Turisticka obuv pro uzke chodidlo

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Turisticka obuv pro uzke chodidlo

Příspěvekod ZuzkaK » stř bře 3, 2021 17:21

Ahoj, uz par let mam problem najit vhodnou obuv do hor. Mam uzke chodidlo a navic, dle vetsiny parametru velikost 44.5. Zkousela jsem Lowu a Aku. Lowa je sirsi a bota nesedla a Aku docela sedne, ale opravdu jen s dvojityma ponozkama. Smirila jsem se s tim, ze damska obuv od 43 nahoru se asi nevyrabi, ale tak snad neco musi existovat? Doufam... :D. Vedel by nekdo? Dekuji
ZuzkaK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř bře 3, 2021 17:16

Re: Turisticka obuv pro uzke chodidlo

Příspěvekod fps » čtv bře 4, 2021 15:03

dvě silné ponožky do pohorek je nejlepší volba, takže jestli ti takto pohorky sedí, tak buď ráda
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Turisticka obuv pro uzke chodidlo

Příspěvekod apuka » čtv bře 4, 2021 15:58

Pod to se podepisuji, hlavne, pokud pod "vhodnou obuvi do hor" mas na mysli pohorky. Jeste se sirka muze trochu upravit i volbou vhodnych vlozek do bot - a napr. Salewa ma takove "skladaci", dvoudilne - kdyz mas jen jedu, je to pri sirsi nohy, kdyz oba, tak je tam takova tenka "vanicka" pro uzsi nohy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Turisticka obuv pro uzke chodidlo

Příspěvekod apuka » pát bře 5, 2021 9:23

Jeste bych doporucoval se zkusit poptat u Proshop.cz (nebo na jejich eshopu prosportshop.cz). Dovazeji boty Lowa a tento vyrobce mnoho modelu dela jak pro normalni, tak i pro siroke a uzke nohy, jak damske tak i panske provedeni. Netusim, jestli i prodavaji na eshopu ty uzsi verze, ale za poptani se nic neda a mozna neco dovezou i s moznosti pripadneho vraceni.
Boty Lowa najdes u mnoha prodejcu, takze by nemel byt velky problem si zkusit velikost bezne boty normalni sirky (Lowy jsou normalne docela siroke), alespon kvuli delce.

Stejne tak Hanwag dela damske Tatry i v uzke verzi, ty se mi zda, ze jsem nekde videal i primo nabizet na nejakem ceskem eshopu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Turisticka obuv pro uzke chodidlo

Příspěvekod pomasko » pát bře 5, 2021 15:25

Sám mám úzku a dlhú nohu a problém nájsť dobre padnúcu topánku. Pri pohorkách som nakoniec skončil so starším a výpredajovým modelom od Meindlu. Skúšal som však aj kopec iných topánok a určite by som odporučil vyskúšať si niečo od Scarpy. Mal som od nich na nohách modely Zodiac Plus a Zodiac Tech, ktoré sa dali pekne stiahnuť po celej dĺžke chodidla. Vyššie spomínané Hanwag Tatra by mohli byť tiež fajn, oproti iným modelom od Hanwagu (Alaska, Nazcat) mali viditeľne lepší a "anatomickejší" strih.
Uživatelský avatar
pomasko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon srp 14, 2017 16:16

Re: Turisticka obuv pro uzke chodidlo

Příspěvekod pomasko » úte pro 28, 2021 20:58

Skúsim oživiť vlákno a dúfať, že sa tu objaví niekto s problémom podobným tomu môjmu.

Od jari budem celkom súrne potrebovať novú "všeobecnú" nízku topánku, teda do mesta/do kostola/na prechádzky a ľahkú turistiku. Ako som písal vyššie, mám dlhé a úzke chodidlo, na dĺžku veľkosť 45-46, do šírky a celkového objemu by som častokrát zvládol aj o dve-tri čísla menej. To sa ešte dá vyriešiť hrubšou ponožkou a topánkou, ktorá má užší strih a dobré sťahovanie. Čo už ale dlhodobo vyriešiť neviem, je moja extrémne úzka päta a členok. Aj s hrubou ponožkou mávam v okolí päty a členku miesto na rozdávanie a chôdza v takýchto topánkach nie je vôbec príjemná.

Tento rok bol už štvrtý, ktorý som odchodil v Millet Rockway, v nich mi päta ako-tak držala vďaka relatívne hrubému polstrovaniu okolo vrchnej časti päty a hrubému jazyku, ktorý si našiel miesto na vonkajšej časti členku, kde vyplnil priestor. Na nohách som mal vyskúšané snáď všetky modely od Scarpy, Millet Trident a Friction, LS Boulder X, Montura Yaru a Sound, Dolomite 54, FiveTen Guide, Garmont Dragontail - starý aj nový model, Arcteryx Konseal FL 2 a ďalšie iné. Z bežnejšie dostupných som nemal na nohách Asolo a niektoré modely od LS. Nič z vyššie menovaných mi na nohe nesedelo. Snáď jediné topánky, v ktorých mi päta úplne nelietala, boli Millet Amuri, ktoré mali celú pätu bohato vypolstrovanú, no bohužiaľ mali strašne úzku špičku ](*,)

Musím povedať, že hranie sa so šnúrovaním, vylepenie päty či hrubšia vložka nikdy nejak radikálne nepomohli. Pokiaľ sa tu teda nájde niekto s podobne krivou nohou, ako mám ja, a podarilo sa mu nájsť zázračnú topánku, ktorá mu na nohe sedí, budem rád, ak sa o ňu podelí :t:t
Uživatelský avatar
pomasko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon srp 14, 2017 16:16

Re: Turisticka obuv pro uzke chodidlo

Příspěvekod Etheric » stř pro 29, 2021 4:21

Reebok zúžil kopyto, už předtím nebyly zrovna moc široký. Maj v každým Sportisimu, můžeš vyzkoušet, třeba padnou. Co jsem koukal, těch úzkých nízkých bot tam maj více a za dobrej peníz
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8071
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Turisticka obuv pro uzke chodidlo

Příspěvekod mitau » stř pro 29, 2021 11:45

Muj problem je spis hodne maly objem chodidla celkove - asi nejvic se to projevuje uprostred chodidla. Z "univerzalnich" bot mi nejvice sedely La Sportiva TX2, ale myslim, ze zrovna pata u nich moc uzka nebyla (a teda na mestske chozeni by asi podrazka nemela moc dlouhou zivotnost diky mekke a prilnave smesy podrazky). Podobne by za vyzkouseni mohly stat Salewa Wildfire - ale zas spis sedi dobre v cele delce nez zeby mely extra uzkou patu.

Obces s drzenim paty pomuze "runner's knot" - akorat turisticke boty casto nemaji tu jednu bezne nepouzivanou dirku na tkanicky navic.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Turisticka obuv pro uzke chodidlo

Příspěvekod Vexo » stř pro 29, 2021 21:52

Chodil bych v bezeckych bez ohledu na to, jak vypadaji :-) kdyz ti jine nesedi, tak neni co resit. Ja mam taky spis uzsi chodidlo, z moji zkusenosti a taky to tu nekdo jiny zminoval, ze Salomony (se speed lacingem) obujes obstojne i o par cisel vetsich. Nebo Inov-8 trailfly maji pro me pohodlny, pevny fit a tkanicky maji delkovou rezervu prave na runners knot.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55


Zpět na Boty