Hanwag Bergler

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Hanwag Bergler

Příspěvekod neilz » úte bře 15, 2022 19:51

Zdravim koupil jsem si boty Hanwag Bergler a k nim jsem dostal Impregnace Hanwag Shoe Care Kit Mini, chci se zeptat zda to jako kompletni pece o boty staci nebo je lepsi koupit treba jeste Lummer + dalsi veci ?

pochopil jsem spravne ze pred aplikaci by se maj boty nahrat treba fenem at se otevrou pory kuze a pak nanest a nechat oschnout ? mam tenhle postup pred prvnim nosenim provest jen jednou nebo vickrat at se to dostane do hloubky ve vetsim mnozstvi ?

cim je idealni boty cistit od blata atd ? nejakej stetecek, nebo jen navlhcenym hardem ?
neilz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte bře 15, 2022 19:43

Re: Hanwag Bergler

Příspěvekod vici » ned bře 27, 2022 7:01

neilz píše:Zdravim koupil jsem si boty Hanwag Bergler

Pěkné boty.
Pokud nechceš změnu vzhledu (ztmavnutí kůže její vyhlazení), tak jen sprej s impregnací a kondicionérem. Takový má třeba Meindl, Tilak a myslím i Saphir.
Pokud ti nevadí změna vzhledu tak potom krém a jen zastudena, bez tepla. Teplem se krém dostane do hloubky a změní vlastnosti kůže. Změkne moc, ucpe se (pokud obsahuje krém vosky), sníží se prodyšnost, zvýší se tepelná vodivost, zvýší se váha.
Tady je od výrobce návod na údržbu bot (krém zastudena):
https://www.hanwag.com/eu/en-gb/sustain ... /shoe-care

Já bych ti doporučil sprej. Kůže je teď v perfektní kondici a jen ji v ni udržuj.
Jakmile sprej nebude stačit, můžeš vždycky přejít na krémy. Naopak to nejde :(
Pokud chceš krémy jen impregnovat, bez prodloužení životnosti kůže, její změkčení...je nejlepší čistá impregnace z vosku, prafínu...bez tuků. Třeba SnoSeal.
Pokud chceš i kůži vyživit, aby boty vydržely co nejdéle a oddálily se praskliny v kůži. Tak je ideální Krém který obsahuje přírodní tuky a impregnaci.

Osobně bych ti doporučil ten sprej s kondicionérem, impregnací :)
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava


Zpět na Boty