LS Boulder X mid vs. Garmont Vetta GTX

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

LS Boulder X mid vs. Garmont Vetta GTX

Příspěvekod cyxyc » pon čer 28, 2021 17:37

Ahoj, prosím o pomoc s výběrem. Vybírám mezi La Sportiva BOULDER X MID a GARMONT VETTA GTX.

Zamýšlený účel: primárně ferraty (B, B/C) + párkrát ročně i nějaké ty kamenité stezky po Čr. Taky bych byl rád, kdyby ty boty snesly nějakou půldenní procházku sněhem. Oba modely si samozřejmě půjdu osobně vyzkoušet, ale rád bych věděl, jestli vůbec splňují mé požadavky a jestli je jedna vyloženě v něčem lepší než druhá.

Vybrané 2 boty stojí téměř stejně. Bohužel mě tlačí čas, takže nemám moc čas experimentovat s eshopy, čekat na výprodeje atd., ale upřímně vůbec nejsem nadšený z té ceny, takže kdybyste měli nějaký levnější nápad sehnatelný v decathlonu, Hudy nebo Rockpointu, sem s ním. (Boty budu používat opravdu jen párkrát ročně).

odkazy:
https://www.rockpoint.cz/boty-garmont-vetta-gtx
https://www.hudy.cz/boulder-x-mid?varia ... ize=180142
cyxyc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon kvě 11, 2020 9:23

Re: LS BOULDER X MID vs. GARMONT VETTA GTX

Příspěvekod oodoow » úte čer 29, 2021 17:33

@cyxyc: Podle mě to je s kanónem na vrabce, taková bota na pár ferrat B/C ročně a stezky u nás.
Záleží na co jsi zvyklý, ale nízké boty by ti měly stačit.

Každopádně řada La Sportiva TX má skvělou pověst a já i hodně mých známých je s nimi spokojeno.
Můžeš si zvolit od TX-2 až po TX-5 případně novější TX Guide (které by měly být kompromisem mezi ferratovou botou a botou na turistiku) anebo starší Boulder X.
Takže z těchto dvou bych bral ty LS Boulder X Mid pokud trváš na kotníkových.
Jinak na sníh je zas lepší mít membránu, případně membránové ponožky a hodí se větší vzorek, který bude ale zase spíš na obtíž při ferratách. (ale u obtížnosti B/C je to asi jedno).
Pokud se v těch botech chceš jenom někde projít sněhem po rovině, tak bych vzal něco od LS z té TX řady, mají i varianty s membránou.
Osobně mám TX-2 které jsou z nich nejlehčí a nejvíc minimalistické a nemůžu si je vynachválit.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: LS Boulder X mid vs. Garmont Vetta GTX

Příspěvekod Hafi » úte čer 29, 2021 19:14

co tak mám pocit, tak La Sportiva a Garmont maj dost odlišný kopyta, tedy až je vyzkoušíš, v jedněch se budeš cítit výrazně líp.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: LS Boulder X mid vs. Garmont Vetta GTX

Příspěvekod apuka » stř čer 30, 2021 7:27

Ja bych sice netvrdil, ze LS a Garmont maji (ve bseobecnosti) "dost odlysna kopyta", nektere se celkem podobaji (na mych nohou), ale faktem je, ze si nejdrive boty vyzkousej, bo mohou byt opravdu hodne, hodne ruzne.

To same ale plati i napr. pro samotne LS, i BulderX, TX2, TX4, TX5 a TX Guide, rada, co doporucoval oodoow se taky muze model od modelu lisit. Pokud jsi na hrane, tak pocitis i malinkou zmenu kopyta. Takze zkouset a zkouset. Proste asi budes muset zajit nekam do mesta, kde maji HUDY i RP a maji ty modely ve Tve velikosti.
oodoow píše:větší vzorek, který bude ale zase spíš na obtíž při ferratách. (ale u obtížnosti B/C je to asi jedno)
Hm,... Vetsina feratovych "vystupu" konci az po sestupu "normalkou". A ty jsou pomerne casto doslova priserne, sutove, hlina, pisek, jemne kameni, vsechno dohromady - se spolecnym znakem, ze to pod nohama pekne uchazi. A prave tam teda vetsi a dobry vzorek pomaha hodne. Konec koncu, na feratech do B/C bych rekl, ze nastane vice urazu na sestupu, kdy uz si lidi nedavaji pozor nez na samotne ferate.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: LS BOULDER X MID vs. GARMONT VETTA GTX

Příspěvekod fps » pát črc 2, 2021 9:17

oodoow píše:Záleží na co jsi zvyklý, ale nízké boty by ti měly stačit.

četl si že je chce i na chození ve sněhu, já bych tedy v nízký botách nechtěl chodit ve sněhu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: LS Boulder X mid vs. Garmont Vetta GTX

Příspěvekod doki » pát črc 16, 2021 19:23

poradíte? plánujem kúpiť cez eshop Garmont Vetta GTX, chodidlo mám 280mm, podľa veľkostnej tabuľky Garmont uvažujem nad veľkosťou 45 EU /290mm/. bude veľkosť dostatočná, alebo ísť do 46 EU /295mm/ aby som nemal otlačené prsty pri zostupe z kopcov?
doki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte črc 30, 2019 5:30

Re: LS Boulder X mid vs. Garmont Vetta GTX

Příspěvekod apuka » pát črc 16, 2021 20:16

Obavam se, ze toto se vyresi pouze zkousenim. Pouze podle tabulkovych cisel bych si v zivote netroufl koupit boty. Hlavne kdyz vim, ze sice ma vyrobce tabulku velikosti pro vsechny modely dokopy, ale ve skutecnosti ma kazdy model ve stejnem cisle "svoji" velikost.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34


Zpět na Boty