boty Prabos

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: boty Prabos

Příspěvekod vincenzox » čtv led 28, 2016 17:28

Zdravím, podělím se o mou rozporuplnou zkušenost s těmito boty. Před rokem jsem si koupil model CONDORIRI.

Na prodejně při zkoušení paráda, opravdu pohodlné boty na treking.

Co se týče praxe. Musím nejdříve upozornit, že v nich mám nachozeno cca 50 km (nevím jestli je to málo na zachození). Po první tůře se zimními ponožkami se mi po pěti kilometrech udělaly puchýře. Řekl jsem si, že potřebují rozchodit tedy. Na letní tůru jsem si raději koupil vložky do ponožek a k tomu ještě ponožky, které mají zesílenou patu u Moiry. Jenže problém se opakoval a zase po cca 5 kilometrech puchýře a až do konce tůry každý krok bolest.

Po bližším prozkoumání vnitřku boty jsem si všiml, že od paty nahoru je vnitřní polstrování přímo uprostřed sešito a v oblasti paty není žádná výplň, jen ten šev. Tak mě napadlo, že to bude možná tím švem o který se pata dře a od toho vznikají ty puchýře.

Máte někdo podobné zkušenosti? Známý má ty stejný boty a ten samý problém s puchýři. Nebo potřebují ještě pořádně rozchodit?
vincenzox
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob led 3, 2015 8:41

Re: boty Prabos

Příspěvekod fps » čtv led 28, 2016 17:58

jestli se nepletu, tak ten šev uprostřed paty měli všechny boty s membránou co jsem kdy měl, Asolo, Fitwell, Lowa, Meindl, Hanwag, La Sportiva, krom tedy Dallape, chce to silné ponožky, nejlépe dvoje, a pořádně je rozchodit, 50km je nic, některé boty jsem měl rozchozené až po cca 500km
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: boty Prabos

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 28, 2016 19:01

ja svoje condoriri doma zkontroluju, mam v nich nachozeno max 250km od leta co je mam a krome toho, ze maj obecne tvrdsi podrazku nez bych chtela, s nimq nemam potiz ale nosim vzdy trekovy ponozky teda
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: boty Prabos

Příspěvekod vincenzox » pát led 29, 2016 0:13

Asi potřebují teda víc prochodit. Můžeš poradit jaký ponožky máš? Já byl v Moiře a tam si koupil vložky do ponožek plus trekový ponožky Fresh tuším. Oboje měly vyztuženou patu, ale stejně to puchýřům nezabránilo.

Utažení boty si myslím, že jsem měl tak akorát, když jsem si je utáhnul více, tak už jsem cítil nepříjemnou bolest na nártu plus odkrvování nohy. Velikostně jsou akorát.
vincenzox
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob led 3, 2015 8:41

Re: boty Prabos

Příspěvekod Mawenzi » pát led 29, 2016 6:04

tu patu sem zapomela, ale udelam to dneska vecer. ja pouzivam smartwooly (mid phd nebo tak nejak), pak mam nejaky sherpaxy s merinem (manaslu treba). muze to byt i tvarem nohy klidne... daji se koupit gelovy vlepky do paty, jestli by nestalo za to zkusit ten sev necim prelepit nebo rovnou prelepit mista, kde se dela puchyr na noze pred pouzitim.

vlozky do ponozek si musim najit, co to je.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: boty Prabos

Příspěvekod nebulus » pát led 29, 2016 7:05

Tak si potom musíš doma preventívne lepiť na pätu leukoplast, stačí že sa tam päta trochu pohybuje a už môže byť problém. Doma som sa pozrel na boty a ten šev na päte majú aj La sportivy s gtx, ale vôbec ho necítim. Na druhej strane mne robilo otlaky na päte aj celkokožené vnútro a trvalo dlho ( cca 800km ) kým to prestalo. Jednoznačne to bolo pohybom päty voči topánke, hlavne do kopca sa to prejavovalo viac.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: boty Prabos

Příspěvekod apuka » pát led 29, 2016 11:32

Mnoho bot, ale zdaleka ne vsechny s GTX maji siti u paty vzadu. Problem ale muze byt s pouzitou niti - ja jsem tady nekde psal, ze jsem v obchode mel v rukou HanWag (asi) Nazcat, kde to doslova drasalo prst, kdyz se pres sev prechazelo. No a po par mesicich jse msi v jinem obchode zkusil udelat to same se stejnym modele bot - a neprosto v poradku, nit byla v pohode. Kdyz se povede koupit tu nepovedenou nit ve svu, tak Ti sebelepsi ponozky pomuzou jenom chvilku, pote se Ti rozedrou. Pokud mas moznost, zkus si prstem sev na svoji bote a na nejake jinem Condorini. Pokud bude znatelny rozdil, tak to reklamuj, bo je to vyrobni vada. Pokud ne, tak je to smula.
Ponozky jinak sezen opravdu hrube vlnene a radeji do nich tenci vnitrni - na OF najdes toho dost popsaneho o dvou ponozkach v bote.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: boty Prabos

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 1, 2016 8:10

omlouvam se, ze pisu az ted. Ten sev tam mam samozrejme taky, ale i po prejeti prsty jen citim, ze tam je sev ale je uplne hladky a prakticky nijak nevycniva, ten prechod je "hladkej"
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: boty Prabos

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 16, 2016 7:59

condoriri mi propousti mezi podrazkou a svrskem :smt022 par snehovych poli s trochou snehu a vevnitr vlhko... myslela sem, ze to je o od potu, ale spodni vlozku sem mela durch nacucanou, az na suchou patni cast... (nosim jedny tenoucky kozeny vlozky na mirny zmekceni doslapu, kdyz nemuzu mit tlusty fusky s mekcenyma castma). spodni vlozka nacucana, ta horni (origo) teda nastesti jen navlhla ve spicce, u krbu to do hodinky proschlo i s ponozkama, ale stve me to. Doted bez potizi (i celodenni chozeni v breckatym snehu nebo mokrou travou s "mokrinama")... mam je 9meiscu...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: boty Prabos

Příspěvekod apuka » pon kvě 16, 2016 10:38

Reklamace... coz by Te urcite potesilo, ze nebudes mit uz vubec v cem chodit...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: boty Prabos

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 16, 2016 11:28

apuka to asi neklapne (sem odrezala kousek obsazky kvuli mistu pro prsty na pravy bote:D) - ale mam botky, sehnala sem starej model tev ossagon takze je budu ted rozchazet.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: boty Prabos

Příspěvekod apuka » pon kvě 16, 2016 12:06

Ehm, pokud jsi neodrezala s obsazkou i kus membrany pod kuzi, tak kvuli teto uprave nesmi odmitnout reklamaci s tim nesouvisejici funkcionality. Priklad trochu pritahnuty za vlasy, ale v podstate podobny - kdybys na membranovce ostrihla a zasila konce rukavu, ze jsou Ti dlouhe, tezko by kvuli tomu mohli odmitnout reklamaci na zatekani pres kapuci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: boty Prabos

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 16, 2016 13:16

apuka aha, zajimavy - ja mela za to, ze i v pripade te membranovky automaticky ztracis zaruku na cokoli. u obsazky sem odparala akorat prisiti a pak ji odrizla dole u boty, tam by k poskozeni membrany dojit nemelo.

nekdo tu ale psal prave o zatykani do prabosu ne krz membranu ale asi technologii svrsku X podrazky, tak to asi budu mit taky tak
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: boty Prabos

Příspěvekod apuka » pon kvě 16, 2016 13:29

Nevim, jak to maji u Prabosu, ale principialne jsou v botach dve pouzite technologie "omembranovani":
- mas celou vnitrni boticku z membranove latky, tj. i pod nohama, pod vlozkou a pres ni se voda dostane pouze kdyz se mechanicky porusi membrana nebo porusi lepeni membranove boticky
nebo
- mas membranovou latku vsude nad podesvi a na podesev se to prilepi (nekdy prisije?) dokola v sirce cca 1 - 1,5cm a pod vlozkou prakticky nemas membranu. Pocita se s tim, ze pres podesev se dovnitr vlhkost nedostane a ten centimetrovy (snad vodeodolny) lep ve spoji vodu nepropusti. Ale pokud se nekde udela dirka v lepeni nebo se pri vyrobe udela vzduchova bublinka, tak bude problem...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: boty Prabos

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 16, 2016 13:31

vecer pudu hledat doklad, fakt sem si myslela, ze "upravou" automaticky zaruka zanika, takze je mozny, ze sem ani papir nezachovala:(
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: boty Prabos

Příspěvekod apuka » pon kvě 16, 2016 13:40

Kdyby se zasivali, tak napis do Zlina do zkusebniho ustavu spolu s fotkama, jestli Tebou provedena uprava muze ovlivnit funkcnost membrany. Za to nic nedas.

Ale zavisi od toho, jak jsi odrezala tu obsazku dole a jak to maji resene. Pokud by to bylo vsechno spolu lepene, tak by - ciste teoreticky - ten zbytek obsazky by se mohl vice hybat a mirne nicit lepeni.

Kazdopadne, priste kdybys chtela udelat neco podobneho, radeji zajdi za nejblizsim sevcem a nech si v tech mistech nechat roztahnout botu. On tam strci roztahovatko, nastavi jej jak chces a v konecnem dusledku budes mit mozna sirsi botu nez zrusenim obsazky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: boty Prabos

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 16, 2016 14:50

bota s gtx se neroztahne, nebo aspon co sem mela zamberlany tak nesly, ale ty sem nakonec rozrizla durch at mam aspon do prace. roztahovatko nepomohlo nebo neznatelne. u condoriri odstraneni obsazky zapricinilo, ze mekci kuze u prstu trochu "povolila" takze je to pocitove o dost lepsi bez toho, abych mela v bote fakg diru. roztahnout by sla celokozena bota asi o trosku bez obsazky, to obsazkovy misto je proste naprd
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: boty Prabos

Příspěvekod Broza » pon srp 8, 2016 10:50

Koupila jsem Annpurny v ponikové prodejně, zde se mi zdálo vše OK. Od prvního testování v terénu jsem nešťastná z podrážky, je příliš tvrdá a šíleně klouže. Za mokra na kamenech, větvích, na ledu i ve sněhu. Jsou to vše podmínky, při kterých klouže každá bota, ale tato klouže extrémně.
Broza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon srp 8, 2016 10:37

Re: boty Prabos

Příspěvekod fps » pon srp 8, 2016 19:03

čím tvrdší podrážka, tím více klouže, tím ale také déle vydrží, na takovéto podrážce se ale člověk musí naučit chodit, a to trvá hodně dlouho
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: boty Prabos

Příspěvekod Havran97 » sob říj 22, 2016 19:05

Zdarec, dokázal by někdo porovnat jak si vedou boty Prabos Condoriri v porovnání s zahraničními modely jako Lowa Zephry, Asolo Fandango, Salamon Quest 4d nebos něčím podobným od Merellu ?
Havran97
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob říj 22, 2016 15:07

Re: boty Prabos

Příspěvekod fps » sob říj 22, 2016 20:49

Havran97 píše:Salamon Quest 4d

tak ty bych vyřadil úplně z výběru, horší boty jsem snad nikdy v životě neměl, i zadarmo jsou drahý, a o čemkoli od Merrell bych taky ani neuvažoval, Lowa nebo Asolo jsou kvalitou někde úplně jinde
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: boty Prabos

Příspěvekod jurysek » pon led 16, 2017 10:28

Havran97 píše:Zdarec, dokázal by někdo porovnat jak si vedou boty Prabos Condoriri v porovnání s zahraničními modely jako Lowa Zephry, Asolo Fandango, Salamon Quest 4d nebos něčím podobným od Merellu ?


Za mně doporučuju Asolo, teď nevím přesně typ ale někde sem ho tu na fóru už psal..absolutní bomba, mám je tři roky, je pravda že je trochu šetřím, ale i tak naprostá špice! Nepropustí ani kapku vody, pohodlí a super nesmekavá podrážka;-) :t:t :t:t :t:t :t:t
jurysek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř dub 15, 2009 16:02

Re: boty Prabos

Příspěvekod Salidon » pát úno 17, 2017 11:03

Zdravíčko vynčuji. Vlastním Prabos Condoriri GTX a nyní tápu, zda jim dopřát nějaký kondicionér. Boty jsou relativně nové (cca 50km) tak zda je něčím potřít. Zatím jsem se pročetl ke značkám Grangers nebo Limmer. Který by byl vhodnější? Nebo nepotírat a jen stříkat sprejem od Prabosu?
Děkuji velice za rady
Salidon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv led 26, 2017 11:05

Re: boty Prabos

Příspěvekod Gawein » stř čer 14, 2017 16:51

Dnes jsem zkoušel Prabos Condoriri a Foxy, musím říct, že naprosto super. Botky vevnitř pocitově hodně podobné, rozdíl byl v podrážce. Více mi seděli Condoriri, provedení vypadá velice pěkně a ta cena...
Gawein
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned čer 11, 2017 19:39

Re: boty Prabos

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 14, 2017 17:52

nojo, nejsou to spatny boty pokud do nich nepotrebjes amputovat malicek jako ja :D

moje gtx condoriri nerada to rikam byli asi po nachozenych 400 kilometrech odneseny do zimni sbirky satstva lidem na ulici... ale jinak mi ty boty vyhovovaly
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: boty Prabos

Příspěvekod MrChoronzon » ned lis 10, 2019 19:29

Co rikate na nove rady Prabos bot?
Zelena Zona... teda bez GTX, ale tam se bojim ze kuze pusti pri pochodu nekde travou.
Mate tu nekdo uz zkusenosti s Prepper a Vagabund? :)
A jaky mate nazor na kevlar v botech? Ctu jinde ze to ma tvrdsi doslap, jestli to treba nevadi vic na klouby?
Urcite bot je treba na prochazky prirodou, nekdy na hory. Mel jsem takto model Nanga a ok.
Jen nyni nevim zda ta nova podesev nebude horsi (puvodni meli Vibram Crivola).
Uživatelský avatar
MrChoronzon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned lis 10, 2019 19:21

Re: boty Prabos

Příspěvekod Gawein » stř lis 13, 2019 10:19

Manželka má Vagabund High. Po výměně vložek (zdarma zaslal Prabos) jsou nohy jak v peřince (předtím ji tlačily paty). Podrážka je dobrá, neklouže, nešoupe se a na naše kopečky (Beskydy) úplně cajk. Má je něco přes rok, takže zažili už zimu a v podstatě každý víkend na kopečkách... Jediná věc, která mi na botech trošku vadí, tak že vypadají větší (delší) než stejná velikost např. od Asola. Za nás to jsou super boty za dobrou cenu a hlavně CZ made.
Naposledy upravil mike dne stř lis 13, 2019 17:43, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Gawein
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned čer 11, 2017 19:39

Re: boty Prabos

Příspěvekod Soda » stř zář 15, 2021 15:26

Tak po nějakých šesti letech se mi začíná rozpadat podrážka na Praboskách. Už ani nevím, co je to za model, na netu jsem je nikde nenašel a v krámě jsem tenkrát vzal "nějaký pohorky co byly zrovna skladem" a byl to milionovej kup. Kožený, vibram, goretex, žádná obsázka, možná nějaký předchůdce Prabos Fox GTX, nebo něco takového.
Prošly se mnou kde co, od Petřína na Sněžku (a možná i na kopečkách v Itálii, ale to už si nevzpomínám), od lehkých jednodenních výletů s batůžkem po týdenní čundr po horách s krosnou na zádech. Ve městě, na louce, v lese, po šutrech, po skále, prach, mokro, bláto, sníh, (s prominutím) sračky, prošly fakt úplně všechno a vodu nepustily ani jednou (nepočítám to jednou, co jsem zahučel do potoka). Prostě moje citovka :prayer: O to víc mě mrzí, že jdou do háje. Kůže ještě docela ujde, ačkoliv má pár šrámů, vnitřek boty je skoro jako nový, jenom ta blbá podrážka a začíná praskat šití na svršku. Teď už bych se bál v nich někam vyrazit.
Teď váhám, jestli zvolit znovu Prabos, nebo něco jiného. Šest let mi na cenovku do 5k (tenkrát snad ještě míň) nepřijde špatné, zvlášť když občas dostávaly docela kouř. Na druhou stranu, pokud bych trochu připlatil a dostal tak boty, které bych po pěti letech nechal jenom podrazit a řádil v nich dalších pět, to už by mi stálo za úvahu.

Mě někdo zkušenost se současnými modely? Condoriri, predátor apod.?
Soda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 29, 2019 16:37

Re: boty Prabos

Příspěvekod apuka » stř zář 15, 2021 15:32

A proc si je nenechas podrazit nanovo? Bud v Restdayi nebo se zeptat, co s tim primo v Prabosu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: boty Prabos

Příspěvekod Soda » stř zář 15, 2021 17:19

Tak podrážku bych klidně zkusil, ale to by museli nějak opravit i to šití na svršku. V jednom místě se ty švy začínají trhat a bude to další místo, který selže (pochopitelně na špičce boty v místě, kde dochází k největšímu ohýbání). A opravit lokálně to jedno, to pak člověk neví, jestli za půl roku nezačne to samý někde kus vedle. To skoro aby přešili celý boty. A aby pak za cenu oprav nebyly nový.
Soda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 29, 2019 16:37

PředchozíDalší

Zpět na Boty