Meindl Himalaya MFS

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Meindl Himalaya MFS

Příspěvekod mike » stř zář 29, 2010 22:40

RUMcajs píše:To jak se z tvych podrazek droli guma mi pripomnelo ze mekke (prilnavejsi) plaste na kolo se sjizdeji droli uplne stejne.
Ze by ty Islandy meli podrazku z jineho materialu nez moje Vakkum GTX?

To je vic nez pravdepodobne.

Ono se to nedroli, kusy gumy jsou vylozene vyrvane. Na fotce to neni az tak poznat, protoze jsem fotil az po navratu a hrany se mezitim obrousily. Guma taky neni nijak zvlast mekka, nejakych 500 km po CR na ni nebylo skoro znat, na min exponovanych mistech byl jeste puvodni povrch. Spis myslim, ze problem je ve vzorku, ktery neni vhodny na trochu drsnejsi teren, ale jen na turisticke stezky nebo do lesa.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Meindl Himalaya MFS

Příspěvekod RUMcajs » stř zář 29, 2010 23:08

Mike:
Mas pravdu. Kusy vzorku (jak u bot, tak u plaste) jsou urvane, nikoli vydrolene.
Pri pohledu na Vakuumy me zarazilo ze tam urvaneho neni nic.
A to je podrazka na vnitrni strane pod patou seslapana na 50%, takze by se to nekde za predpokladu
ze jsou ze stejneho materialu projevit melo.

Jestli u nich budes menit za cas podrazku tak by se vyplatilo zjistit jestli je mozno tam dat nejakou trvanlivejsi.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Meindl Himalaya MFS

Příspěvekod mike » stř zář 29, 2010 23:20

Ty tve maji uplne jiny vzorek, nic z nej netrci, jak u Islandu. Taky se mi neco takoveho stalo poprve a to jsem prochodil nejmin 6 Vibramu, vsechny skoro dohladka. Treba u Alasek vypada vzorek uplne jinak, sikme zuby, zadne vystupky. Ale smesi je to urcite taky, ta je nejspis pro kazdy typ podrazky jina.

Zeptat se muzu, ale ono je to asi jedno, na ceskych kopeckach se nic nestane ani temhle a do hor si koupim neco jineho. Islandy jsou celkove moc mekke, necitil jsem se v nich tak jiste, jako v Alaskach. Navic je orvana obsazka, podrene spicky, paraji se svy... proste spatna volba. Casem sem hodim dalsi fotky. Puvodne jsem chtel Makalu (C), ktere mely (jestli si spravne vzpominam) podrazku i vzorek robustnejsi, jenze nesedly.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Meindl Himalaya MFS

Příspěvekod Voko » čtv zář 30, 2010 19:47

@mike nechcešš sem taky dát fotku terénu, kterým chodíš? ono asi bude něco krapet jiného pro boty Skotsko a Alpy
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Meindl Himalaya MFS

Příspěvekod šíp » čtv zář 30, 2010 19:51

Omlouvám se za OT, ale do krajin, kam vyrážím já, bych spíše užila gumáky :rolleyes:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Meindl Himalaya MFS

Příspěvekod Voko » čtv zář 30, 2010 19:53

šíp píše:Omlouvám se za OT, ale do krajin, kam vyrážím já, bych spíše užila gumáky :rolleyes:

něco COOL pro Tebe :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Meindl Himalaya MFS

Příspěvekod šíp » čtv zář 30, 2010 19:54

Přesně tohle nám letos na Finnmarksviddě chybělo. Myslím to vážně.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Meindl Himalaya MFS

Příspěvekod Voko » čtv zář 30, 2010 20:04

jj něco jsem tady o tom četl - byhýnko, bahýnko, bahýnko.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Meindl Himalaya MFS

Příspěvekod mike » čtv zář 30, 2010 20:25

Voko píše:@mike nechcešš sem taky dát fotku terénu, kterým chodíš? ono asi bude něco krapet jiného pro boty Skotsko a Alpy

Muzu, az se konecne dostanu ke zpracovani letosnich fotek #-o Tohle bylo v oblasti Grand Paradisa, 1200 - 3800 m. Cast po stezkach peknych i hodne kamenitych, cast volnym terenem, takze trava, sterk, skalky, moreny, sute, skaly, cast mirne lezecka (do II+), zbytek snih, firn, led, ale to vetsinou v mackach a podrazka netrpi.

Par cizich fotek pro predstavu: jednoduchy volny teren a pres tohle jsem sel do sedla vzadu a pak na vrchol a teren vypadal asi takhle, vetsinou ale bez snehu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Meindl Himalaya MFS

Příspěvekod Voko » čtv zář 30, 2010 20:39

hmm, koukal jsem teď na svý Scarpy a podrážka tak vorvaná není. Dostaly ale jen "zabrat" na žule v Tatrách, takže s tím terénem o chodíš to nemůžu srovnávat.

Jinak pěkný místo pro výšlap =D>
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Meindl Himalaya MFS

Příspěvekod mike » čtv zář 30, 2010 21:46

V Tatrach nemivaji kameny tak ostre hrany, co si pamatuju. Na cestach jsou ochozene do kulata, ale ani mimo ne nejsou jako v GP. Ani nevim, co je to zac, ale obcas byly skaly hodne zvetrale a lamave.

Jj, letos jedno z nejlepsich, dik :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Meindl Himalaya MFS

Příspěvekod Taurus » pon úno 24, 2020 13:00

mike píše:Existujicich, protoze z nich uz nic nekapne ;-) Tohle by mohlo odradit vsechny zakazniky potencialni ;-) (jdu hledat mail na Kamlera :twisted:)


Právě se ti podařilo odradit jednoho zákazníka Meindlu, který už byl spíše rozhodnutý pro Islandy. Rozpadající se podrážky po krátkém používání plus přístup k zákazníkům... dobytci.
S těmi Hanwangy Alaska máš tedy lepší zkušenost? Ty jsou u mě druhé v pořadí.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Meindl Himalaya MFS

Příspěvekod apuka » pon úno 24, 2020 14:17

@Taurus: Zase si z mikovych prsispevku ohledne Islandu nedelej dalekosahle zavery. On ty boty pouzival v terenu, na ktere rozhodne nejsou urcene, takze se nemuze divit, ze se rozpadly.
Jinde najdes i ode mne zkusenosti, ze manzelka je nadmiru spokojena s obema pary Meindl Islandu, co ma/mela. Chodi/la v nich vsude mozne a nemozne (v Dolomitech ne), dost i v terenech, ktere jsou nad urcenim, v C az C/D terenu i na feratach. Pouzivala je v lete i v zime. A byly to jedine jeji boty do ted, ktere nikdy zvenci nepromokly, ani na letnich ledovcich, ani v mokrem snehu, ani v mokru - nikdy. A to byla napriklad jedina na lavinovem (a jinem) kurzu, kdo mel cely tyden nohy v suchu a rano si obouvala suche boty a na nohy ji nikdy nebyla zima (bylo tam az pod -20 a cely den byli venku ve snehu, vcetne nocniho spani v zahrabu, pricemz ostatni meli boty C -ckove i D-ckove, primo do zimnich podminek.
Jedine dva pripady, kdyz v nich mela vodu byly vice-mene jeji chyby:
- kdyz jsme slapali cely den v hustem desti, vetru doslova v kravych srackach a moci az po kotnik, obcas v neviditelnych dirach az o dost nad botu, v mokre trave; mela navleky, ale bezne nylonove kalhoty se ji pod nimi vyhrnuly nad okraj boty a voda stekajici po kalhotach ji kapala do kominu boty, az to tam pekne cvachtalo. (Moje boty byly promocene max po hodine durch.)
- kdyz v zime pri -17 nedaleko Bieleho plesa ve VT do se jednou nohou proborila do zafoukaneho maleho plesa hodne nad komin boty a voda se provalila dovnitr. Podotykam, botu si nevyzula, az dole na parkovisti (2+ hod slapani) a nebyla ji na ni celou dobu zima (zato v aute krasne zmrzla).

Mela predtim tri pary Alasek - taky je mela rada, s prvnimi dvema byla velice spokojena, ale zdaleka je do tak tezkeho terenu jako Islandy jeste nenosila, takze vydrz se srovnat neda. Obe vsak mnohokrat za mokra a snehu promokly. Treti par se ji na boku komina doslova zlomil (kuze podelne) za pohe dva dny chozeni.

Takze zkusenosti s obema botami mohou byt ruzne - a to nejenom moje. Navic fakt hodne zalezi na konkretnim paru a kompatibilite bot s nohou a taky zpusobu chuze konkretni osoby.
Alasky jsou o dost tvrdsi a pevnejsi nez Islandy, ale v obou pochodis dost. Alasky vydrzi mnohem vice tvrde suti a skal (mysleno spise lezeni), uz jen kvuli vyssi podrazce a hlavne vyssi obsazce. Islandy vsak v terenu B/C i C vydrzi taky dost. Jen musis brat do uvahy, ze nemaji tak vysokou obsazku a nekopat moc do ostrych kamenu :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Meindl Himalaya MFS

Příspěvekod Taurus » pon úno 24, 2020 15:55

No právě. Na jedny boty člověk najde tak protichůdné názory a recenze, že babo raď. Na ty Meindly jsem však více méně četl nejvíc pochval a dobré recenze plus, že to mají údajně používat členové horských a jiných profesionálních služeb plus jakási ocenění a další co nevím, jestli je vůbec pravda,ale člověka to naláká. No ale tak aby zase člověk hlídal, jestli nekopne do kamínku a se skalama je snad nutné v horách počítat a štěrkové cesty bývají všude možně. Uvádějí tam B/C. U těch Islandu jsem se dočetl o vlastnosti, že se tam po pěti letech musí vyměnit podrážka, protože se tam cosi vydrolí, což je údajně vlastnost materiálu. Ale po mých zkušenostech s botama už bych považoval za zázrak,kdyby mi vydržely pět let. Pak mě ještě zaujaly tyto, které už ale mají nízký komín.
https://panska-obuv.heureka.cz/asolo-kongur-gv-brown-a519/specifikace/#section

Editace: Aha, tak ty Asola nic. Přehlídl jsem tu jejich "mezipodrážku" z EVA. S tou mám jen ty nejhorší zkušenosti.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Meindl Himalaya MFS

Příspěvekod mike » pon úno 24, 2020 16:42

Taurus píše:Právě se ti podařilo odradit jednoho zákazníka Meindlu, který už byl spíše rozhodnutý pro Islandy.

:smt023 :twisted:

Taurus píše:S těmi Hanwangy Alaska máš tedy lepší zkušenost?

Jo, mam uz tusim sesty par. Nepovedl se jen jeden z nich, nepodarilo se mi vybrat a byl moc uzky a jeste se na jedne bote zlomila kuze. Takze jsem u tohoto jedineho ani nenechal menit ochozenou podrazku. Jinak menim po 2500 - 3000 km a po ochozeni druhe podrazky jsou na odpis.

apuka píše: On ty boty pouzival v terenu, na ktere rozhodne nejsou urcene,

To je pravda, ale pouzival jsem je v takovem terenu proto, ze je vyrobce spatne znaci. Nejsou B/C, ale B a ne, nebudu s tebou o tom znovu diskutovat.

@Taurus: kdyz nebudes jezdit do Alp nad 3000 m, tak zalezi spis na tom, ktere ti lip sednou. Islandy neprezijou ostre sutry, ale takovy teren u nas neni. Podrazky se rozpadaji u vsech bot s PU stejne a kdyz je ochodis do 6 let, tak se te to netyka. Chce to zkusit a brat podle toho, co lip odpovida tve noze. Alasky se pri zkouseni zdaji tvrdsi, ale celkem rychle se rozchodi. Osobne mi prijdou pohodlnejsi, nez Islandy, protoze mi lip sedly v oblasti paty a achilovky.

apuka píše:Alasky vydrzi mnohem vice tvrde suti a skal (mysleno spise lezeni)

Ne, neni mysleno lezeni. Jde hlavne o chuzi po ostrych kamenech. To vzorek u Islandu neda, doslova se rozreze, zatimco ten u Alasek je celkem v pohode. Vzorek u Islandu se hodi spis do lesa.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Meindl Himalaya MFS

Příspěvekod apuka » pon úno 24, 2020 16:51

Alasky taky nosi clenove Horske sluzby :-), takze toto "rozliseni" Ti nepomuze. PUR podrazka se po 6-8-mi letech rozpadne, at jej vyrobi kdokoliv - je to vlastnost materialu, ne vyrobce. Alasky taky maji PUR podrazku a taky se musi po te same dobe vymenit.
A abys zase nevzal neco do extremu - ani v Islandech nemusis davat bacha na kazdy kaminek, "abys do nej nekopl" a kdyz mas smulu, i na Alaskach (i na skoro jakekoliv podobne bote) muzes rozkopnout, resp. spise rozrezat kuzi/textil buty na ostrem kameni nebo i na vhodnem kusu ledu, o hrotech macek nemluve. Mike si sve Alasky taky rozrezal, manzelka na jednom miste na ferate (nejaky odstavajici kus zeleza) Islandy taky trocha porezala (ne prorizla!) - v obou pripadech se to da slusne poresit a boty jeste dlouho pouzivat.

Asolo ma taky dobre boty, stejne jako Scarpa, Garmont, La Sportiva, .... Ta kvalita spickovych modelu je +- stejna, kazdy ma neco lepsiho, neco horsiho. Ani EVA mezipodesev neni zpatna, ta se nerozpadne - tam taky je neco za neco.

Reknu Ti primo: nejvice stejne zalezi na tom, aby Ti boty dobre padly. At budes mit sebeskvelejsi, sebeodolnejsi, sebenevimco - pokud Te budou nekde tlacit nebo se Ti v nich pujde blbe, vsechny ty "sebe..." bys rychle vymenil za prumerne, zato pohodlne. Takze u nakupu bot je nejdulezitejsi si odhadnout teren, do ktereho je chces, zacit zkouset na to vhodne kandidaty, poradne si vnimat, jak sedi, jak se v nich citi nohy a koupit takove, ve kterych se citis dobre. A v pripade, ze bota hned netlaci, nestaci si je za pet minut vyzkouset v obchode, abys vedel, jak Ti sedi. Uz jen to, ze kdyz je tam pametova pena, ta se zacne prizpusobovat noze tak za 5-10 min. minimalne.
Pokud nepatris mezi tech par stastlivcu s absolutne normovanou nohou, tak nakup novych bot je beh na dlouhou trat...

Ale rady si muzes precist v trochu jinem vlakne o botach.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Meindl Himalaya MFS

Příspěvekod apuka » pon úno 24, 2020 17:01

mike píše:Ne, neni mysleno lezeni. Jde hlavne o chuzi po ostrych kamenech. To vzorek u Islandu neda, doslova se rozreze, zatimco ten u Alasek je celkem v pohode. Vzorek u Islandu se hodi spis do lesa.
Ja jsem "lezeni" myslel spise jako vice vertikalni "chuze" po skalach nez "horizontalni", ne jako horolezeni.

U Islandu se podrazka uz menila, minimalne smes a ted je rozhodne odolnejsi nez byvala v prvni verzi. A taky bych nerekl, ze ten vzorek nevydrzi ostre kameny. Manzelka toho opravdu nachodila i po ostrych kamenech i suti z nich dost - ale jak jsem psal, ona moc nechodila po Dolomitech. Jinde ve vapencovych Alpach i poruzne po jinych druzich kameni, ktere byly taky hodne ostre ano. A podrazka to docela dobre prezila - sem-tam maly kousek gumy se odrezal, ale to same se ji stalo i na obou pouzivanejsich Alaskach a to je pouzivala v jednodussim terenu.

Jo, souhlasim s Tebou, i sem to uz psal, ze Meindl ma blbe rozliseni C a B/C terenu, protoze oba popisuje velice podobne, hlavne teren (B/C = "Hrubé cesty, suťoviska, Via Ferraty", C = "Ledovec, velmi hrubé cesty, terén bez cest, suťoviska, Via Ferraty"), ale da se to pochopit, pokud se chce - ty Tvoje cesty rozhodne spise patri pod popis C-cka. Nejvetsim problemem je ta nejednoznacnost, protoze pod stejnym pojmem si ruzni lide predstavuji neco jineho.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Meindl Himalaya MFS

Příspěvekod mike » pon úno 24, 2020 17:19

U mne byl problem hlavne v tom, ze Alasky jsou znacene jako B/C a Islandy taky, takze jsem cekal, ze vydrzi stejne podminky. Nevydrzely. Aspon mne to vylecilo ze zkouseni neceho jineho, kdyz mam neco, co funguje :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Meindl Himalaya MFS

Příspěvekod Taurus » pon úno 24, 2020 17:55

Asi takhle: Nejbližší dva roky plánuji spíše Rumunsko, Ukrajina, Tatry apd.

Ta výměna podrážky po rozpadu vyjde na kolik?
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Předchozí

Zpět na Boty