Barefooty

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Barefooty

Příspěvekod Vexo » úte bře 14, 2023 23:52

tak to chce naopak maximalni tlumeni, zacit muzes u bot, pak nejake gelove/pu stelky a finalne ponozky se zesilenym spodkem. a do rukou hulky. a v zaloze cislo na taxik :twisted:
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Barefooty

Příspěvekod apuka » stř bře 15, 2023 9:28

Vexo píše:v zaloze cislo na taxik
Mas cislo na taxik, ktery dojde pro Tebe nekam do severskych nebo skotskych odlehlych koncin "v busi" desitky kilometru od civilizace (o takovych cestach psal ntz)? Ja znam jediny takovy "taxik", rika se tomu (horska) zachranna sluzba - teda pokud se k ni muzes dovolat. :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Barefooty

Příspěvekod apuka » stř bře 15, 2023 9:45

@ntz: Jeste bych k doporucenim Vexa pridal neco.

Rozhodne musis zapomenout na toto:
ntz píše:obecne ale myslim, ze jsem strasne nenarocnej a pokud nenaletim na neco co mi absolutne nesedne (jako ty Superiory), tak to proste odnosim a jeste si pochvaluju, jak je mi v tom dobre

Ty boty musi opravdu dobre sedet - nesmi se vybirat podle "libi/nelibi", je treba je nechat pred finalnim rozhodnutim na nohou delsi dobu, jak se v nich budou citit nohy. Samozrejme vim, ze i kdyz to budes mit doma 3-4 hodiny, tak venku po 20 kilometrech muzes mit pocity jine, to je riziko, ale obecne plati, ze jakakoliv mala neprijemnost, "nesedivost" se casem zacne projevovat vice a vice a nakonec jako nasledek budes citit mozna i nekde neco jineho, napr. co pises u sebe.

Proste pokud se Ti nejake boty pozdavaji, obejdnej si je s moznosti vraceni, doma si je obuj v ponozkach, se kteryma je budes nosit a nech na nohou nekolik hodin. Pokud se objevi jakakoliv, hoc jen mirna neprijemnost (dej na pocity, i jen mirne neprijemne a nesnaz se je "vysvetlovat", ze to nic!), tak si je nekupuj a vrat.
Az narazis na nejake, co tim prejdou, da se potom operovat s vlozkama (ale tady s nekteryma je to slozite, mohou vyzadovat posunuti velikosti boty), ponozkama (tluste taky mohou posunout potrebne cislo).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Barefooty

Příspěvekod milarepa » stř bře 15, 2023 11:46

jak píše oodoow, začni občas chodit boso, to je pro nohy to nejlepší, co jim můžeš poskytnout a do terénu si pořiď pořádné tlumené a pohodlné boty, vhodné na dlouhé pochody, neblbni s nějakými pokusy a rovnou si pořiď od inovejtu jejich Rocfly G 390, v podešvi a mezipodešvi je graphen, takže ti vydrží dlouho, a na trhu stejně nic lepšího na speed hiking v poměru cena-výkon-odolnost-pohodlí není, na teplejší období pak Trailfly Ultra G 280 od stejné firmy, to jsou odladěné boty k maximum možného a dále nad tím už nepřemýšlej

s tím barefootem to tady celé začalo někdy kolem roku 2013 s knížkou Born To Run, všichni jsme z ní byli nadšení a zkoušeli to podle těch indiánů.......a jo, když to dobře uchopíš, tak to dávalo smysl, když to přepálíš, tak se rychle zrakvíš..........si pamatuju, že jsem někdy v roce 2014 chodil pravidelně běhat boso - dost mi to upravilo techniku běhu atd., koupil si od inovejtu jejich žhavou novinku a trialovou botu roku - Terra Ultra 270, a 3 sezóny jsem v nich běhal naprosto všechno, až se mi totálně sešlapala podrážka a roztrhal svršek.......na závodech v té době to byla naprosto dominantní bota, jo, byla to zábavná bota, pocit z terénu byl super, občas to ale na ostrých kamenech dost bolelo......

co je ale naprosto nejlepší pro zdravé nohy je střídat boty - podle terénu a podle druhu pohybu......momentálně mám v rotaci 15 různých bot na běh, a konečně nevím, co to je bolest nohou po běhu
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Předchozí

Zpět na Boty