Obuv na delší chůzi

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Obuv na delší chůzi

Příspěvekod Jirka346 » úte úno 26, 2019 21:28

Zdravím, chtěl bych se zeptat zkušenějších chodců na nějákou vhodnou obuv pro mé potřeby.

Hrozně rád chodím na delší vycházky, klidně 20-30km. Letos bych chtěl začít chodit i 50km a chtěl bych si pořídit nějákou kvalitní a vhodnou obuv. Chodím především po zpevněných polních cestách a částečně silnice.
Loni jsem si pořídil nízké outdoorové Salamony s GTX. Osvědčily se mi na horách, ale právě na silnice mi nepřijdou příliš pohodlné z důvodu tvrdší podrážky a vyšší hmotnosti. Navíc se ani nedají moc dobře stáhnout, takže bych chtěl najít něco vhodnějšího.
A popravdě nevím moc po čem koukat. Jestli třeba nějáké běžecký boty nebo nějáké lehčí outdoory. Nemám s výběrem zkušenosti a nechci např. koupit běžecké boty a pak zjistit že jsou právě na dálkovou chůzi nevhodné. Takže budu moc rád za vaše doporučení a rady na co si dát při výběru pozor.

Jinak mám ještě problém, že se mi často u nové obuvi rozedře velmi brzy zadní část boty u paty. Třeba i jen po 150km. Možná že tohle vyřeší právě nějáká kvalitní vhodná obuv, např. u těch již zmíněných Salomonů tento problém nemám a to mám s nimi nachozených přes 300km.
Jirka346
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte úno 26, 2019 20:59

Re: Obuv na delší chůzi

Příspěvekod mike » úte úno 26, 2019 22:49

Zkus se kouknout na tohle vlakno, skoro mam chut to tam sloucit: viewtopic.php?f=99&t=14390
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Zpět na Boty

cron