Pomoc s vyberem bot

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Gohancz » ned dub 2, 2023 13:27

Zdravim,

Shanim nejake boty na chozeni obecne, do mesta, do lesa, nejake treky, turistika atd, nic extremniho.. Jediny problem je v tom, ze momentalne vazim cca 110kg, naprostou vetsinu bot relativne rychle odrovnam skrze patu.

Jakou znacku/typ by jste mi doporucili?

Diky
Gohancz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned dub 2, 2023 13:06

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod ntz » ned dub 2, 2023 19:40

na tohle se neda odpoved nic rozumneho ... myslim tim, na takto polozenej dotaz .. ja mam taky (skoro) 110 kg a taky boty vetsinou sesmajdam na pate (z vnitrni strany) a u sportovnich bot s mekkou podrazkou prochodim vzorek hodne rychle ..

neber to jako odpoved, ja si ale jdu kupovat uz druhe Dolomite Zernez

https://www.4camping.cz/p/panske-boty-d ... eda-zelena

protoze me osobne bezvadne vyhovujou jako idealni outdoorove boty do horsich podminek (mokro, sutry - ale zadny extrem), jsou primerene tvrde (a zaroven ne moc) a docela dlouho vydrzely (mam je cca 4-5 let a nachodil jsem toho v nich hodne)

ps. edit: pujdou urcite sehnat i levnejc, zkus heureku nebo i nejake zahranicni eshopy, kdybys je treba vyzkousel kvuli velikosti ve 4camping
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2064
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Gohancz » ned dub 2, 2023 20:08

Dik za tip.

Musim rict ze jsem toho nijak moc nenachodil, takze se v tom absolutne nevyznam a vim ze kdybych sel primo do nejakeho obchodu, tak me tam nejspis ten obchodnik utahne na varenou nudli.
Gohancz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned dub 2, 2023 13:06

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod ntz » ned dub 2, 2023 21:29

pokud bych to mel teoreticky shrnout, tak jsou 4 druhy bot (zjednodusene receno)

1) mekke boty typu trailrunnery (bezecke trailove boty) .. ted je to desna moda .. pro tezke lidi si myslim, ze casto nejsou nejvhodnejsi, protoze casto nedavaj dostatecnou oporu .. dano jejich konstrukci .. kdyz v nich budes mit mokrou nohu, tak je mozne, ze ti tam ta noha proste bude jezdit v horsim terenu, podobne jako v keckach .. tyhle boty jsou ale na druhou stranu nejpohodlnejsi .. ja presne kvuli tomuhle pouzivam takovehle boty s GTX a idealne nejake robustnejsi .. samozrejme ale jedna se o muj nazor, jini lide ti reknou, ze jsem ja se svejma hloupejma nazorama uplne vedle

2) druhej typ jsou tzv. nastupovky .. tzn v podstate tvrdosti turisticke boty, ale nizke .. ja si myslim, ze pro nas mastodonty idealni bota .. nastupovky jsem ale pouzival hodne i drive, nez jsem byl mastodont .. jsou super do kameniteho terenu, na feraty apod .. a samozrejme jako univerzalni boty na jakoukoliv turistiku

3) lehke turisticke kotnikove boty jako mnou doporucene Zernezy .. idealni je, aby nebyly celokozene a dobre dejchaly a zaroven, aby byly lehke a mely dostatecne tvrdou podrazku, aby jsi s nima zvladal jakejkoliv teren ..

4) celokozene tezke turisticke boty (jako napriklad Hanwag Alaska, ktere jsem na zaklade skvele rady zde koupil loni), ktere si myslim, ze normalne po cesku a vetsinu vyletu a bezne turistiky nepotrebujes a neunosis .. Ja je mam na nejake rekneme "extremnejsi vylety", kdy pujdu na vic dnu nekam do hor a nebo do mokra (a nebo oboje) a budu potrebovat 100% jistotu, ze me boty podrzi .. a nebo samozrejme na zimu do snehu .. (a nebo na houby :))

v podstate by se dalo rict, ze pro vetsinu lidi dava smysl mit boty alespon ze 2 kategorii vyse .. ve tvem pripade si myslim ze by davalo smysl mit boty z kategorie #1 (mozna #2) a #3 .. ja mam v soucasne dobe

#1 - Altra Superior - absolutne nedoporucuju (je to ale muj osobni nazor) .. strasna bota, kam jsem to dal rozum, stalo to ale skoro 4 litry, tak to musim dotrpet do konce .. nastesti bota se pri me vaze rozpadne a prochodi coby dup :P
#3 - Dolomitez Zernez - miluju a chci dalsi a vic :D .. moje soucasne Zernezy jsou hodne jete, hlavne podrazka je sesmajdana, jinak bota je celkem v poradku .. mozna bych to nechal podrazit, ta pvu pena ale pry degraduje, jeste si to rozmyslim
#4 - Hanwag Alaska .. mam teprve od lonska, tu botu ale na prvni pohled (po mensich porodnich bolestech) miluju .. superpohodlna (v ramci moznosti), super-jistotu-davajici :P .. akorat je moc nenosim, mam je na specialni pripady (resp. docela dost v nich chodim na chalupe, treba do lesa, na vylet s batuzkem bych si je ale po cesku jen tak dobrovolne nevzal)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2064
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Vexo » ned dub 2, 2023 22:16

ja uz tady x-krat doporucoval polobotky hanwag robin gtx. Mam dvoje, jedny s a druhe bez GTX. Jsou to v podstate pohorky, ale sahaji pod kotniky. Mezipodesev z polyuretanu, oproti mekkemu EVA tlumeni vydrzi dele nez se seslape, tvrde EVA se sice neseslape, ale zase moc netlumi. Jedna se o celorocni boty, akorat maji drobnou nevyhodu, ze v zime podrazka ztuhne a dost klouze na snehu, o ledu nemluve. Potom druha varianta je jit cestou soucasnych trendu, ultra vytlumene bezecke boty, trvanlivost bude nizsi, ale zase budou lehci, rychlejsi. Viz napr. Inov-8 Trailfly G Ultra Max 300 (low) nebo RocFly G 390 (mid).
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod nebulus » stř dub 5, 2023 6:23

ntz: Môžeš prosím ešte napísať aké sú tie Dolomite Zernez na šírku? Mám trochu širšiu nohu vpredu, nie je to úplný extrém, ale či to má význam ich vôbec skúšať.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod ntz » stř dub 5, 2023 7:40

to neumim posoudit ... musis si je vyzkouset .. podle me jsou "normalni"
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2064
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Bruno47 » pát dub 7, 2023 11:54

Tiež odporučam obchod 4camping
Bruno47
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát dub 7, 2023 11:51

Nizke boty na chozeni ve meste a prirode

Příspěvekod Gohancz » úte čer 20, 2023 15:57

Zdravim,

Momentalne mam cca 107 kg a shanim nejake nizke boty, ve kterych bych mohl pohodlne chodit jak po meste, tak nekde v prirode. Zadne narocne treky, skaly a podobne. Idealne aby se daly nosit od jara az do podzimu.

Dalsi podminka je, ze by to byly i normalni daily boty, tak by podle toho mely vypadat. Zadne kriklave barvy nebo okazale designy.

S cenovkou do cca 2500.

Mate nejake tipy?

Dekuji
Gohancz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned dub 2, 2023 13:06

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod mike » úte čer 20, 2023 19:19

Slouceno. Nezakladej prosim duplicitni vlakna. Tohle je tvuj starsi dotaz, ktery obsahuje v zasade to same, neni tedy duvod pro dalsi vlakno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Gohancz » stř čer 21, 2023 16:26

Jeste to trochu usnadnim, idealne aby je meli ve sportisimu.
Gohancz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned dub 2, 2023 13:06

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Etheric » stř čer 21, 2023 16:29

Ve sportisimu se daj občas najít Reeboky, Merelly, dokonce i za požadovanou cenu, jinak maj samej low end shit typu Loap atd. Ještě tam maj Adidas, ale jejich Terrexy šly poslední roky dost do kopru.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Gohancz » stř čer 21, 2023 19:42

Nejake konkretni typy ktere za to stoji nebo proste podle ceny a vzhledu si vybrat v ramci tech znacek?
Gohancz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned dub 2, 2023 13:06

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Etheric » stř čer 21, 2023 19:54

Ve sportisimu stojí zato jen Merell a Reebok.
Typ si vyber podle svý nohy - od obou výrobců je každý model jiný. Rozmysli se, zda chceš s membránou či bez a zkus, kterej model ti bude sedět.
Jinak boty se vybírají podle vlastností a podle toho jak ti sedí, ne podle barvy a ne podle ceny. Boty jsou nejdůležitější část vybavení. Pokud máš omezenej rozpočet, 100% nekoupíš nic lepšího, než ty Reeboky či Merelly ve sportisimu, ale nemaj vždy všechno, je to takovej ten krám co mi přijde že pak za levnej peníz prodává zbytky ze skladů.... Ale jestli trváš na finančním limitu, což bych u bot nedoporučoval, fakt nic lepšího nekoupíš
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Gohancz » stř čer 21, 2023 20:22

Videl jsem tam jeste ze maji boty Jack Wolfskin, pamatuju si, ze jsem od nich mel zimni bundu a byla dobra. Boty pocitam asi tak dobre nejsou?

Realne tyhle boty kupuju kvuli tydnu ve svycarsku, kde se bude chodit po meste a nejaka lehci turistika, takze myslim ze budget je celkem OK, nebudu chodit 30 km denne.

Jake jsou vyhody a nevyhody membrany, pripadne co by bylo vhodnejsi pro me pouziti?
Gohancz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned dub 2, 2023 13:06

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod ntz » stř čer 21, 2023 22:38

neexsituje nejake forum ktere je zamereno na modu a problematiku spojenou s odivanim ?

Momentalne mam cca 107 kg a shanim nejake nizke boty, ve kterych bych mohl pohodlne chodit jak po meste, tak nekde v prirode. Zadne narocne treky, skaly a podobne. Idealne aby se daly nosit od jara az do podzimu.

Dalsi podminka je, ze by to byly i normalni daily boty, tak by podle toho mely vypadat. Zadne kriklave barvy nebo okazale designy.

S cenovkou do cca 2500.

Mate nejake tipy?


tohle mi prijde fakt bizardni ... nase sousedka ma asi 140 kilo a jeji dcera tak 120 .. obe chodi obute a je pozoruhodne, ze u nas se nebyly zeptat ... je zajimave, ze to zvladly samy ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2064
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Gohancz » stř čer 21, 2023 23:49

A chodi nejak po meste nebo na nejake tury casto? Asi ne co?

Je to uplne normalni dotaz vzhledem k tomu, ze pokud chci do bot trochu investovat, tak bych byl rad aby nebyly proslapnute stejne rychlo, jako kecky za 500.

Jinymi slovy pokud ti to prijde bizarni a nemas co konstrukltivniho nabidnout, tak je zde vzdy moznost topic proste prejit.
Gohancz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned dub 2, 2023 13:06

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod ntz » čtv čer 22, 2023 0:27

neni to uplne normalni dotaz ... normalni dotaz by byl `rozhoduju se mezi botama A a mezi botama B' .. navic kdyz kouknes na historii tohodle vlakna, tak uz jsi tady jednou byl, zeptal ses', dostal jsi mnozstvi tipu a pak ses' ani neobtezoval poreferovat cos' teda nakonec vymyslel takze s prominutim vymejslet za tebe, do ceho se obujes je jeste navic nevdecne ..

jinejma slovama - vybirat si nizke trekove boty s takovyhle cenovym stropem se proste dela tak, ze pujdes do sportisima a nebo jineho velkeho sportovniho nebo obuvniho obchodu a vyberes stylem sedi/nesedi, libi/nelibi ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2064
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod mike » čtv čer 22, 2023 1:16

Dotaz je v poradku, jeho opakovani uz uplne ne, ale to se vyresilo. Problem je cenovy limit, to si clovek nemuze moc vyskakovat. Jinak takove boty samozrejme existuji, ale v jine cenove relaci. Napriklad me oblibene Meindl Laredo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Lipon » čtv čer 22, 2023 7:46

Gohancz píše:...
Jinymi slovy pokud ti to prijde bizarni a nemas co konstrukltivniho nabidnout, tak je zde vzdy moznost topic proste prejit.

jenže to je u ntz mission impossible

k tématu - co třeba La Sportiva TX4? V akci se dají sehnat za 3,2k. Je to sice přes tvůj limit, ale vydrží hodně, decentní barvy. Mám s nima dobrou zkušenost, kupoval jsem znovu ty samé, původní ještě dojedu na zahradě.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4915
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...
User is Online!

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod apuka » čtv čer 22, 2023 9:00

Ja Ti taky doporucim abys zasel do nejblizsiho Sportisima, kouknul, co tam maji a vybral podle toho, co Ti nejlip sedi.

Jen nezapomen na jednu vec - cim vyssi vahu mas, tim bys mel mit "pevnejsi" (co se tyce odpruzeni) mezipodesev na botach. Jinak Ti odejde rychleji nez bys cekal - nevim, jestli je vyrobce, ktery dela boty optimalizovane na 110 kg, spise tak do 90, opravdu turisticke i plus vaha batohu, takze tak do 115 kg. Jenze ty mimo nahodne velke slevy nebudou do 2500 a nejspise se Ti v nicch nebude chodit az tak dobre po meste, pokud na tvrdsi boty(podrazky nejsi zvykly. Takze neni vada konkretni znacky, ze boty odejdou "na Tobe" rychle.

Mikem spominane Meindl Lareda je asi jeden z nejlepsich kandidatu na vydrz a ani nejsou az tak tvrde. Liponom doporucene TX4 taky nejsou uplne od veci, tam muze byt problemem mekci guma na podrazce, ktera sice super drzi, zato rychleji odchazi - i s prihlednutim na vetsi zatez kvuli Tvoji vaze. Mozna me ale Lipon opravi - zatim s tim nemam tak dlouhe zkusenosti a co jsem cetl, ze nekdo se na to stezoval, tak ten v nich lezl piskovce, to se neni cemu divit. Manzelka je nosi (ve meste) zatim pouze nekolik dnu.

Jinak se jeste muzes zkusit nektere Asola nebo Aku. Napr. tyto modely:
toto jsou oficialne mestske modely, ale na lehky prirodni teren v pohode, jsou to spise turisticke boty vhodne do mesta
Aku Bellamont
Garmont Tikal
Scarpa Mojito - tech je milion ruznych verzi za ruzne ceny
[ur=https://www.4camping.cz/p/panske-boty-scarpa-spirit-evo/l]Scarpa Spirit[/url]

Z vylozene turistickych a nastupovych bot neco od La Sportiva (krome TX4 jeste i BoulderX, to jsou neskutecne prijemne boty, kdyz sedi), Salewa (Wildfire, mozna jeste lepe Alp trainer, pokud se Ti pozdava design).

Vsechny tyto boty sezenes v cene kolem 3100, nekdy i levneji. Nektere i v cene kolem tech 2500. Pokud ale chces boty na delsi dobu, tak bych tech par stovek fakt nelitoval. Taky casem odejdou, ale jsou delane na vetsi zateze, takze je sance delsi vydrze. Jedine u nekterych, jak jsem psal u TX4, muze hrozit rychlejsi osoupani gumy na podrazce na betonu a asfaltu. Ale i toto je hodne individualni a zavisi hodne i od stylu chuze.

Ja jsem dal linky z 4campingu, tam ted maji slusne ceny, nektere boty se daji s jejich kodem (kdyz se zaregistrujes a najdes v extra kodech toho vyrobce) jeste levneji. Nektere boty ale sezenes levneji jinde - v Hudy maji do konce mesice 25% na boty (pri koupi v obchode si o tu slevu musis rict!), proto ta Liponova dobra cena TX4, v Rockpointu taky maji do konce mesice 25% prakticky na vsechno neslevnene. Atd. Trocha je treba se snazit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod ntz » čtv čer 22, 2023 9:34

Lipon píše:jenže to je u ntz mission impossible


dekuju nacelniku, ze ses' me zastal ... jsi na me az presprilis hodny ... zaslouzim si to vubec ?
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2064
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod ntz » čtv čer 22, 2023 9:42

@apuka - ty tx4 jsou extremne tvrde .. to je jak kamen .. a strasne soupou paty a nicej nohy podle me, protoze v takhle tuhe bote ti ta noha nedrzi dobre, kdyz je nizka a nemuzes ji tam poradne zavazat ...

ja mam vahu stejnou (osciluju mezi 105-110kg) a teda musim rict, ze jsem shaneni nizkejch trekovet vzdal .. ty tx4 jsem mel a prodal jsem je po asi 3 tejdnech kamosovi, salewy wildfire jsem mel taky a vratil jsem je, byly strasne uzky a mely strasne nizkej nart ... ted jsem to nejak vzdal dalsi shaneni a po cesku a na mensi vylety nosim jen trailrunnery
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2064
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod apuka » čtv čer 22, 2023 10:47

ntz píše:ty tx4 jsou extremne tvrde .. to je jak kamen .. a strasne soupou paty a nicej nohy podle me, protoze v takhle tuhe bote ti ta noha nedrzi dobre, kdyz je nizka a nemuzes ji tam poradne zavazat ...
No ja TI nevi, mam prave ty boty na nohou (domu u PC) a nejake "jako kamen" tvrde mi teda opravdu neprijdou. Jo, kdyz je nekdo zvykly na extremne tlumene bezecke boty, tak ano. Da se v nich v prstech noha v pohode ohnout, takze spise mam pochybnosti, nakolik se v nich da lezt po feratach na malych stupech.
Jinak se nevyzouva, paty drzi na miste, cela noha drzi docela dobre... Sice se zatim prikladnim k tomu, ze si je nenecham, ale kvuli uplne jinym pricinam, ze mne uplne nevyhovuje jejich kopyto vepredu, potreboval bych na jednu nohu trochu sirsi nebo alespon jinak tvarovane. Plus se mne zdaji na me prsty trochu nizsi nez bych potreboval.

Alespon vidis, jak je vyber bot extremne individualni zalezitost :wink:

Jak Te ale slysim narikat na tu tvrdost, tak nevim, jak nasi predkove (vlastne nejakou dobu i ja) dokazali zit a chodit vsude v botach s tenkou kozeneou podrazkou, prakticky neohebnou a bez zadne pruzici PU nebo EVA mezipodesve... Museli mit totalne znicene nohy - hlavne kdyz mnoho z nich melo jedine boty na vsechno a ty nosili i desitky let.
Jak uz jsem jinde psal, kdyz se objevily prvni Prestige, to byl zazrak, tak mekky doslap v bote... No a kam se to dnes dostalo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod ntz » čtv čer 22, 2023 10:54

@apuka - sorry, kecal jsem ... mel jsem tx5 .. ty jsou tvrde jako prase
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2064
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Lipon » čtv čer 22, 2023 11:45

TX4 nejsou bačkůrky do obýváku, ale tvrdé též ne
nemám při chůzi žádný problém s ohýbáním, posouváním nohy v botě apod.
ferraty až na pár výjimek nelezu, ale tam, kde jsme byli, tak jsem boty měl a byl jsem za ně rád, římsy na půl chodidla žádný problém, dobrý grip

podrážka se časem ochodí, ale není to tak, že by za půl roku odešla
nikde se nic nikdy netrhalo, neloupalo apod.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4915
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...
User is Online!

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod apuka » čtv čer 22, 2023 14:41

Lipone diky za "report" o podrazce.
Jasne ze TX4 nejsou do obyvaku, ale ven s tim nesmis, pokus si nejsi uplne jisty, jestli si je nechas. Bohuzel asi ne, neni to na tu jednu nohu ono - hlavne pri "nechuzi", na coz je idealni to zkouseni v obyvaku :wink:. Navic uz po zkouseni v obchode se mi zdalo, ze chvili po vyzuti po delsim zkouseni me trochu bolela noha a ted me po jeste delsim zkouseni bolel prst. Ale to jsou moje individualni zkusenosti s moji problemovou nohou :twisted:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Gohancz » čtv čer 22, 2023 18:52

apuka píše:Ja Ti taky doporucim abys zasel do nejblizsiho Sportisima, kouknul, co tam maji a vybral podle toho, co Ti nejlip sedi.

Dekuji za extremne dobre shrnuti, nejsps to tedy ted udelam tak, ze proste vlezu do toho Sportisima a neco vyzkousim.

Podle toho uvidim kolik a jak vydrzi a pri nejakem dalsim nakupu se urcite vratim sem a zpetne poreferuji s timto prispevkem. Treba ty Scarpa Mojito se mi celkem libi.

Dekuji
Naposledy upravil mike dne čtv čer 22, 2023 19:40, celkově upraveno 1
Důvod: zkracena nesmyslne dlouha citace
Gohancz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned dub 2, 2023 13:06

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Gohancz » sob čer 24, 2023 19:56

Tak jsem koupil Salomon Cross over GTX za 2700.

Obrázek

Z tech co jsem si zkousel mi sedly nejvic a zaroven splnily i pozadavek, ze vypadaji celkem v pohode i na normalni noseni, tak uvidime.

Ted kdyz uz mam neco realneho v ruce, premyslim, jeslti nahodou nejsou nejake boty za stejnou +- cenu ale vykonostne nekde jinde? Pred odjezdem se jeste zdrzim v Praze, tak bych se mohl zastavit v nejake prodejne a tyhle pripadne muzu vratit.

Diky
Gohancz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned dub 2, 2023 13:06

Re: Pomoc s vyberem bot

Příspěvekod Etheric » ned čer 25, 2023 5:25

Gohancz píše:premyslim, jeslti nahodou nejsou nejake boty za stejnou +- cenu ale vykonostne nekde jinde?

Leda bys chytil výraznou slevu, jinak no way..
Za ty prachy jsi vybral asi nejlíp jak šlo. Akorát já už teda lehký nízký trekovky bez přišitý obsázky nekupuju, když je to jen nalepená guma, jde to rychle do kopru. Ale já zas chodim bordelem mimo stezky...
Musíš si vychytat zavazování - tyhle boty se neutahujou na krev, ale zlehka, tak akorát aby držely a noha v nich nelítala. Já osobně vynechávám tu vrchní dírku, chodí se mi v tom napikaču, mám to uvázaný o dírku níž, napevno, tj nerozvazuju a nezavazuju, jen do nich vklouznu a přesto to na noze drží, jak má.
Jo a pořádně je naimpregnuj, než s nimi půjdeš ven a nech tu impregnaci hlavně zaschnout... Je tu o tom vlákno.
A před plánovaným výletem je rozejdi, vem si je třeba na cestu do krámu a zpět, procházku do parku,...

A ještě rada nad zlato - kup si to stejný nebo podobný bez GTX (bez membrány), prostě prodyšný kecky a střídej to podle (předpokládaného) počasí. Když je hezky, je fakt debilita chodit v membráně, budeš se pařit jak debil, stejně tak je blbý chodit v prodyšných botách, když je mokro nebo chladno. Máš jedny nepromokavý, tak si k nim kup podobný promokavý a máš vystaráno ;)
Často výrobci dělaj ty stejný boty, dvě varianty - jedna s a druhá bez GTX. Teď, když už víš model a číslo, můžeš pohledat, jestli existuje verze tvých nových bot bez GTX a objednat z netu.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Další

Zpět na Boty