Bestard Breithorn Pro vs Kathmandu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Bestard Breithorn Pro vs Kathmandu

Příspěvekod Gr4s5 » čtv kvě 2, 2019 12:16

zdravim, na sportpursuit.com maju momentalne zlavu na boty Bestard, mna osobne zaujali konkretne modely
Breithorn Pro (http://www.bestard.com/ficha.php?t=341- ... ithorn-Pro)
a
Kathmandu (http://www.bestard.com/ficha.php?t=403-0856-Kathmandu)
po zlave maju rovnaku cenu 170€

neviem si medzi nimi vybrat jediny rozdiel ktory tam vidim je v povrchovej uprave: nubuk u Breithorn Pro a perwanger u Kathmandu, povodne som si myslel ze perwanger bude lepsie ako nubuk, len nerozumiem preco potom boty s nubukom su drahsie (povodna cena u Breithorn Pro 307€ a u Kathmandu 278€) takze ktore su podla vas lepsie?

Popripade poradte ine z tej stranky (velkost 46) - mam tam 100€ v bodoch tak by som ich rad minul, za tieto boty zaplatim po zlave a uplatneni bodov 70€
boty planujem vyuzivat ci uz na 1-denne vylety alebo par dnove prechody, najcastejsie Tatry pripadne ine pohoria/planiny na SR
dik
Gr4s5
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv kvě 2, 2019 10:51

Re: Bestard Breithorn Pro vs Kathmandu

Příspěvekod apuka » čtv kvě 2, 2019 12:45

Ne vzdy je drazsi lepsi. Nevim, podle vseho mezi tema botama je skoro jediny rozdil ta kuze a barva. Ja bych bral urcite Perwanger.

Ale mus s tema botama zkusenosti? Budou Ti sedet velikostne? Taky nezapomen, jsou to "H"-cka, tj. maji hodne siroke kopyto. Ja jsem jednou mel moznost zkusit Bestard pohorky, uz mirne pouzivane - a 11,5 byly pro mne trochu vetsi nez vetsina 12 od ostatnych vyrobcu a byly mirne siroke, i kdyz ja mam problem najit dostatecne siroke boty.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bestard Breithorn Pro vs Kathmandu

Příspěvekod Gr4s5 » čtv kvě 2, 2019 20:35

takze podla teba brat tie Kathmandu?

skusenost s tymi topankami nemam ziadnu, dokym som na nich nenatrafil tak som ani nevedel ze je taka znacka :)
kupujem svoje druhe turisticke topanky, prve boli Trespas (https://www.amazon.co.uk/Trespass-Walke ... B003YJFWLQ) na skusku ci ma bude bavit "chodit"... "chodit" ma bavi takze teraz rozmyslam nad nejakymi "vaznejsimi" topankami
neviem co znamena ze su "H" teda neviem aky je rozdiel medzi H a dacim inym... co sa tyka velkosti tak podla oficial bestard stranky ked mam EUR46 tak UK by som mal brat 11, porpiapde rozmyslam ze tam napisem mail s presnou velkostou nohy, pripadne skenom obrysu :D a nech mi skusi na nu napasovat velkost podla vlozky :)

este jedna otazka, ked je tam v popise pisane "Extraordinary and very resistant 3-season trekking boot" ktore 3 rocne obdobia sa myslia?

a rozmyslal som aj nad Advance K Pro (http://www.bestard.com/ficha.php?t=462- ... ance-K-PRO) ale tie uz su podstatne drahsie +35€
Gr4s5
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv kvě 2, 2019 10:51

Re: Bestard Breithorn Pro vs Kathmandu

Příspěvekod apuka » čtv kvě 2, 2019 22:02

Gr4s5 píše:neviem co znamena ze su "H" teda neviem aky je rozdiel medzi H a dacim inym
Oznacuje to sirku pouzivaneho kopyta, jinymi slovy sirku boty. Neco o tom najdes tady, i kdyz je to o konkretnim kopytu (asi jinem nez u Bestardu) , princip je ale stejny.

Pokud jsi predtim mel ty boty Trespass, tak si ber nekterou z tech predtim linkovanych Bestardu, ty K-Pro budou pro Tebe asi prilis tvrde, uz jsou na poloautomaticke macky, vhodne na vaznejsi vysokohorskou turistiku.

3 sezony se mysli jaro-leto-podzim, ale pokud pouzijes system dvou ponozek, vnejsi poradne vlnene, tak Ti bude dobre i v zime, snad krome zastavek v hodne vysokem mrazu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bestard Breithorn Pro vs Kathmandu

Příspěvekod Gr4s5 » ned kvě 5, 2019 13:10

to kopyto by mohlo byt ok, berem teda tie Kathmandu, trochu som dufal ze tie 3 sezony budu zima, jar a jesen, ale ze nie su na zimu to asi len koli tomu ze niesu zateplene ze? teda ze sneh a minusove teploty by nemali topanke uskodit?
Gr4s5
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv kvě 2, 2019 10:51

Re: Bestard Breithorn Pro vs Kathmandu

Příspěvekod apuka » pon kvě 6, 2019 9:16

Vsak pisu, ze Ti budou dobre i do zimy. Mas tam 2,6mm Perwanger kuzi. Ja jsem mel z presne stejne deklarovane kuze Asolo Granite a bez problemu jsem v nich chodil i v zime, nejnizsi teplota, pri ktere jsem v nich chodil cely den od -22 (teplomer auta na parkoviste rano a vecer) do cca -27 (mozna i min, na teplomeri chate -25 a potom opravdu citelne chladneji) v Polskych Tatrach v okoli Morskeho Oka. TO jsem ale pri hodinovem cekani na jednom miste musel po cca 15-ti minutach sezeni/stani na miste trocha zacit hybat...
Jinak ja jsem v zivote na horach nenosil zateplene boty, stejne tak manzelka, jen syn mel jeden a pul mirnejsich zimnych sezon zateplene Mammuty (ty nasil taky celorocne). Jinak vzdy kozene nezateplene pohorky, jedna tenci a jedna poradnejsi vlnena ponozka, ani zadne zateplene vlozky. A to jsme v nich nachodili dost i pri teplotach pod -10 (az do uvedenych cca -27, ale syn s manzelkou tehdy par dnu mohli pres den byt i pri nizsich, jak chodili na tatranske sedla od Severu, o par stovek vyskovych metru nade mnou, stale ve stinu).
Takze nemej obavy, na Tvoje pouziti by mohly boty byt ctyrsezonni uplne v pohode.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bestard Breithorn Pro vs Kathmandu

Příspěvekod Gr4s5 » čtv čer 13, 2019 19:12

diky velmi za rady, mam ich uz doma a aj prejdenu 8hodinovu turu a co sa tyka komfortnosti a funkcnusti su skvele :)
este by som sa chcel opytat na osetrovanie, na stranke ( http://www.bestard.com/consejos-uso-cuidado.php )som si precital ze je vhodne kozu osetrovat kremom a po kazdom ocisteni pouzit vodeodolny vyrobok teda asi impregnacny sprej vhodny pre gore-tex
vedel by si mi, alebo teda niekto kto to cita, odporucit vhodny pripravok jednak aj ten krem na perwanger kozu a jednak aj impregnacny sprej vhodny na tuto kozu a takisto vhodny pre gore-tex, pripadne ine dalsie vhodne vyrobky na osetrovanie, dik :)
Gr4s5
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv kvě 2, 2019 10:51


Zpět na Boty