri vyberu heureka.cz a nebo idealo.de (nemecka obdoba heureky)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Gohancz » ned čer 25, 2023 17:29

Dik za tip ohledne snerovani.

Uz jsem je naimpregnoval a urcite si je vezmu na prochazku abych je trosku rozchodil.

Bez goretexu jsem stejne nenasel, take nejspise bych musel koupit jiny typ, ale to az casem. Ted to bud muset zvladnout s GTX.
Gohancz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned dub 2, 2023 13:06

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Etheric » pon čer 26, 2023 4:07

GTX se hodí i v létě, i když je hezky, ono stačí, když máš jít ráno kousek mokrou trávou, s GTX jsi v pohodě, bez něj máš nohy durch hned od rána, případně musíš šaškovat s nepromokavými ponožkami... Je určitě lepší se pak odpoledne pařit v membráně, než mít nohy durch mokrý hned ze startu.. Boty bez GTX jsou fakt jen do hezkýho počasí, pokud nehodláš blbnout s těmi ponožkami s membránou
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod apuka » pon čer 26, 2023 9:27

S tim snerovanim bacha - Etheric popsal, co vyhovuje jemu, Tobe to vyhovovat vubec nemusi. Kazdy mame jinou nohu a v kombinaci s konkretni botou muzeme mit naprosto odlisne potreby, jak to zasnerovat. Mne napr. na mnoha botach chybi dalsi dirka smerem nahoru, aby mi bevyklouzavala pata.

No a taky Etheric ma rad, kdyz jsou boty uvazane volne a nemusi je rozvazovat/zavazovat. U vetsine bot pro vetsinu lidi a vetsinu pouziti v terenu toto moc vhodne nebude. Ty boty jsou (vetsinou) delane na to, aby na noze pevne drzely, tehdy dokazou udelat nejvetsi podporu.

Takze zavazuj to tak, jak je to pro Tebe vhodne a jak se v tom citis nejlepe. Mozna nakonec dopadnes tak, ze Ethericovo reseni pouzivjes po meste a normalne zavazes do prirody. Tam jsou odlisne pozadavky.
Gohancz píše: premyslim, jeslti nahodou nejsou nejake boty za stejnou +- cenu ale vykonostne nekde jinde?
Na to vubec nemysli. Pokud boty Tobe dobre padnou, bud rad. "Vykonnost boty" bude v relaci s Tebou popisovanym pouzitim nejspise ponekud irelevantni. Boty to nejspise vydrzi kym neprosoupnes podrazku nebo jinak je neposkodis. Mozna v tomto smeru nektere vydrzi o neco malo vice, bohuzel, toto je zase individualni zalezitost (kombinace clovek-zpusob chuze-podrazka-mezipodesev), kteoru zjistis jen vlastni dlouhodobou zkusenosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Gohancz » pon črc 10, 2023 22:48

Tak hlasim ze boty splnily svuj ucel. Puvodne mi prisly trochu uzke, ale kdyz jsem se rozchodil, tak padly skvele a jsou pohodlne.
Gohancz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned dub 2, 2023 13:06

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Tonto » pát srp 11, 2023 13:51

Etheric píše:Ve sportisimu se daj občas najít Reeboky, Merelly, dokonce i za požadovanou cenu, jinak maj samej low end shit typu Loap atd....


Ve Sportisimu (na Zličíně) mají Inov8, celkem za slušnou cenu. Ne teda všechny typy ve všech velikostech, ale stejně.
Tonto
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř zář 4, 2013 15:13

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod michalheitl » čtv srp 17, 2023 18:19

Zdravím, nechci zbytečně začínat další téma, tak se optám tady.

Sháním trekové boty co by byly širší v oblasti malíčku ideálně včetně malíčkového kloubu. Všiml jsem si že Salomon mají sérii Wide, ale vyzkoušel jsem X Ultra 4 Wide GTX a kromě toho že to zevnitř působilo jako kus plastu, do kterého bych si musel vzít zimní ponožky, aby byly trochu pohodlné, tak nebyly vůbec širší než jiné boty co mám a bylo to kupodivu horší.
https://www.sportovna.cz/obuv-salomon-x ... eda-cerna/

Docela jsem spokojen s těmito Columbiemi, ovšem pořád je problém v oblasti malíčku, který už je po nějakých 15km opravdu znát a zevnitř už je to v podšívce i trochu „vyhoblované“. Nicméně tyhle boty ve vlhku a dešti moc nevydrží.
https://www.sportovna.cz/obuv-columbia- ... ry-m-seda/

Máte prosím někdo podobný problém a mohli byste doporučit nějaké trekové boty, ideálně samozřejmě s GTX, a co jsou širší v oblasti malíčku? Díky!
michalheitl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned kvě 28, 2023 16:25

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod booze » pát srp 18, 2023 7:23

Podivej se na znacku TOPO nebo Altra.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod michalheitl » pát srp 18, 2023 14:49

booze píše:Podivej se na znacku TOPO nebo Altra.

Mrknul jsem, ale TOPO nedělají velikost 50 a Altra v téhle velikosti má spíše jen běžecké boty. Díval jsem se ještě na Asolo, ale Wide varianty mají jen u kotníkových pohorek.
michalheitl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned kvě 28, 2023 16:25

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod apuka » pát srp 18, 2023 14:55

michalheitl píše:Díval jsem se ještě na Asolo, ale Wide varianty mají jen u kotníkových pohorek.
Asola si musis odzkouset. Nektere nizke boty maji docela siroke vepredu. Nedavno jsem dvoje nebo troje zkousel a u malicku mi to prislo v pohode - ale ja potrebuje siroke hlavne kousek pod malickovym kloubem a tam se mi to uplne nepozdavalo.

Potom jeste muzes zkusit, pokud mas moznost (HUDY) La Sportiva TX4. Ale jen ten model od nich, ten je (pry) jejich nejsirsi model nizkych tur. bot. Manzelka je nedavno koupila a neda na ne dopustit, mne byly na sirku - vepredu - taky dostatecne, ale nesedely jinde.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod mike » pát srp 18, 2023 15:40

michalheitl píše:TOPO nedělají velikost 50

:shock: a pak ze Bigfoot neexistuje :twisted:

:sorac:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod aksam » pát srp 18, 2023 16:44

Podívej se po Lowa Renegade, dělají je do 51 i wide verzi u nás v Hudy
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod michalheitl » pát srp 18, 2023 17:31

aksam píše:Podívej se po Lowa Renegade, dělají je do 51 i wide verzi u nás v Hudy


51? To si ze mně budou dělat ještě prdel :-D. Nicméně tyhle vypadají opravdu slibně, jen se dívám, že jsou z usní, nemám s tím zkušenosti, předpokládám, že vyžadují nějakou výraznější péči? Případně vyschnou přes noc bez problémů?

Díky i ostatním za předešlé tipy.
michalheitl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned kvě 28, 2023 16:25

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod apuka » pát srp 18, 2023 17:41

Jeste k Lowam - trochu pocitej s tim, ze mohou byt ponekud vetsi nez bys cekal po zkusenostech se Salomonama, Columbiemi a pod. Lowa pocita pri velikosti bot na turistiku s potrebou mit cca o 1-1,5 cm delsi botou nez je noha. Ale nevim, jak to maji zrovna s Renegademi, ja jsem nedavno na to trochu dojel - mam pohorky 11,5, normalne nosim 12 nebo 12+, no a ty Lowy jsou mi skoro o cislo vetsi. Podobne jsem dopadla ted manzelka pri zkouseni jinych, nizkych bot od nich.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod michalheitl » stř srp 23, 2023 11:49

Já se na to v*seru. Proč si ti č**** myslí, že dělají široké modely bot, které přitom vůbec široké nejsou. Ať Salomon nebo ty Lowa, to se širší botou nemá absolutně nic společného. Všechny tyhle šmejdy jsou paradoxně užší než klasické boty od Merell nebo Columbia, to fakt není normální. Lowa jako boty působí dobře, ale ten model Wide je o ničem, jen jsem tam dal nohu, už jsem cítil, že je malíček u kraje boty a stačilo se postavit, aby byl na fest. Ty modely Wide jsou opravdu vyhozené peníze a ztracený čas bez ohledu na výrobce.
michalheitl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned kvě 28, 2023 16:25

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod apuka » stř srp 23, 2023 12:43

Nebude to tim, ze Merrell a Columbia delaji (alespon nektere modely) extra siroke,aniz by je oznacovali jako Wide?

Lowa mi prijde, ze dela i normalni boty pomerne siroke na Nemecke a ne uzke italske nohy. S jejich Wide verzemi nemam zadne zkusenosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod mike » stř srp 23, 2023 15:39

michalheitl píše:Ty modely Wide jsou opravdu vyhozené peníze a ztracený čas bez ohledu na výrobce.

To zas neni pravda. Dlouha leta jsem nosil standardni Hanwag Alasky, ale pak se mi v bezeckych botach rozjely nohy do sirky a zacaly mi byt uzke. S Wide modelem tech samych jsem spokojen, rozdil k lepsimu je opravdu znat. Pricemz je klidne mozne, ze tobe by nestacily.

Jestli nic nenajdes, tak je jeste moznost nechat si usit boty na miru. Nekde tu na to myslim mame vlakno. Znacka Andrew, tusim, u nas se neco asi taky najde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 23, 2023 15:49

jo, zrovna lowa je povestna tim, ze jeji wide modely jsou posledni roky siroky jako jiny bezny modely :D:D

merrel vzdy delal siroky boty, ale pak zacal taky dost zuzovat, akorat ze i po zuzovani nekdy muzou odpovidat tem wide modelum.

mrkni na hanwag bernina. to sou asi jediny boty za posledni roky, ktery muzu nosit a staci mi jen o 2 cisla vetsi, nez moje noha (kdyz pominu altry olympus, ty potrebuju o 3 cisla vetsi nez moje noha :D) akorat nevim, jestli maj v tak velkym cisle.

jinak jsou udajne siroky prabosky, vagabund a dalsi modely, "udajne" proto, ze jestli siroky jsou, tak urcite ne na me :D

ale dik, konecne na svete existuje clovek, kterymu je taky vsechno uzky :D (a ano, zkousela sem osm milionu bot co mi tu kdo doporucoval... proste nejsou siroky a ty lidi nevi, co to je mit sirokou nohu :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod mike » stř srp 23, 2023 15:53

Njn, ale zas nemuzete cekat, ze vyrobci budou sit na nekolik malo pripadu, jako jste vy ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod apuka » stř srp 23, 2023 16:03

Mawenzi, zase neprehanej. Ty neshanis siroke boty na sve siroke nohy, a ale takove, do kterych se vleze Tvuj extra dlouhy malicek. Coz je hooodne specificky pozadavek a nemuzes cekat, ze nekdo bude seriove vyrabet pro tech par jednotlivcu... :wink:

Pojmy "siroka noha" a "siroke boty" jsou velice nejednoznacne. Kazdy mame nohy siroke jinde a jinak, takze se tezko da cekat, ze nektery siroky model bude vyhovovat kazdemu. (Mne jsou napr. uzke - ale zaroven i prilis siroke - vsechny Altry.)
Pravdou ale je, ze se stejne modely kazdym rokem vyrabeji uzsi a uzsi. Je to obecny trend napric nabidky - a, samozrejme, bez upozorneni zakaznika...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 23, 2023 16:09

mike
je docela zajimavy, ze do mych nejakych 25let mi byli uplne v pohode vsechny boty a proste sem prisla, ukazala na ty, co se mi libily a staly vhodne penez a hezky sem s nima odesla domu... pak zacali zuzovat... malo, takze mi to prvni roky nikdo neveril, ted o nejakych 12 let pozdeji ma kazdej druhej problem s botama :D ale vetsinou se jim dari jeste neco jakztak najit :D

moje noha je porad stejne velka, jako byla velka v 18... staci si treba vyzkouset boty, ktery sem si koupila nekdy v roce 2008 a nosim je 1x za 4 roky :D nebo kdyz sem nasla pri stehovani ztraceny boty, ktery sem pohresovala 10 let, tak sem do nich vklouzla jak do pantoflicek, jen sem z nich oddelala cedulku, protoze byly novy...

taky je zajimavy, ze si 99% lidi mysli, ze mam propadenou klenbu, ale moje klenba je predpisova a vubec nic ji neni :D

apuka
coz je problem ale sirky moji nohy, ze... protoze malicek patri na nohu a i kdyz bych ho amputovala, tak vyresis jak ze se mi tam pak sekundarne casto nevejde na sirku ani palec, protoze ten tvar je moc uzkej? muj palec je taky moc dlouhej? :D

treba s timhle me stve altra, najely na model prodejni sirokych bot a pak zacaly vyrazne zuzovat... tu lonskou/letosni radu teda neznam, nekdo psal, ze je zase sirsi, nez ta stara, ale zrovna znacka, ktera si na tom stavi reklamu a pak to dela taky, tak co teprve ti ostatni, kteri si na tom ani reklamu nestavi, ze...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod ivand » pon srp 28, 2023 7:34

S dovolením abych nezakládal stejné téma bych se zeptal. Nejsem žádná horská koza, ale rádi s přítelkyní a dětmi chodíme po horách, zatím jen Jeseníky, snad jak bude dítě větší i Tatry. Dosud jsem chodil v nějakých nízkých Salomon Tanacross. Problém je že na delší trase jak mi trošku oteče noha už začínají tlačit a po posledních 30km letos už jsem to vyhodnotil na výměnu za ideálně vyšší obuv, jenže v tom tápu, pročetl jsem si tady několik dotazů, ale úplně upřímně se mi za boty, které vytáhnu na 2 týdny do přírody se mi nechce dávat horentní sumy. Úplně moc toho nenachodíme, za rok to může být jen něco kolem 150-200km většinou klasické turistické trasy, naposledy Bílá opava, zpět přes Vysoký vodopád a tam už mi kotníky docela trpěli. Budu rád za každé nasměrování. Díky
ivand
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon srp 28, 2023 7:26

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Etheric » úte srp 29, 2023 20:27

Máte někdo tip na ultra lehký a ultra skladný přezůvky na ubytka? Crocsy jsou moc těžký a u Vietnamců ani v superhyper jsem nic použitelné neobjevil.. Dík
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod ntz » úte srp 29, 2023 20:40

Pokud ti jsou crocsy moc tak opravdu tezko radit .... tohle je jeste lehci nez crocsy (par) a da se to dobre slozit

https://www.teva-eu.com/en/cz/men-sale- ... 472-S.html
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Etheric » úte srp 29, 2023 20:47

Tak to je těžký jako prase, kdoví, jestli se vůbec dají vyzkoušet v ČR.
Stačí mi obyč pantofle. Tenká pěnová podrážka, pásek přes nárt. Váha je priorita číslo jedna. Kvalita nerozhoduje, na chození po ubytku je to fakt jedno
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod mike » úte srp 29, 2023 21:09

Kdysi jsem na nejakem hotelu dostal jednorazove koupelnove pantofle, ktere tohle splnovaly. Nejakou dobu jsem je nosil v batohu a pouzival na chatach, nez odesly.

Z Googlu vypadlo treba tohle: https://svingshop.cz/kategorie/hotelove ... e-pantofle a tohle: https://vvitrina.cz/cs/jednorazove-pomu ... 1-par.html. Ono to nic moc nevydrzi, ale pro tve ucely by to mohlo stacit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Etheric » úte srp 29, 2023 21:39

Jo, něco takovýho hledám. Ale celý z pěny, abych v tom mohl do sprchy. Na ubytku bosou nohou do sprchy nevlezu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Zoidberg » stř srp 30, 2023 5:42

Já pro tyhle účely nosím žabky z Dekouše. Jsou skladné, dostupné a laciné… https://www.decathlon.cz/p/panske-zabky ... CERN%C3%81
Uživatelský avatar
Zoidberg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 22, 2010 15:17
Bydliště: pod Beskydami

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Etheric » stř srp 30, 2023 6:16

Super, přesně toto hledám, jen s páskem přes nárt - nosím s ponožkami a ten kus plastu mezi prsty nesnesu ani bez ponožek.
Dřív přesně takový mívali u Vietnamců, ale už maj jen s tlustou gumou, ačkoliv lehký, ale fakt objemný a nepoddajný..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Dromedaro » stř srp 30, 2023 6:23

Tyto žabky z Decathlonu v odkazu jsou nepoužitelné (pro mě). Zkoušel jsem je na prodejně a ten kus tvrdého plastu mezi prstama působí bolest, jak při chůzi tlačí na kosti, že se v tom nedá chodit. Je to jako mít mezi prsty vražený tlustý klacek.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Boty