Šité pohorky na míru

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Šité pohorky na míru

Příspěvekod tsunami » úte led 7, 2020 0:35

Ahoj,

vzhledem k velikosti boty co potřebuji (odpovídá značení EU 52) dost vážně uvažuji o zakázkové výrobě. Botky budu používat v šutrech, se sněžnicema nebo mačkama v Alpách apod. Lákají mě také feraty.
Na trhu jsou v mé velikosti dostupné prakticky jen Maindl Island, které mám asi 10 let a za tu dobu jsem stále nevyřešil to že mi blbě sedí kolem paty a neustále mám fakt blbé otlaky a odřeniny :-/ Bohužel si nemohu vyzkoušet jiné boty, protože prostě neexistují.
Očekávám, že cena může atakovat 20k a možná i víc peněz, proto si klidně osobně zajedu za ševcem kvůli změření i několik stovek km.

Máte někdo osobní zkušenost s nějakým výrobcem bot?
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Šité pohorky na míru

Příspěvekod pomasko » úte led 7, 2020 0:54

Makara má pri jednom modeli písanú veľkosť do 51 a pri ďalších dvoch do 50. Možno by vedeli zariadiť aj 52 :t:t
Uživatelský avatar
pomasko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon srp 14, 2017 16:16

Re: Šité pohorky na míru

Příspěvekod apuka » úte led 7, 2020 10:12

No, zvetsit botu o jedno cislo podle mensiho kopyta nebude uplne jednoduche... Za pokus to stoji.

@tsunami: napadava me, ze by ses mohl zeptat u Lowy (spise primo v Nemecku, oni maji na strankach, ze Tibety delaji do 51 (stejne jako Meindl ma u Islandu XL uvedene jen max. 51), mozna maji kopyto i na vetsi cislo.
Jinak Tebou popisovany problem s patou bych normalne resil vlozkama - bohuzel, ve Tvem pripade je je sehnat asi stejny problem jako sehnat nove boty. Ale existuji i kratsi vlozky, specialne jen pro drzeni paty. Muzes zkusit nejak pohledat, konkretne Ti ted neporadim. Potom je jeste moznost si nechat udelat na miru specialni ortopedicke vlozky s poradnym dulkem na udrzeni paty. Toto vim, ze nekolik firem v CR dela. Tam by asi velikost nemela byt takovym problemem, protoze se stejne vyrabi podle Tve nohy. (Snad...)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Šité pohorky na míru

Příspěvekod vici » pát led 17, 2020 19:57

Ahoj.
Optej se ševců, možná by ti ušili boty na míru.
Skvělí jsou:
http://www.michalpavlas.cz/
https://www.koutny-cz.cz/
https://www.svienty.cz/vyroba.php
https://www.krojzl.com/
...

Zeptej se na Facebook, skupina "šijeme si boty", jsou tam špičkoví, profi ševci z ČR.

Ital taky na přání ušije větší velikosti. jen je třeba s ním doladit správnou velikost:
https://www.calzaturedallape.it/
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Šité pohorky na míru - velke velikosti nad 48

Příspěvekod FrantaKrajta » pát led 17, 2020 20:22

Zkus jeste Nory - Alfa ma vybrane boty az do velikosti 53. Delaji i BC bezkarske boty a pohory pro lesniky. Dovazi je sem zda se norska moda, zkus se s nima domluvit, treba by ti nejake v te velikosti nezavazne objednali. Kdyz jim za to udelas reklamu na OF a jinde, treba se dohodnete :) Jinak je dovoz z Norska blby, clo a tak :(

Ostatni myslim jen do 50, La Sportiva G2 a Le Mons, ale to je na chozeni trochu dost overkill ;)

Koukni jestli jeste nenajdes stare dvojite plastaky na vysoke hory, nektere se delaly dost velke a mozna by sis mohl nechat vyrobit tenci vnitrni boticku na miru v nejakem skialpovem shopu, kdyz nepotrebujes tolik izolace jako na 8000tisicovky. Ale na chozeni to taky uplne nebude to prave :)

Zkusim se poptat jeste znameho s podobnou nohou, jak to resil, po horach chodil dost.

Akorat pocitej, ze jakekoliv takhle velke boty se s mackama budou hodne prohybat (o dost vic, nez nejaka "normalni" velikost typu 45). Dal bych je dohromady spis s mackama s pruznejsim flexi barem (da se na nektere dokoupit, treba Grivel) nebo dyneemovym provazkem jako Petzl a na tezsi lezeni klidne i s ramovkama, pokud to neni vylozene ultratvrdy model bot. Mezi 45 a 48 je v tuhosti bot na pouziti s mackama uz dost velky rozdil (klidne i o jednu "kategorii"), a co teprve 52. Pokud tedy vylozene takhle velke macky sezenes... Ale to asi vis dobre sam :) Bez flexi baru nebo ramovek bych se trochu bal, ze budou ty macky padat, nebo se v nich blbe lezt. Mam docela velikou nohu a s velkyma botama (porad dost mensi, nez tvoje) a mackama je to problem.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Šité pohorky na míru

Příspěvekod tsunami » pát led 17, 2020 22:25

Dík za tipy.

Mačky v mé velikosti se dají sehnat nebo mírně upravit, to asi není takový problém.

Obeslal jsem nějaké ty doporučované ševce a zatím mám potvrzené, že tito to zvládají:

Makara - zvládnou v mé velikosti model Sherpa
Švienty - není problém, stačí se dohodnout kdy a kde se potkáme
Prabos - odpověděli že by boty zvládli s jinou podrážkou než mají na webu, protože v mé velikosti je standardní dodavatel nezásobuje
David Šuška - odpověděl že zvládá jak vysoké boty tak i kotníčkové… (tady nevím zda má praktické zkušenosti s botama do hor, ne jen na městské nošení, neptal jsem se zatím)

Ještě chvilku budu vybírat a na jaře určitě něco objednám. Tak pak případně dopíšu i nějakou recenzi na služby, nejn na boty…
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27


Zpět na Boty