Pomoc s vyberem bot

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Etheric » stř srp 30, 2023 6:37

Dostal jsem super nápad, jak předělat žabky na pantofle. Pokud neseženu odpovídající pantofle, koupím žabky s odpovídající podrážkou a upravím. Pokud to budu dělat, podělím se o návod, je to fakt haluz, co mě napadlo, ale mělo by to fungovat
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Dromedaro » stř srp 30, 2023 6:52

Já nakonec tehdy koupil žabky, které místo toho plastu měly textil. Jen už nevím, jestli jsem je bral v dekáči nebo sportisimu. V Dekáči mi to teď nic nenašlo, ale ve sportisimu něco podobného mají za pár korun.

žabky
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Etheric » stř srp 30, 2023 7:14

Nojo, Sportisimo, že mě to nenapadlo, to tu máme. Dík za připomenutí :smt023
Tam by mohli mít i nějaký pantofle co zmiňuju, nebo boty do vody, některý by pro moje účely byly super... Zajdu se podívat na krám
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 30, 2023 7:16

mam tyto pantofle z dekace k bazenu

a ve velikosti 39-40 vazi 148g.

vyhoda je, ze se daji snadno omyt nebo se s nima muze i do sprchy, pokud vypada... na plisen na nohy :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Zoidberg » stř srp 30, 2023 7:23

Je škoda, že klasické crocsy jsou tak neskladné. Jinak mají jen samé výhody. Kamarád je vozí na kole jako doplněk k tretrám s nášlapy. Nedávno dojel k Obřímu dolu, kolo hodil do křoví, přezul se do crocsů a hurá na Sněžku :-)
Uživatelský avatar
Zoidberg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 22, 2010 15:17
Bydliště: pod Beskydami

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Etheric » stř srp 30, 2023 7:38

Já v Crocsech šel v létě ve Španělsku Camino. Nejlepší boty do těch podmínek. Byly pohodlný, maximálně prodyšný, co několik hodin jsem potkal zavlažovací kanál, kde jsem opláchl od prachu a potu nohy i Crocsy, pokračoval v chůzi a tak dokola... Můžu říct, že za víc než tisíc km v místním parným létě jsem neměl s nohama sebemenší problém. Ani puchýř.
A taky jsem je bral na akce, kde se vědělo, že se bude brodit a podobně. Ty boty maj svoje využití, ne že ne, ale pro pohyb po ubytku je to nesmysl, když je máš tahat celej den na zádech..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod apuka » stř srp 30, 2023 8:18

Etheric píše:Dostal jsem super nápad, jak předělat žabky na pantofle.
Hm, kdyz uz zajdes do sportissima, nebylo by jednodussi si koupit primo nejake pantofle? Tady jich mas dost, ty druhe vazi min nez zabky:
https://www.sportisimo.cz/pantofle/?raz ... si&pohlavi[]=panske
(Link jsem dal takto proto, ze si OF nedokaze poradit asi s tema hranatymi zavorkami vevnitr - na zobrazeni si musis zkopirovat cely radek, nestaci jen kliknout.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Etheric » stř srp 30, 2023 12:32

Však říkám, nejdřív to obejdu, a když nic, tak bude homemade výroba
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod ntz » stř srp 30, 2023 13:05

@Etheric - usij si (nech si usit) nejake custom mokasiny ... kousek kuze na spodu a hadrovej vrsek ... a nebo nizke celokozene ... neco na tenhle styl

https://www.paracord.cz/navody/barefoot ... na-vyrobu/
https://www.sandal.cz/navod-na-vyrobu-barefoot-sandalu/

akorat to nebude z provazku na vrchu ...

trosku mi to ale pripada jako zpovykanost ... crocs jsou uplne v pohode .. i placate genericke pantofle z IKEA za stovku nic nevazi a nezabiraj zadne misto .. ber to jako dan ze ssebou netahas spacak a karimatku
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Etheric » stř srp 30, 2023 14:37

Psal jsem podmínku: nesmí nasakovat vodu, budu s tím chodit i do sprchy. Nesmí to být styl žabky, nesnesu to a budu to nosit s ponožkami.
Crocsy váží mooooc. A v žádným případě to nebudu brát jako daň za to, že netahám spacák. Prostě najdu či vyrobím vyhovující obuv
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 30, 2023 15:45

etheric
a ty z dekace jsou moc tezky? 41-42 by mohly vazit tak 160g, napisu kamosovi on je ma, diky nrmu jsem si je koupila aby je zvazil.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Etheric » stř srp 30, 2023 16:12

Nevim, jak se váha těchto bot pohybuje. Až přijde honorář, půjdu do Sportisima, vezmu váhu a hned budu chytřejší. Jinak ty z Decathlonu by byly fajn. Srovnám váhově s jinými a uvidím
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod michalheitl » stř zář 6, 2023 5:35

Náhodou jsem narazil na tyhle Keeny, kde se zmiňují, že sedí i na širší chodidla:
https://www.sportovna.cz/obuv-keen-targ ... den-brown/

Máte s nimi někdo zkušenosti? Díky!
michalheitl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned kvě 28, 2023 16:25

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Quido » úte zář 12, 2023 10:24

Konkrétně s těmito nemám zkušenost.
Na pohled vypadají dobře, a pokud máš širší nohu, měly by ti sedět. Co bych nebral moc vážně, je ten údaj "waterproof", aby sis nemyslel, že vůbec neprotečou. V ostatním to mohou být pohodlné botky. Kdyby ses pro ně rozhodl a chtěl šetřit, a nevadila by ti barva, tady jsou levnější (ale jen ty černé a zelené)

Jinak, za mne, jsou Keeny obecně tvarově velmi dobře udělané boty, mně vyhovují a dobře se mi v nich chodí. Zejména sandále. Teď mám 2. sandále na raft a nemůžu si je vynachválit.
Nevím jak dnes, ale co mám zkušenost z dřívějška, Keeny moc nevydrží. Dříve jsem měl 2x po sobě takové polokotníkové trekkovky a po dvou sezonách se vždy něco podělalo / rozpadlo. To třeba Salomony, Dolomite, či Zamberlany podobného typu my vydržely vždy několikanásobně déle...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod apuka » úte zář 12, 2023 12:14

Quido píše:za mne, jsou Keeny obecně tvarově velmi dobře udělané boty, mně vyhovují a dobře se mi v nich chodí.
A za mne - jsem parkrat zkousel nejake Keeny, nikdy mi nesedly a zdalo se mi, ze jsou na delku mensi nez bezne to same cislo (ale je mozne, ze slo o zamenu US a UK cislovani, vzdy mi to podal prodavac, na krabici jsem nekoukal).

Cimz jen chci rict - musi se zkusit, nekomu padnou skvele, nekomu ani nahodou. Neni to pouze i sirce chodidla.
Coz je ale obecne platne pro vsechny boty.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Quido » úte zář 12, 2023 14:01

@apuka
kazde boty je dobre zkusit a prodavacum dnes moc neverim (v mnoha pripadech jsou to jen podavaci, nicmene nechci se dotknout tech opravdovych prodavacu, jenze je jich jako safranu)
v mem pripade sandalu Kenn, co jsem zminoval, mi sedi ve velikosti o pul cisla mensi, nez bezne nosim, cili ty sandale mam ve velikosti 44,5 EU, kdezto bezne nosim 45 EU
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Tonto » ned lis 12, 2023 10:18

#ZeroDrop
Ahoj, nechci zadávat nové téma, kdyžtak mě odkažte do patřičných mezí.

Hledám boty na podzimní/zimní (membrána /kůže, ideálně vyšší) vandrování po ČR. Problémy:
-v botách s vyšším dropem mě bolí bederní páteř , mám hyperlordozu.
- mám trochu rozpláclou nohu, takže mi je vše úzké. Ne ve špičce, ale až za malikem, tak v 1./3 chodidla. Takže např Altry mi vůbec nesedí (stejně tak např. Xera)
- úplně Barefoot taky nechci, s těma trochu laškuju, ale po několika kilometrech (hlavně na asfaltu) mi z nich bolí chodidla.

Skvěle mi vyhovuje střih 4 od Inov8, jejich Trailtalon 235 s 4 mm dropem. V tom se mi chodí krásně, jenze přišla zima a vlhko.

Koukám na Topo Trailventure, jejich 5mm drop by ještě mohl být v pohodě (jenže to vždy zjistím až po půldni chůze).

Přijde mi, že zero drop s podrážkou dělá jen Altra, ... no a pak je tu spoustu Barefoot bot.

Měli byste ještě nějaké tipy, po čem se podívat?
Tonto
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř zář 4, 2013 15:13

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod milarepa » úte lis 14, 2023 8:04

zkus tyhle inovejty

https://inov-8.vavrys.cz/inov-8-trailfly-g-270-v2-m-s-greenblack-zelena-001065-GNBK-S-01
https://www.roadtrailrun.com/2023/02/inov-8-trailfly-g-270-v2-multi-tester.html

navíc mají jinak řešené špunty než trailfly 280, takže na mokrých kamenech nekloužou

P.S. v sanasportu je teď mají za dobrou cenu, navíc k ní dávají bonusovou 25% slevu, bo černý pátek
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Předchozí

Zpět na Boty

cron