Boty asolo vs Garmont (les, lehký trek, feraty)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Boty asolo vs Garmont (les, lehký trek, feraty)

Příspěvekod Maiklnight » pon dub 22, 2019 20:31

Ahojte, prosím poraďte, které boty si myslíte, že jsou lepší na pořízení Asolo Salyan GV grafite/green nebo Garmont Dragon GTX (LT,MNT). Obě dvě boty mi sedí. Cenová hladina je stejná. Tak spíš, která značka resp. výrobce je lepší, co se týče kvality zpracování, výdrže atd. Máte zkušenost? Užití les,lehčí treky, procházky, ferraty. Zajímá mě, jestli ta měkká podrážka něco vydrží, nerad bych kupoval za 4 měsíce nové boty, protože se ohoblují. V obchodech, to jsou samé marketingové žvásty, jak je všechno co tam prodávají nejlepší. :-.. Nemám zkušenost s nízkými trekovými botami, pouze s kotníkovými těžkými, a tvrdou podrážkou. Děkuji Moc :t:t
Maiklnight
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob kvě 6, 2017 11:43

Re: Boty asolo vs Garmont (les, lehký trek, feraty)

Příspěvekod vonkreuz » pon dub 22, 2019 21:09

Garmont Dragontail MTN má vnitřní tužší mezi stélku, takže do turistična je fajn, na běžné a pravidelné městské nošení není (aspoň mně to nevyhovuje). Na to je verze LT lepší, kvůli měkkosti a podrážka to taky vydrží. Celkově bych bral verzi bez GTX, voděodolnost má dost vysokou. Náš partnerský obchod prodává Garmont, zákazníci se pro Dragontail rádi vracejí, reklamací minimum a pokud jsou, jedná se o boty kompletně opotřebovaný používané dennodenně od pondělí do neděle.

Ještě k měkkosti a výdrži/opotřebení podrážky. Osciluju mezi 85-95kg živé váhy. Velmi podobné boty LaSportiva Boulder X mám zhruba 3/4 roku a nosím je dost často na všechno od cesty do práce, turistiku a lehké lezení a zatím nepozoruji výrazný úbytek vzorku a to je spíše z měkkého materiálu.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Boty asolo vs Garmont (les, lehký trek, feraty)

Příspěvekod Pr3d1t0r » pát dub 26, 2019 12:57

Mám tedy s garmont dragontail opačnou zkušenost. Žádný pár mi nevydržel více jak rok.
Pr3d1t0r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pon kvě 11, 2009 17:09


Zpět na Boty