Boty které výborně tlumí

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty které výborně tlumí

Příspěvekod apuka » pon čer 6, 2022 12:20

Dromedaro píše:Ty pohory jsou podle mě jeden z důvodů, proč neujdu tolik km. A taky z nich mám dodělané nohy. I když mám dvoje tlusté ponožky, tak mívám puchýře a odřeniny. A když se člověk přemisťuje přes asfalt, tak to taky stojí za to.
1) Je pocet ujetych km nejaky dulezity udaj? Hlavne na horach, kde prakticky nemaji zadny vyznam. Tam se podle nich vubec nic nepocita a neresi, tak mozna jeste u nas v lehkem prostredi - ale to vlastne ani nejsou hory.

2) Mas puchyre - mas nevhodne boty (plati to pro vsechny boty, nejenom pohorky). Spatnou velikost, spatne vlozky, spatne je zavazujes - nebo (nejspise) mas nekompatibilitu Tvych nohou s Tvymi pohorkami. Najit spravne na svou nohu neni vubec jednoduchy ukol - a vetsinou to jde dost do penez kvuli slepym ulickam.

3) Novejsi pohorky nejakou tu vzdalenost zvladaji i na asfaltu pomernen dobre. Samozrejme celodenni chuze po nem neni jejich ukol. A, taky samozrejme, nemuzes si vzit pohorky urcene do tvrdych vysokohorskych podminek (napr. hlavne na ledovce) na asfalt. Stejne jako bys do tech vysokych hor a ledvce asi nevzal jako jedine boty nejake jarmilky :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty které výborně tlumí

Příspěvekod Dromedaro » pon čer 6, 2022 15:59

Já to hodnotím, kolik ujdu. Samozřejmě podle terénu a váhy batohu. Asi úplně bezvýznamný údaj to není, když tu někteří pravidelně trénují aby ušli 40-50km za den. Když někde někoho potkám na vandru a dám se s ním do řeči, tak se mě hned každý ptá odkud jdu a od kdy a podle počtu ujitých kilometrů si na mě dělají nějaký názor. Oni to sice neřeknou napřímo, ale poznám to. Samozřejmě, to nějak důležité není, ať si jde každý kolik chce. I kdyby měl ujít jen tři kilometry, je to lepší než sedět u televize. Ale já to řeším kvůli tomu, že když mám nějaký omezený čas na tůru, tak podle toho musím vybírat trasy a některé absolvovat nemůžu, protože je neujdu za daný čas. Kdybych byl schopen ujít třeba 40 km za den, tak by to bylo hned lepší. Já chodím něco mezi 20-30km. Jak kdy. Podle terénu a batohu. Když ujdu třeba jen 20km, tak ze sebe nemám dobrý pocit.

apuka píše:Mas puchyre - mas nevhodne boty (plati to pro vsechny boty, nejenom pohorky). Spatnou velikost, spatne vlozky, spatne je zavazujes - nebo (nejspise) mas nekompatibilitu Tvych nohou s Tvymi pohorkami.

Já nosím jednoduché pohorky Mondeox rock.
Nosím v nich tlusté bavlněné ponožky. Ale fakt tlusté. Ale on to nebyl původní záměr. Původní záměr byl jedny. Ale ona se mi dost roztáhla ta kůže na nich. Což jsem nevědomě zřejmě zapříčinil, že jsem se o ně staral tak, že jsem je často mazal voskem. Jsem se pak později, tuším že zde, dočetl, že vosk tu kůži umí hodně roztáhnout při častém mazání.
A jak tam mám ty dvoje tlusté ponožky, tak mám ty nohy zapařené a pak mi vznikají ty boláky. Ale tam je chyba asi i v mé lenosti, že já je ráno nasadím, zavážu a celý den nesundám. Že je na přestávkách nevětrám, jak to dělají jiní. Nechce se mi je rozvazovat, sundávat atd. Ale to budu muset teda asi změnit. Mně ty puchýře vznikají dost často mezi prsty. To se mi daří alespoň trochu řešit zásypem nebo mazáním mezi prsty krémem. Mně připadá, že mám celkově nějak divně prsty na nohou, že se mi prostě v pohorkách o sebe při chůzi třou, mačkají se na sebe a pak mám ty puchýře.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Boty které výborně tlumí

Příspěvekod apuka » pon čer 6, 2022 16:55

Dromedaro píše:Když ujdu třeba jen 20km, tak ze sebe nemám dobrý pocit. /a vse ostatne napsane.../
To ale znacis, ze jdes "na vykon" a potrebujes byt "promerovany". Coz mi osobne prijde pri ponekud ujete, hlavne (to neber na sebe, to pisu ve vseobecnosti) kdyz nekdo bude furt tvrdit, ze nechodi do hor / do lesa/... pro zadny vykon, ale proto, ze se mu tam libi a ze ho to tam bavi. Bohuzel, rekl bych, ze je to velka dan aktualni doby.

Psal jsem o horach, alespon ceskych.

Ja napr. pujdu na Lysou horu - jednou 8 hod (s nekolika delsimi zastavkami) 24 km, prevyseni 1300+m s nekolika zastavkama, 8 hod, jindy 3 hodiny prakticky bez zastavky 7 km, prevyseni 730+m. V druhem pripade z tech 3,5 km nahoru jdu nejakych 2,8+km, 425m prevyseni hodinu, hodinu deset a zbylych cca 800m, 320m prevyseni dalsi hodinu s prumernou rychlosti tak 1,4 km/h, zapocitajic do toho 250 m po rovine na vrcholove plosine, kde slapu svych standardnich 4+km/h.

To jsou pro ty "kilometrove vykonisty" naprosto nepredstavitelne hodnoty, tj. by me zaradili nekam mezi kriply neschopne chodit, co furt sedi u televize. Jenze mnoho z nich by nakonec mozna dalo jednu i druhou trasu s velkymi obtizemi za delsi cas. Pokud vubec. Protoze je tam neco, s cim oni nepocitaji - prevyseni, ktere docela dobre dokaze prevratit casy (na kilometr), hlavne pro nezkusene.
V praci mam kolegu, ktery je namakany, beha denne 10+km - ale v Havirove, prakticky na rovine. A vyslapat na Lysou ma obrovsky problem, sam to rika. Kdyz jdou ve skupine, vetsinou dojde jako posledni, cely zniceny a to, kdyz ostatni jsou uz v hospode po obede, po nekolika pivech.

Proste nejaky primy vztah mezi kilometry a vzdalenosti muzes mit pouze na rovine nebo ve velice mirne zvlnenem terenu. Pokud mas prevyseni vyssi, cas se pocita uplne jinak a neda se vykon srovnavat podle kilometru.
Dromedaro píše:Nosím v nich tlusté bavlněné ponožky. Ale fakt tlusté ...mám ty nohy zapařené a pak mi vznikají ty boláky. Ale tam je chyba asi i v mé lenosti, že já je ráno nasadím, zavážu a celý den nesundám. Že je na přestávkách nevětrám, jak to dělají jiní. ... Mně ty puchýře vznikají dost často mezi prsty. ... Mně připadá, že mám celkově nějak divně prsty na nohou, že se mi prostě v pohorkách o sebe při chůzi třou, mačkají se na sebe a pak mám ty puchýře.
Hm, co na to rict...
Jednak potvrzujes tu domnenku o nespravnych botach pro Tebe, mozna opravdu z duvodu roztazeni voskem a jednak "pouzivas" je uplne blbe.
- Voskem jsi z nich udelal naproste gumaky nepropoustejici vlhkost ven, tj. veskery pot se Ti tam kondenzuje vevnitr.
- Bavlnene ponozky jsou nejhorsi volba - bavlna uplne skvele nasaka vlhkost, ale nedokaze ji transformovat dal ven. Tj. za chvili mas na nohou teply mokry hadr a vytvari se Ti tam krasny "parak" na nohy, nejvice nejspise kolem prstu a pod ploskou nohy.
- Ze se Ti prsty pri chuzi trou o sebe a mackaji se na sebe, je dalsi znamka toho, ze nemas spravne boty na sve nohy. Teda pokud se to dela od zacatku po obuti a ne az se dobre zapari a zvetsi. Navic zase ta mokra bavlna - ta ty prsty drzi na miste, nemohou se v ponozce vubec hybat a klouzat, tj. jsou v klestich toho mokreho hadru.

Jinak nevim proc si myslis, ze "jini" na prestavkach si boty vyzuji a vetraji? Sem tam takoveho najdes, ale pokud mas spravnou kombinaci obuvi a ponozek (i vlozek), tak toto nepotrebujes. Ja si to delam tak jednou za dva roky, kdyz nekde na nekoho cekam desli dobu (napr. hodinu). Nedelam to ale aby se boty provetrali, ale abych se protahnul prsty a nohy. Pokud je tam nejaka voda - potok, pleso - s oblibou se v ni prejdu bosou nohou, to maji nohy rady. Ale jinak si je rano obuji a vecer vyzuji, vcetne cestovani hromadnou dopravou. Kdyz se koukam kolem sebe, tak to takto dela naprosta vetsina lidi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty které výborně tlumí

Příspěvekod Dromedaro » pon čer 6, 2022 21:03

apuka píše:- Voskem jsi z nich udelal naproste gumaky nepropoustejici vlhkost ven, tj. veskery pot se Ti tam kondenzuje vevnitr.

Jo, to už teď také vím, jak jsem se mimojiné dočetl i zde na stránkách. Ale mám je delší dobu a když jsem si šel do outdoor obchodu pro nějakou impregnaci a nic jsem o tom nevěděl a chtěl jsem tam po nich něco, tak mi tam vrazili do ruky vosk, že je to nejlepší. Už jej delší dobu nepoužívám, ale to už je mi zřejmě k ničemu, protože to z toho už předpokládám nedostanu.

apuka píše:- Bavlnene ponozky jsou nejhorsi volba - bavlna uplne skvele nasaka vlhkost, ale nedokaze ji transformovat dal ven.

Protože jsem to četl, že bavlněné ponožky se používají. Mám dojem, že i zde myslím Mike psal, že používá dvoje tlusté bavlněné ponožky, ale je možné že to mám smíchané s něčím jiným a bavlnu nepoužívá. Já zkoušel merino vlnu (i proto, že z té bavlny fakt vzniká v té botě mokrý smradlavý humus) a to bylo jediné štěstí, že jsem si na ten trek vzal pro jistotu bavlněné ponožky, kdyby byl s tou vlnou nějaký problém. A byl dost velký. Nohy mi v těch ponožkách lehce jezdili sem a tam a po více km mě tak strašně pálela chodidla, jako kdybych si je brousil smirkem, že to bylo k nesnesení ta bolest. Kdybych tam neměl tu bavlnu, tak bych musel bosý sejít do civilizace a jet domů, protože to se nedalo.

apuka píše:Jinak nevim proc si myslis, ze "jini" na prestavkach si boty vyzuji a vetraji?

Jsem to četl i viděl, že se to takto doporučuje ty nohy větrat, aby se právě zabránilo jejich zapaření, plísním a celkově problémům s chodidly.

Jinak díky za postřehy a připomínky, zkusím se podle toho zařídit.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Boty které výborně tlumí

Příspěvekod mike » pon čer 6, 2022 21:20

Dromedaro píše:Mám dojem, že i zde myslím Mike psal, že používá dvoje tlusté bavlněné ponožky, ale je možné že to mám smíchané s něčím jiným a bavlnu nepoužívá.

Ne, to jsem rozhodne nepsal, na bavlnu mam stejny nazor, jako apuka. Nic horsiho do bot neni. Do pohorek nosim dvoje ponozky, ale z toho jedny silne vlnene, ty jsou vne a jedny stredni z umeliny, ty jsou vevnitr. Funguje to fajn, jelikoz umelina odvede pot od nohy do vlnene ponozky, ktere tomu nasakanim pomaha a ta zas odvadi vlhkost z boty ven. Na to je potreba, aby ponozka koncila kus nad botou, aspon tak 10 cm. Z te plochy se pak vlhkost odparuje. Odparovani snizi nebo uplne znemozni nepromokave navleky, jeden z duvodu, proc je nepouzivam. I dobre membranove kalhoty jsou znat, ale ne tak moc.

Dromedaro píše:Já zkoušel merino vlnu (i proto, že z té bavlny fakt vzniká v té botě mokrý smradlavý humus) a to bylo jediné štěstí, že jsem si na ten trek vzal pro jistotu bavlněné ponožky, kdyby byl s tou vlnou nějaký problém. A byl dost velký. Nohy mi v těch ponožkách lehce jezdili sem a tam a po více km mě tak strašně pálela chodidla, jako kdybych si je brousil smirkem, že to bylo k nesnesení ta bolest. Kdybych tam neměl tu bavlnu, tak bych musel bosý sejít do civilizace a jet domů, protože to se nedalo.

Njn, neni vlna jako vlna. Co presne to bylo za ponozky? Davam prednost umeline vevnitr i kvuli tomuhle, sice jsem nikdy nemel az takove problemy, ale stalo se mi, ze po nejake dobe na treku zacala byt kuze od vlny podrazdena, cervene tecky.

Jinak ale nosim merino ponozky denne na vychazky v bezeckych botach a to i v nejvetsim horku. Darn Tough, to je uplne jiny level, jsou hladke a nedrazdi. Nejspis by se daly pouzit i jako vnitrni, ale zustanu u umeliny, odvod potu je dulezity.

Dromedaro píše:Jsem to četl i viděl, že se to takto doporučuje ty nohy větrat, aby se právě zabránilo jejich zapaření, plísním a celkově problémům s chodidly.

Taky to nedelam. Z tomu jdu ve vnitrnich ponozkach, nez vystoupim z vlaku, obuju pres ne silne vlnene, zavazu boty a rozvazu je az zas vecer ve vlaku po nejakych 10+ hodinach. Sundam vnejsi a dojedu ve vnitrnich. Na vicedennich trekach to same, obuju rano, sundam vecer az po utaboreni se.

Podle mne je tohle rada z dob, kdy dobre ponozky nebyly a opravdu navlhaly.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty které výborně tlumí

Příspěvekod mike » pon čer 6, 2022 21:39

apuka píše:To ale znacis, ze jdes "na vykon" a potrebujes byt "promerovany". Coz mi osobne prijde pri ponekud ujete, hlavne (to neber na sebe, to pisu ve vseobecnosti) kdyz nekdo bude furt tvrdit, ze nechodi do hor / do lesa/... pro zadny vykon, ale proto, ze se mu tam libi a ze ho to tam bavi.

To se prece nevylucuje. Pro mne plati oboji. Chodim do prirody, protoze se mi tam libi, ale zaroven mne zajimaji jak kilometry, tak nastoupane metry. Protoze podle toho vim priblizne v jake jsem kondici a jak se vyviji. Mym hlavnim cilem jsou Alpy a tam proste za den neco ujit potrebuju, nakonec, kvuli tomu jsem zacal pravidlne chodit u nas. Protoze mi fakt vadilo, kdyz jsem si v Alpach jeden den udelal pekny vystup a druhy den jsem nemohl udelat dalsi podobny, ac bylo krasne a dobre podminky, protoze jsem mel proste dost. Pricemz pekne byva obvykle nekolik dni za sebou, takze pauzama clovek ztraci pekne dny.

No a kdyz jedu po sto padesate do Ceskeho Stredohori, kde znam kazdou stezku, tak je samozrejme vykon podstatny.

apuka píše:Psal jsem o horach, alespon ceskych.

Na ceskych horach se porad pocitat kilometry daji, nejsou to ani zdaleka Alpy. Da se to kombinovat, ve stoupani merit jeho rychlost, v mirnem terenu kilometry. Za rozumnou nedelni trasu povazuju 35 a vic km a aspon 1000 nastoupanych metru, 1200 je lepsi, 1500 optimalni. Mam na to tak 9 - 11 hodin a limit je dany poslednim vlakem. No a jelikoz na ten musim dojit, tak ten vykon proste podat musim :) Jinak bych treba zustal trcet v Usti pres noc a to je hodne desiva predstava :twisted:

A jeste last but not least: pri vykonu se tvori endorfiny. Kdyz jsem v pohode a ve forme, tak mam pri stoupani do kopcu vylozene skvely pocit a nekdy si preju, at ten kopec nikdy neskonci. U nas bohuzel nejsou dost dlouhe, v Alpach se takhle da stoupat i hodiny v kuse. Jeden z duvodu, proc tam jezdim i se zakladnou a chodim nalehko, s tezkym batohem si tohle clovek neuzije.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty které výborně tlumí

Příspěvekod Vexo » úte čer 7, 2022 8:09

mike píše:Davam prednost umeline vevnitr
Nejaky tip?
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Boty které výborně tlumí

Příspěvekod pavproch » úte čer 7, 2022 8:22

Nečet sem to nijak podrobně, ale doporučovat někomu pohorky, když chce boty které tlumí, je nesmysl.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty které výborně tlumí

Příspěvekod milarepa » úte čer 7, 2022 8:49

tohle jsou přesně boty do našeho terénu Inov-8 ROCFLY G 390

https://www.sanasport.cz/inov-8-rocfly-g-390-m-s-black-blue-modra-000995-bkbl-s-01
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Boty které výborně tlumí

Příspěvekod Etheric » úte čer 7, 2022 9:24

@milarepa: bral bych hned nízkou verzi tohoto. Myslím, že bych si s nimi rozuměl
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Boty které výborně tlumí

Příspěvekod Dromedaro » úte čer 7, 2022 10:49

mike píše:Do pohorek nosim dvoje ponozky, ale z toho jedny silne vlnene, ty jsou vne a jedny stredni z umeliny, ty jsou vevnitr. Funguje to fajn, jelikoz umelina odvede pot od nohy do vlnene ponozky, ktere tomu nasakanim pomaha a ta zas odvadi vlhkost z boty ven.

Díky, to vyzkouším. Ty ponožky vyčnívající z boty aspoň těch 10cm, to už tak nosím teď.

mike píše:Njn, neni vlna jako vlna. Co presne to bylo za ponozky?

To už nevím, co je to přesně za značku. Sice jsem si je nechal na domácí nošení, ale nic na nich napsané není. Kupoval jsem je v obchůdku České fusakle ( :D ). Obchod, kde mají všechny možné druhy ponožek pro všechny typy určení a roční období. Stály asi 250Kč/pár, nevím přesně. Ještě jsem dohledal, že tohle může dělat podélný styl úpletu, což tyto mají. Jako samotná noha v botě je pevně, že není volná, ale v té ponožce se to chodidlo mírně pohybuje dopředu a dozadu a pak je to jak na smirku.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Boty které výborně tlumí

Příspěvekod apuka » úte čer 7, 2022 10:53

S tema vlnenyma ponozkama to neni je "neni vlna jako vlna" ale hlavne "neni zpusob pleteni jako zpusob pleteni"... Taky ty vnejsi ponozky nemusi byt 100% vlna (napr. silnejsi Bridgedaly maji vetsinou kolem 50 % vlny, jinak umelinu).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty které výborně tlumí

Příspěvekod milarepa » úte čer 7, 2022 14:11

Etheric píše:@milarepa: bral bych hned nízkou verzi tohoto. Myslím, že bych si s nimi rozuměl


koukni na tenhle nízký model
https://www.sanasport.cz/inov-8-rocfly-g-350-m-001017-olor-s-01

je to v podstatě to samé, jen to má méně odolný svršek s menší ochrannou vrstvou
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Boty které výborně tlumí

Příspěvekod Etheric » úte čer 7, 2022 14:33

Díky, to se mi líbí a konstrukce by mohla vyhovovat. Je to light, bez membrány viď? Mám doma podobný fungl nový super boty bez membrány, takže tohle není tak aktuální, nicméně další měsíc bych je zkusil. Tento jsem opět všechny volný peníze utopil v cyklistice..
Spíš bych potřeboval přesně takový boty s gtx, jelikož současný protékají. Žádná trága, oproti novým něco pustí, ale není to na čvachtáka, jen jsou při chůzi trávou mokrý špičky. Zbytej suchej. Takže bych se spíš soustředil na hledání bot s membránou, na deštivý / podeštivý počasí, do bahna na ryby, aj, na kolo v hnusný předpovědi..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Boty které výborně tlumí

Příspěvekod mike » úte čer 7, 2022 17:46

(kam zmizel ten prispevek, co jsem napsal, nez mi zacaly chodit SZ? :-k #-o)

Vexo píše:Nejaky tip?

Lorpen. Vsechny vnitrni ponozky jsem mel od nich, umelinu umeji.

apuka píše:S tema vlnenyma ponozkama to neni je "neni vlna jako vlna" ale hlavne "neni zpusob pleteni jako zpusob pleteni"... Taky ty vnejsi ponozky nemusi byt 100% vlna (napr. silnejsi Bridgedaly maji vetsinou kolem 50 % vlny, jinak umelinu).

Jo. Pouzivam BD Summit a ty maji asi 50 % vlny. Uplne to staci a umelina zvysuje mechanickou odolnost.

Dromedaro píše:Ještě jsem dohledal, že tohle může dělat podélný styl úpletu, což tyto mají. Jako samotná noha v botě je pevně, že není volná, ale v té ponožce se to chodidlo mírně pohybuje dopředu a dozadu a pak je to jak na smirku.

Jj, dabel je v detailech. Pro ponozky to plati docela dost, da se tam toho zkazit hodne. Proto si radej priplacim za dobre. Ty, cos koupil, mozna nebyly myslene na tenhle zpusob pouzivani, spousta lidi pouziva vlnene ponozky ciste na zatepleni pri male zatezi nebo uplne bez (doma). Potrebujes trekove.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty které výborně tlumí

Příspěvekod mike » úte čer 7, 2022 17:52

pavproch píše:Nečet sem to nijak podrobně, ale doporučovat někomu pohorky, když chce boty které tlumí, je nesmysl.

Kdybys to podrobne cetl, tak bys zjistil, ze tazatel jednak pohorky chce a jednak jeho pouziti odpovidaji. Nesmysl to neni, slusne pohorky maji vic tlumeni, nez libovolne bezecke boty. O nekolik cm vic materialu se proste projevi. Tlumeni je tuzsi, takze primo na chodidla muzou boty pusobit jako tvrde, ale celkove na telo tlumi lip. I ty nohy to oceni, jak jsem uz nekde psal, kdyz jsem mel problemy s patama z nizkych bot, tak jsem si je spravil prave v pohorkach.

milarepa píše:tohle jsou přesně boty do našeho terénu Inov-8 ROCFLY G 390

Pro tebe, ale ne pro tazatele. Ten potrebuje neco, co vydrzi a odtlumi 125+ kilo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty které výborně tlumí

Příspěvekod Dromedaro » úte čer 7, 2022 18:32

mike píše: Ty, cos koupil, mozna nebyly myslene na tenhle zpusob pouzivani, spousta lidi pouziva vlnene ponozky ciste na zatepleni pri male zatezi nebo uplne bez (doma). Potrebujes trekove.

Tak byly v oddělení turistických ponožek.
Jsem se tam byl poté ptat, jestli nemají nějaké jiné, než které mi prodali a popsal jsem ji problém, který jsem s těmito ponožkami měl a starší prodavačka mi řekla, že mám divný nohy, že lidi jsou s těmi ponožkami spokojení... a bylo to vyřešený. :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Boty které výborně tlumí

Příspěvekod mike » úte čer 7, 2022 18:35

:lol: a mas to. V outdoorovych eshopech jsou prodavacky mladsi a hezci a obcas dokonce vedi, o cem mluvi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Boty